Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקתוקים לאחר החלפת רינגים ואטמים לנסר 2011

msti
שימו לב! השרשור הזה בן 2063 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב!

ברשותי לנסר 2011 1.5ל' עם קרוב ל200 אלף ק"מ.. קניתי את הרכב כשהוא עם מנוע שקט ונשמע מצויין אבל "אוכל" שמן ברמה גבוהה מהנורמה (כ 2 ליטר ל-1000 ק"מ) והשמן היה כל הזמן שחור- גם לאחר החלפתו.

הרכב נכנס למוסך, הוחלפו טבעות- רינגים, ואטמים ואני חושב שגם שסתומים..

יש לציין שהמכואני ביקש ממני לנסוע כ-1000 ק"מ ולחזור לצורך החלפת שמן פ' שמן ומים

*לפני הטיפול- לאחר ארוכה יחסית- נסיעה מב"ש למרכז הייתה "אוכלת" כרבע מהשמן מנוע, כרגע נראה שזה לא קורה (עשיתי נסיעה ובדקתי לפני ואחרי)

יש כמה תופעות לאחר הטיפול ורציתי להתייעץ (מעבר לשיחה עם המכונאי עצמו- אשמח לחוות דעת ממקור חיצוני..)

1. רעש של תקתוקים, לפי החיפוש שעשיתי זה ממש נשמע כמו מרימי שסתומים (נתקלתי בפוסטים דומים ובסרטונים ביוטיוב), רעש שלא היה קודם.

הרעש נשמע בסרק וגובר בנסיעה, האם זה נורמלי ויעבור? מה כדאי לעשות?

2. בוצה במים, מיד כשהגעתי לקחת את הרכב בדקתי והבחנתי שיש קצף לבן במים, בעל המוסך אמר שזה תוצר של שאריות החומרים איתם ניקו את המנוע וכ"ו ושברגע שאחזור גם ככה ינקו שוב ושכבר ניקו פעמיים, התחייב שזה בסדר.. נשמע קצת הגיוני אבל לא בטוח.. האם זה נורמלי?

באופן כללי אשמח לעצות והארות מה כדאי ולמה לשים לב ולדרוש וכ"ו

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. זה אכן בד"כ רעש של שסתומים. לא צריך להיות (אם לא היה קודם). תקווה שניתן לכוון ושלא התעקם אחד או יותר.

2. הבוצה - מעידה בד"כ על זה שהלך אטם ראש (מעבר של שמן למים) . אולי באמת על חומרי הניקוי. שינקו שוב ותראה. אם זה אטם ראש, הרכב גם יתחמם והבוצה תגבר.

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. במידה וכן, זו אכן אחריות המוסך נכון? (הכנסתי את המנוע שקט..)

2. אין התחממות של המנוע או כל סימנים דומים לכך, הצטבר מאז שלקחתי עוד קצת אבל לא הרבה יצא, כמובן שקודם הטיפול לא היו לי שום בעיות של חום אך ורק אכילת שמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כה לא ירד שמן, אני בודק כל יום למרות שהנסיעות עכשיו דיי קצרות.

בבקשה, אשמח לשמוע עוד דעות מבעלי ידע ונסיון (בקשר למה ששאלתי ), תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בשמן עסקינן.. מהו השמן המומלץ לרכב שלי ואם מישהו יכול להמליץ על אחד איכותי (חברה והכל) אין לי ספר רכב.. (אם יש למישהו אשמח לקבל- חיפשתי ולא מצאתי)

בנוסף, מים מומלצים גם כן

מה לגבי כיוון שסתומים? יש דבר כזה במנוע הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

היי, אני מקפיץ את ההודעה, המצב כפי שהוא והייתי שמח לשמוע מכם מה ניתן לעשות:

הרכב עכשיו במוסך, עדיין אוכל שמן, יש רעש של תיקתוקים עדיין..

המוסכניק אומר שנבדק שאין חריטות בצילנדרים , הוחלפו גומיות שסתומים, אטמים, רינגים, ובוצע כיוון שסתומים גם כן, הוא פשוט לא יודע כבר מה לעשות.. וגם אני כמובן... הוא אומר שהוא פתח גם מאיזור הקרטר בשביל לראות מה קורה והכל תקין

יש למישהו רעיון מה יכול להיות עוד?

מישהו מכיר את המנוע הזה ויכול לתת כיוון?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנועים האלה אמינים מאוד לא צורכים שמן בדרך כלל, לא מבין למה להכנס לשיפוץ מנוע כזה שעלות מנוע משומש מפירוק זול יחסית לשיפוץ עם סיכוי של 99אחוז שהוא תקין.

בשביל לשפץ מנוע צריך אדם מקצועי שיודע לשפץ מנועים לא כל אחד יודע לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, עובדה שהמנוע נשמע רע וצורך שמן.

למה הוא פירק את האגן שמן? הוא לא יודע להבדיל בין קראנק דופק למרימים רועשים? נשמע שלא יודעים בכלל מה הרעש.

תוכל להקליט את הרעש ולעלות ליוטיוב כדי שנוכל לשמוע במה מדובר?

הוחלפו מייסבי גל ארכובה?(קראנק) האם נבדק לחץ שמן תקין?

האם המנוע עבר התחממות יתר בעבר?

שורה תחתונה השיפוץ כשל נקודה, לא יודע מה סיכמת עם המוסך תברר איתו על החלפת מנוע מפירוק ותנסה להתקזז איתו בעלויות אחרת לא תצא מזה כל כך מהר.

הגעת עם בעיית צריכת שמן והיא נשארה, נוספה לך בעיה של רעשים משמע צריך שוב לפתוח מנוע בתקווה שימצא את הבעיה, אם אתה מבין שאתה לא תסיים את החתונה הזאת כל כך מהר בדרך של תיקון המנוע הקיים במוסך שפנית אליו, רק החלפה.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, תודה על המענה

הרכב יצא מהמוסך כפי שהיה ועכשיו נדלקה נורת check engine שלא דלקה קודם p0170, איפסתי אותה והיא חזרה שוב, הטורים לא יציבים בעיקר לאחר הנעה, לדעתי צריך ניקיון של maf אבל אין לי חומר מתאים לניקוי..

בכל אופן, לאחר שהמוסכניק התייאש מהרכב ומהמתב שהביאו אותו אליו (רעשים, ועדיין טיפול כושל בבעיה המקורית)

הוא הזמין מנוע מיבוא, אמר שהוא עם 30-40 אלף ק"מ (שזה מעולה גם מהסיבה שהמנועים האלו טיפה בעייתיים בק"מ גבוהה, כך הבנתי מחיפושים שעשיתי , לא יודע כמה זה נכון)

אני כמובן לא אמור לשלם כלום (!) מעבר למה שכבר שילמתי ..

מקווה שיעשו עבודה טובה לפחות בזה..

לגבי מה ששאלת, הרכב אצלי זמן קצר ולא סבל מהתחממות אפילו לא לרגע, לא יודע מה היה קודם לכן, כאמור, הרכב מהשכרה ועבר כמעט 200 אלף אז הכל יכול להיות..

לא הוחלפו עוד דברים מעבר למה שציינתי, כנראה ניסו לחסוך בטיפול, כמו שניסו לחסוך בפתיחת המנוע עכשיו כמו שהיו אמורים לעשות בכדי לפתור את התקלה ובגלל זה כנראה חיפשו דרכים אחרות לפתור, והתייאשו...

אני גם מיואש ומקווה שזה יגמר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היי, המנוע הוחלף, יום לאחר מן נדלקה לי נורה של check engine (אחרי נסיעה ארוכה יותר ב"ש - נתיבות) עם קוד p0170 (כמו קודם אחרי שנגעו במנוע..)

בנוסף, יש רעש של של "יניקת" אוויר כשלוחצים על הגז, וגם, הולך וחוזר, רעש של מעין שאיבת אוויר..

סך הכל הרכב מרגיש טוב, המנוע עצמו שקט (כמובן שאין תקתוקים!!! (-: )מעבר למה שציינתי

יש כיוון למה זה יכול להיות? אני בספק אם התקלה קשורה למנוע שהוחלף (עם כ40 אלף ק"מ מיבוא) כי הופיעה כבר קודם ונראה לי, לפי הסימנים שציינתי, שיש איזו דליפה של אוויר או משהו שלא הורכב נכון

עריכה אחרונה על ידי msti
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצרף וידאו בו ניתן לשמוע את הרעש המדובר, פתחתי את המכסה של הפילטר אוויר בכדי שיהיה קל יותר לשמוע את הרעש, בנוסף, צילמתי גם תוך כדי לחיצה על דוושת הגז וניתן לשמוע את רעש היניקה ואפשר לראות את הסל"ד (נראה לי יציב)

https://youtu.be/8XJQ0zevhjw

https://youtu.be/pN2gHMAYAp4

בנוסף, יש לי צילומי מסך מאפליקציה של דיאגנוסטיקה שמתחברת דרך רכיב אנג'י, אוכל לצרף עודScreenshot_20180730-195845.jpg

Screenshot_20180730-195830.jpg

Screenshot_20180730-195901.jpg

Screenshot_20180730-195912.jpg

Screenshot_20180730-195921.jpg

Screenshot_20180730-195934.jpg

Screenshot_20180730-195946.jpg

Screenshot_20180730-195809.jpg

Screenshot_20180730-195804.jpg

כמובן שאני בקשר עם המוסך ואגש אליו כשאוכל (שישי) אבל הייתי שמח לקבל תמונה טובה יותר בכדי לפתור את זה במהירות..

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2063 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...