Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן c4 צורה חדשה דיזל 2011 hdi

momozal
שימו לב! השרשור הזה בן 2188 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

השכן שלי, נהג מונית לשעבר פרסם שלט על הרכב שלו עקב עזיבת התחום את רכבו.

העניין הוא שלא מצאתי כמעט בכלל מידע על סיטרואן c4 דגם מנוע 9h05 עם 115 כס, אוטומטי 6 הילוכים ומעקב סטופ אנד סטארט.

הרכב עם מעט קמ(יחסית לנהג מונית) וקרוב ל 120.

שאלתי היא, האם יש מישהו בפורום שמכיר את הדגם, אמינות, צריכת דלק בפועל או פרטים כלשהם?

אפילו במחירון לוי יצחק לא מצאתי את קוד הדגם שלו.

מעבר להמלצות/או להפך אשמח לדעת מה מרווח הטיפולים, והאם הטיפול הבא הוא ב120,000 קמ.

כמו כן מה צריך להחליף, וסדר גודל של עלות.

עוד המלצות לפני קנייה יתקבלו בברכה.

תודה מראש, לעוזרים!

כל פרט אינפורמציה יעזור רבות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבוא אישי ? זה מנוע נפוץ באירופה אבל נדיר בארצנו. אין בעיות מיוחדות. נמכר גם כיום .

טיפול כל 20K או פעם בשנה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לנהוג בכזו במסגרת עבודה.

מדובר במנוע דיזל 1.6 עם 120 כ"ס משודך לגיר רובוטי חד מצמדי.

כנראה החד מצמדי הכי מוצלח שנהגתי בו אי פעם, והוא עובד דיי חלק וצפוי (עם התאמת הגז להעברות הילוכים כמובן).

צריכת דלק עירונית בירושלים יצאה 1-13 בדרך כלל.

יחסית לשנתון היא מאובזרת, בקרת שיוט ומגביל מהירות , בקרת אקלים, AUX, פנסי ערפל, חיישני רוורס מקוריים.

בין המשפחתיות הכי נוחות מהשנתון ההוא, מושבים מאוד נוחים ותומכים וכיול מתלים שמעלים שיבושים בצורה טובה מאוד.

מרווח פנימי ותא מטען סבירים לגמרי.

אם זכור לי נכון יש סיכום מפורט יותר כולל עלויות אחזקה שמישהו אחר העלה.

מבחינת תקלות, נאמר לי על ידי מי שנהג ברכב רק על פעם אחת שהאימובלייזר עשה בעיות וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי על כזאת, הייתה עוד אחת בבית. לא היו תקלות.

מטפל כל 15, תבדוק אם עשה טיימינג.

צריכת דלק מדהימה, הגיר הרובוטי נוח ולא בעייתי והמנוע מרגיש חזק. גם ה-S&S לא מפריע במיוחד ולא נותן דחיפה קדימה בהנעה שהרגשתי ברכבים אחרים, הוא נכבה קצת לפני העצירה, אבל לי לדוגמא זה לא מפריע.

2013 עומדת על כ-152,000 ק"מ כרגע, השנייה 2012 נמכרה.

הניסיון שלי איתם טוב מאוד.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות,

save- הרכב איננו מיבוא אישי, לפחות לא רשום ברישיון השכן רכב אותו ישירות מהחברה(הטבת מע"מ-נהג מונית).

הגרסה שלו היא קומפורט- כלומר ללא בקרת אקלים או חיישני חניה.

לפי מה שהבנתי ממנו ומהמחירון לוי יצחק הוא שישנה תוספת במחירון למערכת של סטופ אנד סטארט של 4% ולאוטומט עוד 4%.

911gt2 - חיפשתי את מה שציינת לגבי עלויות האחזקה של הרכב אך לצערי, לא מצאתי בפורום.

LPG- אין לי את ספר הרכב ולכן אינני יודע מה צריך לעשות בטיפול של 120,000 על מנת לדעת כמה להוריד לו במחיר.

כמו כן אינני יודע כל כמה ק"מ צריך להחליף טיימינג.

שאלתי אותו לגבי נושא זה, אך נאמר לי שלא הוחלף טיימינג, עדיין השאלה היא מתי צריך לעשות.

אולי תוכל לשפוך מעט ידע לגבי צריכת הדלק של הרכב, ועלויות הטיפולים השנתיות שלו, יעזור מאוד(רכב דיזל ראשון שלי).

במידה ויש עוד בעלי רכב מדגם זה אשמח לשמוע חוות דעת נוספות לגבי האמינות לפני לקיחת הרכב לבדיקה.

שוב תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירון יצחק לא רלוונטי כל כך ליד2. מה שתסכים עם נהג המונית זה המחיר.

איזו הנפצה זו תוספת 4٪ למערכת S&S ?!

עם כל הכבוד לאדון לוי,אני הייתי רק מוריד עליה בקניה .

בכל מקרה , עלויות אחזקה לא שונות מדגם הבנזין. בקמ מאד גבוה תדרש להחליף מזרקים . עד אז יש עוד הרבה זמן

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר קונים רכב שהיה מונית (חתונה קתולית לכל דבר), אף אחד לא לוקח בחשבון תוספות כמו S&S.

מירידים במחיר עד שיהיה משתלם לקנות את הדבר הזה ונוסעים על הרכב עד למכירה לברזל.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש תוספת ע"פ יצחק. נתקלתי בדגמי Comfort בודדים ללא S&S, שם כנראה המנוע לא e-HDi אלא רק HDi - אולי בגלל זה התוספת.

הטיימינג בבדיקה שלי - ההמלצה של המוסכים בארץ היא 6 שנים או 120/100 אלף ק"מ, ולא לחכות אפילו לתנאים קשים של היצרן (9 שנים או 180 אק"מ, או 240 בתנאים רגילים משהו כזה).

נתקלתי במישהו שגם קלאץ' עוד לא החליף ב-180 כי הוא מחזיק יפה שם אבל אני החלפתי ב-135 לפי המלצת המוסך למרות שהרכב נסע בסדר עדיין וברכב השני עוד לא כבר 152 אק"מ.

טיפול כל 15 שמן ופילטר במקום 20, נוזל בלמים כל שנתיים, נוזל קירור אם אני לא טועה היצרן אומר 9 שנים (כנראה עם הטיימינג והמוסך אומר גם החלפת משאבת מים) אבל אולי היבואן אומר אחרת.

טיפול תעשה אם עברה שנה או 15,000 מהטיפול הקודם. לפי ספירה של 15 אז אמור להיות טיפול ב-120, אבל הכל תלוי במי שנסע תשאל אותו. יש מילוי נוזל סמיך DPF ודברים נוספים, המוסכים המומחים זוכרים יותר טוב ממני.

עריכה אחרונה על ידי LPG

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש תוספת ע"פ יצחק. נתקלתי בדגמי Comfort בודדים ללא S&S, שם כנראה המנוע לא e-HDi אלא רק HDi - אולי בגלל זה התוספת.

המנוע הוא אותו מנוע בכולם, e-HDi בדיוק מסמן שיש מערכת Stop & Start. בדגמים אלו מדובר במערכת מתקדמת שמניעה את המנוע באמצעות אלטרנטור וקבל על.

למייטב זכרוני כל הרובוטיים היו עם המערכת וכל הידניים בלי.

איזה שנה הרכב והאם הוא כבר אחרי הסבה לפרטי או לפני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התכוונתי שזה מנוע שונה, בעריכה המילה "נקרא" e-HDi נשמטה לי.

לא שמתי לב שהדגמים ידניים, אבל אם כך מה הטעם שיש תוספת גם על רובוטי וגם על S&S? כאשר מוסיפים רובוטי אין טעם להוסיף S&S במחירון?

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שיש דגם רובוטי ללא e-HDi. לא מכיר כאלה אבל זה לא אומר שאין.

לגבי טיפולים, היום המלצת היצרן לדגמי דיזל בארץ היא טיפול כל 15.000 ק"מ.

למוניות גם בעבר הייתה המלצה כזאת, עקב תנאי שימוש קשים. משנת 2012 כל המכוניות של פיז'ו/סיטרואן בארץ, גם פרטיות, מטופלות לפי מפרט של תנאי שימוש קשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה.

התקשרתי היום למוסך מורשה על מנת לברר מחירים ונאמר לי המידע הבא(למתעניינים בפורום).

ב120,000 ק"מ הטיפול הוא- פילטר-מזגן,דלק,סולר,אוויר , החלפת שמן 0W30, החלפת נוזל בלמים ובדיקת ברקסים.

עלות הטיפול במורשה היא 1400 ₪ לפני מע"מ.

שאלתי בנוסף לגבי טיימינג- נאמר לי כי ההחלפה צריכה להיות ב165,000 קמ. או 7 שנים. כלומר עכשיו בנוסף לטיפול.

LPG אין לי מושג לגבי ההסבה, רק הבנתי שאני צריך לשלם את המע"מ על הרכב כמה אלפי שקלים שמשתכללים במחיר.

הוא שנתון 2011

לגבי המצבר, מעניין כמה הוא עולה כי הוא עדיין מקורי.

מה צריכת הדלק הממוצעת ברכב שאתם מצליחים להשיג? עד כמה הוא חסכוני יותר מהבנזין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, 17 אלף ק"מ בשנה למונית (אם צריך לשלם מסים זה אומר שהרכב עדיין רשום כמונית ולא הוסב לפרטי, זה נשמע טוב מידי...מונית שעובד עליה נהג אחד משמרת אחת עושה משהו כמו 60-70 אלף בשנה.

תברר במכס כמה בדיוק צריך לשלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצבר AMG 70A ל-S&S, "מקורי" תוצרת Varta במוסכי היבואן כ-1200-1600 תלוי ברמת ההנחה.

באוטודיפו מצבר וורטה משני סוגים (שמות שונים) קצת מעל 900 במבצע. לדעתי תוכל למצוא במחירים האלה גם את שאר מותגי המדבקה שמיוצרים ע"י וורטה.

אלה היו הצעות המחיר שנתנו לי.

היה משהו גרמני ב-700 שכחתי את המותג.

זה סביבות המחירים. אם תרצה למצוא זול יותר אולי תמצא ממותגים נוספים.

עריכה: צריכת הדלק בסביבות 18-20 ק"מ לליטר בממוצע, תלוי יש פעמים שנוסע הרבה בתוך עיר ופעמים שיותר בבין-עירוני - לא יודע להגיד לך מדויק גם הפסקתי לבדוק מזמן.

עריכה אחרונה על ידי LPG

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2188 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...