Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיוב חודשי בכרטיס האשראי

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 2095 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי דווקא שמח לו היו עוברים למודל האשראי הדומה באירופה, בו מקישים את ה- PIN CODE.

אפילו שזה קצת מעיק ומציק ויגרור תורים.

מצד שני, אם אתה מאבד את הכרטיס אתה יודע שלא יגהצו לך אותו ללא רחמים...

היה אמור להיות מופעל לפני שנה וחצי, אבל נדחה שוב ושוב.

מדובר במחדל של הרשויות, או, יותר נכון, כניעה ללחץ פוליטי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא יודע עד כמה אנשים יאהבו את זה כאן.

אבל אם זה תפס בצ'כיה ובאוקראינה, אז אין סיבה שזה לא יהיה גם כאן.

האם בכל עסקה אינטרנטית באירופה מגיעים לאיזשהו דף ובו נדרשים להקיש PINCODE לפני שהסליקה מתבצעת?

אותו הדבר גם לגבי הטלפון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעולם לא ידרשו את ה-PIN באינטרנט - זה פתח לזיופים. בשביל זה יש CVV (שלעתים קרוי CVV2 או CVC).

ב"נפנוף" הטלפון או כרטיס האשראי יש הגבלת סכומים - סדר גודל של 20-30 אירו - ולא נדרש אימות מעבר להעברת ה-NFC.

ב-EMV נתקלתי לראשונה בפורטוגל ב-2007, אבל לכרטיס שלי עדיין לא היה צ'יפ והעבירו אותי עם חתימה. כרטיסים עם צ'יפ מזוהים ככאלה ואינם עוברים בקורא המגנטי, חייבים להכניס אותם לחריץ הייעודי, להמתין לקריאה ולתקשורת, להקיש PIN, להמתין שוב ורק אז העסקה מאושרת. התהליך אורך כדקה, אולי טיפה יותר.

לפני מספר שנים, לקראת נסיעה לאירופה פניתי ללאומי קארד ולכאל על מנת שיספקו לי כרטיסים עם צ'יפ. כרטיסי ישראכרט כבר היו מצויידים בהם וגם ב-NFC, אבל בארץ הטכנולוגיה לא תפסה ובחו"ל מעולם לא ביקשו ממני להשתמש בה. עם זאת היו עסקות בהן לא נדרשתי להקיש PIN, למשל ברכישת כרטיסי חניה באיסלנד. נכון להיום כל כרטיסי האשראי בבית (אאל"ט 17 או 18 במספר) מצויידים בצ'יפ.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החתימה המטופשת הרבה יותר מעיקה מהקשת הקוד.

היה לי כרטיס עם צ'יפ בדנמרק לפני כעשור, בכל מקום היה שלט קטן מעל מכשיר הסליקה "!brug chippen", כלומר - "השתמש בצ'יפ". אני מסיק שזה היה יחסית חדש אצלם באותה תקופה. רכישות באינטרנט לא קשורות לצ'יפ ולכן ההזדהות לא באמצעות הקוד הסודי אלא פרטי אבטחה אחרים כמו אצלנו. (מעבר לכך, אני מניח שאף אחד לא ייבקש ממך לעולם למסור את הקוד הסודי באינטרנט מאחר וזהו כשל אבטחת מידע בסיסי.)

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל בין הוראת קבע בבנק מול הוראת קבע בכרטיס אשראי?

מלבד הבירוקרטיה/תסבוכת שכרוכה במילוי הטופס שמאפשר זאת אל מול הפשטות שבמסירת פרטי האשראי בטלפון/web, אני לא רואה שום הבדל. בשני המקרים, ברגע שהוראת הקבע קיימת, בית העסק יכול "לגבות כרצונו".

בעסקת אשראי אתה מאשר סכום מסויים שירד לך כל חודש, ויש גורם מתווך בינך לבין העסק שאתה יכול להשתמש בו או לפנות אליו במקרה שהחיוב לא נכון. בה"ק אתה פשוט מאשר למישהו למשך כסף מהחשבון שלך, והבנק מחוייב למלא אחר הבקשה, גם אם פתאום יתקעו לך סכום גבוה יותר.

כשהייתי בארה"ב היו מקומות שדרשו גם להעביר את הכרטיס וגם להכניס קוד - אפילו במקומות עם מוכר וקופה.

עריכה אחרונה על ידי Keyser

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרטיסים עם צ'יפ מזוהים ככאלה ואינם עוברים בקורא המגנטי, חייבים להכניס אותם לחריץ הייעודי, להמתין לקריאה ולתקשורת, להקיש PIN, להמתין שוב ורק אז העסקה מאושרת. התהליך אורך כדקה, אולי טיפה יותר.

איזה דקה? אולי אם שכחת את הקוד.

אני עושה עסקאות כאלה לפחות 1-2 פעמים ביום וזה לוקח אולי 20 שניות בלחץ. עדיין, הקונטקטלס עם ה-5 שניות טוטאל שלו הרבה יותר מהיר. תחשוב כמה זה שימושי לעסקים שעושים הרבה עסקאות ביום.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן שההתרשמות שלי שונה כיון שאצלי מדובר בעסקות בין לאומיות שמאריכות את תהליכי התקשורת והאישור. אישית אני ממעט מאד להשתמש במזומן בחו"ל, הגעתי למסקנה שכרטיס האשראי הוא האופציה הזולה ביותר, ולכן אני משתמש הרבה בכרטיס האשראי, וכאמור, ההתרשמות שלי שונה משלך.

אני בהחלט מחכה שהדבר הזה יתחיל לפעול בארץ - פה ושם רואים טרמינלים מתאימים, אבל עדיין הכרטיסים מגוהצים בחריץ המגנטי בצד. הדבר הזה הכי מפריע לי במסעדות (לא שאני מסתובב בהן הרבה) כיון שכך הכרטיס נמצא תמיד מול עיני (טרמינלים מיידים אלחוטיים) ולא צריך ללכת לקופה (לפעמים תחושת אי נעימות) או חשש משכפול כאשר הכרטיס לא נגד עיני.

גם לגבי קונטקטלס אני מחכה שיופיע כאן, ולו כדי להתנסות בו. אבל כאשר אני בודק את הכרטיסים שלי רק אלה מקבוצת ישראכרט נושאים את סמל המערכת כנראה שעוד חזון למועד. אחד הכרטיסים בלי התכונה חדש לגמרי (מספר שבועות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה תפקידו של הצ'יפ בחיים.

הדבר הכסוף הזה בתמונה, נקרא צ'יפ?

https://www.leumi-card.co.il/he-il/Cards/Pages/LCFreeInt.aspx

מהנסיון שלי עם ה- PINCODE בפראג ובקייב, הקשה של הקוד ואישור עסקה תוך מס' שניות.

השאלה אם יש הגנה כלשהי, אולי אנשים יהיו מסוגלים לתכנת קורא שישאב את ה- PINCODE מהמכשיר. (מקווה שלא ושכל העסק הזה מוצפן)

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן זה הצ'יפ שמראהו דומה לזה של כרטיס SIM

מערכת ה-EMV נחשבת מאובטחת הרבה יותר מהמערכת המגנטית עם החתימה, לפי הויקיפדיה מדינות שבהן הופעלה השיטה חוו ירידה של 50% בהונאות בכרטיסי אשראי.

מבחינתך הכרטיס נוח לשימוש בדיוק כמו בכספומט - אתה משתמש באותו PIN.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשוודיה המזומן הולך ונכחד, אבל למיטב הבנתי רוב הקניות נעשות בתשלום מיידי ולא באשראי, לסכומים גדולים בית העסק מציע תשלומים עם ריבית (או לא).

יש כמה אפשרויות לתשלום מיידי- כרטיס דביט, אפליקצית Swish, העברות בנקאיות ללא עמלה ואני מניח שפספסתי כמה.

בתשלום באינטרנט לא נדרש pin אבל אני מאשרר את התשלום ב mobile id שלי.

כמו שרוני הציג, גם פה ה mobil id משמש אותך לאשר כל דבר, אפשר להפעיל אותו על הטלפון, או על המחשב עם כרטיס חכם שמוטבע בתעודת הזהות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

להחיות את השרשור:

חזרתי מביקור בן 3 שבועות במדינה מתקדמת (קנדה) - ואלה התובנות הטכניות שלי לגבי הכרטיסים, כמובן מצידו של הלקוח, לא הסוחר, חברת האשראי או הבנק:

ה-EMV מופעל בכל מקום. התהליך משמעותית יותר ארוך מזה של החתימה המקובלת בארץ. ככל הנראה מבחינת הסוחרים ומפעילי הכרטיסים הבטיחות מצדיקה את ההכבדה על הלקוח.

בחלק מהמקומות הקניה באמצעות כרטיס האשראי מסורבלת מאד - למשל ה-pay at the pump בתחנות הדלק. התהליך הוא של הכנסת הכרטיס, זיהויו, הקלדת ה-PIN, בחירה במסגרת עסקה, אישור המסגרת ורק אז תדלוק, ובסיומו קביעת החיוב הסופי. להערכתי תהליך הפעלת כרטיס האשראי אורך בערך כמו התדלוק עצמו, אם לא יותר (והרכב ששכרתי היה צמא כמו גמל אחרי 40 יום במדבר). הרבה יותר מסורבל וגוזל זמן מהתהליך בארץ, אפילו עם הקלדת מס' הרכב ומס' ת.ז., או מקנית דלק באירופה, שם כל תהליך בקשת ואישור מסגרת האשראי לא קיים (או שקיים, אבל שקוף למשתמש).

הקונטקלס (המכונה tap) נפוץ, אם כי לא בכל מקום. מקצר את הפעולה במידה משמעותית מאד יחסית ל-EMV, בהשואה לשיטת החתימה כנראה מדובר במשהו כמו 5 שניות. השימוש שמצא חן בעיני במיוחד היה התשלום בתחב"צ (רק תעריף רגיל, לא תעריפים מוזלים) בוונקובר.

בסופו של דבר השתמשתי בכרטיס האשראי לכ-95% מההוצאות, אם לא יותר. מנסיעה באוטובוס עד תשלום תמורת כמה לילות במלון 4 כוכבים. אילו הגעתי ללא מזומנים כנראה שלא הייתי נזקק למשיכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כידוע לך EMV מופעל כבר כמה שנים באירופה, וגם בארה״ב הוא הגיע כמעט לכל מקום. אני זוכר שגם בארץ הוא אמור להכנס לפני שנה אבל הכל נדחה מסיבות כאלה ואחרות. החתימה בארץ זה קישקוש חסר ערך: כבר שנים שאני לא חותם לפי הדוגמה אלא איזה שירבוט שבא לי. כבר קרה לי כמה פעמים שהקופאי "חתם" במקומי בנוכחותי.

מילוי דלק תלוי מאד במדינה\פרובינציה בכמה מקומות מעבירים את הכרטיס לאחר המילוי וזהו. בקליפורניה נתקלתי בפרוצדורה הכי מסובכת: הכרטיס לא יקלט במשאבה לא משנה מה: צריך ללכת לחנות הנוחות ולחסום שם סכום מסויים, לחזור לרכב ולמלא, ואז לחזור לחנות ולשלם את התשלום הסופי. לא ממלא תחת לחץ זמן.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ה-EMV - הכל צויין (גם על ידי) בפתיחת השרשור, לפני כ-3 חודשים.

לגבי החתימה - היא נראית כשריד מימי הספחים שגוהצו ידנית ב-3 העתקים. אין ספק שאין לה משמעות רבה, ממילא אף אחד לא משווה חתימות, וגם חתימה על לוח אלקטרוני (גם זה קיים במקומות מסויימים, למשל חברות הסלולר) אינה ניתנת להשואה לחתימה בעט על נייר. מצד שני, לפחות פעם אחת צ'ק שלי הוחזר בגלל שרבוט שאינו דומה לחתימה בדוגמא, דווקא על ידי הבנק שבו הופקד (אין לי מושג איך היתה לו גישה לדוגמת החתימה), הבנק "שלי" היה מתקשר אלי ומקבל בע"פ אישור לצ'ק (שהיה בסכום גבוה, לצורך רכישת רכב)

לגבי מילוי דלק - ברוב המקומות בהם נהגתי התשלום מתבצע בקופה אחרי התדלוק. לפני שנים רבות נתקלתי (באיטליה) בפשרות לשלם במשאבה במזומן בלבד - יכולת להכניס שטרות של 20 או 50 אירו ולמלא עד הסכום שהכנסת, אבל לא לקבל עודף! באיסלנד היה נחסם סכום קבוע (25,000 קרונות, כ-800 ש"ח) והפעולה היתה נסגרת בסיום התדלוק בסכום המדוייק. הסרבול בקנדה (BC ו-AB) היה הוספת בחירת הסכום לחסימה, וזמן ארוך מאד לקבלת כל האישורים (אמנם השתמשתי בכרטיס ישראלי, אבל במקומות אחרים האישור היה הרבה יותר מהיר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שוב נאלץ לא להסכים לגבי ה"תהליך משמעותית יותר ארוך". בארץ אחרי העברת הכרטיס אתה מחכה 2-3 שניות לאישור, יש הדפסה, ואז צריך לתת לך את הנייר ביחד עם עט, אתה צריך לשרבט משהו ולהחזיר לפקיד. עם קוד אתה מכניס את הכרטיס, מחכה 2-3 שניות לקליטה שלו, עושה 4 לחיצות, שוב 2-3 שניות שניות לאישור, מוציא את הכרטיס וזהו. אם יש הבדל בזמנים זה אולי... 2-3 שניות.

ושוב, בקונטקטלס כל התהליך הוא 2-3 שניות...

מילוי דלק תלוי מאד במדינה\פרובינציה בכמה מקומות מעבירים את הכרטיס לאחר המילוי וזהו. בקליפורניה נתקלתי בפרוצדורה הכי מסובכת: הכרטיס לא יקלט במשאבה לא משנה מה: צריך ללכת לחנות הנוחות ולחסום שם סכום מסויים, לחזור לרכב ולמלא, ואז לחזור לחנות ולשלם את התשלום הסופי. לא ממלא תחת לחץ זמן.

הפרוצדורה מסובכת רק כי הכרטיס שלך לא מקומי, והמשאבה יודעת להתמודד רק עם כרטיסים מקומיים. זה קרה לי גם מספר פעמים (לרוב נתקע בשלב שהמשאבה מבקשת זיפ קוד).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...