Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב טרנטה בגרושים

davidnead
שימו לב! השרשור הזה בן 2162 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני עומד לפני קניית הרכב הראשון שלי. עשיתי הרבה שיעורי בית, אבל מכמה סיבות הגעתי למסקנה שעדיין מוקדם עבורי להחליט מה הצרכים שלי ולהשקיע בכך סכום משמעותי (כן, בשבילי גם 15K זה משמעותי). מלבד שאר הסיבות, אני גם נהג לא מנוסה.

אחרי הרבה חיפושים ביד 2 ובירורים שונים אצל מבינים, חשבתי על הרעיון הבא:

יש ביד 2 לא מעט רכבים במחירים של 2000-3000 ש"ח, מהם שבעליהם "מבטיחים" שהם במצב מכני מעולה, ואף עם קילומטר'ז סביר ויד 2-3 מקסימום. אני מניח שלא מדובר במציאות גדולות, אבל חשבתי לעצמי, מה יש להפסיד? אקנה רכב ב2500 ש"ח, אסע שנה, אלמד מה הצרכים שלי, ואז מקסימום ילך לפח. (2500 לחלק ל12 חודשים - 208 שח, לא נורא).

אני יודע שזה רכב לא סימפטי לנסיעה, אבל על זה אפשר להבליג. אני מבין שהסיכון לתיקונים גבוה יותר, אך בהנחה שאני ועשה בדיקה ומוצא שהוא במצב סביר יחסית, ומחפש את השמור יחסית מבין האפשרויות, ומקסימום עם אני נתקל בתיקון יקר מידי פשוט זורק את האוטו. האם יש שיקולים שפיספסתי? האם זה לא רעיון טוב בתור משהו זמני לעשות עליו שיעורי בית? אני עושי להתחרט.

תודה מראש

דוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש הרבה מה להפסיד - הרבה תיקונים קטנים יכולים להצטרף לסכום משמעותי.

קניית רכב בסכום כזה שקולה להימור בקזינו כשסיכויי הזכיה נמוכים.

אפשר להקטין את הסיכון ולהגדיל את הסיכוי אם קונים רכב חדש יחסית שערכו נמוך והתיקונים בו זולים.

כמו למשל יונדאי גטס מ-2006/7. שאפשר למצוא בסביבות 10K במצב טוב.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כתבת בהנחה ואתה עושה בדיקה, וזה עניין קריטי. אתה יודע לבדוק רכב בעצמך? אתה מצפה ממכון בדיקה שיתן לך תמונת מצב אמיתית לרכב ב2000 ש"ח?

יש לא מעט רכבים בסכומים האלה שיכולים לשמש כתחבורה בסיסית באמינות, אבל זה פחות תלוי בדגם הרכב ויותר במצב המכאני הספציפי של המכונית שאתה חושב לקנות.

בנוגע לצרכים, אתה לא יודע כמה ק"מ אתה תעשה בחודש? כמה מהם בעיר וכמה בבנעירוני?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שאתה תוציא במוסך את העלות של הרכב כפול כמה וכמה.

אם אין לך כסף אפילו לקנייה הראשונים לא יהיה לך כסף גם לאחזקה. סע באוטובוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכישת רכב בתקציב כזה עלולה להיות למעשה קניית צרות של אחרים, וכל תקלה הכי קטנה עלולה להיות קרובה למחיר ששילמת על הרכב (ואפילו יותר).

ברור שיש סיכוי גם שתרכוש רכב במחיר הזה ותקבל משהו שייסע שנה ולא יעשה הרבה בעיות, אבל אני לא ממליץ.

לא חייב להוציא 15 אלף ש"ח, אבל 7,000-10,000₪ כנראה יקנו לך משהו טוב יותר, גם מודרני יותר, גם עם סיכוי נמוך יותר לתקלות וגם בטיחותי יותר, ככל הנראה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח.

נסעתי קצת יותר משנה (ומעל 20K ק"מ) על דייהטסו שרייד עם מעל 200K ק"מ שקניתי ב-4000 ש"ח.

לא היה שום דבר שדרש ממני להוציא סכום גדול על הרכב, הרכב נסע מעולה ואפילו נתן צריכת דלק של 1-16.

שים לב שאתה קונה רכב שאין לו מחלות ידועות ויקרות, שהבעלים הקודם טיפל בו כמו שצריך וכדאי גם ללכת למישהו שמבין בתחום שיבדוק שבאמת הכל תקין.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שרוב האנשים שמוכרים את הרכב שלהם ב3000-4000ש"ח לא מספרים לך את הקאטש'.

נניח דוגנא לרכב בן 18 שעבר 150/250/300אלף ק"מ לצורך העניין שהוזנח אבל הרכב נוסע.

עוד שלושה חודשים טסט ויש לתקן, בעיות במערכת היגוי, בעיית זיהום אוויר קשה, בלמים שעוצרים מתי שהוא, בולמי זעזועים שגורם לך לבלום אותם בגופך. אממה..מר ישראלי היה לו נזילה ברדיאטור שהוא לא תיקן והוא הקפיד למלא מתי שמתחמם הרכב מי ברז כי מי צריך לקנות נוזל קרור וכך גם הראש מנוע נדפק.

מר ישראלי התעלם מדפיקות בגיר ופה ושם הגיר גמור ומחליק אבל איכשהו מצליח לסובב את הגלגלים.

כמובן שהוא היה צריך להחליף רצועת טיימינג לפני מספר חודשים אבל דחה את זה כי הוא ממילא הולך למכור את הרכב

אם כל הבעיות האלו מר ישראלי עדיין מצליח לסוע ביום יום רק שמדובר כאן בפצצת זמן.

בא אלמוני משלם 3500 שח ומקבל רכב שלא מבייש רכבים חדשים, מחליט לסוע איתו עד שידפק. זה יכול להיות שיחזיק יום כי הרצועת טיימינג תקרע לו ויכול להיות שהוא יגיע עוד שלושה חודשים לעשות טסט והוא יהיה חייב לתקן את כל המפגעים על מנת שהרכב יהיה חוקי ובטוח לנסיעה.

בדרך כלל מי שיש לו רכב בן 15 ומעלה שתוחזק בצורה סבירה+ ותקין לא ימכור אותו במחירי ריצפה וימשיך לסוע איתו או שימכור אותו טיפה מעל לסכומים האלו. יש מקרים ויש מקרים שסבא שהיה לו רכב יד ראשונה והפסיק לנהוג מוכר את הרכב ב5000 שח אחרי שכל השנים נסע איתו לסופר ולמוסך מורשה לטיפולים.

מסרב לחתום:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא באמת מצפה לקחת רכב של 2000 ש"ח למכון בדיקה...

אבל לבוא עם חבר שמבין, לשאול על טיפולים אחרונים, על החלפה אחרונה של גיר/טיימינג/בלמים/צמיגים, לבדוק קילומטרז' לחפור קצת בהיסטוריה בקיצור כמו שצריכים לעשות עם רכב יד 2, אבל במינון סביר. ולקנות כמובן מאדם שעושה רושם מהימן (ולא טיפש, כי טיפש לפעמים גרוע יותר מרמאי). אז חשבתי שייתן סיכויים סבירים.

למשל, אמא שלי קנתה לפני כמה שנים יונדאי אקסנט 2000 ב7000 ש"ח. אין לי מושג לפי מה המוכרים מתמחרים רכבים זהים כיום ב2500 ש"ח. אבל היא די מרוצה - לי לא יהיה כזה מזל? ואם לא לכמה שנים, לפחות לשנה שנתיים.

הנה דוגמה משתי הצעות ביד 2, רעיונות התחלתיים:

1. מיצובישי כריזמה 1999, 300,000 ק"מ, יד 2 - 2500 ש"ח.

חייבת להימכר!!! אוטומטית. שנת 99'. מכנית מעולה. שמורה! טיפולים בזמן!!! מרווחת ויפהפייה.

2. סוזוקי בלנו 2001, 215,000 ק"מ, יד 3, - 2300 ש"ח

מצב מכני מעולה!!!! בבירור טלפוני - לא ראה מוסך לפחות שנה, בביקור שבוע שעבר המוסכניק אמר מצב מכני מעולה. טסט בשבועות הקרובים. (יתרון - 2001 בינתיים מספיק טסט פעם בשנה, עד שנה הבאה)

אני תמים?

יש גם אחד עם 130,000 ק"מ, אבל אין יותר מידי פרטים ולא תפסתי את הבנאדם, גם נשמע יותר חשוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמא שלך קנתה יונדאי אקסנט שנת 2000 כשגילו היה צעיר בכמה שנים (מקביל כנראה היום ל-2006/7). רוב האנשים שמחזיקים בכלי רכב כאלה והם במצב טוב באמת או ממשיכים להשתמש בהם או מוכרים אותם למכרים, והם לא מגיעים ללוחות.

אין ארוחות חינם

אתה רוצה לזרוק כסף לזבל? בבקשה - אבל אל תבוא בטענות שלא הזהרנו אותך, אחזקת רכב ותיק דורשת התעסקות והבנה יותר מבסיסית על מנת להצליח להחזיקו במצב תקין ובעלות סבירה.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש שיקולים שפיספסתי? האם זה לא רעיון טוב בתור משהו זמני לעשות עליו שיעורי בית? אני עושי להתחרט.

זה אפשרי רק בתנאי אחד. כשאתה לא מבסס את כל התחזוקה והתיקונים על מסוכים.

אלא קונה כלי עבודה, משיג ספר טכני, מתחיל לחפור בפורומים, לומד קצת מכונאות, קונה חלקים לבד, מתחזק את האוטו לבד, תיקונים קטנים עושה לבד ורק בדברים מורכבים פונה למוסך.

בכל מצב אחר זה לא רעיון טוב ולא כדאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד טוב לרכוש מקצוע לחיים...

בכל מקרה, נראה שהבנתי את הכיוון. הכיוון הוא שצריך הרבה מזל והרבה שכל כדי שההימור הזה יצליח במינון של הרווח עדיף על ההפסד, לפיכך הוא לא מומלץ בכלל.

תודה לכל המגיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שאין מציאות במספרים המאוד נמוכים.

רכב שיתן עבודה לשנים מספר ניתן למצוא באיזור שבין 6-9 אלף שח ויותר כדאי להבין משהו ברכב לפני שקונים כזה על מנת לבדוק אותו טוב (דברים שמכוני בדיקה מכניסים כסתחים בהם).

אם ללכת על רכב יחסית זול ונותן תמורה הייתי ממליץ על סקודה פאביה\סיאט איביזה משנתונים 2005-7 או יונדאי משנתונים כאלו.

לא הייתי בכלל פוזל לרכבים זקנים יותר מהסיבה שמעל גיל 20 הרכב כבר מגיע לפעמיים טסט בשנה שזה עונש בפני עצמו. רכב מעל 15 שנה צריך אישור בלמים כל טסט שזה גם עונש בקטנה.

מעבר לכך שחוץ מרכישת הרכב יש אחזקה שזה ביטוחים+דלקים+בלאי שבמינימום (ביטוחים ובלאי סדר גודל של כמעט 4 אלף בשנה לרכב קטן ופשוט)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא החלפים של פאביה/איביזה לא ממש זולים. לעומתם החלפים של היונדאי גטס זולים מאד, הגטס גם הרבה יותר פשוטה לתחזוקה.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2162 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...