Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מגורים בחריש לתקופה קצובה

קורן בן אשר
שימו לב! השרשור הזה בן 2090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרקע הוא נסיעה לתקופה של כשנה בהרכב מלא של כל המשפחה לאחת ממדינות אירופה המערבית בענייני עבודה של אשתי. אני ככל הנראה אמשיך לעבוד מרחוק בעבודתי הנוכחית, תוך גיחות לארץ אחת לחודש בערך. בסוף התקופה, לאחר החזרה לארץ, ככל הנראה ניאלץ לעבור בכל מקרה לאזור המרכז.

בנסיבות אלה אין היגיון לקפל ולאחסן את כל עניינינו בארץ. עם זאת עלתה המחשבה לעבור לדירה קטנה יותר כדי לחתוך הוצאות בשנה הזו. שיטוט ביד 2 גילה שאפשר למצוא בחריש דירות 4 ו- 5 חדרים מדוגמות במחירים מגוחכים. שיקולי תחבורה וחינוך לא יהיו רלוונטיים בשנה הזו כפי שהוסבר. בסוף התקופה, כאמור, מתוכנן מעבר לאזור המרכז.

אני לא מכיר בכלל את חריש, והשאלה היא האם יש דיל-ברייקרז כלשהם שאני צריך להכיר,בעיות פוטנציאליות, כמו כן אזורים מומלצים לחפש בהם דירה.

תודה מראש.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיל ברייקרים (עד כמה שאני מכיר את חריש, לא גר שם, אבל ביררתי לגבי המקום):

א) חייב רכב בשביל כל דבר, וכל דבר כרוך בנסיעה של כ-13 ק"מ לחדרה. נכון לעכשיו, לפי מה שאני יודע, אין שם אפילו סופר.

ב) תלוי במקום, אבל הבנתי שיש ריכוזים של אוכלוסיה חרדית, אומנם אין לי שום דבר נגדם, ויש בינהם אחלה אנשים, אבל אני לא ממש מתחבר לסגנון חיים שלהם, ולא הייתי רוצה לגור בינהם (במקרה הטוב תרגיש לא קשור, במקרה הגרוע יעשו לך טרור עד שתברח). צריך לברר לגבי המיקום הספציפי.

ג) המקום כרגע אתר בניה אחד גדול, שזה אומר המון אבק ורעש ביום.

זה מה שאני יודע על חריש. אולי אני טועה, והכל דבש, אולי לא.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. שתי תוספות:

שכחתי לציין בכל המגילה הזו שהכוונה לדירה בשכירות. אם זה לא היה מובן.

כמו כן אנחנו מרחיבים את החיפוש לגבולות מדינת גדרה-חדרה בכללי, כשהמטרה היא דירת 3-4 חדרים בסביבה סבירה, ממ"ד חובה, שכ"ד עד 3000 ש"ח (מעל זה לא משתלם לנו לעזוב את דירתנו הנוכחית). לא מעוניין בדירות\בתי קרקע. כאמור תחבורה וחינוך לא מעניינים. אשמח להמלצות.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בנוגע לחריש, סופר כבר יש שם ועוד כמה עסקים קטנים ברחוב הראשי.

יש קווי אוטובוס שעוברים שם, אבל לא יותר מדי.

בהתחלה העיר היתה אמורה להיות חרדית, אבל בסוף לא. לא חושב שיש שם ריכוז חרדים גדול במיוחד שמשפיע על חיים של כל התושבים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה העיר היתה אמורה להיות חרדית, אבל בסוף לא. לא חושב שיש שם ריכוז חרדים גדול במיוחד שמשפיע על חיים של כל התושבים.

איפה קראת את זה?

בגלל שבאו למקום הרבה קבוצות רכישה חרדיות (ככה הם החרדים,קונים הכל בריכוז - הלוואי עלינו) - אז נוצר רושם שזו עיר חרדית..

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא קבוצות רכישה, למכרזים ניגשו 13 עמותות חרדיות. למשרד השיכון היו תכניות להקים שם עיר חרדית שהתבטלו כי התושבים שגרו שם לפני תנופת הפיתוח שם התנגדו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

ביקרתי קרובים שגרים בחריש ביום ראשון (שבועות)

מדהים מה שבנו שם כל כך מהר.

יש כמה שכונות שהתחילו להיכנס דיירים.

רוב חריש עם שלטים להשכרה.

סה"כ זה אתר בניה אחד גדול.

אם הבנתי נכון כבר עובדים גנים ובתי ספר, גן ראיתי בדרך.

יש רחוב ראשי עם חנויות לכל האורך, חלק כבר פעילות.

אבל אין שום דרכי גישה לחריש, לשום כיוון.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע הבא ייתפנה לי קצת הלו"ז ואסע לעשות שם סיבוב ולהתרשם בעצמי מהמקום.

כפי שהסברתי, הדירה תשמש על תקן מחסן + משרד + מלון לעת מצוא; היא תהיה ריקה מאנשים רוב הזמן. עניין התחבורה יהיה מטרד מסויים, ככל הנראה תהיה תקופת חפיפה של מספר שבועות בין מעבר הדירה לבין הנסיעה, ומן הסתם זה יהיה קצת מעיק. בכל אופן אנחנו לא סגורים על חריש ובודקים עוד אופציות באזור.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, למעשה אתה לא צריך כלום חוץ משכירות זולה.

אז למה לא?

יותר זול מלשכור מלון לסופ"ש אחת לחודש ומחסן.

גם תתמקח צד, כרגע זה שוק של קונים שם.

כולם רכשו דירה בשביל לעשות קופה והבינו שזה לא עובד ככה בכל מקום.

רק שים לב שאתה לא לוקח באיזור חרדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

מעדכן, לטובת המתעניינים בעתיד.

לפני כשבוע התקמנו בחריש כמתוכנן. קדמו לכך סיורי ריגול שלי, כולל עצירת אנשים תמימים ברחוב ותחקורם, וריגול פייסבוק של אשתי בקבוצות המקומיות.

מהתרשמות ראשונית, יש בישוב תמהיל מגוון (שלא לומר מוזר) של אנשים. יש חרדים, חרד"לים, דתיים לאומיים, חילונים נורמטיביים, ערסים, עולים מחבר העמים שבפעם הראשונה יכלו לקנות דירה נורמלית שלא בפח אשפה כלשהו. אפילו ראיתי פה חסידים עם מעיל מוזהב שלא ראיתי בשום מקום מחוץ לירושלים (לא זוכר איזו חסידות זו).

המרכז הישן של הישוב הוא אזור חרדי פרופר, אין מה לחפש שם. חלק מאזורי הבניה החדשה משווקים במפורש לאוכלוסיה דתית (ראינו דירה כזו - כיור כפול, וכיור נטילת ידיים). אין חשש להגיע לשם בטעות כי פשוט לא ישכירו/ימכרו לך. לאחר שעשינו שיעורי בית, בחרנו להתמקם באזור של רחוב הגפן (בחלקו הדרומי) ורחוב התאנה. זה כרגע האזור שנראה הכי פחות אתר בניה מכל איזורי הבניה החדשה, והבתים המערביים שלו הם אלה שנשקפים מכביש 6. הפרוייקט "שלנו" מיועד לאוכלוסיה כללית, אם כי יש נוכחות מסויימת של דתיים לאומיים. אחת הסיבות שבחרתי להמתמקם שם היא שמדובר בחזית המערבית של היישוב, חשופה לרוח המערבית (רוב השנה) שתיקח (אני מקווה) את האבק מזרחה הרחק מאיתנו.

מחירי שכירות למתעניינים - סביב 2300 ש"ח לחודש, לדירת 4 חדרים סבירה מאוד.

כרגע, מעבר להיות האזור אתר בניה, לא ניכרות שום בעיות כלליות, לא עשן מפחמות, לא קראג'ה ולא שום דבר אחר (בינתיים). הרעש מכביש 6 זניח למרות שמדובר במרחק של פחות משלוש מאות מטרים. בונוס נחמד מבחינתי, הריחוק מהים עושה את שלו - מז"א בלילה נעים הרבה יותר מאשר בקרבת החוף, לילות סביב 22-23 מעלות.

יש כבר סופר (אשתי בדקה) ושלוש פיצריות (טרם בדקנו). אנחנו לא נוסעים בשעת העומס, אז אני לא יודע מה המצב בשעות אלו, אבל שאר הזמן אין בעיות מיוחדות לצאת ולהכנס עם רכב. מעבר לסופר, יש את מתחם אלון בצומת כרכור ומתחם גן שמואל.

לאן פני הישוב בעתיד? אותי כשוכר לטווח קצר זה כאמור לא מעניין. לתחושתי - באם המחירים הנמוכים יימשכו לכאן מסה קריטית של אוכלוסיה חרדית, או (להבדיל) אוכלוסיה ערסית - המקום ייגמור כמו טבריה. כך שהכל יפול או יקום על תמהיל האוכלוסיה של המקום בשנים הקרובות.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אל תאכל בפיצריות שם, מניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...