Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת לדים שנשרפו בטלויזה לד 42

erezfed
שימו לב! השרשור הזה בן 2077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קצת רקע: קיבלתי טלויזיה פח (פיילוט pild42sxl - מוצר מדבקה) , שהתאורה האחורית שלה נורא חלשה. תכלס חשבתי שיהיה מעניין להציץ, טרם פירקתי טלויזיה כזו אז...פרוייקט חדש :-)

מפה לשם , ממצאיי:

המכשיר כבר עבר תיקון חובבני ביותר, כנראה אצל היבואן ניופאן במסגרת האחריות (לפי דברי הבעלים, הוא לא הכי זוכר). שני לדים הולחמו בצורה נורא גרועה (מפחד לחשוב שאלה הטכנאים של היבואן, חבל שלא צילמתי לכם את העבודה שעשו).

המכשיר הזה , נראה שמיוצר בטורקיה ע"H חברת sunny.

נטרול של הלדים התקולים תוך שמירה על רציפות (כל טורי הלדים מחוברים בטור, למעשה ניטרלתי את כל הפס התקול) הוכיח את הבעיה, התאורה חזקה ומסנוורת.

אבקש עזרה ממי שמכיר/יודע או בעל גישה , להבין איזה לד יתאים לי במקום אלו שנשרפו (ממדידה עם קליבר נראה שמדובר במידה 3X3 מילימטר). יש מליון אפשרויות בעלי.

מצורף תמונות של פס הלד התקול , תוך התמקדות על מספרים סידוריים/כלשהם שיש עליו.

רוב תודות.

IMG_2773.JPGIMG_2772.JPGIMG_2771.JPGIMG_2770.JPG

עריכה אחרונה על ידי erezfed

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כבר מאוחר מידי לערוך:

אל תפעיל את התאורה בצורה שמוצגת בתמונה, בשביל ניסוי זה אחלה, אבל קיצור של פס שלם מוביל לעליית הזרם שצורכים הלדים, מה שמוביל לחום עודף שישרוף אותם.

סביר להניח שיש בפס התקול לד או שתיים תקולים, קמו שכתבתי, קצר אותם וזהו.

אם יש יותר מ-2 לדים תקולים, אתה יכול לשים במקומם נגד מתאים ע"מ לשמור על צריכת זרם סבירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת פספסת או שלא הייתי ברור.

יש רק שני לדים בפס האמצעי שהם תקולים. על מנת לבדוק את כל הפסים למעט האמצעי שבו יש שני לדים תקולים (מתוך 12) דילגתי על כל הפס.

ד"א הבדיקה היא פשוט חיבור ה TV לחשמל והדלקה, זו לא הפעלה עם ספק חיצוני או משהו.

מנסיונך , דילוג וויתור על 2 לדים לא יהיה מורגש בתמונה? לפי המבנה כל לד יש לו את ה"מקום" שלו להאיר , ושני הלדים התקולים לא צמודים (יש אחד תקין ביניהם).

אני לא רוצה לגשר שם, להרכיב הכל חזרה ולהתאכזב (או לאכזב את מי שיקבל את המכשיר). עלות לדים כאלה היא אפסית, רק צריך לדעת איזה לשים.

* ואיך אפשר בלי לקטר קצת? לפני שבועיים זרקתי לפח TV עם מסך שבור, חבל שלא שמרתי לפחות ללדים :-/

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת רקע: קיבלתי טלויזיה פח (פיילוט pild42sxl - מוצר מדבקה) , שהתאורה האחורית שלה נורא חלשה.

קטעים - בדיוק הדגם של הטלויזיה שאני קיבלתי (מחכה לכרטיס שיגיע)

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?391480-%D7%A1%D7%A4%D7%A7-%D7%9B%D7%97-%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%9E%D7%99-%D7%A9%D7%9C-%D7%9E%D7%A1%D7%9A-LCD-%D7%96%D7%A7%D7%95%D7%A7-%D7%9C%D7%A2%D7%99%D7%9F-%D7%9E%D7%A7%D7%A6%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-%D7%90%D7%9C%D7%A7%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%90%D7%99-(%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%9D)&p=5629599&viewfull=1#post5629599

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב יוב המכשיר שלך גמור , זרוק לפח (ותביא את הלדים :lol: )

מאיפה אתה? בוא תבדוק עם הכרטיס שלי ה TV מפורקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:lol: מאוחר מדי... הכרטיס החדש כבר בארץ. עוד חודש - חודשיים יגיע לתא הדואר שלי.

אגב - טלויזיה פח, אבל המסך הוא דוקא של LG.

לפני כמה חודשים זרקתי "פיילוט" אחרת (40") שהצעתי פה למסירה ואף אחד לא רצה. אז התייאשתי מתיקון הכרטיס ולא מצאתי זהה למכירה (ועוד לא הכרתי את האפשרות של כרטיס ג'נרי).

עריכה אחרונה על ידי yuvk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה המון עבודה להרכיב חזרה , והמון עדינות כי הפאנל דקיק ושביר.

לא כדאי להרכיב הכל חזרה רק לשם הבדיקה הזו ואולי לפרק שוב, אם לא אמצא משהו אזמין "סתם" לדים ממה שיש בעלי וזהו. עדיף "סתם" לד שלא הכי מתאים מאשר כלום, ולו רק בשביל לא להרכיב ולפרק שוב.

בינתיים אני בנוסף גם בכיוון של לאתר TV שנפחה נשמתה ואקח משם לדים, אין לחץ זמן (אני בכלל לא צופה ב TV , היחידה שיש לי זו השבורה המדוברת :-o )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מסוג העבודות שאין בהן שום הצדקה כלכלית אבל יש בהם טון של כיף וסיפוק.

לא הייתי תוקע נגד במקום לד זה יפגע באחידות התאורה

גם לד עם גוון שונה או עוצמת הערה שונה יצרו כתמי בהירות.

הסיכוי למצוא לד מתאים נמוך.

אבל סתם בשביל הכיף אפשר לנסות

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא רואה בזה המון הצדקה כלכלית.

תחשוב על טכנאי TV כלשהו , מחליף לד או שניים בעלות 20 אגורות (או לוקח חינם מ TV גמורה שזרוקה אצלו) וגובה על התיקון 400-500 ש"ח, אחלה הצדקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שהלדים יחסית מרוחקים זה מזה וזה לא יוצר הפרשי בהירות מורגשים, אני מאמין שגם לד שונה לא יורגש יותר מדי, וזה מה שאני הייתי שם.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך סקרנות, אם הוא רוצה תאורה אחידה, למה לא פשוט להחליף את כל חמשת הפסים לפסים מאותו הסוג? ככה לא תהיה בעיה של הפרשים, במקסימום הטלויזיה כולה תהיה קצת יותר או פחות בהירה.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עפת קצת , יותר מידי השקעה ל TV פח כזו :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי קצת מדידות אתמול (+ השמדת עוד לד), הפסים במכשיר הזה מורכבים כך שכל פס מכיל שני טורי לדים מקביליים , בכל טור 6 לדים.

במצב תקין מפל מתח על כל לד 3.3V והזרם בערך 35 מיליאמפ, המידות כ-2.8X3.3.

כל הנתונים האלה עקביים עם הלדים הסטנדרטיים הנפוצים שנמכרים בעלי, כנראה אותו ספק פח ליצרן TV פח :-)

הזמנתי 50 , עכשיו נמתין לדואר.

הדבר היחיד שלא מסתדר לי זה מדידות על הלד עצמו. לא הוצאתי ממנו שום קריאה במוד "דיודה" או במוד התנגדות (תמיד OPEN LOOP בפלוק) , מצד שני שמתי מתח 3.5V על אותם הדקים והלד נדלק. יכול להיות שהפלוק לא מצליח להנפיק מתח קדמי ללד ברמה כזו שהוא נתק במדידה? :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...