Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיני משומשת לנסיעה עירונית בחיפה בסביבות 30K

einpoklum
שימו לב! השרשור הזה בן 2154 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כמה וכמה שנים רכשתי פיאט פנדה בתור רכב יוממות באזור גוש דן וחניות בתל אביב. הרכישה הייתה לפי המלצות כאן בפורום (כמובן שלא כולם המליצו אותו הדבר) - ואמנם לפעמים אכלתי קש בעלויות מוסך, אבל בסה"כ אני די מרוצה. מאז קרו כל מיני דברים שלא רלבנטיים לשרשור הזה; הפנדה עברה לקרוב משפחה; ואני עצמי צפוי לעבור בקרוב לחיפה. משנה מקום, משנה מזל - ומשנה גם רכב. לכן אשמח שוב להמלצותיכם המועילות.

המאפיינים שלי

• תקציב - מקווה לסביבות 30K, יכול לחיות עם 35K, בואו ננסה לא לעלות מעבר לזה.
  • נסועה יומית צפויה - 20-30 ק"מ בממוצע, בחיפה.
  • מס' נוסעים - לרוב רק אני, לעתים רחוקות נוסע שני.
  • אופק בעלות - אידיאלית ארוך מאוד - אני לא קונה בשביל להחזיק זמן קצר ולהחליף. מאידך, ייתכן שאעבור לחו"ל ואז איאלץ למכור.

מאפיינים של האוטו

• רצוי מאוד: עלויות כוללות נמוכות (תיקונים + צריכת דלק + ביטוח צד ג'), שכיחות נמוכה של ביקורים במוסך, חיים צפויים ארוכים, מתז ומגב/ים בחלון האחורי (איך ייתכן שמוכרים מכוניות בלי זה?), חיווי או רעשים בולטים כלשהם כאשר יש איזו בעיה שצריך לטפל בה, התמודדות ראויה עם עליות, קצרה (מחרטום עד ירכתיים), צרה.
  • רצוי: פחת ערך נמוך (אם היא מראש יקרה), יכולת להחזיק מהירות נאה בנסיעות בכביש מהיר, מוסכים ראויים במרחק סביר, מזגן חזק, אוטומטית (אפשר רובוטית), דירוג בטיחות טוב, משענות ראש נוחות, מכבה את האורות אוטומטית לאחר סגירה ולא מרוקן את המצבר.

• לא אכפת לי: גאד'גטים ופטנטים למיניהם.

מחשבות ראשוניות:

• אני כמובן בעולם המשומשות....
  • סמארט פור-טו; יש משומשות בנות 5-7 שנים בסביבות 30K ואף למטה מכך. מצד שני, אני מודאג מיכולת הסחיבה בעליות.
  • אולי יש עוד רכבים חד-שורתיים (דו-מושביים) שנמכרים בארץ חוץ מסמארט?
  • הפנדה נסבלת בחיפה, אבל אני מרגיש כאילו שאני רוכב על פרדה וכל הזמן צריך להצליף בה כדי שתסחב בעליה. טוב, אני מקצין קצת.
  • יש גם הרבה פיקנטו משומשות, אני מניח שגם זו אפשרות. ניסאן מיקרה? יונדאי i10? סיטרואן C1? סוזוקי אלטו? אני זוכר שהן באו בחשבון באופן תאורטי ברכישה הקודמת שלי, מבחינת הגודל לפחות ועבור נסיעות מישוריות בעיקר.
  • פיאט 500 הוא רכב יפה; אבל - שורת מושבים אחת ברכב שאורכו 3.5 מ'? מצד שני, אני רואה לא מעט היצע שלו במסגרת התקציב שלי.
  • אני מניח שעבור חלק מן הדגמים יש כמה נפחי מנוע, ואולי אני צריך להעדיף את הנפח הגבוה יותר.

הערה חשובה: אנחנו מדברים על נסיעות אשר חלק ניכר מהן במדרון, לפעמים אפילו מדרון תלול יחסית (מי לא אוהב לזנק בעליה ברח' בלפור?). אז ברור שצריכת הדלק שנמדוד בגוש דן המישורי לא תהיה הצריכה שאראה; וגם הבלאי או הליקויים הטכניים צפויים להיות רבים יותר. אשמח במיוחד להמלצות ממי שיש לו/ה ניסיון עם רכבים בתנאים הללו.

עריכה אחרונה על ידי einpoklum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקנטו אופציה טובה,זכתה לדירוג בטיחותי טוב, מנוע חזק יותר מאשר בפנדה ולעיר כמו חיפה הגיר שלה עדיף מאשר הרובוטי.

עוד רכב הוא הספייס סטאר שתהיה חדשה יותר לאותו תקציב ומאובזרת טוב,היא חיסכונית יותר ומרווחת יותר אבל המנוע רועש יותר במאמץ והאצות כמו שיש בחיפה,מנג בשיוט המנוע עובד בסלד נמוך ככה.

Sent from my iPad using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוסיף קצת לסכום ותקנה הונדה סיוויק מפנק ושמורה שנת 2008.תקבל רכב חזק,יפה ,ומאוד אמין

האורך של הונדה סיוויק הוא כ-4.5 מטר, ואני מחפש רכב קצר. אבל - טוב לדעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטובת צריכת דלק ואמינות הייתי ממליץ להתמקד בניסן מיקרה ב2012 ומעלה שמגיעה עם גיר רציף.

גם הספייס סטאר שיוליאן המליץ אופציה טובה ועדיפה לטעמי על המיקרה, השאלה אם נכנסת בתקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג מה האמינות או צריכת דלק בסמארט, זה לא אוטו נפוץ במיוחד ואין עליו הרבה חוות דעת או ביקורות.

מאחר וזה מותג של מרצדס, אז כנראה שהטיפולים לא הכי זולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכר סקודה פאביה 2012 מנוע ה 1200 טורבו, 105 כוח סוס.

מחירון 39 אלף, אבל מוכר קרוב למה שאתה מחפש (הזמנתי רכב חדש וחייב למכור מהר).

אם אתה מעוניין תפנה אליי בפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל לסנן את הדרישות:

צריכת דלק - הנסועה הצפויה שלך 7000-8000 ק"מ בשנה. חסכון של 10% בהוצאות הדלק יתבטא בכמה מאות ש"ח בשנה. שיקול שולי לחלוטין בפרופיל השימוש שאתה צופה.

ירידת ערך - אתה רוכש רכב שעבר את עיקר ירידת הערך שלו. הנושא הזה די זניח, מה גם ששמירת הערך והסחירות ברכישה לטווח ארוך הן עניין להימור, לא ניתנים לחיזוי.

העליות של חיפה - תתפלא, אבל גם פיאט 600 עם הספק 29 כ"ס ומומנט של מפתח שוודי הסתדרה בבלפור עם 4 נוסעים. בודאי שלא מהווה בעיה לרכב מודרני תקין.

בקיצור - בטווח המחירים והגילאים שאתה בודק פחות חשוב הדגם, יותר חשובים מצב הרכב והיסטוריית הטיפולים. במקרה שלך - נוסע יחיד - עדיפות לרכב קטן משתיח סיבות - כושר תמרון ומחיר שמאפשר רכישת רכב יחסית חדש בהשואה לרכב גדול יותר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוסיף קצת לסכום ותקנה הונדה סיוויק מפנק ושמורה שנת 2008.תקבל רכב חזק,יפה ,ומאוד אמין

מאפיינים של האוטו

• רצוי מאוד: קצרה (מחרטום עד ירכתיים), צרה.

יש מקום שאת/ה לא דוחף/ת את הסיוויק? לפחות כשהיא רלוונטית, מילא. אולי גם תציע אקורד או CR-V בשביל הקטע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בחיפה עליות קשות דוגמת פרויד, נחל הגיבורים, והכי קשה העליה לאוניברסיטה מכיוון נשר.

אני נסעתי כמה שנים בחיפה על ניסאן נוט מנוע 1600 מודל 2011 שהעליות האלה היו קשות לה.

לדעתי אם אתה הולך על פיקנטו או i10 קח את הדגמים עם מנוע 1250.

ההצעה על הסקודה 1.2 בתקציב שלך נשמעת מעניינת אם הרכב שמור אז הוא יתאים לשימושים שלך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחיר של 40 לקנות רכב בן 10 כדי לקבל אמינות זו שטות מוחלטת. וגם אם אתה חושב שכן, פות"ש מחפש רכב מיני, הסיוויק היא ממש לא.

אם זה עדיין רלוונטי, יצא לי פעם לנסוע (כנוסע) בסמארט של car2go. אולי זה קשור לעובדה שזה היה רכב השכרה, אבל היא היתה נוראית. רעש מנוע מזעזע, העברת הילוכים ממש לא נעימה והרגשה כללית של צעצוע. לדעתי אחרי סיבוב של 5 דקות תבין שזה צעצוע עירוני, לא רכב לחיפה.

סוויפט ומאזדה 2 (דינאמיק, עם 6 כריות אויר), עקב מנועים קצת יותר חזקים משאר האופציות פה נראות לי האפשרויות הכי טובות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחיר של 30K יש היום דאצ'יה סנדרו שנת 2016.

אם אתה מחפש משהו קטן יותר - אני מניח שפיקנטו ידנית תעשה אחלה עבודה, אפשר גם פנדה מהשנתונים המתקדמים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2154 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...