Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מספר שאלות לגבי חיפושית ישנה (הכותרת נערכה)

OpWildFox
שימו לב! השרשור הזה בן 2129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

2000 שקל בשנה (לפחות) לטיפול בחיפושית ?! אשמח לפירוט (גם אני שוקל לקנות). אפילו בוולוו החדישה שלי הטיפול השנתי עלה 2400. מישהו שמבין בתחום אמר לי פעם שבגלל הפשטות המכנית טיפול יכול להסתכם במאות שקלים. אז מה נכון ?

כיום - VOLVO S-80 T-5 מודל 2011

בעבר - VOLVO S-60 T-5 מודל 2003

בעבר - SEAT LEON 1800 אוטו' מודל 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הכל נכון...

סביר שב"וולוו" שלך הטיפול השנתי עולה כ-2400 ש"ח. אך בכך, כנראה, סיימת את ההוצאה (פרט לדלק...)

נכון גם, כנראה, שהטיפול השנתי בחיפושית יסתכם בכמה מאות שקלים. אבל צריך להיות מאד (מאד....) אופטימי כדי להאמין שבכך תמו הוצאותיך. ברכב ישן צריך להיות מוכנים בכל עת להוצאות בלתי מתוכננות. ואם אינך מטפל ברכב לבד, יתכן מאד שההוצאות תהיינה גבוהות בהרבה מהסכום ש"הבטיחו" לך.

עודד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, בחיפושית שנמצאת בשימוש יומיומי צריך טיפול כל 3 חודשים או 5000 ק"מ, זו הוראת יצרן. טיפול פעם בשנה אפשר לעשות רק אם נוסעים פעם בשבוע - שבועיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא להגזים. הוראת היצרן לגבי טיפול (=החלפת שמן, בעיקר) כל 3 חודשים או כל 5000 ק"מ היא הוראה משנות ה-60, ומתייחסת לשמני מנוע של שנות ה-60.

בשימוש בשמנים של היום (ויהיה קשה למצוא אחרים, גם אם אלה שמנים העונים לתקנים ישנים) אין בעיה להשתמש בשמן למשך שנה או 10,000 ק"מ ויותר.

נכון, את כוון הפלטינות יתכן שיש צורך לבדוק לעתים קרובות יותר - אבל את זה כל אחד (שמוכן, ומתלהב להחזיק חיפושית) יוכל ללמוד לבצע בעצמו.

בהצלחה, בכל מקרה...

עודד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ניקח גולף שנת 75 וחיפושית שנת 75 נראה שעם אותו שמן בדיוק בגולף המלצה הייתה להחליף שמן כל 10 או כל 15 אלף ובחיפושית כל 5. בגלל שאין פילטר שמן, בגלל שכמות השמן קטנה ובגלל שמנוע קירור אוויר לא פועל בטמפרטורה פחות או יותר קבועה כמו קירור מים אלא בטמפרטורה משתנה בתחום רחב.

כך שברכב שנוסע יום - יום הייתי נמצד להוראת היצרן המקורית.

ברכב שנוסע מעט, פעם בשבוע או פחות אין בעיה להחליף שמן פעם בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. יש בדבריך הרבה הגיון. למרות זאת, אני חושב שעם שמנים מודרניים אפשר להיות "טיפה" יותר גמיש.

חוץ מזה, באמת לא נראה הגיוני לקנות חיפושית עתיקה לשימוש יום יומי. במקרה כזה באמת יהיה קשה "להבטיח" כי ההוצאות התחזוקה השנתית לא יעברו את ה - 2000 ש"ח.

וזה - לא בגלל הוצאות החלפת השמן....

עודד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבו לך כמעט הכל, אוסיף עוד שזו מכונית מהנה מאוד לנהיגה למרות המנוע הצנום. אחרי שתלמד ותכיר, תוכל לגרום לזנב לטייל מתי שרק תרצה...העבירות מפתיעה ושיא המומנט הצנוע, מגיע בסל"ד מאוד נמוך שזה פאן לא נורמלי, סוג של קרטינג.

לגבי נסיעה יומיומית, אם אתה לא מפונק, לא תהיה לך שום בעיה להזיע ולחייך כל הדרך. כשתכיר את הצליל של הרכב שלך, תוכל לדעת מה מצבו בכל רגע נתון ע"פ הגרגור האופייני. רכב קשוח, בנוי כמו טנק ומלא אופי. שימש אותי לנסיעות יומיומיות של כששים ק"מ ביום כשנתיים ועבר לבת משפחה שגם אותה שימש כרכב ראשי,יומיומי. שום תקלות היסטריות לא היו. חתיכת היסטוריה על גלגלים, שיהיה לך בהצלחה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...