Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדש בפורום ובתחום בכללי - Seat ibiza 1.0tsi

שימו לב! השרשור הזה בן 2176 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תראו, לפניי שבכלל אתחיל לשאול את מה שיש לי לשאול, אני יודע, זאת כולה איביזה קטנטנה ואני לגמריי מודע שזה לא פלטפורמה רצינית לשיפורים משום סוג שהוא, אני יודע, אבל זה לא העיניין,

לא רוצה לחפור אז אני אסכם בכמה מילים, יש לי רשיון שנתיים, אני לא בא ממשפחה של חובבי רכב ולא מפרק ומרכיב מנועים להנהתי בזמני הפנוי, למעשה אני לא מבין כלום. אבל התאהבתי בתחום הרכב ובנהיגה בשנתיים האחרונות, ואף על-פי שאני מרגיש קצת נבוך לבוא ולחשוף את זה מול הנהגים הותיקים שכאן אני, יודע שזה המקום הנכון לקבל אחלה ייעוץ. וכל דעה אם היא חיובית או שלילית, מנוסת או לא, תתקבל בברכה!

יש ברשותי סיאט איביזה 1.0TSI 2017 דגם סטייל 110HP DSG7 שרכשתי בדיוק לפניי שנה, וכמו שאמרתי אני מאוד אוהב לנהוג בה ובזמן האחרון אני מוצא את עצמי כל היום רואה סרטונים וממש מתחבר לתחום. השאלה שלי זה האם יש משהו שאפשרי לעשות לרכב הזה שבאמת משפר אותו? (מכל בחינה), עכשיו לפניי שאתם שואלים "מה ולמה אני צריך את זה" מראש אני אומר, אני לא. אני פשוט רוצה, משהו דוחף אותי לקחת את התחביב הזה צעד קדימה. ואני לא מדבר על דברים קוסמטיים כמו מגניי רוח או השחרת פנסים וכו'... אלא יותר לכיוון המכני והטכני, למשל חבר המליץ לי שהרכב יכול לבלום טוב יותר עם שמים לו משהו פשוט ויחסית זול כמו רפידות של Brembo או כל חברה טובה אחרת, וכשקראתי את שרשור "11 הדיברות למשפר המתחיל" הבנתי שאולי באמת עדיף לעלות רמה ולקנות רכב שבנוי לזה, אבל מהר מאוד ירדתי חזרה לעם ונזכרתי שאני סטודנט ומאבטח ושאני אחכה עם זה קצת. חפרתי מספיק, תודה למי שהיה לו מספיק סבלנות לקרוא את כל זה! תודה מראש!

2005 VW Passat B5.5 2.0l 115hp 
1991 VW Golf Mk2 1.3l 55hp 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הכי פשוט בסיסי ושיתן לך עלות מול תועלת הוא תוכנה שתביא אותך ל STAGE1 עם תוספת של בערך 30-40 סוסים.

מעבר לזה - השמים הם גבול, הכל תלוי לאן אתה רוצה להגיע.

אפשר להחליף טורבו, בולמים, מערכת בלימה, צמיגים, מערכת פליטה ועוד ועוד, שלא תחשוב לרגע שלבצע את כל השיפורים האלה יעלה לך יותר זול מלהחליף רכב.

הכל תלוי בתקציב שלך ולאן אתה מתכנן להגיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שרשמתי בסוף הפוסט, אני לא במצב כלכלי שמאפשר כרגע השתדרגות. מעדיף לעשות דברים צעד אחריי צעד לאט ובזהירות, אני לא מתכוון להתחרות ולא מתכוון לנסוע אגרסיבי במיוחד. אלא פשוט להביא את הרכב לרמה אחת מעל למה שהוא היה, אם זה טיפשי ומיותר בעניך אז תגיד, אני באמת מעדיף ביקורת בונה ומחנכת מאשר סתם שמישהו יגרום לי להרגיש טוב עם מה שאני רוצה לעשות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך משהו ששווה לשפר ברכב הזה חוץ מתוכנה ואולי צמיגים יותר טובים. תחפש תוכנות טובות (APR וכדומה) וצמיגים שמתאימים. מעבר לזה, לא שווה לשפר רכב כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אם אתה כ"כ אוהב לנהוג, למה שלא תתחיל עם שיפור היכולות שלך?

אח"כ גם תבין טוב יותר מה חסר לך על הכביש, בין אם זה כוח או התנהגות, כי תדע למקסם יותר ביצועים מהרכב שלך.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה כ"כ אוהב לנהוג, למה שלא תתחיל עם שיפור היכולות שלך?

אח"כ גם תבין טוב יותר מה חסר לך על הכביש, בין אם זה כוח או התנהגות, כי תדע למקסם יותר ביצועים מהרכב שלך.

אז אתה בעצם אומר שעדיף שאני אצבור נסיון קודם ורק אחרכ אחשוב בכלל מה אני רוצה מעצמי ומהרכב? כי אני לא כלכך יודע למה אתה מתכוון כשאתה אומר "יכולות", כי הנהיגה היחידה שאני (כרגע) מכיר זה לעבודה או ללימודים וחזרה חחח. אשמח אם תפרט יותר :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה בעצם אומר שעדיף שאני אצבור נסיון קודם ורק אחרכ אחשוב בכלל מה אני רוצה מעצמי ומהרכב? כי אני לא כלכך יודע למה אתה מתכוון כשאתה אומר "יכולות", כי הנהיגה היחידה שאני (כרגע) מכיר זה לעבודה או ללימודים וחזרה חחח. אשמח אם תפרט יותר :)

הוא אומר שהשיפור שיתן לך הרגשה מיידית הוא היכולת שלך. כלומר, השיפור הכי טוב הוא הנהג. נהג מיומן יוציא מכל רכב את המקסימום וידע לתפעל אותו בצורה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בנוסף להערה של turbulence,

זה לא ניסיון אלא שיפור הידע והיכולות ואת זה עושים עם מדריך וקורסים שיש מהם היצע מכובד בארץ.

הם יחזקו אותך כנהג גם בהתנהלות יומיומית, גם במצבי חירום וגם בשביל ההנאה.

להרכיב צ'יפ ולחזק בלימה זה סבבה ואתה יכול לעשות את במקביל, זה לא סותר אחד את השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו ומה אתה מתכוון לעשות אחרי שנגיד תשפר את הרכב?

לסוע ללימודים ובחזרה עם תוכנת מנוע ורפידות אחרות?

תכלס לא תכננתי להתחרות או משהו, כולה מתעניין, השאלה שלך לא כלכך עוזרת, מה שאני כולה שואל זה האם הדברים האלה שהאנשים פה מציעים באמת יעזרו בחווית הנהיגה היום יומית או שזה פשוט מיותר ועדיף להמנע מזה? כי מאיך שכתבת את התגובה נראה שכל מי שמשנה משהו ברכב צריך להיות נהג מירוצים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס לא תכננתי להתחרות או משהו, כולה מתעניין, השאלה שלך לא כלכך עוזרת, מה שאני כולה שואל זה האם הדברים האלה שהאנשים פה מציעים באמת יעזרו בחווית הנהיגה היום יומית או שזה פשוט מיותר ועדיף להמנע מזה? כי מאיך שכתבת את התגובה נראה שכל מי שמשנה משהו ברכב צריך להיות נהג מירוצים..

מאיך שאתה כותב פה אתה עצמך לא יודע מה אתה רוצה.

מה אתה מגדיר כשיפור חווית הנהיגה היומיומית? אתה הרי בעצמך לא יודע מה אתה מחפש.

אתה רוצה לתלות כל מיני "רפידות ספורט" על הרכב שלך? תתלה.

לפני שבאים בכאלה שאלות גרנדיוזיות צריך לא להתעצל ולעשות קצת גוגל בשביל להבין קצת על מה מדובר לפחות.

יש לך איביזה ליטר. זה סופר מיני סטנדרטי בשביל לסוע מנקודה א' לנקודה ב'.

אתה יכול להשקיע אלפי שקלים בתוכנת מנוע, לאבד את האחריות יבואן בשביל עוד כמה סוסים.

אבל בשביל מה? בשביל לסוע ללימודים ובחזרה עם קצת יותר גז?

אם רכב כזה עדיף לך באמת להשקיע קצת בקורסי נהיגה מקצועית כדי לדעת לנצל את הרכב יותר.

או לחלופין להחליף את הרכב למשהו שבאמת כדאי ואפשר לשפר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיך שאתה כותב פה אתה עצמך לא יודע מה אתה רוצה.

מה אתה מגדיר כשיפור חווית הנהיגה היומיומית? אתה הרי בעצמך לא יודע מה אתה מחפש.

אתה רוצה לתלות כל מיני "רפידות ספורט" על הרכב שלך? תתלה.

לפני שבאים בכאלה שאלות גרנדיוזיות צריך לא להתעצל ולעשות קצת גוגל בשביל להבין קצת על מה מדובר לפחות.

יש לך איביזה ליטר. זה סופר מיני סטנדרטי בשביל לסוע מנקודה א' לנקודה ב'.

אתה יכול להשקיע אלפי שקלים בתוכנת מנוע, לאבד את האחריות יבואן בשביל עוד כמה סוסים.

אבל בשביל מה? בשביל לסוע ללימודים ובחזרה עם קצת יותר גז?

אם רכב כזה עדיף לך באמת להשקיע קצת בקורסי נהיגה מקצועית כדי לדעת לנצל את הרכב יותר.

או לחלופין להחליף את הרכב למשהו שבאמת כדאי ואפשר לשפר.

הרפידות זו סתם הייתה דוגמא פשוטה, וממש לא התעצלתי ובדקתי מלא דברים, פשוט לפניי שעושים דברים ההגיון הבריא אומר אוליי להתייעץ עם אנשים ש(חשבתי) שאולי מבינים וישמחו לעזור... ומי ישמע איזה שאלה "גרנדיוזית" כבר שאלתי ממש מדע טילים. בכל מקרה הבנתי לאן זה הולך, במקום להתקיל אותי בשאלות שגורמות לי להראות כמו ___, יכולת להסביר שרכב כזה לא נהוג לשפר ולכוון אותי אל מטרה הגיונית וחכמה יותר. תודה בכל מקרה, שבוע טוב.

--------------------------אפשר לנעול, מיותר להגיב פה מעבר------------------------------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

חבר, אין צורך לקחת את זה קשה. זה האינטרנט, לכל נושא יהיו 50 דעות שונות.

לשפר רכב זה נחמד וייתן ערך מוסף, גם אם ברכב הספציפי שלך האפקט מעט מוגבל (כי עדיין, הפלטפורמה לא ספורטיבית)

ואת זה ניסו להסביר פה, כולל עניין האחריות. לא להוריד אותך מזה אלא פשוט להסביר.

מפה זו כבר החלטה שלך, כי זה כסף מול תועלת. אתה חושב שתמצא בזה תועלת? מצויין, לך על זה. השיפורים כיום לא יקרים בצורה מיוחדת.

1500-2000 ש"ח בערך ואתה עם תוכנה משודרגת שתתן לך עוד כמה כ"ס.

וכמו שכבר נכתב, אותו כסף ישפר אותך בתור נהג שזה משהו שגם ילך איתך הלאה, בלי קשר לרכב ולאופי הנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מר פות"ש יקר, אין לך מה להיעלב.

הרכב שלך בתקופת האחריות וכל מה שנאמר לך בא רק לטובתך, כל שיפור יפגע לך באחריות.

גם ככה הרכב רק עם שנתיים אחריות אז תתאפק. עדיף באמת שתעשה קורס נהיגה מקצועית, ובסוף האחריות אם תרצה עוד לשפר ולא להחליף את הרכב אז מה שנאמר בנוגע לתוכנה, אגזוזים פילטרים וכו' יהיה יותר רלוונטי.

בהצלחה, מקס

<-- זה היעד :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2176 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...