Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לעשות את זה בצורה הכי יפה? הודעה על ביטול לפני חתימה על חוזה שכירות.

matanff
שימו לב! השרשור הזה בן 2171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב לכולם, אני אמור לחתום מחר על חוזה שכירות, לא אחפור ואכנס יותר מדי לפרטים, צץ משהו יותר מתאים, ובגלל שעוד לא חתמתי הרי שאני לא חייב שום דבר, אבל כבר נתתי "מילה" ולחצנו ידיים.

אני מבין שזה לא הכי נעים אבל אני לא חושב שאני מחוייב לחתום רק בגלל "אי נעימות", נכון?

יש לציין שגם יש בחוזה מספר דברים שלא מצאו חן בעיני ותכננתי לדבר עליהם טרם החתימה.

השאלה שלי היא - מה הדרך הכי מכובדת ונכונה להודיע לבעל הדירה על כך שאני מתחרט? לספר לו את האמת שמצאתי יותר טוב וזה? בגדול לא חייב לו כלום, אבל מעדיף לעשות זאת בצורה יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הכי מכובד זה לא למרוח את הזמן, פשוט לצלצל ולהגיד שלצערך לא תוכל לחתום על החוזה.

אם תתחיל לספר שמצאת זול יותר/ טוב יותר/ חדש יותר... בעל הבית עלול לחשוב שאולי יש דרך להשאיר אותך.

ועלול לנסות לשפר את ההצעה על מנת כן לחתום איתך... ואז חבל כי הוא עלול להמתין לך עוד שבוע במקום להתקדם.

אם זה סופי אז פשוט תגיד שזה סופי וזהו.. שחרר אותו לדרכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואצאפ/ אסאמאס-

מוישה היי. מצטער, אך חל שינוי בתכנית ולא אחתום על החוזה כפי שדובר

אשמח לעדכן חברים ומכרים לגבי הדירה

תודה, סליחה ובהצלחה!

חד חלק ופשוט. מי שהמציא את ההודעות בנייד, המציא אותן לדברים האלה בדיוק

בהצלחה ושיהיה בשעה טובה

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מומלץ להיזהר שמא תואשם בניהול מו"מ שלא בתום לב.

אם הדברים שלא מצאו חן בעיניך לא נחשבים פרט מהותי לעיסקה, יש סיכוי טוב ששופט יקבע שעצם העובדה שכבר יש הסכמה עקרונית ולחיצת יד על פרטים מהותיים כמו שכ"ד, תאריך כניסה, ערבונות וכו למעשה נכרת ביניכם חוזה לכל דבר. יש תקדימים כאלה.

מקרה שקרה לאחרונה בהרצליה- זוג שלח וואטסאפ לבעל דירה שבו הם מציינים מצד אחד שהם מעוניינים בדירה, אבל יש עוד מספר נושאים לסגור לפני חתימה סופית, והוסיפו אימוג'י של אישה רוקדת. השופט קיבל את עמדתו של בעל הדירה שהסמס מהווה גמירות דעת מוחלטת מצידם לשכור את הדירה וחייב אותם במשהו כמו חודשיים שכירות. לדעתי זו החלטה מטומטמת מאין כמוה ואני מקווה שהם ערערו, הם הרי ציינו במפורש שיש עוד נושאים לסגור לפני חתימה על חוזה סופי, אבל עובדה שהשופט צידד בבעל הדירה ובינתייים הם אלה שצריכים לשאת בתשלום.

אומר לך יותר מזה, אפילו בעיסקאות מכר זה בעייתי לבטל סמוך למועד החתימה למרות שחוק המקרקעין מחייב ומציין במפורש שעיסקת מכר חייבת להיות חתומה בכתב. יש תקדימים של קונים שנתבעו בגלל שביטלו ערב החתימה ונאלצו לשלם דמי הפרת חוזה שנעים בד"כ סביב 10% ממחיר הדירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומעבר להודעה שמעלי, אז מה שווה המילה שלך?

שאלה רצינית ולא לקנטר.

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המילה שלי - פה בדיוק ההתלבטות, אבל אני לא ראש קרטל, ואני אעשה מה שטוב לי, ועכשיו אחרי שקפצה ההזדמנות פתאום הוצפו הרבה דברים שמפריעים לנו, ובנוסף לאחר שעברתי על החוזה קפצו עוד מספר דברים, בשום מצב לא אמרתי לבעל הדירה שאנחנו סוגרים בהודעות, בקשתי שישלח חוזה ע"מ שאעבור עליו לפני החתימה, עוד לא העלתי דברים שמפריעים לי, אני חושב שגם מבחינה משפטית אם ובמקרה קיצון מישהו יחליט לגשת לכיוון הזה, הרי שרק לאחר שאני קורא את החוזה ומאשר (גם אם לא בחתימה) אז יש עילה, לא כך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, הסכמה על פרטים מהותיים (מה זה מהותיים? מה ששופט יחשוב שאדם סביר יסבור שהם מהותיים, למשל שכ"ד וערבויות) ולאחריה לחיצת יד- יש סיכוי טוב ששופט יחליט שיש פה חוזה, אפילו אם לא שלחת סמס. שים לב למה שרשמתי בפיסקה השלישית, אפילו בעיסקאות מכר, אנשים שביטלו יום לפני נתבעו ונדרשו לשלם פיצויים (שוב בלי קשר לסמסים).

מצד שני, יכול להיות ששופט אחר יחליט שבעל דירה מחויב להמשיך ולפרסם ולא להודיע לאחרים שהדירה לא רלוונטית עד לחתימה סופית כדי לצמצם נזקים במידה ואתה מבטל.

זה מה שאני עושה אגב, אני אף פעם לא מודיע למתעניינים הבאים בתור שהדירה לא רלוונטית עד שיש לי דייר בתוך הדירה עם מפתח ואחרי הובלה.

אתה לא יכול לדעת על מי תיפול. במקרה שלך, אם בעל הדירה יכול להוכיח שביקרת בדירה מספיק זמן כדי לעמוד על טיבה ודיברתם והסכמתם על פרטים מהותיים, ושביטלת ממש יום לפני תוך כדי שהוא ככל הנראה מתכנן את הלו"ז שלו כדי להיפגש איתך לחתימה ולמסור את הדירה- במקרה הזה הייתי מהמר ששופט יקבע שיש פה חוזה.

בכל מקרה זה לא חד משמעי ותלוי בפרשנות, כמו הרבה מקרים משפטיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה אנחנו מדברים פה על מקרי קיצון, כולה שכ"ד של 2000 ש"ח, ואחרי שקראתי בחוזה סעיפים כמו ביקור של פעמיים ביקור בשבוע לפחות (מה זה לפחות? תכתוב שאתה בא כל יום וזהו)

איסור עשן לחלוטין (מנגל סיגריה והכל)

וסעיף על גבול הפלילי של החלפת המנעול ופינוי החפצים של השוכר לאחר תום חוזה..

אני חושב שהרחקו קצת לכת, האם זה לגיטימי לסיים את הסיפור בהודעה וזהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המילה שלי - פה בדיוק ההתלבטות, אבל אני לא ראש קרטל, ואני אעשה מה שטוב לי, ועכשיו אחרי שקפצה ההזדמנות פתאום הוצפו הרבה דברים שמפריעים לנו, ובנוסף לאחר שעברתי על החוזה קפצו עוד מספר דברים, בשום מצב לא אמרתי לבעל הדירה שאנחנו סוגרים בהודעות, בקשתי שישלח חוזה ע"מ שאעבור עליו לפני החתימה, עוד לא העלתי דברים שמפריעים לי, אני חושב שגם מבחינה משפטית אם ובמקרה קיצון מישהו יחליט לגשת לכיוון הזה, הרי שרק לאחר שאני קורא את החוזה ומאשר (גם אם לא בחתימה) אז יש עילה, לא כך?

גם אם בעל הדירה היה מוצא היום בערב שוכר אשר מוכן לשלם עוד 200 שקלים וכול הציפיות שלו מהשוכר מתאימות הוא היה סוגר חוזה ומודיע לך "הדירה לא אקטואלית".

בלי הרבה התלבטויות וקשקושי מח תתקשר אליו היום בערב ותודיע חד משמעית שאינך מעוניין בדירה ושלום על ישראל.

גם אם קיימת עילה מסויימת לתביעה 99 אחוז שלא יממשו את האפשרות הזו.

אם אתה רוצה להמשיך את הדיון על הנושא מכול זווית תמתין לפילוסופים של הפורום :-P

אני בתור אחד שגם משכיר וגם שוכר לא הייתי מתרגש מההודעה שלך.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי מראש חותם על חוזה עם הרבה סעיפים שלא מתאימים לי אבל מבחינתי הסכם שבעל פה ולחיצת יד = הסכם לכל דבר והיה לי מאוד מאוד מאוד לא נעים להפר אותו. הייתי מנסה להימנע מזה ככל האפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסכם שבעל פה נעשה לפני שעברתי על החוזה, לאחר שהתחלנו לשקול מקום אחר לגור בו, אפשר לומר שנפרץ סוג של סכר ופתאום המון דברים שהפריעו לנו צפו, אני לא רואה סיבה לחיות במקום שלא מתאים רק בגלל אי נעימות אחרי לחיצת יד, האם אתה היית עושה זאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי מבטיח ולוחץ ידיים לפני שעברתי על חוזה ובדקתי את הדירה, אבל אחרי שנחלצו ידיים זה חוזה.

אבל זה רק אני, אם אתה מרגיש בסדר להפר, אז תשלח לו הודעה בנייד וזהו. רוב הסיכויים שהוא לא יעשה עם זה כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להימנע ממה? מלבטל חוזה שלא נחתם עדיין?

ניהול משא ומתן שלא בתום לב, זה ניהול משא ומתן עם 2 בעלי דירות ולהבטיח לכל אחד מהם שאתה רוצה את הדירה.

אם הבחור סיכם עקרונית ובלחיצת יד על הדירה ואז הגיע חוזה שמגלה את פניו האמיתיות של בעל הדירה ..

אין שום בעיה להודיע לו שיורדים מהדירה, אף שופט לא יחייב את השוכר בהוצאות.

הבעיה היא שאם המצב ימרח על פני שבועיים עד שאתה בודק את האלטרנטיבה השנייה ..

ובעל הדירה יגלה זאת . אז הוא עלול להתעצבן וכן לתבוע (אז תגיד תודה שאתה לא גר אצלו בדירה)

בקיצור תודיע הכי מהר שאתה יכול ותחשוף כמה שפחות פרטים....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שבעל הדירה יעמיק בהיבט המשפטי בנוגע לעניין.

אני מניח שאתה תעשה מה שטוב לך, אבל בעתיד אולי כדאי לך להשקיע קצת מחשבה ב-מה שווה המילה שלך ולחיצת היד שלך.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...