Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודי תואר או הסמכות מקצועיות

SEGEV1991
שימו לב! השרשור הזה בן 2158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברי הפורום,

אני די צופה מהצד על כל מה שקורה פה..ממעט להגיב אבל מאוד אוהב את הפורום ואת האנשים בו...יש פה מצבוריי ידע וניסיון חיים בכל צבעי הקשת.

קצת רקע על עצמי:

בן 26,רווק, למדתי הנדסאי תוכנה לאחר התיכון (יג' יד'), שירות משמעותי בצבא ויציאה לאזרחות עם מקצוע לכל דבר.

מאז השחרור ועד היום אני עובד בהייטק בתפקידיי מערכות תקשורת ומחשבים. מקום עבודתי כרגע לא מאפשר לי קידום מבחינת התפקיד ודי מרגיש שמיציתי...

השאלה היא לאן עכשיו? התפקידים בין חברה לחברה מאוד דומים ונישתיים.. ואחרי שנה שנתיים אתה מרגיש סוג של מיצוי, לפחות ככה הרגשתי ב2 החברות האחרונות שבהם עבדתי.

רוב הסביבה והחברים שלי לקראת סוף לימודי תואר ואני דיי מרגיש שלא עשיתי מספיק בשביל לקדם את עצמי לעתיד.

מה עשיתי עד עכשיו? לא הרבה..בעיקר עבדתי וחסכתי כסף. לא הסמכות נוספות ולא תואר. מרגיש שאני רוצה לעשות בשביל עצמי יותר! אני רוצה להיות בעתיד אב משפחה ראוי להערכה והערצה, רוצה להיות בעל תפקיד משמעותי ומכובד שאוכל להתגאות בו!.. לא שעכשיו אני לא יכול, אבל הרבה פחות ממה שציפיתי...

מה האלטרנטיבות שלי?

לימודי מחשבים (מהנדס תוכנה, מדעי מחשב) - אני לא אוהב לתכנת..גיליתי את זה בשלוש שנים בתיכון ועוד שנתיים בהנדסאי שלמדתי.

לימודי הנדסה - מרגיש לי שזה גדול עלי (אפרט בהמשך את הסיבה)

לימוד תואר BA כלשהו - בלי קשר ממשי למה שאני עושה עכשיו, אבל "טוב שיהיה"

הסמכות מקצועיות - CCNA,MCSA, סייבר,system, אבטחת מידע ועוד

למה אני מרגיש שלימודי הנדסה זה גדול עלי?

בעיות קשב וריכוז, לא בא ממשפחה של מהנדסים.. (כנראה רק תירוץ), ריטלין, קשה לשבת על התחת וללמוד ולהתרכז לאורך זמן, בעיות בהבנה דברים מסובכים. ופרט נוסף וחשוב: ניסיתי בעבר ללכת למכינה במתמטיקה במחשבה ולהתחיל ללמוד תואר והיה לי נורא קשה..דבר שהוביל לסטרס עצום, כעסים, אובדן ביטחון עצמי וחוסר אמון בעצמי..לבסוף פרשתי עוד בזמן המכינה...

כל דבר שהשגתי היה בשיניים, דם יזע ודמעות. אם זה בתיכון במגמת מחשבים(טכמ) או ההנדסאי תוכנה שעשיתי.. הכל הלך מאוד קשה אבל בסוף השגתי את התעודה הנחשקת.

לא אסלח לעצמי אם לא אשקיע עכשיו במשהו כדי לדאוג לעצמי לעתיד...

לא רוצה להישאר מאוחר ולחשוב שהייתי יכול לעשות משהו בשביל עצמי ולא עשיתי.

יש לקחת בחשבון:

אני בן 26 ואני לא אחד שיכול לעבוד במשרה מלאה ולהצליח להחזיק תואר במקביל...זה לא אני. הסמכות אולי כן אבל תואר לא..

עצת חכמים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה לוקח דברים בצורה קיצונית מידי.

בשביל מה אתה צריך תואר במדעי המחשב או בהנדסת תוכנה אם אתה לא רוצה לתכנת?

מי אמר לך שאתה חייב תואר כדי להיות מישהו מצליח?

גם אם תעשה תואר במדעי המחשב ולא תאהב את המקצוע אתה לא תשקיע בו ולא תתקדם בתחום.

תמצא קודם משהו שמעניין אותך ואתה רוצה לעסוק בו ואז תעשה שיקול מחדש.

ולכולם יש שוק של התחלה בתחילתו של תואר ריאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מסתכל מהצד הלא נכון - מה לא מתאים לך. אם אינך אוהב לתכנת ואתה סולד ממתמטיקה - אז מקצועות ההנדסה והתכנות אינם בשבילך.

אבל במה אתה טוב ומה כן מעניין אותך?

והצד הטוב עניין" אתה בן 26, סה"כ בחור צעיר, ורוצה להתקדם. בהחלט הזמן לצאת ללימודים. ואם הבגרות והפסיכומטרי לא משהו - להתחיל במקצה שיפורים ככל שנדרש למקצוע המעניין אותך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שניסיתי להעביר בפוסט, שאני לא אוהב לתכנת ולכן לא ארצה ללמוד מדעי המחשב או הנדסת תוכנה... אבל כן שוקל אולי ללמוד הנדסה אחרת או תואר אחר. לאו דווקא הנדסה...

ואף אחד לא אמר לי שאני צריך תואר כדי להצליח, אפשר גם להיות מקצועי בתחום שלך ומאוד להצליח..

אני חושב שאתה לוקח דברים בצורה קיצונית מידי.

בשביל מה אתה צריך תואר במדעי המחשב או בהנדסת תוכנה אם אתה לא רוצה לתכנת?

מי אמר לך שאתה חייב תואר כדי להיות מישהו מצליח?

גם אם תעשה תואר במדעי המחשב ולא תאהב את המקצוע אתה לא תשקיע בו ולא תתקדם בתחום.

תמצא קודם משהו שמעניין אותך ואתה רוצה לעסוק בו ואז תעשה שיקול מחדש.

ולכולם יש שוק של התחלה בתחילתו של תואר ריאלי.

אני לא אוהב לתכנת וזה נכון שאני לא ממש אוהב מתמטיקה..אבל יש הרבה אנשים שלא אוהבים ועושים תואר בהנדסה כדי אחכ לקצור את הפירות של זה בצורת תפקידים בחברות טובות..אולי זה ששווה את המאמץ והסבל..

במה אני כן טוב? בתחום שאני עוסק אני טוב, טכני.. אבל שואף להיות יותר מקצועי ממה שאני היום, ואולי לעלות מדרגה. אם זה בצורת למידת הסמכה או תואר שיקפיץ אותי למעלה...

לגבי פסיכומטרי לא עשיתי בכלל... והממוצע בגרויות שלי טוב אם כי לא מספק בכדי להתקבל להרבה מקומות.. (השלמת מתמטיקה 4 יחידות ופיזיקה)

אתה מסתכל מהצד הלא נכון - מה לא מתאים לך. אם אינך אוהב לתכנת ואתה סולד ממתמטיקה - אז מקצועות ההנדסה והתכנות אינם בשבילך.

אבל במה אתה טוב ומה כן מעניין אותך?

והצד הטוב עניין" אתה בן 26, סה"כ בחור צעיר, ורוצה להתקדם. בהחלט הזמן לצאת ללימודים. ואם הבגרות והפסיכומטרי לא משהו - להתחיל במקצה שיפורים ככל שנדרש למקצוע המעניין אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעשות פסיכומטרי ובגרות בפיזיקה ומתמטיקה יקח לך המון זמן.

ממליץ להרשם למכללה. אתה בחור צעיר אבל 26 זה כבר הזמן להתחיל את התואר ולא את מה שמסביב.

הנדסה זה 4-5 שנים של לימודים וזה לא בא ברגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפחיד, מה שרשמת זה אחד לאחד מה שאני עברתי, רק אני גדול ממך ב-3 שנים.

אני בחרתי ללכת לכיוון של ההסמכות המקצועיות (CCNA, CCNP), ועבודה במשרה מלאה בתחום.

Peugeot 206 Xs 1.6l 16v :lol:

Peugeot 205 Forever 1.4l 8)

Peugeot 306 1.4l - נגנבה :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הארות:

1. אל תלך לעבוד במשהו שאתה ממש לא אוהב. אל תשכח שאתה הולך לעשות את זה במשך 40 שנה, ולקום בבוקר כל יום למשהו שאתה לא אוהב זו דרך מאוד אומללה להעביר חיים. הסכומים שמרוויחים בכתיבת תוכנה (שהם לא רעים לכשעצמם) לא יפצו אותך על האומללות הזו.

2. מעט מאוד אנשים צולחים תואר בהנדסה (או מדמ"ח, או כל תואר רציני במדעי הטבע) בקלילות. גם למי שזה התחום שלו יש הרבה רגעים קשים בדרך.

3. אם אתה כן מתעניין בתחום הטכני, ולא אוהב לשבת ליד השולחן כל החיים, יכול להיות שהתחום של תמיכה טכנית יוכל להתאים לך. הכוונה כמובן לא להלפדסק בחברת אינטרנט כזו או אחרת, אלא לתמיכה במשהו רציני יותר בחברה שמפתחת מוצרים בארץ. זה אולי מצריך קצת יותר ידע ממה שיש לך כרגע (אבל אפשר ללמוד), יכולת עבודה עצמאית ולרוב גם נכונות לבלות תקופות לא קצרות בחו"ל (ולא תמיד במקומות שאתה רוצה לבלות בהם). מצד שני, זה תפקיד שמשלב יכולות טכניות עם יחסי אנוש גבוהים, ויש לך (אם אתה טוב) לא מעט לאן להתפתח.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי שניר,

יש לא מעט אנשים שעברו ועוברים את זה.. זו דילמה בקרב הרבה אנשים שאני מכיר ורוצים להתקדם..

שאלה לי אליך, האם כשאתה מסתכל לאחור אתה מצטער שלא עשית תואר? אולי משהו כביכול יותר משמעותי?

מפחיד, מה שרשמת זה אחד לאחד מה שאני עברתי, רק אני גדול ממך ב-3 שנים.

אני בחרתי ללכת לכיוון של ההסמכות המקצועיות (CCNA, CCNP), ועבודה במשרה מלאה בתחום.

אלכס, זה טיפה בים להגיד איזה שכר אני רוצה כי 15 אלף של היום זה לא ה 15 אלף של עוד 10-15 שנים...

משהו בסביבות מה שרשמתי.. כמובן שהצרכים גדלים כשיש גם משפחה וילדים ומשכנתה, ככה שצריך להסתכל קדימה ולא על מה יהיה עוד שנה.

לגבי ביטחון תעסוקתי, 2 החברות האחרונות שעבדתי ועובד בהם, הם חברות פרטיות וקטנות..ככה שזה יכול להיות לכאן ולכאן..אין ביטחון בזה באמת.

רק במקומות ממשלתיים/ביטחוניים יש אולי יותר ביטחון וקביעות שמקבלים עם הזמן...

פות"ש, הייתי בהתלבטות דומה לפני כעשור. שתי שאלות לי אליך:

1. לאיזה שכר אתה מצפה?

2. כמה ביטחון תעסוקתי יש לך במקצוע הנוכחי?

תודה על התשובה..

אתה מרגיש שזה משהו שיכול לספק אותך ואת הצרכים הכלכליים שלך לעוד 10-30 שנה? לפעמים יש לי הרגשה כזו שזה ליד...

לפעמים המחשבה היא שמי שעשה תואר משמעותי (הנדסה/מדמח) והשיג עבודה טובה, יחיה יותר טוב וברווחה כלכלית... לפעמים הרבה יותר בקלות מאשר מישהו שעשה הסמכות..

+1 לCCNA MCSA אני כרגע באמצע הלימודים וכבר עובד בתחום.

השכר הוא פחות ממתכנת אבל העבודה מגוונת ואתה לא יושב במקום (כשאתה לא הלפדסק).

1. כמובן, אני חושב על זה גם כן.

2. אתה צודק..

3.יחסי אנוש טובים זה אני :) ואתה צודק שוב.. אני לוקח את זה לצומת ליבי

כמה הארות:

1. אל תלך לעבוד במשהו שאתה ממש לא אוהב. אל תשכח שאתה הולך לעשות את זה במשך 40 שנה, ולקום בבוקר כל יום למשהו שאתה לא אוהב זו דרך מאוד אומללה להעביר חיים. הסכומים שמרוויחים בכתיבת תוכנה (שהם לא רעים לכשעצמם) לא יפצו אותך על האומללות הזו.

2. מעט מאוד אנשים צולחים תואר בהנדסה (או מדמ"ח, או כל תואר רציני במדעי הטבע) בקלילות. גם למי שזה התחום שלו יש הרבה רגעים קשים בדרך.

3. אם אתה כן מתעניין בתחום הטכני, ולא אוהב לשבת ליד השולחן כל החיים, יכול להיות שהתחום של תמיכה טכנית יוכל להתאים לך. הכוונה כמובן לא להלפדסק בחברת אינטרנט כזו או אחרת, אלא לתמיכה במשהו רציני יותר בחברה שמפתחת מוצרים בארץ. זה אולי מצריך קצת יותר ידע ממה שיש לך כרגע (אבל אפשר ללמוד), יכולת עבודה עצמאית ולרוב גם נכונות לבלות תקופות לא קצרות בחו"ל (ולא תמיד במקומות שאתה רוצה לבלות בהם). מצד שני, זה תפקיד שמשלב יכולות טכניות עם יחסי אנוש גבוהים, ויש לך (אם אתה טוב) לא מעט לאן להתפתח.

עריכה אחרונה על ידי SEGEV1991
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לומד במסלול לאנשים עובדים- BA בניהול מערכות מידע, תוך כדי משרת בקבע בחיל האוויר.

לדעתי האישית,תואר כזה תפור עליך-תואר קליל,קצת ניהול,קצת תכנות,בסיסי נתונים,עיצוב אתרים,מערכות מידע,כלכלה. דורש מאמץ סביר ומאפשר לנהל חיים מסביב (אנשים שלומדים איתי בעלי משפחות ומשרות מלאות).

לא חסר עבודה ממה שראיתי,אין לי ניסיון אישי.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BA במה שהמליצו מעליי וקורסים רלוונטים למה שאתה אוהב, משם אתה צריך הרבה מקצוענות וידע כדי להגיע למשכורות גבוהות ולהתקדם, קח בחשבון, כלומר אתה צריך להוכיח את עצמך.

ממה שציינת והמכינה למתמטיקה, גם אני לא הייתי ממליץ לך הנדסה וכד' .

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על האינפורמציה..אשקול זאת בחיוב בעתיד הקרוב..

איפה אתה לומד?

אני לומד במסלול לאנשים עובדים- BA בניהול מערכות מידע, תוך כדי משרת בקבע בחיל האוויר.

לדעתי האישית,תואר כזה תפור עליך-תואר קליל,קצת ניהול,קצת תכנות,בסיסי נתונים,עיצוב אתרים,מערכות מידע,כלכלה. דורש מאמץ סביר ומאפשר לנהל חיים מסביב (אנשים שלומדים איתי בעלי משפחות ומשרות מלאות).

לא חסר עבודה ממה שראיתי,אין לי ניסיון אישי.

תודה על ההמלצה..

BA במה שהמליצו מעליי וקורסים רלוונטים למה שאתה אוהב, משם אתה צריך הרבה מקצוענות וידע כדי להגיע למשכורות גבוהות ולהתקדם, קח בחשבון, כלומר אתה צריך להוכיח את עצמך.

ממה שציינת והמכינה למתמטיקה, גם אני לא הייתי ממליץ לך הנדסה וכד' .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על האינפורמציה..אשקול זאת בחיוב בעתיד הקרוב..

איפה אתה לומד?

מכללת צפת.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...