Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חידוש רשיון נהיגה מעל גיל 80

שימו לב! השרשור הזה בן 2148 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אבא שלי בן 79 ויהיה בן 80 בספטמבר. הוא חידש את רשיון הנהיגה (רשיון דרגה 02 בלבד) שלו לאחר שעבר בדיקות רפואיות שיצאו תקינות. הוא קיבל רשיון נהיגה שתוקפו לשנה אחת בלבד. לפי הנוהל של משרד הרישוי תוקפו של רשיון נהיגה לנהגים עד גיל 80 הוא 5 שנים. תוקפו של רשיון הנהיגה לנהגים מעל גיל 80 הינו שנתיים.

זה המכתב ששלחתי למשרד הרישוי:

שלום

לאחר ששלחתי את כל הטפסים הרלוונטים בקשר לבדיקות רפואיות ובדיקת ראיה, נשלח אלי רשיון נהיגה חדש שתוקפו שנה אחת בלבד.

לפי נהלי משרד הרישוי :

גיל 70 עד גיל 80 בדיקה רפואית וחידוש הרישיון כל 5 שנים. מגיל 80 בדיקה רפואית וחידוש הרישיון כל שנתיים.

כלומר רשיון הנהיגה שלי חודש לפני הגיעי לגיל 80 לכן היה צריך להיות מחודש לחמש שנים.

בכל מקרה היה צריך להיות מחודש ללפחות שנתיים גם מעל גיל 80.

בכבוד

זה המענה שקיבלתי:

תוקפו של הרישיון הנוכחי הוא רק לשנה אחת ,משום שהשנה ימלאו לך 80 ,ובגיל 80 המחשב מתאפס (לכל הנהגים),והחל מהחידוש הקרוב, החידוש יהיה לשנתיים.

זה מה שרשום באתר משרד הרישוי:

https://www.gov.il/he/Departments/Guides/driving_license_renewal_guide?chapterIndex=2

נשמע מוזר ולא הגיוני... האם קיימת הוראת נוהל או תקנה המתייחסת למה שהם ענו? או שזאת המצאה שלהם?

האם יש מבקר שניתן לפנות אליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אני לא מכיר את הנושא אבל להתלוננן תוכל תמיד במשרד נציב תלונות הציבור במשרד מבקר המדינה. אנשים נחמדים שם מניסיון.

http://www.mevaker.gov.il/(X(1)S(oihdriqj0oemyfrgtv0x4j0q))/he/Ombudsman/Pages/Complaint-Intro.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1

בברכה,

אוהד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לפי ההגיון שמשתקף ממכתב התשובה שקיבלת, תוקף הרישיון צריך להיות עד שאביך מגיע לגיל 82 - 4 חודשים (מתוך 5 שנים) עד שהוא מגיע לגיל 80, ואז ״רק״ עוד שנתיים בגלל שהוא מעל 80. בכל מקרה לא ברור איזה הגיון הביא אותם לשנה אחת בדיוק.

הייתי כותב להם שוב ומציין את הנ״ל במכתב, ואם עדיין התשובה שלילית - הולך על ההמלצה שמעלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2148 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...