Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעד לטיול באירופה לזוג מבוגר

SuperBamba
שימו לב! השרשור הזה בן 2165 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לחברי הפורום.

לאחרונה אבי העלה הצעה לקחת את אמא ולטוס לחו"ל. לכאורה משהו שכולנו מעלים על דעתנו מפעם לפעם, חלקנו אף מוציאים לפועל.

אלא שבמקרה דנן נתקלנו בבעיה. אמא מוגבלת בתנועה (מתניידת עם הליכון) ואבא בעצמו כבר לא צעיר, ולכן נדרש יעד שיאפשר להם להנות ממנו גם בלי היכולת ללכת שעות ארוכות ברגל.

אני אישית הייתי באירופה במספר ערים, וכבר יש לי כמה כיוונים בראש, אבל מעולם לא הסתכלתי על היעדים שלי מהצד הזה ולכן קצת קשה לי להצביע על מה יתאים להם.

הדרישות הן להלן:

- יעד באירופה. כי זה קרוב, זה קלאסי, זה נחמד. הכיוון הוא יעד אורבני כלשהוא (עיר גדולה: ברלין/מדריד/פריז וכאלה) כי אמא מעולם לא הייתה בחו"ל ואנחנו לא רוצים לקחת אותה למשהו נישתי שחורג מהמיינסטרים.

- ניתן להתנייד עם רכב באופן סביר: מי מאיתנו שהתנייד עם רכב בבירות אירופה יודע שלא מדובר בדרך העדיפה (ברוב המקומות יש תח"צ מעולה) אבל מכורח הנסיבות רכב יהיה חובה מתחילת הטיול ועד סופו. אנחנו לוקחים בחשבון את העלויות ואת הדברים שדרושים כדי להוציא את זה לפועל מצד אחד. מצד שני צריך יעד שהאטרקציות בו לא נמצאות הרחק בעומקו של איזה מדרחוב שלאמא ואבא ייקח זמן ארוך להגיע אליו.

אשמח לדעה בעניין

עריכה:

אם למישהו יש הצעה אחרת בעניין הניידות שתהיה בערך על אותו המחיר והנוחות, אשמח לשמוע

עריכה אחרונה על ידי SuperBamba

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה מעניינת שאלת.

השאלה הראשונה שלי היא עד כמה אמך מוגבלת תנועה (צליה קש (ה? קביים? הליכון? עגלת נכים?) ולפי המשתמע - גם מה מצבו של אביך ועד כמה הוא יהיה מסוגל לסייע לה, וגם עד כמה הם יוכלו להסתדר עצמאית. כמוכן - האם הם יסעו לבדם או שיצטרף אליהם מישהו שיוכל לסייע.

באירופה המערבית יש הנגשה בכל מקום. מצד שני, תו הנכה הישראלי אינו מוכר באירופה, כך שהם לא יוכלו, למשל, להנות מחניית נכים. (אולי יש כאן מישהו שיוכל לסתור זאת, זה יקל מאד).

לדעתי הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להתייעץ עם ארגון כלשהו המאגד נכים לגבי מידע על נגישות ועל אפשרות לקבל זכויות נכה זמניות במידת הצורך. וכמובן לקבל מידע על נגישות האתרים השונים. כמוכן לבדוק ברשת את המידע על נגישות תחבורה ציבורית.

לגבי ערים - הייתי מחפש עיר מדרג שני. הערים הגדולות ביותר הן סיוט לנהיגה גם לתושבי המקום, קל וחומר למי שאינו מורגל בנהיגה בהן. ערים כמו פריז או רומא מבחינתי פסולות לחלוטין לנהיגה. במדריד, למשל, הסתדרתי חלק מהזמן בתח"צ וחלק בנהיגה, אבל תענוג גדול זה לא היה. אם רוצים לבקר בעיר גדולה צריך לתקצב מוניות, או לבדוק את האפשרות להשתמש בתח"צ (וקרוב לודאי שילוב של השניים).

צריך להביא בחשבון שהמרחקים הגדולים אינם רק בהגעה לאתרים, אלא גם בתוכם. ביקור במוזיאון גדול יכול בהחלט לכלול קילומטרים של הליכה.

מתוך מחשבה כזו הייתי בודק דווקא בירות מזרח אירופיות. ביקרתי בשנים האחרונת בכמה כאלה (להזכיר את סופיה, בלגראד, ריגה ווילנה שבהן ביקרתי בשנה וחצי האחרונות. בבודפשט ופראג הקלסיות הייתי לפני די הרבה שנים כך שמחיר המוניות אינו זכור לי, מה גם שהשתמשתי בעקר בתחתית) ומחיר המוניות בהן היה נוח מאד. אמנם אשתי ואני מעדיפים הליכה רגלית ולכן יחסית ממעטים לנסוע במוניות, אבל האופציה הזו בהחלט שווה בדיקה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמא נעזרת בהליכון ומתניידת באיטיות רבה. אבא גם קשה ניידות אבל אפשר בהחלט להגיד שבמוזיאונים גדולים הוא יחזיק מעמד יפה ולא צפויה בעיה. ככל הנראה אני אהיה איתם להיות ולעזור. כך שמהבחינה הזאת לא צפויה בעיה.

עלתה הצעה לטיול באזור היער השחור. מצד אחד זה יקל את הניידות על כולם. מצד שני עבור טיול אחד ויחיד לאמא רצינו שהיא תראה קצת מיינסטרים ואירופה הקלאסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשבועיים ביקרתי בפולין... נחתתי בקטוביץ, משם לקרקוב ואחרי זה קצת להרים לזקפונה וחזרה לקטוביץ. מומלץ בחום, מזג אוויר מושלם, איזור יפה ומחיה זולה. רכב עלה כ -150 ש"ח ליום. אם תרצה פרטים מדוייקים שלח ה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

באירופה המערבית יש הנגשה בכל מקום. מצד שני, תו הנכה הישראלי אינו מוכר באירופה, כך שהם לא יוכלו, למשל, להנות מחניית נכים. (אולי יש כאן מישהו שיוכל לסתור זאת, זה יקל מאד).

...

צודק, תג נכה ישראלי לא תופס בחו"ל

לגבי תג בין לאומי, פרטים כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלתה הצעה לטיול באזור היער השחור. מצד אחד זה יקל את הניידות על כולם. מצד שני עבור טיול אחד ויחיד לאמא רצינו שהיא תראה קצת מיינסטרים ואירופה הקלאסית.

לדעתי לא כל כך מתאים - מדובר בהרבה טבע. נכון שאפשר לנסוע לערים כמו פרייבורג, קולמאר, באזל, שטוטגארט, היידלברג וכו', אבל מדובר בקילומטראג' גדול מאד (אם כי בדרכים טובות), השאלה היא האם אתם רוצים להעביר הרבה זמן ברכב (כאשר ההורים בהחלט יוכלו להנות מהנוף שמסביב).

אם מתכננים טיול מסוג זה צריך לברר באופן מדוקדק מה האפשרויות של אתרי טבע מבחינת נגישות, יתכן שחלקם נגישים לנכים לפחות בחלקם.

עיר כברלין בהחלט מהווה יעד הגיוני וסביר מאד שחלק גדול מהאתרים נגישים. השאלה היא כיצד אמך תסתדר עם התח"צ, שכן המרחקים גדולים. אני מניח שמרבית תחנות התחתית נגישות, אבל בכל זאת רכבת תחתית מצריכה איזה זריזות קלה בכניסה וביציאה - נסה לבדוק באתר של חברת התחבורה העירונית). עיר קלאסית נוספת, יותר קומפקטית, שאולי באה בחשבון היא וינה על שלל המוזיאונים שלה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מברלין אעדיף להמנע בשלב זה (הנגישות של תחנות הרכבת והתח״צ היא לא בשיאה אם כי יש נגישות מסוימת). דווקא וינה עלתה כאופציה. אבקר שם בקרוב ואשתדל לשים לב למקום מבחינת הצרכים של ההורים ולהבין האם זה יכול להיות יעד טוב.

למי שהציע פולין. זו אחת ההצעות הראשונות שעלו לי, שכן הייתי שם עם רכבים בערים ומחוצה להם וההתניידות הייתה קלה וברורה. היעד פחות הלהיב את ההורים אבל בהחלט על הפרק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצעתי את זה במרומז קודם - כאשר ציינתי שמחירי המוניות במזרח אירופה (לפחות בחלקה) נוחים מאד - וחלק מהערים יכולות לספקת מספר ימי טיול. הרי בקצב ההליכה של הוריך הטיול שאני מתכנן ל-3 ימים ימשך שבוע, וזה בסדר. זה לא רק ביקור באתרים, אני מניח שהם יזקקו גם ליותר מנוחה ביניהם, מה שגוזל זמן. התכנון צריך להביא בחשבון את המגבלות. כמוכן ניתן לחבר יותר מעיר אחת, עם נסיעה ברכבת או טיסה קצרה של כמה מאות ק"מ.

עכשיו נזכרתי שיש לך היכרות קרובה עם הולנד. מדינה מתקדמת - אני מניח שמונגשת היטב - שיש לה הרבה מה להציע. אז נכון שמרכז אמסטרדם פחות נוח, אבל למדינה הזו יש כל כך הרבה מה להציע גם מחוץ לעיר הגדולה, וחלק גדול מזה אפשר לנהל בטיולי כוכב, במידת הצורך עם 2-3 מוקדים. דרך אגב - גם דנמרק היא כזו ואישית אהבתי אותה מאד, נדמה לי שהיא יותר יקרה אבל אני לא בטוח שההפרש משמעותי. בקופנהגן התניידתי רגלי ובתח"צ, אבל מרגע שיצאתי ממנה שכרתי רכב והגישה לכל האתרים היתה נוחה, לא זכורה לי בעיית חניה. לשתי המדינות האלה יתרון נוסף - הן שטוחות לגמרי (למעשה דנמרק שטוחה יותר מהולנד), מרושתות היטב בכבישים ומציגות עושר תרבותי שנובע מעבר אימפריאלי מזהיר.

וכמובן - המילה שמשום מה לא הוזכרה: תקציב!! הוא מגדיר הן את היעד(ים) והן את משך השהות בהם.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרת את פריז, חושב שהיא קצת פחות תתאים למה שאתה מחפש. הנהיגה בה לא פשוטה, ויכולה להיות מעיקה מאוד.

בלי נהיגה העיר עצמה די גדולה ויש הרבה תחנות מטרו שיש בהן רק מדרגות. אפשר אולי להתנייד באוטובוסים, אבל לא יודע כמה זה נח.

כפי שכבר כתבו פה, כנראה שערים יותר קטנות זה יכול להיות כיוון יותר נח. חוץ משוויץ והיער השחור, אני מאוד אהבתי גם את עמק הלואר בצרפת. יחסית קרוב לפריז (כמה שעות נהיגה בלי פקקים), אין כל כך בעיות חניה באף מקום, ויש לא מעט ערים וכפרים נחמדים להסתובב בהם בסביבה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם טיול "קל" בעיר זו או אחרת או כמעט בכל מקום דורש הליכה.

האם מתאים לאמא להשתמש בקלנועית קלה ומתקפלת שתאפשר אפילו הליכה של מספר קילומטרים במידת הצורך?

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אופציה לקחת מדריך פרטי עם רכב (יש לא מעט מדריכים ישראלים שחיים במדינות היעד). מדריך כזה יוכל לבנות מסלול שמתאים לצרכי הנגישות ויוכל גם לשנות את המסלול תוך כדי תנועה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת תקציב: כ10 אש״ח לזוג ההורים (העלות שלי בתוך זה תהיה מעבר, פחות מעניין כרגע). אורך הטיול: אמור להיות כעשרה ימים בערך, לוקחים היטב בחשבון את האיטיות והצרך במנוחה בין אתר לאתר. זמנם של שני הפנסיונרים בידם ולכן אין לחץ מהבחינה הזאת.

אני בהחלט מתחיל להסתכל לכיוון עניין המוניות. יחד עם זאת, עלותן תהיה גבוהה.

אמסטרדם יקרה מאוד לתיירים ומחירי המלונות יכרסמו היטב בתקציב, אי לכך אוריד זאת מהפרק.

גם מדריכים מקומיים עם רכב יכולים להיות רעיון טוב. אבדוק את העלויות של זה, אבל משהו אומר לי שיהיה יקר מאוד להצמיד נהג להורים ולשלם את עלות כל הנסיעות + עלות הזמן שלו. אני טועה?

כרגע אני חושב שמזרח אירופה/וינה יתאימו כטיולים אורבניים. לגבי טיולים לא אורבניים נראה שהאופציות רבות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דבר שכדאי לבדוק זה תערוכות ואירועים גדולים במדינת היעד. זה יכול להקפיץ את מחירי המלונות ליותר מכפול.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...