Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מסיימים את הסבב מול אירן

urich
שימו לב! השרשור הזה בן 2156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לי ברור שאירן לא תפסיק את התקיפות עד שלא תגיע להישג "משמעותי".

וברור לי שצה"ל לא יוכל להבליג על תקיפות אירניות.

עד להפסקת אש רשמית בתיווך המעצמות יש מרחק ענק שתלוי שוב בהישגים של אירן (ובהקשר הזה הם יכולים לתפור עסקה המשלבת הסכם גרעין חדש אותו יוכלו להציג כהישג).

בקיצור איך מסיימים את הסבב הנוכחי בלי לוותר על "זכותנו" למנוע זליגת נשקים שומרי שוויון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מפסיקים לדאוג לזה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איראן מנסה לשכפל בגולן את מודל מלחמת הפרוקסי של דרום לבנון שבו היא נלחמת בישראל דרך שטח של מדינה אחרת בזמן שטהרן נשארת שקטה ומשטר האייטולות יציב.

הם תמיד יכולים לשלוח לסוריה גנרלים וטילים חדשים במקום אלו שישראל תשמיד.

מה ששמר על השקט עד עכשיו בגולן במשך עשרות שנים היה החשש של משטר אסד שמתקפה בגולן תוביל לתגובה ישראלית שתערער את היציבות שלו, אבל עכשיו כשהרוסים הבהירו לאסד שהם לא יתנו לאף לפגוע בו, לא איכפת לו להוסיף עימות נוסף עם ישראל לבלאגן שיש במלחמה בסוריה, כל עוד הוא נשאר לשבת בנוחות על כס השלטון בקו החוף של לטקיה תחת מטריה אווירית רוסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ששמר על השקט עד עכשיו בגולן במשך עשרות שנים היה החשש של משטר אסד שמתקפה בגולן תוביל לתגובה ישראלית שתערער את היציבות שלו, אבל עכשיו כשהרוסים הבהירו לאסד שהם לא יתנו לאף לפגוע בו, לא איכפת לו להוסיף עימות נוסף עם ישראל לבלאגן שיש במלחמה בסוריה, כל עוד הוא נשאר לשבת בנוחות על כס השלטון בקו החוף של לטקיה תחת מטריה אווירית רוסית.

זה לא שלאסד לא אכפת, זה שלא שואלים אותו יותר.

כבר לפני שנים, עמית שלי במערכת הבטחון (אז) ובעולם המזרחנות (היום) אמר לי שנכון יותר שלא לדבר במונחים של "סוריה" אלא בתור טריטוריה איראנית לכל דבר ועניין, שפשוט לא נמצאת ברציפות טריטוריאלית עם שאר איראן. ואללה, צדק.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פוגעים רק באצבעות - נותנים לראש מספר כפות להתעורר.

אירן תוקפת את ישראל, ישראל פוגעת ומכבה את החשמל באזור נידח באירן.(טיירת א-מבחוח ליד פקיסטן)

וכך מתקדמים.

הם שוב פוגעים בישראל, משתתפים מחמשים יועצים לגורמים כגון החיזבאללה או אחרים.

(כאשר אנו יודעים בוודאות, כי הם משתתפים בפגיעה בישראל)

ישראל פוגעת בתחנת חשמל יותר קרובה לאחת הערים הגדולות.. עם אזהרות מראש.

וכך לכל פגיעה בישראל - יש פגיעה בתשתית באירן.

הם לא טפשים - כאשר יבינו כי הם מתחילים לשלם מחיר בבטן הרכה שלהם - הם יעשו חושבים.

בהתחלה הממשל ידרבן אותם להפגנות - הם ישרפו דגלים ויעשו מדורות בהפגנות נגד ישראל ואמריקה

בהמשך הם יפסיקו עם האש - כי ללא חשמל הם יצטרכו אותה.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה עם הרוסים?

הדברים נאמרו לי בשעתו מנקודת מבט בטחונית-ישראלית.

כמובן שגם מנקודת מבט זו, חשוב לציין את הנוכחות הרוסית במרחב הסורי. אבל בניגוד לאיראן, רוסיה איננה יריב של מדינת ישראל. דווקא יש לשתי המדינות מערכת יחסים די שפירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שלאסד לא אכפת, זה שלא שואלים אותו יותר.

כבר לפני שנים, עמית שלי במערכת הבטחון (אז) ובעולם המזרחנות (היום) אמר לי שנכון יותר שלא לדבר במונחים של "סוריה" אלא בתור טריטוריה איראנית לכל דבר ועניין, שפשוט לא נמצאת ברציפות טריטוריאלית עם שאר איראן. ואללה, צדק.

העניין הוא שסוריה מתפקדת כמו דרום לבנון שכבר עשרות שנים מהווה טריטוריה איראנית בשליטת חיזבאללה. למשטר באיראן לא איכפת אם המלחמה שלו בישראל תתרכז שם ואם יהרגו לו שם חיילים, כל עוד יציבות השלטון בטהרן לא מתערערת.

הפתרון היחיד הוא לא להסכים לכך שתושבי הצפון ישבו במקלטים בזמן שבטהרן לוגמים קפה ברחובות ולהבהיר לרוסיה שאם היא תאפשר את זה, שלטון אסד שהוא הבובה שלה יהיה בסכנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אזהרת חפירה

הנוכחות האיראנית במרחב הסורי (ולא "סוריה") נועדה לשמר מספר רב של אינטרסים איראניים באזור, ולא רק להחזיק חזית מול ישראל.

המרחב הסורי היה היסטורית טריטוריה של הח'ליפות השיעית הפאטִמית וכתוצאה מכך יש בו עד היום שיעים (אִסמאעִלים), שיעים אִת'נַא-עַשִרִים (הממלאים את שורות חזבאללה), וכן עדות שצמחו מהשיעה ושמרו על זיקה אליה כמו דרוזים ועלוים, עליהם נמנה בשאר אלאסד. אלו בני ברית של איראן.

כמו כן, ישנם אתרים הקדושים לשיעה במרחב הסורי שאיראן וחזבאללה הקיזו כמויות מפתיעות של דם כדי לשמור עליהם. למשל, קבר זַינַבּ בת עלי; או אפילו המסגד האֻמַי בדמשק, אליו הובא ראשו של חֻסַין אחרי קרב כַּרבַלאא, ואשר-על-כן משמש אתר עליה לרגל לשיעים (ברשותו של בשאר) בעאשוראא, בה הם מתאבלים על תוצאותיו של קרב זה.

מבחינה מדינית ובטחונית, לאיראן יש היום הרבה צרות על הראש לפני ישראל. העולם הסוני מתקומם עליה ועל הפרוקסים שלה בכל פינה של המזרח התיכון. סכסוך נרחב עם ישראל זה בדיוק מה שחסר לה, וזו גם הסיבה שאנחנו טרם ראינו (טפו-טפו) תגובה רצינית מצידה בעניין.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איראן מנסה לשכפל בגולן את מודל מלחמת הפרוקסי של דרום לבנון שבו היא נלחמת בישראל דרך שטח של מדינה אחרת בזמן שטהרן נשארת שקטה ומשטר האייטולות יציב.

הם תמיד יכולים לשלוח לסוריה גנרלים וטילים חדשים במקום אלו שישראל תשמיד.

לפי הכתבה בחדשות של כאן11, המצב הכלכלי של אירן (עוד לפני ביטול ההסכם עם טרמאפ) הוא לא יציב. החשש: נפילת השלטון.

לפי ערוצי טלגרם שמסקרים את התקשורת של האויב (שצריך לקחת בערבון מוגבל את המידע שמפורסם שם, לדעתי): לפני יומיים נכנסו לקניון כמה אנשים מחופשים לאנשי דאע"ש ועשו בלאגן, שהמטרה היא להראות שאם השלטון נופל, דאע"ש ישלוט במדינה.

הכתבה של כאן11:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, המצב הכלכלי באמת משני, במקרה זה, לעומת מצבה האזורי של איראן, וליריבות הדתית שלה עם העולם הסוני.

אבל כלכלה זה משהו יותר מוחשי ומדיד, אז בתקשורת מתמקדים בזה. לך תסביר לציבור הרחב את שורשי הסכסוך השיעי-סוני...

אבל כמובן שהמצב הכלכלי לא עוזר לאיראן.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אזהרת חפירה

סלח לי, אבל זו ממש לא חפירה ללא הערות שוליים, מראי מקום וביבליוגרפיה מסודרת בchicago manual

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

הפתרון היחיד הוא לא להסכים לכך שתושבי הצפון ישבו במקלטים בזמן שבטהרן לוגמים קפה ברחובות ולהבהיר לרוסיה שאם היא תאפשר את זה, שלטון אסד שהוא הבובה שלה יהיה בסכנה.

תחזור לגודל טבעי. אנחנו לא מבהירים לרוסים כלום. אנחנו מבקשים יפה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...