Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיוב חודשי בכרטיס האשראי

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 2067 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצחיק שעד עכשיו לא ממש חשבתי על זה, אבל אחרי קריאת הכתבה הזאת נפל לי האסימון. אני לא יודע אם הכתבת צודקת שאין לזה אח ורע בעולם, אבל בוודאי באירופה המצב הוא כל כך הרבה יותר הגיוני.

אני משלם עם הכרטיס ומיד מקבל הודעת חיוב באפליקציה של הבנק. הכסף יורד מיידית ואני תמיד יודע בדיוק כמה יש לי בחשבון.

ואז אני מבין שמה שהאכילו אותי במשך שנים בארץ הוא לגמרי לא מחויב המציאות. אין שום צורך בחיוב חודשי. כיום, זה לא משרת שום דבר (בעבר, אני מניח, זה כן שירת משהו. אולי מבחינת עלויות סליקה או עניינים טכנולוגיים כאלו ואחרים).

חיוב חודשי רק גורם לך לבזבז יותר, כי אתה לא מודע במדויק להוצאות שלך. זה מתחבר לשימוש בתשלומים לקניות גדולות - עוד דבר שהיה מובן מאליו בזמן שגרתי בארץ, והיום - פשוט אין דבר כזה.

כשחושבים על זה, כשגרתי בארץ היה נראה לי מאוד הגיוני לתת את הכרטיס שלי למלצרית ולקבל אותו בחזרה מחויב עם פיסת נייר לידו. היום, לאחר ששנים אני מכניס את הקוד כדי לשלם (או לאחרונה משלם contactless) זה נשמע לי מאוד לא בטוח לסמוך עם הכרטיס שלי על בנאדם זר.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רוני - מה שאתה מתאר אינו כרטיס אשראי (credit card) אלא כרטיס חיוב מיידי (debit card).

האחיזה החזקה של כרטיסי האשראי בשוק הישראלי נובעת מתקופת ההיפר אינפלציה, תקופה שבה בכל יום שבו נדחה התשלום חסכת בערך אחוז מהמחיר (באותה תקופה כרטיסי האשראי חוייבו פעמיים בחודש).

עניין ה-EMV הוא סיפור נפרד, והאמת היא שמדובר בשערוריה. אני מיחס את הדבר לאותו עניין - כרטיסי האשראי הפכו מנפוצים בישראל מוקדם מאד בגלל ההיפראינפלציה, בעוד שהאירופים נותרו נאמנים למזומן, וממנו עברו לכרטיס החיוב המיידי. לכן, כאשר הכרטיסים הפכו נפוצים באירופה, טכנולוגיית ה-EMV כבר היתה קיימת. בישראל הטכנולוגיה הקודמת מושרשת ונפוצה, והשדרוג ל-EMV יקר לעסקים, אשר מנסים לדחות אותו ככל יכולתם. ודרך אגב - בארה"ב היתה בעיה דומה עד לפני כשנה, אז הרשויות וחברות האשראי הכריזו שאינן מחייבות לעבור ל-EMV, אבל העבירו לעסקים שלא עשו זאת את האחריות לנזקי הונאות, ולפיכך מרביתם "נכנעו" ל-EMV.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר בנוגע לכרטיס הדביט, באמת לא ידעתי איזה כרטיס יש לי ביד (זה היה בציניות :wink:)

ותודה על ההסבר בנוגע לחיוב החודשי, עכשיו ברור לי מאיפה זה הגיע (זה היה ברצינות :wink:)

גם ההסבר על ה-EMV לימד אותי משהו. מעניין מתי זה ייכנס בארץ. מצחיק שאנחנו כל כך מתקדמים בהרבה תחומים, אבל כל כך מפגרים באחרים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כמו שספריאל מתאר.

במעבר שלי לשוודיה התחלתי להשתמש בדביט בלבד ודיי אהבתי את השליטה על ההוצאות.

לצרכי עבודה אני משתמש בכרטיס אשראי בכדי לקבל החזר הוצאות באותו שבוע של החיוב.

מה שכן יש הרבה אנשי קריירה שמשתמשים באשראי בזכות ההטבות כמו צבירת נקודות נוסע מתמיד (שאשכרה שווה את זה כאן) וכו'.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה אמור להכנס לפני שנה - שנתיים, וכל פעם נדחה בעוד חצי שנה.

לגבי כרטיס הדביט - היה ברור לי שאתה יודע מה זה, הרי אתה אירופי, לפחות למעשה. אבל הסברתי זאת כיון שלא כל הישראלים מכירים את כרטיס החיוב המיידי. הרי מרבית הישראלים לא מכירים את הויזה אלקטרון והישראכרט דיירקט.

בסופו של דבר, כמו בהילוכים, הישראלים מחקים את האמריקאים.

ויש עוד דבר חשוב - כרטיס חיוב מיידי אינו מאפשר הרבה מאד פעולות - הוא אינו מתקבל, למשל, בשכירת רכב או כערבון בהזמנת מלון, והוא בעייתי מאד בפעולות בין לאומיות (הרבה סוחרים דורשים כרטיסים מובלטים - שהם כרטיסי אשראי). ואישית אני לא חש שחיוב מיידי היה מקל עלי את השליטה בהוצאות, ממילא אני עובר על חשבון האשראי על בסיס יום יומי ורואה את תחזית יתצרת החשבון לסוף החדוש באתר הבנק, אשר מכניס לחשבון את החיובים בכרטיסי האשראי הבנקאיים, המהווים את אמצעי התשלום העיקרי שלי.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן יש הרבה אנשי קריירה שמשתמשים באשראי בזכות ההטבות כמו צבירת נקודות נוסע מתמיד (שאשכרה שווה את זה כאן) וכו'.

נקודה כואבת. החור שאני גר בו לא מהווה hub בשום צורה וכל פעם שאני טס אני עם חברה אחרת, כך שאני לא יכול לתפוס מספיק נקודות באף חברה.

במקביל, בהיותי לקוח של private banking אני יכול לקבל כרטיס אשראי שנותן גם כניסה חינם ללאונג'ים (בתוספת תשלום) אבל העלות של זה היא כ-300 יורו לשנה ומלבד זאת הכרטיס לא נותן פשוט שום דבר שימושי, אז מה הטעם...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיום אתה יודע בדיוק כמה יש לך בבנק וכמה הולך להיות.החיוב החודשי באותו הרגע שאתה באפליקציה של הבנק כדי לבדוק את החשבון.

אז אין שום יתרון לשליטה בהוצאות עם דביט.

חוצמזה מי שלא יודע לשלוט בהוצאות שלא יוציא בכלל כרטיס, כל כרטיס

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי כרטיס הדביט - היה ברור לי שאתה יודע מה זה, הרי אתה אירופי, לפחות למעשה. אבל הסברתי זאת כיון שלא כל הישראלים מכירים את כרטיס החיוב המיידי. הרי מרבית הישראלים לא מכירים את הויזה אלקטרון והישראכרט דיירקט.

אתה יודע, זה מצחיק. אני זוכר שכשעברתי לפה לפני איזה 5 שנים (פאק, איך שהזמן עובר) ופתחתי חשבון בנק, הפקידה אמרה לי שאני מקבל כרטיס דביט. פשוט לא היה לי מושג מה זה. שאלתי אותה כל מיני שאלות מוזרות כמו האם אני יכול לשלם עם זה באינטרנט או האם זה יעבוד בחו"ל או עם מטבע אחר. ביום שקיבלתי את הכרטיס, שילמתי איתו וראיתי את החיוב יורד הבנתי כמה זה פשוט וכמה מעולם לא הייתי צריך משהו אחר.

לפני זה, בארץ, היו לי איזה 3 כרטיסי אשראי על חשבון בנק אחד. היום אני מבין כמה זה באמת מיותר (למרות שממש במקרה היום קיבלתי כרטיס נוסף - אבל הוא מיועד רק לחסכון כספי בתשלומים בחו"ל והעברת כספים זולה בחשבונות בינלאומיים).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא יש יתרונות. החשבון שלי מחולק לעיקרי ומשני, כשאני יכול בקלות להעביר כסף בין שניהם ללא עלות.

כרטיס הדביט מחובר לחשבון אחד, כך שאני יכול מעבר למגבלת הכרטיס להוסיף "מגבלה קשה" למקרה הכי גרוע- כלומר, להשאיר בחשבון הזה רק סכום שאני משתמש בו בהתנהלות של 24 שעות. במידה והכרטיס נגנב, או שחויבתי בטעות, סכומים מעל מה שבחשבון לא יכובדו.

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין למה משמיצים את הכרטיס אשראי. מה הבעיה בלהיות יותר זהיר עם הבזבוזים? איך דביט מונע ממך לקנות משהו וכרטיס אשראי כן? זה לא שאתה תבזבז את כל הכסף שלך בדביט ואז תגיד "טוב, אי אפשר לקנות יותר"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

300 אירו לשנה? זה סכום עתק. לכרטיס שלי, בדרגת פלטינה, מחיר נקוב של איזה 6 אירו לחודש וגם את זה איני משלם לאור היקף הפעילות שלי. בארץ רק כרטיסי הסנטוריון ומקביליהם עולים סכומי עתק כאלה, וקרוב לודאי שגם די קשה לקבלם.

לגבי טיסות - אני מניח שאתה מנקז את הטיסות שלך בהאב מסויים, עשה כרטיס חבר בחברה ב-alliance המתאים והחל לצבור נקודות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצליח לערוך מהנייד, אז הנה הערה צידית:

כרטיסי האשראי כאן לא מחוברים בהוראת קבע לחשבון, אלא מחוברים אליי כמשתמש.

אחת לחודש מקבלים חשבונית עם כל הפירוט וX ימים לתשלום. מכאן אפשר לעשות העברה בנקאית, לשלם במזומן בבנק הדואר או דרך אפליקציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

300 אירו לשנה? זה סכום עתק. לכרטיס שלי, בדרגת פלטינה, מחיר נקוב של איזה 6 אירו לחודש וגם את זה איני משלם לאור היקף הפעילות שלי. בארץ רק כרטיסי הסנטוריון ומקביליהם עולים סכומי עתק כאלה, וקרוב לודאי שגם די קשה לקבלם.

לגבי טיסות - אני מניח שאתה מנקז את הטיסות שלך בהאב מסויים, עשה כרטיס חבר בחברה ב-alliance המתאים והחל לצבור נקודות.

בארץ מקובל מאוד לעשות השוואות ולהתמקח גם בבנק, כאן למעט משכנתא, לא ממש.

גם מקובל לתגמל "עושר" , כאן במקום שהכל "שוויוני" = תשלם, תקבל (כמובן, אם תעמוד בדרישות הסף).

אני מחזיק בשני כרטיסי פלטינה דרך העבודה (על חשבון העבודה) בעלות של 300 ו-400 אירו לשנה, עם סכומי הוצאות לא מבוטלים בכלל.

בשבוע שעבר הגיע זמן חידוש כרטיס אז ניסיתי את מזלי ב"אני אקח את החיובים שלי למקום אחר"... התגובה הייתה פשוטה, "אז לך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנהגי האשראי במדינות שונות שונים לחלוטין. מפעם לפעם אני נתקל בסיפורי כרטיסי אשראי בארה"ב - מדובר בעולם שאיננו מכירים. חוץ מהמראה והטכנולוגיה העסק פועל אחרת לגמרי.

הייתי משוה את זה עם סיפורי הסלולר - חבילה בסיסית שעולה בארץ 30 ש"ח תעלה בפינלנד 5 אירו, באירלנד 30 אירו ובקנדה 70-80 דולר קנדי (בסביבות 40-50 אירו)

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא יש יתרונות. החשבון שלי מחולק לעיקרי ומשני, כשאני יכול בקלות להעביר כסף בין שניהם ללא עלות.

כרטיס הדביט מחובר לחשבון אחד, כך שאני יכול מעבר למגבלת הכרטיס להוסיף "מגבלה קשה" למקרה הכי גרוע- כלומר, להשאיר בחשבון הזה רק סכום שאני משתמש בו בהתנהלות של 24 שעות. במידה והכרטיס נגנב, או שחויבתי בטעות, סכומים מעל מה שבחשבון לא יכובדו.

מעולם לא חשבתי על תרחיש כזה בתור משהו בעייתי. בעיקר כשאם הכרטיס נגנב אני יכול לחסום אותו מהאפליקציה בשניה, ואם חויבתי בטעות אני יודע על זה בתור שתי שניות (הודעת push לנייד).

לא מבין למה משמיצים את הכרטיס אשראי. מה הבעיה בלהיות יותר זהיר עם הבזבוזים? איך דביט מונע ממך לקנות משהו וכרטיס אשראי כן? זה לא שאתה תבזבז את כל הכסף שלך בדביט ואז תגיד "טוב, אי אפשר לקנות יותר"

היתרון בדביט הוא פסיכולוגי, והוא לא מבוטל. שילמת? חויבת. באשראי קל לך לשכוח או לחלק לתשלומים ואז לקבל שוק ביום החיוב. היום אני מסתכל על הימים שבהם קיבלתי את "החשבון החודשי" לתיבה (הדואר או הדוא"ל) ואומר לעצמי - מי צריך את זה?

ואגב, כן, זה בדיוק זה - אתה תבזבז את כל הכסף שלך בדביט ותגיד "טוב, אי אפשר לקנות יותר" - ב-ד-י-ו-ק!

אני חושב שזה יוצא בערך 12 יורו לחודש בשביל הכרטיס ועוד איזה 160 בשביל הלאונג'ים.

טיסות - לצערי, כמו שאמרתי, מדובר בחור עם שלושה האבים סביבו (הלסינקי, ריגה, ורחוק יותר - גרמניה) - כל אחד מהם עם alliance אחר. יש לי אצל כולם - אבל לא מספיק לשום דבר בעל תועלת באף אחד (לא עוזר כשטיסות העבודה שלי הן קצרות מדי כדי לספק תועלת).

בארץ מקובל מאוד לעשות השוואות ולהתמקח גם בבנק, כאן למעט משכנתא, לא ממש.

גם מקובל לתגמל "עושר" , כאן במקום שהכל "שוויוני" = תשלם, תקבל (כמובן, אם תעמוד בדרישות הסף).

אני מחזיק בשני כרטיסי פלטינה דרך העבודה (על חשבון העבודה) בעלות של 300 ו-400 אירו לשנה, עם סכומי הוצאות לא מבוטלים בכלל.

בשבוע שעבר הגיע זמן חידוש כרטיס אז ניסיתי את מזלי ב"אני אקח את החיובים שלי למקום אחר"... התגובה הייתה פשוטה, "אז לך"

אני מניח שהוצאות העבודה שלך די גדולות. מעניין שאצלי השיטה אחרת - על דברים מסוימים אני מקבל תשלום חודשי קבוע, ועל אחרים - מחזירים לי פעם בחודש. אבל יכול להיות נחמד כרטיס על חשבון העבודה :wink:

בכל מקרה, אתה לגמרי צודק עם הבנקים פה. התרגלנו בארץ שבנק זה שוק ותמיד מתמקחים. פה ניסיתי להתמקח כמה פעמים וזרקו אותי לעזאזל. אפילו כשעשיתי סקר שוק להחליף בנק בשביל private banking שיגע אותי שפשוט אין שום יתרון לזה, למעט מספר השירות המיוחד שמאפשר לי להתקשר אליהם ולקבל מענה מיידי בלי צורך להזדהות.

בעצם, רק פעם אחת הצלחתי להוציא מהם משהו - שער טוב יותר בהחלפת כספים בין מטבעות, וגם זה רק כי העברתי סכום חמש ספרתי.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...