Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיבלתי דו"ח חנייה בזמן שהייתי ברכב

שימו לב! השרשור הזה בן 2098 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כמה ימים קיבלתי הביתה הודעת קנס.

מתברר שלפני חודשיים בערך, בזמן שחיכיתי ברכב למישהו שיפנה חניה ברחוב בן-יהודה בת"א וכדי לא לחסום נתיב נסיעה, חיכיתי לו בפינת הרחוב (צמוד למדרכה צבועה באדום-לבן), צילם אותי פקח, שמן הסתם לא טרח לבוא ולשים את הדו"ח על הרכב...

כמובן שאני מתכוון לבקש שיבטלו את הקנס המגוחך הזה - בתמונה רואים בבירור שאורות הרכב דולקים ויש לי צילום מסך של ההתכתבות בוואטסאפ (כולל התאריך והשעה המדויקים שבהם צולם הרכב) עם בעל הרכב שפינה את החניה.

האם יש עילה משפטית שאני יכול להיעזר בה בבקשה לביטול הקנס, או שהשכל הישר מספיק במקרה הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי הפקחים עושים זאת בכדי לא להיכנס לעימותים עם הנהגים בעקבות מקרי אלימות פיזית/מילולית.

אז הם מצלמים וזה נשלח בדואר, אם בתמונה רואים בבירור את הרכב עומד ליד אדום-לבן אז אין עילה לביטול לדעתי.

חכה לעוד תגובות ותחליט אם כדי לערער על הדוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצלמת רכב, פותר כל כך הרבה בעיות...

תשלח ערעור עם כל הפרטים והצילומי מסך ותקווה לטוב.

אפשר גם לבקש להישפט במידה והערעור לא מתקבל. סה"כ מבחינת השכל הישר אין שום סיבה שתקבל על זה דו"ח או שתשלם אותו. גם במקרה שתפסיד במשפט מסופקני שהשופט יחמיר את הקנס, הטענה סה"כ הגיונית.

זה מה שאני הייתי עושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מבחינת השכל הישר אין הגיון בדו"ח?

שהרי פות"ש הודה שהוא עמד ליד מדרכה צבועה אדום/לבן תוך כדי שהוא ממתין לחבר.

אז מה השוני אם יש מישהו ברכב או לא? האם רכב שיש נהג בפנים רשאי לחסום נתיב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מבחינת השכל הישר אין הגיון בדו"ח?

שהרי פות"ש הודה שהוא עמד ליד מדרכה צבועה אדום/לבן תוך כדי שהוא ממתין לחבר.

אז מה השוני אם יש מישהו ברכב או לא? האם רכב שיש נהג בפנים רשאי לחסום נתיב?

איך הפקח יודע שפות"ש לא בלם בדיוק כמה שניות לפני כי חתול קפץ לכביש?

הרי בתמונה רואים שאורות הבלם דולקים... אולי היה מכשול בדרך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא חיכה לחבר, הוא חיכה לרכב שיצא מחניה כדי להחנות במקומו. זה למה מבחינת השכל הישר אין הגיון בדו"ח.

גם אם לא היה מחכה לרכב כדי שיצא מחניה, רק ע"י צילום מרחוק קשה לבסס את הסיבה לעצירה. אולי היה מדובר במקרה חירום. גם אז זה לא מוצדק? כל שיטת הצילום מרחוק הזאת היא בעייתית (אני מדבר על נושא החניות) ולא צודקת בעליל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי כותב מכתב ומקווה לטוב

מעבר לזה רק אם זמנו של פות"ש זול

כי בקשה להישפט היא מינימום הגעה פעמיים לבית המשפט

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה אם אני לוקח עו"ד על עברת תעבורה ובסופו של דבר מזוכה, האם לא מחזירים לי את הוצאות המשפט, כלומר כמה ששילמתי לעו"ד לדוגמה, ימי העבודה שלי וכד'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

זה לא משפט אזרחי שבו מקבלים "הוצאות משפט", בדרך כלל חלקיות מאד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה בדיוק יש להישפט? באדום לבן אסור לעצור (פרט למונית שאוספת נוסעים).פות"ש אינו מכחיש את העובדות-עמד באדום לבן. לחכות לחבר שיפנה חניה - אינן נסיבות מקלות, רכב שנתקע ויש אישור גרר/מוסך בדבר אי תקינותו בעת קרות הארוע - נסיבות מקילות.

אגב, במשפט התובע בהחלט יכול לשנות את סעיף האישום לעצירה המפריעה לתנועה/עצירה במעבר חציה (אם היה כזה בפינת רחובות)/עצירה בתחום 12 מטר מצומת /עצירה בתוך צומת.

עריכה אחרונה על ידי fatboy1340

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה בדיוק יש להישפט? באדום לבן אסור לעצור (פרט למונית שאוספת נוסעים).פות"ש אינו מכחיש את העובדות-עמד באדום לבן. לחכות לחבר שיפנה חניה - אינן נסיבות מקלות, רכב שנתקע ויש אישור גרר/מוסך בדבר אי תקינותו בעת קרות הארוע - נסיבות מקילות.

אגב, במשפט התובע בהחלט יכול לשנות את סעיף האישום לעצירה המפריעה לתנועה/עצירה במעבר חציה (אם היה כזה בפינת רחובות)/עצירה בתחום 12 מטר מצומת /עצירה בתוך צומת.

אם הוא לא חסם נתיב נסיעה וחיכה לרכב שיפנה את החניה ויש לו הוכחה כלשהי לכך גם לא חושב ששופט יתעלם מזה וכן ישתמש בהגיון ובשכל הישר ויבטל את הדו"ח. אבל קודם שיתחיל מערעור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באותה מידה אפשר לתת דו״ח על חניה כפולה לכל מי עומד לרכע וממתין שחניה תתפנה. זה לא נאכף כי המציאות, בניגוד לחוק היבש, מכירה בכך שלעיתים סביר שאדם יעמוד ללפרק זמן סביר ויחכה לחניה שתתפנה. כמה זה סביר? תלוי בזמן שזה לוקח ומידת ההפרעה (לחכות לנהג שכבר נכנס לרכב והתניע כנראה שכן, להמתין לנהג שמעמיס טנדר, אולי לא).

אז פות״ש יכול לנסות את מזלו ולהסביר שעצר לפרק זמן קצרצר לצורך המתנה לחניה שידע שעומדת אוטוטו להתפנות. אולי יצליח לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר ברכב של עריית תל אביב עם נהג ופקח. ברכב יש מצלמה. הרכב נעמד מאחורי רכב שחונה בצורה בעייתית. הוא מצלם אותו בווידאו במשך כ 2-3 דקות. בנתיים הפקח ברכב מפיק את הדו"ח.

אני קיבלתי דו"ח כזה כאשר המתנתי לנוסע. (מונית) ניסיתי להסביר לעריה את הסיטואציה אך ללא הצלחה.

שילמתי ושחכתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2098 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...