Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פסיקת עליון - איסור החזקת טלפון גם לא באור אדום

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 2153 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

http://www.maariv.co.il/news/israel/Article-634157

לפי הפסיקה הם רוצים שהנוהג ברכב יאחז בשתי ידיו את ההגה.

מה עם כל המעשנים? מי שרוצה לשנות תחנה ברדיו? - אלה לא פעולות שמוגדרות תפעול רכב

עברו לקיצוניות ומחכה לראות מתי את השופטים יתפסו

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שים לב שטענת המשטרה היתה שהרכב לא עמד באור אדום אלא היה בתנועה ובית המשפט קיבל את הטענה הזו.

בכל מקרה, ידוע שמנסים להיכנס חזק בתופעת השימוש בסלולרי בנהיגה, ולכן כנראה פסק הדין ה"מחמיר".

עם זאת, לי אישית נראה מוזר לקרוא לפסק דין שנצמד לחוק "קיצוני".

לגבי מעשנים - שלא יעשנו באמת (והיו מספיק דיונים על זה בפורום).

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שטענת המשטרה היתה שהרכב לא עמד באור אדום אלא היה בתנועה

מדובר בהתפלפלות על קוצו של יוד שבה נציג המשטרה טוען שלשון החוק היא BATNUA (ז"א בנתיב התנועה) ולא BITNUA (זא שהרכב זז).

עד היום, לרוב,בית המשפט דחה את טענות המשטרה וקיבל את הפרשנות שאם הרכב לא זז אז אין מניעה לסמס או לדבר באחיזה ביד.

עד היום...והכל בגלל שלא כותבים חוקים עם ניקוד.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שטענת המשטרה היתה שהרכב לא עמד באור אדום אלא היה בתנועה ובית המשפט קיבל את הטענה הזו.

בכל מקרה, ידוע שמנסים להיכנס חזק בתופעת השימוש בסלולרי בנהיגה, ולכן כנראה פסק הדין ה"מחמיר".

עם זאת, לי אישית נראה מוזר לקרוא לפסק דין שנצמד לחוק "קיצוני".

לגבי מעשנים - שלא יעשנו באמת (והיו מספיק דיונים על זה בפורום).

לא מתנגד :)

בית המשפט העליון, שקבע כי "נהג הרכב מחויב להחזיק בידיו את ההגה או הכידון בכל מקרה בו הרכב בתנועה". לפי בית המשפט העליון הנהג רשאי להסיר יד אחת מן ההגה או הכידון רק אם הוא צריך לבצע פעולה המבטיחה את תקינות הרכב או לקיום כללי התנועה.

יש כאן הכללה כי יש פעולות שלא קשורות כגון הפעלה ותפעול מערכת מולטימדיה למשל

לפי הסעיף הזה היתה תפיסה של אנשים עם כוס קפה ביד - די בעייתי ונתון לויכוח

כמו כן "קבע בית המשפט כי השאלה האם הנהג השתמש במכשיר או לא היא איננה מהותית - עצם החזקת המכשיר הסלולרי היא אסורה בכל מקרה"

מסכים עם הקביעה

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטה ראויה של בית המשפט.

אני בספק אם שוטר ייתן לכם דו"ח כשתשתו מים ברמזור אדום.

המטרה היא למגר את תופעת הסלולריים הבלתי נסבלת בכבישי ישראל והנל אפקטיבי פי כמה מאשר לבקש מאופנוענים לנסות ולאתר נהגים בזמן נהיגה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפסיקה הזאת תהיה אפקטיבית רק אם תהיה אכיפה. בלי אכיפה, כל החוקים שבעולם לא רלוונטיים.

אכיפה:

לבקש מאופנוענים לנסות ולאתר נהגים בזמן נהיגה...

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בטח לא רק אני שמתפוצץ בגלל כל הנהגים ובעיקר הנהגות שעומדים ברמזור מסתכלים ומפשפשים שם למטה (לא, לא שם.... הכוונה לטלפון או לשיקוץ הזה שנקרא מסך) ועד שלא מצפצפים להם הם נשארים בעמידה ומעכבים את התנועה.

אנשים שכחו מה זה לנהוג, מתמקדים וקונים או פוסלים מכוניות בגלל מערכות בטיחות אקטיביות, פסיביות, דו מיניות ותלת פאזיות אבל לא מתרכזים בלהחזיק את ההגה ולהסתכל קדימה.

אני בעד להיכנס בנהגים/ות הללו, גם כך יש יותר מהם והכבישים בלתי נסבלים אז מי שרוצה לנהוג, שינהג ולא יחרטט זיבלולים בנייד/במולטימדיה שלו. איפה הימים שכל מה שהנהגים עשו ברמזור זה לחטט באף?

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, אולי יש כאן גזירה שהציבור אינו יכול לעמוד בה.

אם נניח שאנשים תמיד הולכים לעשות דברים שאינם נהיגה בזמן שהם על הכביש, אולי המוטב הוא לנסות לכוון את צעדיהם כך שפעולות אלו לכל הפחות תתבצענה במצב הכי פחות מסוכן: קרי, בעמידה ברמזור?

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי, השאלה היתה אם האוחז טלפון מבלי להשתמש בו עובר על החוק, ועל זה פסק בית המשפט העליון שהוא עובר על החוק. אבל כל זה כאשר הרכב "בתנועה" כלשון החוק. ברמזור אדום הוא לא בתנועה.

הפסיקה שרכב ברמזור אדום נחשב ל"נוסע" היא פסיקה של בית המשפט לתעבורה, בכתבה נאמר שהעליון לא נזקק לנושא הזה כי זה לא היה רלוונטי.

עריכה אחרונה על ידי outlander

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כל זה כאשר הרכב "בתנועה" כלשון החוק. ברמזור אדום הוא לא בתנועה.

קרא את ההודעה שלי (מספר 3).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא את ההודעה שלי (מספר 3).

ועכשיו קרא אתה את ההודעה שלי שוב...

ההתפלפלות הזו היתה בבית הדין לתעבורה, אבל העליון לא נכנס לסוגיית שימוש בנייד ברמזור אדום. למעשה הויכוח כבר נעצר בבית המשפט המחוזי.

"נקבע לפי בית הדין לתעבורה כי גם עמידה ברמזור אדום נחשבת תחת ההגדרה של "רכב נוסע", ועל כן חויב הנהג לעמוד בעונשים שהוטלו עליו.

לאחר פסיקה זו, הגיש הנהג ערעור על ההחלטה לבית המשפט המחוזי, שם טענותיו נדחו בפעם השנייה. בשלב זה, הטענה כי הרכב היה בעצירה ברמזור הייתה לא רלוונטית כיוון שבית המשפט לתעבורה קבע כי טענותיהם של השוטרים הן הנכונות".

בכל מקרה, בשורה התחתונה, מי שיחזיק סלולרי ברמזור, יחטוף דו"ח, וזה עצוב מאוד.

וואלה:

"בפס"ד 70140/01 ברגמן נ' מדינת ישראל, שבו נידון ערעור על הרשעה בשימוש בטלפון נייד בעת עמידה ברמזור אדום, נקבע כי אין להתיר שימוש בטלפון גם אם הנהג עומד ברמזור אדום כיוון שהרכב נמצא בציר תנועה שוטף. נפסק, כי במילה "תנועה" הכוונה לשטף תנועה, ציר תנועה, כניסות ויציאות מחניה, פניות, ביצוע חניות, עמידה ברמזורים מתחילת הנסיעה ועד לסיומה".

חבל שבית המשפט העליון לא נדרש לסוגיה.

עריכה אחרונה על ידי outlander

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2153 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...