Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת לדים שנשרפו בטלויזה לד 42

erezfed
שימו לב! השרשור הזה בן 2082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם תתן לדיודה רגילה 3.5 וולט, היא תעלה עשן.

מוד דיודה המכשיר המדידה מיועד לדיודות עם מפל מתח של 0.3-0.7 וולט, לא 3.5.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נכון , לא מבין איך פספסתי את הנתון הבסיסי הזה :cry::?

רשום שחור על גבי עלי Vf 3.05-3.65

(קיבעון מוחי אני מניח)

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תתן לדיודה רגילה 3.5 וולט, היא תעלה עשן.

מוד דיודה המכשיר המדידה מיועד לדיודות עם מפל מתח של 0.3-0.7 וולט, לא 3.5.

יש לי מה להוסיף...

נכון , לא מבין איך פספסתי את הנתון הבסיסי הזה :cry::?

רשום שחור על גבי עלי Vf 3.05-3.65

(קיבעון מוחי אני מניח)

כמה תוספות.

מפל המתח על לד לבן אכן נע בין 3-3.7 וולט בתלות הזרם שזורם דרך הלד. בדרך כלל זרם הבדיקה של הייצרן נע בין 20-30 מיליאמפר עבור לדים בעלי עוצמת תאורה גבוהה מכאן:

מפל מתח מכסימלי - 3.7 וולט

מפל מתח טיפוסי - 3.0 וולט

מפל מתח מינימלי - 2.8 וולט

בזרם בדיקה של 1 מיליאמפר מפל המתח עשוי להיות כ-2.6 וולט.

אכן קיים סמל של דיודה על מכשיר המדידה אבל במובן הרחב יותר ניתן לבדוק כול מוליך למחצה כגון: טרניסטורים,IR וגם לדים בעלי בעלי מפל מתח גבוה מ-3.0 וולט בתלות המכשיר.

במצב בדיקה של דיודות/לדים המכשיר למעשה מספק זרם קבוע (מקור זרם) של 0.5-1 מיליאמפר כאשר המתח בין שני הפרובים עשוי לנוע בין 1.2-5 וולט תלוי במכשיר.

ניקח לדוגמא שני מכשירים שיש ברשותיי פלוק 87 ומכשיר תוצרת B&K דגם 2703A שיוצר לפני כ-30 שנים ובשניהם ניתן לבדוק לדים מכיוון שהמתח המתפתח בפרובים הוא כ-3.2 וולט - 3.9 וולט לכן הלד גם מאיר חלושות בזמן הבדיקה.

לסיכום

בחלק גדול של מכשירי מדידה כן ניתן לבדוק לדים בעלי מפל מתח של 3 וולט וכמבון לדים לאינדקציה שמפל המתח עליהם עשוי לנוע בין 1.6-2.5 וולט.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפלוק החמוד שלי מודד בטווח 1.0-1.6V במוד DIODE , עם זרם שמוצהר כקטן מ 0.6 mA , זה מסביר את מה ש(לא) ראיתי.

רוב תודות.

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב, אמנם הלדים עוד בדרך מסין אבל לא התאפקתי.

חבר תותח נתן לי טלוויזיה שנשברה בפינה שלה (במקרה גם פיילוט), ואחרי פירוק שילבתי את הלדים על הפס הקיים באמצעות רעיון שלמדתי ממישהו ביוטיוב. הרעיון לא להחליף רק את הלד (דורש preheater) אלא לגזור ולשלב את הלד בפס הקיים עם הלחמות.

התוצאות לפניכם:

IMG_2827.JPG

IMG_2823.JPG

IMG_2822.JPG

עכשיו קצת בדיקות ״עומס״ וניגש להרכבה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אמנם הלדים עוד בדרך מסין אבל לא התאפקתי.

חבר תותח נתן לי טלוויזיה שנשברה בפינה שלה (במקרה גם פיילוט), ואחרי פירוק שילבתי את הלדים על הפס הקיים באמצעות רעיון שלמדתי ממישהו ביוטיוב. הרעיון לא להחליף רק את הלד (דורש preheater) אלא לגזור ולשלב את הלד בפס הקיים עם הלחמות.

התוצאות לפניכם:

[ATTACH]504174[/ATTACH]

[ATTACH]504176[/ATTACH]

[ATTACH]504177[/ATTACH]

עכשיו קצת בדיקות ״עומס״ וניגש להרכבה.

בהצלחה :)

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהה זה כבר הסתיים הפרוייקט הזה ;-)

Sent from my iPhone using TapatalkIMG_2833.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגניב, מגניב, מגניב.

כול הכבוד - פרויקט חמוד ומלא סיפוק

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

באסה. לפיילוט שלי הזמנתי כרטיס משומש. לא זהה אבל כזה שמתאים לאותו פאנל של lg.

לקח הרבה זמן לכרטיס להגיע (ארה'ב, שיפיטו, דואר ישראל) והיום הרכבתי אותו.

ההרכבה היתה קלה ופשוטה (הכי קשה היה לנתק את הקונקטורים מכוסי הדבק מהמקורי) והכל התאים 1:1. אבל בהדלקה, שוב אותה תמונה של מלבנים.

אז אני מתנצל בפני פיילוט ושאר הסינים, זה דווקא הפאנל של lg שנדפק.IMG_20180519_112628_HDR.jpeg

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי כל החפירה וההמתנה בסוף זה לא הכרטיס... איזה באסה [emoji20]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

מקפיץ את השרשור.

טלויזיה סמסונג 32 ישנה. כרטיס ספק כח נפרד. זיהיתי רכיב PMW שרוף (רגליים הותכו). החלפתי בחדש (פעם ראשונה שאני נתקל ברכיב עם 7 רגליים).

https://www.aliexpress.com/item/A6052M-A6052-DIP-7/32820294878.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d0rTyTC

עדיין לא נדלק.

זיהיתי שגם הנגד הסמוך שרוף ונמדד כנתק.

resostor.jpgresistor2.jpg

בנוסף להיותי טירון, אני גם עיוור צבעים. הצלחתח לקרוא (?) ירוק ירוק כסף חום שחור.

איזה נגד זה? ערך הספק ודיוק (?)? האמנם זה 0.55 אוהם?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נגד פיוז, אפשר להחליף בפיוז רגיל slow blow של 5 אמפר

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה לשים נגד 0.5 אוהם או פיוז (קצר) במקום לא נכון.

הבעייה שהנגד לא מתאים לקוד הצבעים המקובל. טבעת שלישית כסופה לא מתאים:

https://www.digikey.co.il/en/resources/conversion-calculators/conversion-calculator-resistor-color-code-5-band

חשבתי פתאום שאולי זה בכלל לא נגד. אבל גם לסליל הקוד לא מתאים:

http://www.learnabout-electronics.org/ac_theory/inductors04.php

עריכה אחרונה על ידי yuvk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...