Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מסיימים את הסבב מול אירן

urich
שימו לב! השרשור הזה בן 2161 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה שקרה זה שהרגנו 60 מחבלים במכה אחת. נו אז מה אם יש בחירות בטורקיה? גם בגרמניה היו בחירות אז היטלר דיבר קצת נגד יהודים ואיך הם גרמו לגרמניה לרדת על הברכיים.

טיפטופי רעל השנאה כלפי ישראל יכולים להביא למעשים הן בדרישת העם התורכי שהוא אנטישמי-אנטיציוני מאוד ובין אם זה הרצון שלו להוכיח שהוא מוביל את העולם המוסלמי סוני. כפי שכתבתי - גם אם מלחמה לא תפרוץ והסבירות שלה אפסית, צריך להיות מוכנים לכל תרחיש. אפילו אם הוא יחליט לשלוח "משט שלום" מלווה בהגנה של ספינת טילים, זה יציב את ישראל בעימות צבאי ישיר מול טורקיה, ואתה לא רוצה להיתפס לא מוכן לתרחישים כאלו שיכולים להסלים לסיטואציה מאוד לא צפויה.

מה לעשות שתורכיה פעם עוד היה אפשר לקרוא לה ידידה והיום לכל הפחות היא מדינה עוינת, על אף היחסים הכלכליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל שבוע היו נהרגים כמה עשרות פלסטינים על הגדר. בשבוע מסוים, נפגעו גם רופאים שטיפלו בפצועים, והאוהל פונה. השבוע היה סיקור מיוחד, לא בגלל הפצועים, אלא משום שהנהגה של החמאס רצתה את זה. מבחינת חמאס, 60 הרוגים זה הישג בשביל להראות לאזרחים הפשוטים ברחבי העולם שאנחנו מטורפים וחסרי לב. אבל אנחנו לא טיפשים שאוכלים את השטות הזו. רוב המוחלט של האנשים הם אנשי חמאס שחצו את הגדר.

מי מרגיש חלק מהצלחה הגדולה היא טורקיה: המלחמות בין הזרמים בדת המולסמים גוברת. אנחנו לא פיקצה מסוימת מלבד שאנחנו לא מוסלמים. טורקיה עמוקה בשלב סוריה נגד הכורדים, ומניח שיש לה ברית מסוימת עם אירן.

אני מאמין שהעם הטורקי מפולג לא פחות מהעם היהודי-ישראלי, לא סתם ביום בהיר היה מרד צבאי נגד השלטון. ארדואן מבין שהוא רוצה יותר כוח, ואיך הוא משיג את זה? במשפטים נגד היהודים.

אם היה מאוד חשוב לארדואן מצב הפלסטינים בעזה, הוא היה מגיע למו"מ יחד עם ישראל. זה לא קרה, הוא בחר בתעמולה מכוערת ומבזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שואל את עצמי הרבה פעמים, האם מדובר באנשים בלי הרבה שכל, או בלי הרבה אמפטיה ורצון טוב לעזור לעצמם ולשפר את מצבם.

אם המשאבים היו מופנים לפיתוח התשתיות הנכונות ולא לפעולות הטרור ולנשק - אני מאמין שרצועת עזה/איו"ש אנערף היו יכולות לשגשג...

התעסקות בתפל בשם הדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם מלחמה לא תפרוץ והסבירות שלה אפסית, צריך להיות מוכנים לכל תרחיש.

אין כזה דבר להיות מוכנים לכל תרחיש. מערכת הבטחון מגדירה תוכניות מבצעים מסוימות ומתכוננת אליהן ורק אליהן.

אם אתה רוצה להתכונן ״לכל דבר״ אז תצטייד בספינות חלל כדי להתכונן לתרחיש שבו אנשים ירוקים ממאדים יבואו להילחם עם ישראל. יש לזה בערך אותו סיכוי כמו למלחמה עם תורכיה בעתיד הנראה לעין.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי כל עוד ישראל לא חזקה יותר ממצרים, טורקיה וערב הסעודית ביחד אני לא רגוע.

כל פעם אומרים שישראל הכי חזקה עד 1500 ק"מ , אבל מה קורה אם כל המדינות האלה תוקפות אותנו ביחד, אנחנו תלויים בנשק יום הדין שיש או אין?

עדיף להיות קצת פסימי ולא לסמוך על המדינות האלה שמקצינות דתית ומשנה לשנה נהיות פחות יציבות, אבל יציבות מאוד בשנאה כלפינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שואל את עצמי הרבה פעמים, האם מדובר באנשים בלי הרבה שכל, או בלי הרבה אמפטיה ורצון טוב לעזור לעצמם ולשפר את מצבם.

אם המשאבים היו מופנים לפיתוח התשתיות הנכונות ולא לפעולות הטרור ולנשק - אני מאמין שרצועת עזה/איו"ש אנערף היו יכולות לשגשג...

התעסקות בתפל בשם הדת.

מישהו מרוויח מזה יפה מאוד, אחרת לא היו עושים את זה.

לדעתי המצב הנוכחי נוח לכל הצדדים כולל ישראל.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי כל עוד ישראל לא חזקה יותר ממצרים, טורקיה וערב הסעודית ביחד אני לא רגוע.

מעולם לא היה מצב כזה, וכנראה לעולם לא יהיה מצב כזה. אבל למה לעזאזל אתה חש באיום בכלל, בשביל זה יש בריתות אסטרטגיות.

מצרים תלויה בארה"ב, טורקיה פחות אבל מאוווווד לא רוצה להרוס את הקשר הכלכלי איתנו, סעודיה סופר תלויה בארה"ב.

תרחיש מלחמה עם סעודיה או טורקיה סביר פחות ממצב שבו אני זוכה באירוויזיון הבא. מצרים? יש להם מספיק בעיות משלהם, ולמרות השיח שאתה שומע ברחוב- הם ממש מנסים לשמור על יחסים בטחוניים מצוינים איתנו, יש להם כל אינטרס שישראל תישאר פה ותהיה יציבה.

מוזה אפלה- האיום של טורקיה ללוות משטים לעזה עם ספינות צבאיות וכו' ריק מתוכן, זו סתם קריאה ל pissing contest. אף אחד שם לא מתכוון לעשות את זה לעולם, ממש לא איכפת להם מהפלסטינים, זו סתם דרך נוחה להסיט את דעת הציבור מהבעיות מבית, לצבור קולות לקראת בחירות, למצוא חן בעיני מדינות מסוימות, ועוד ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם נושא הפיוס והפיצויים בכלל אינו ברור לי, העיניין הוצג לתקשורת

כהסכם פיוס,שילמנו להם סכום עתק ואף התנצלנו, ועל מה?

קיבלנו בתמורה ערדואן אנטישמי שבעתיים וגם מחלנו על כבודינו.

על מה התנצלנו ושילמנו בכלל לא ברור, ואיזה הסכם זה היה בכלל?

הסכמי סחר?

ברור שלא סוחר עימנו בגלל שאוהב אותנו,זה אינטרס שלו מובהק ואין

קשר למיליונים שקיבל בעסקה תמוה ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק הצעה:

לא תמיד שווה לשחק עם ילדים אחרים את משחק ה-"למי יש את ההכי גדל בשכונה". כי בניגוד למה שכולנו הורגלנו לחשוב (למשל: "הצבא הכי X במזרח התיכון", לכל X שהוא תואר מחמיא מהשפה העברית), גם לישראל יש מגבלות.

זו שאלה סופר לגיטימית למה נחתם הסכם הפיצויים עם טורקיה. זו שאלה עוד יותר לגיטימית למה לעזאזל, מעבר למשחקי האגו, היה צריך לעצור את המרמרה. מה יצא מזה? מה הרווח המדיני? הבטחוני? המודיעיני? מעבר ל"הראנו להם" פוטנציאלי, שנהרס עם תמונות של לוחמי שייטת נגררים אל תוך לב הספינה.

זה נחמד להתווכח בפורום על מה יקרה אם תגיע מרמרה 2, מלווה בספינות קרב טורקיות. השאלה היא למה צריך לעסוק בזה. מאז המבצע האחרון בעזה גם פוליטיקאים ישראלים שלא ידועים בנטיות השמאלניות שלהם, מדברים על ועדות אזוריות, הסכמי פיוס ארוכי טווח בתיווך מצרי, שיקום כלשהו של הרצועה ופתיחת הגבולות שם - שאולי יצמצם טיפ טיפה את האבטלה, ימנע עוד מבצע צבאי, עוד ועדת חקריה בינלאומית נגד ישראל וכו'. זה עלה גם בשבועות האחרונים, וכמובן שזה לא יקרה. כי למה? אגו זה הרי הכל בחיים.

הכל נובע ממחשבות נאיביות וניתוח פסאדו-מדעי של המציאות, כנראה לעיתים, לא מוצלח במיוחד.

עם ניתוח פחות "פסאודו מדעי", היו נותנים למרמרה להגיע לחוף. רעיון מהפכני שכזה, שהיה עלול להוביל לזה שאף אחד לא היה נפצע, לא היו צריכים לשלם פיצוים וחיילים ישראלים לא היו מאוימים בתביעה משפטית.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...