Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקעות המונים (equity crowdfunding) שאלות ותהיות.

Gavrik
שימו לב! השרשור הזה בן 2162 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

לאחרונה חשבתי על רעיון לאפליקציה שחלקתי עם מעגל הקרובים אלי כולל אנשים שמתעסקים בפיתוח אפליקציות בחברות סטארטאפ ואנשים שעובדים בחברות לקידום באינטרנט וקיבלתי תמיכה דיי גדולה בנושא.

האפליקציה נועדה לסגור פער מסויים שקיים בתחום המסחר האלקטרוני (אייבי, אמאזון, אליאקספרס ועוד..) ולקשר בין ניתוח סטטיסטי ברשתות החברתיות למוכרים ברשת. בקצרה האפליקציה מאפשרת טרגטינג לתחום שמערכת הפרסום הממומן לא מאפשרת כרגע (סוג של בור כזה)

ולמשתמש הקצה היא מאפשרת לקבל את המוצרים שהוא צריך ומציעה לו לרכוש אותם מראש תוך כדי התחשבות בזמני שילוח כדי שהוא ירכוש אותם מראש לפני ה"דד-ליין" במקום לרכוש מוצרים שהם סוג של פשרה במחירים מופקעים בחנויות המקומיות.

עכשיו התחלתי לחקור את נושא מימון ההמונים וכמו תמיד יש לי שאלות דיי בסיסיות שנשארו ללא מענה:

א. בחירת פלטפורמה - קיימות עשרות חברות מובילות שמציעות את השירות הזה איך בוחרים ביניהן את הטובה ביותר? האם נכון יהיה לכוון לפלטפורמת גיוס המונים ישראלית או לכוון לפלטפורמה בינלאומית (מצד אחד בפלטפורמה ישראלית אין הרבה מבחר של פרויקטים מה שמבטיח חשיפה גדולה לקהל של אותה פלטפורמה של הפרויקט שלך מצד שני בפלטפורמה בינלאומית יש מראש קהל יותר גדול) או שאפשר פשוט לפזר את הגיוס ולפרסם את אותו הפרויקט בכמה פלטפורמות שונות או שיהיה נכון בכלל להתחיל מICO?

ב.איך עובד העניין של השיתוף בהחזקת החברה תמורה לכסף? כאמור נגיד ומשקיע X משקיע בחברה 20 דולר מה החברה צריכה לספק לו? עניין שממש לא ברור לי.

ג. כולם יודעים שתמיכה (תמיכה מילולית) של חברות וקהילות מוכרות (שוב אייבי, אמאמזון, פייסבוק וכו...) יוצרת עבור המשקיע אמון רב בפרויקט איך מגיעים לחברות הללות?

אשמח לעזרתכם.

עריכה אחרונה על ידי gkiler
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עד-כדי כך חסר אמונה בפרויקט שלך שאתה רוצה שאחרים יקחו את הסיכון?

כן צודק מחר אלך לבנק ואגיד לפקידה שאני צריך למשוך 400,000 ש"ח לצורך פיתוח אפליקציה.

על פי הגישה שלך אתה לא מכיר את נושא מימון ההמונים ואת הדלתות שזה פותח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כהרגלי, אענה על השאלה בשאלות אחרות:

- האם יש לך ניסיון מוכח באחד מהתחומים הבאים או יותר - פיתוח אפליקציות / פיתוח מוצר / יזמות / מנכ״לות / גיוס כספים?

- האם היית מוכן באופן אישי לממן מישהו שאין לו ניסיון מוכח בלפחות אחד מהתחומים הנ״ל?

רעיונות (טובים!) יש כמו חול. מכאן ועד לתוכנית עסקית ועד לביצוע - חבל״ז.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כהרגלי, אענה על השאלה בשאלות אחרות:

- האם יש לך ניסיון מוכח באחד מהתחומים הבאים או יותר - פיתוח אפליקציות / פיתוח מוצר / יזמות / מנכ״לות / גיוס כספים?

- האם היית מוכן באופן אישי לממן מישהו שאין לו ניסיון מוכח בלפחות אחד מהתחומים הנ״ל?

רעיונות (טובים!) יש כמו חול. מכאן ועד לתוכנית עסקית ועד לביצוע - חבל״ז.

פיתוח אפליקציות- לא, כול השאר כן! יש לי מוצר שפיתחתי וכרגע מיוצר בארץ.

אני הייתי מממן מוצר שאני מאמין בו ורואה את הדרך שבזכותה הוא יצא לפועל, לדעתי אם יזם הצליח להרים קמפיין גיוס המונים שנראה טוב ולגייס את ה% הראשונים (דבר כשלעצמו מהווה את אחד הקשיים הגדולים ביותר) הוא הכין את עצמו מספיק טוב ללא קשר לזה שיש לו ניסיון קודם או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לנסות לפנות ישירות למשקיעים פרטיים? כמובן לאחר שבנית לעצמך תכנית עסקית מסודרת (שבכל מקרה תצטרך בשביל המימון המונים).

קח גם בחשבון שקמפיין רציני של מימון המונים (קופירייט, סרטונים וכו') ככה"נ לא יעלה לך פחות מ-30K ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיתוח אפליקציות- לא, כול השאר כן! יש לי מוצר שפיתחתי וכרגע מיוצר בארץ.

סבבה, מקבל. יש לך גם היסטוריה עניפה בארכיון הפורום. :-)

אני עדיין אתעקש על גישוש נוסף לפני הכסף, כי הצד של האפליקציה שבה מוצג משהו למשתמש זה רק צד אחד בסיפור - מה קורה עם איסוף הנתונים ומהו ההיקף של אותו איסוף - זה סיפור אחר לגמרי. אני ממליץ שתתעמק קצת ובדרך תוכל לגלות את העלויות, אי אפשר לבוא למימון המונים בלי מספרים (מדויקים או לא).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה, מקבל. יש לך גם היסטוריה עניפה בארכיון הפורום. :-)

אני עדיין אתעקש על גישוש נוסף לפני הכסף, כי הצד של האפליקציה שבה מוצג משהו למשתמש זה רק צד אחד בסיפור - מה קורה עם איסוף הנתונים ומהו ההיקף של אותו איסוף - זה סיפור אחר לגמרי. אני ממליץ שתתעמק קצת ובדרך תוכל לגלות את העלויות, אי אפשר לבוא למימון המונים בלי מספרים (מדויקים או לא).

אכן נראה שזה הצעד הראשון וזה מה שאני עושה כרגע פניתי לחברות שותפות של פייסבוק שעוסקות באיסוף מידע על נתוני משתמשים למתרות שיווק כאשר השאלה הכי רלוונטית כרגע היא האם אפשר לקבל על פי בקשה מידע על פרופיל משתמש ספציפי ובאיזה מוצרים הוא מעוניין.

נראה שמכאן נתחיל כי אם זה נוגד את פוליסת המשתמשים של פייסבוק זה שובר רגליים לכול הרעיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משיחה שערכתי לפני שנתיים במטה המקומי של פייסבוק עם אחד המפתחים של Facebook Audiences - בחיים לא.

כנ״ל עם גוגל. בחיים.

אתה יכול ליצור דרכם הגדרות של קבוצות, אבל לא תהיה לך גישה פרטנית למישהו מסוים. בחיים.

במידה ואתה מביא להם את אוסף הפרופילים של האנשים שנרשמו אצלך באפליקציה/משחק/אתר,

הם יכולים לבנות בעצמם קבוצה מקבילה של אנשים בעלי אותם מאפיינים שאינם רשומים אצלך באתר, ולטרגט אותה.

זה ממש על קצה המזלג והזיכרון שלי לא מושלם, את ההסבר אתה יכול לקרוא בדוקומנטציה של audiences.

אין, לא יעזור בית דין, בחיים לא תצליח לגרד אגורה שחוקה מפייסבוק, הם לא פראיירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משיחה שערכתי לפני שנתיים במטה המקומי של פייסבוק עם אחד המפתחים של Facebook Audiences - בחיים לא.

כנ״ל עם גוגל. בחיים.

אתה יכול ליצור דרכם הגדרות של קבוצות, אבל לא תהיה לך גישה פרטנית למישהו מסוים. בחיים.

במידה ואתה מביא להם את אוסף הפרופילים של האנשים שנרשמו אצלך באפליקציה/משחק/אתר,

הם יכולים לבנות בעצמם קבוצה מקבילה של אנשים בעלי אותם מאפיינים שאינם רשומים אצלך באתר, ולטרגט אותה.

זה ממש על קצה המזלג והזיכרון שלי לא מושלם, את ההסבר אתה יכול לקרוא בדוקומנטציה של audiences.

אין, לא יעזור בית דין, בחיים לא תצליח לגרד אגורה שחוקה מפייסבוק, הם לא פראיירים.

נשמע שאתה מכיר את התחום של פייסבוק אפשר לפנות אליך בפרטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...