Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופנים - 2016 עם 27.5 או 2018 עם 29?

llaavvii
שימו לב! השרשור הזה בן 2171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דבר ראשון ששמתי לב בסקוט זה שיש דרופר. יש לי על האופניים הנוכחיים שלי ואני ממש מצטער שלא התקנתי על הקודמים. זה כ"כ יותר קל לעבוד נכון עם הגוף בדרופר ולא לחשוש שייכנס לך האוכף בעניינים... שאפילו התחלתי לקפוץ בסינגלים. בקטנה.

הבולמים בסקוט בסיסיים, אבל אני לא יודע להגיד כמה זה משנה (הבולם לא מייצור עצמי, הוא מייצור ייעוד, יענו OEM, ושניהם של חברות מוכרות).

בסה"כ אלו אופני ש"מ שבילים רמת כניסה טיפוסיים. חלקים בסיסיים מחברות מוכרות, די כבדים.

אני מניח שאתה מחפש תנוחת רכיבה זקופה יותר (שבילים/Trail) ופחות אופני XC טהורים.

אני תמיד אוהב לבדוק מה מרידה מציעים בתקציב, כי התמורה שם טובה יותר. ואכן...

1. מקבל מערכת 1X11. אם זה יתרון או חיסרון תלוי ברוכב. החיסרון הוא פחות מהירות סופית. היתרון הוא פחות רכיב.

2. שימאנו ברמת SLX, שזה יותר נחמד

3. הבולם האחורי הוא פוקס, שזה עדיף. הקדמי של חברה קטנה יותר בשם מניטו, אבל עקרונית ברמה יותר גבוהה מהרוקשוקס (חברה גדולה) שמגיע עם הסקוט.

אני חושב שלקנות יד שנייה, כמו שאוריאו המליץ זה יכול להשתלם. כשאתה קונה אופני ש"מ בתקציב מינימום לכאלו, אתה קונה פשרה. אני, למשל, העדפתי לקנות ז"ק בתקציב הזה, עם חלקים שהם Bullet Proof ולא יידרשו ממני שדרוגים, מאשר לקנות ש"מ ולהתעסק הלאה במה צריך לשפר (זו לא הסיבה העיקרית, אבל גם שיקול).

אבל הבעיה עם יד שנייה היא צריך לדעת איך לקנות, כדי לא ליפול על אופניים שלא תקינים, וזו בעיה.

לכן הייתי הולך על עודפי המלאי של רוזן מינץ והרשתות הגדולות או משומשים מאותו מקור, כי יש שם מציאות, וגם משומשים יגיעו אליך אחרי יישור קו ואחריות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אשמח לתובנות

יש את הBH האלו מחיר 8100 (המחיר באתר למזומן בלבד) עם בולם בסיסי שהמוכר תהה אם הוא יחזיק את משקלי לאורך שנים.

יש את מרידה האלו בגדול אני פחות אוהב מרידה והשאלה היא האם איכותם מספקת.

ואיך הם ביחס לספשליזד גם בתמורה למחיר ובעמידות

ושוב תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, יש לפחות עשרים זוגות אופני ש"מ בתקציב שלך... אי אפשר להשוות את כולם.

אם המוכר העלה ספק לגבי עמידות הבולם, אולי זה שיקול. לא יודע.

כאמור, אני הייתי מעדיף אופניים עם דרופר.

מבחינת עמידות, אין סיבה להניח שמותג כזה או אחר יהיה עמיד יותר, באותו תקציב, אבל אני לא יודע להגיד מה המינימום שנדרש לרוכב במימדים שלך, רק להצביע על הבדלים במפרט היבש. בלי לעלות על האופניים ולרכוב בפועל, אף אחד לא יודע להרגיש הבדלים. תצטרך לנסות בעצמך ולהשתדל לבחור.

דרך אגב, מה היה לא בסדר באופניים הקודמים שלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אחרי ביקור נוסף ב2 חנויות (כמעט סגרתי על BH 27.5 קרבון), החלטתי לשנות כיוון ולחזור לרעיון ולתקציב המקורי ולא לזלוג,

ביום ראשון אני הולך לראות טרק פיול ex8 שנת 2014 גלגל 29'' אחרי טיפול המחיר 4800 לא גמיש בכלל,

חוץ מזה יש לי אופציה לספשלייז סטמגמפר 2012 גלגל 36 גם כאן הכל פוקס ואחרי טיפול בולמים, במחיר 2800 ש"ח.

המרידה הקודמות הרגישו כאילו מתעוותות בסיבובים, משהו לא מהודק (לדעת הבחור מהחנות של BH החישוקים הפשוטים לא מחזיקים טוב את משקלי),

בחפירה הרגילה בתור רוכב בינוני הרוב XC,

ה26 של ספשלייז יעשו את העבודה או כדאי כבר להשקיע בטרק?

רב תודות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי להשקיע בטרק.

לגבי הקשיחות של הגלגלים - הגיוני לגמרי. אני שדרגתי גלגלים באופניים הקודמים שלי, וההבדל בתחושת הקשיחות ( מהירות שינוי כיוון, בעיקר) היה מאוד מוחשי.

אבל אתה עלול להתקל בבעיה הזו ללא תלות במותג האופניים. אולי עדיף שתמנע מאופניים וגלגלים שמוגדרים XC ולהעדיף גלגלי Trail, שאמורים להיות חסונים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגובה שלך מתאימים לדעתי רק גלגלי 29, אני 1.91 וכל אופני ה27.5 שניסתי הרגישו פשוט לא טוב (התנהגות עצבנית מדי והרגשה של אופניים קטנים מדי גם במידה XL).

בתקציב שלך לדעתי כדאי לקנות את המרידה, יש להם את התמורה הכי טובה למחיר עם רכיבים מצוינים ובולמי זעזועים ברמה מעל כל שאר האופניים בתקציב הזה.

עוד אופציה טובה היא לבדוק אם יש בחנויות עודפים משנים קודמות. אני אישית קניתי לפני שנה niner rip9 (שלדת XL 2015) עם אבזור SLX ובולם קדמי רוקשוקס revelation (שתי רמות מעל הrecon שמגיע ברוב האופניים בתקציב הזה). כולל מוט כסא מתכוונן שהזמנתי מחול האופניים עלו בסביבות 8500.

אם תצליח למצוא יד שניה במידה XL לך על זה, אני אישית חיפשתי ולא מצאתי משהו שמצא חן בעיניי ועמד בתקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב עידכון קצר למעוניינים,

בסופו של תהליך רכשתי את הטרק פיול EX8 (כן הרבה הרבה מעבר לתקציב), אבל הם XXL 23'', מאובזרות בקתה של המכלולים מתוך מחשבה שהם ישארו לשנים ארוכות.

ראיתי כמה משומשים אבל חוסר האחריות, וידיעה שמישהו עבר איתם בכמה שנים האחרונות הכריעו את הכף.

נתון מעניין רוב חברות האופנים מציינות באתר את המידה ביחס לגובה וברובם הXL מתאים עד ל1.90.

חלק מחנויות האופנים ךא מייחסות לזה חשיבות אמירה זה יתאים לך אל תדאג...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...