Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - יונדאי קונה | עדכון: מבחן ל-2X4

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1846 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יונדאי קונה היא מכונית עם עיצוב מאוד מעניין, וזה בלשון המעטה, אבל איך היא אחרי שעוברים את השלב של "מהזההדברהזה?!?!"

יונדאי-קונה-01.jpgיונדאי-קונה-05.jpgיונדאי-קונה-19.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני שמח שכלמוביל בחרו להביא את הגרסה החזקה שלה והמעניינת, עם מנוע 1.4 100 כ''ס ותיבת אוטומטית במחיר מוזל כנראה שהיה מציף את הכבישים.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה כמו ג׳יפים משנות ה90, שהיה להם שני סטים של פנסים מאחורה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים הצלחתי לראות רק אחת כזאת על הכביש, רכב יפה בסך הכל.

האם בעתיד הלא קרוב יגיעו גם הדגמים הפשוטים? אולי זה טוב שהיבואן מוכר הרבה מדגמים אחרים כך שהוא יכול להרשות לעצמו להשאיר את הרכב הבאמת מיוחד הזה בודד במערכה... (ברווח של קידום מותג, שיווק רוחבי וכו').

המבחן כתוב מצוין, היה כיף לקרוא ולראות את התמונות.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מתפלא על ההשוואה לקקטוס, אוטו מאוד ייחודי מבחינה עיצובית ומרתק דווקא בפשטות ובהעדר הקוים והזוויות החדות שמאפיינים טרנד עכשווי שמוצא ביטוי בין השאר ב CHR הצינוקית וזעומת הבאגאז' וגם בקונה. ליונדאי הזו יתרון במידות נכונות יותר והנעה חזקה בהרבה ולמותג מוניטין לא רע של אמינות בסיסית, אלו יתנו לו תנופה בשוק. ענין רעשי הדרך הוא משום מה מאפיין של המותג הזה, כנראה שרחש צמיגים מטריד עושה משהו לקוריאנים, אחרת אין באמת להבין איך זה בכל המכוניות שלהם בהם עשיתי מבחני דרך המאפיין הבולט הוא צמיגים מרעישים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח שכלמוביל בחרו להביא את הגרסה החזקה שלה והמעניינת, עם מנוע 1.4 100 כ''ס ותיבת אוטומטית במחיר מוזל כנראה שהיה מציף את הכבישים.

הגירסה היחידה המוצעת כרגע עם גיר אוטומטי היא עם המנוע הגדול. הקונה כלל לא מיוצרת עם המנוע שהזכרת, גם לא עם גיר רגיל.

אחותה הסטוניק כן מיוצרת עם מנוע 1.4, אך נכון לכתיבת שורות לא מוצעת עם גיר אוטומטי בכלל - מדברים על כך שתהיינה גירסאות אוטומטיות גם עם מנוע 1.4.

הקונה והסטוניק מוצעות גם עם מנוע דיזל 1.6CRDi אם הנ"ל ישודך גם לגיר אוטומטי - זה יכול להיות מעניין.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן חוות דעת רק בתור אחד שבחן אותה היטב מבחוץ מבפנים.

טוב מבחוץ זה עיניין של טעם, היא שרירית אבל מוחצנת מידי לטעמי.

מבפנים היא מבאסת ברמות, לא יודע מה ההתעקשות של יונדאי להשאר מאחור ביחס לאירופים בכל מה שקשור להנדסת אנוש ואיכות חומרים.

Keyless entry, למה צריך כפתורים בולטים על הידיות? רוב היצרניות עברו לחיישן שמרגיש את היד על הידית.

תאורת מראה, במקום לשים מפסק מובנה במכסה של המראה הם שמו כפתור. ברגע שסוגרים את המראה אז המראה לוחצת שוב על הכפתור ואז התאורה נכבית. נראה כמו פתרון פרימטיבי.

איכות חומרים מאוד בינונית, פלסטיקים לא נעימים למגע. גם לפלסטיק לא מוקצף יש רמות.. ובקונה הוא בינוני מינוס.

כל הכפתורים של כיווני מראות וחלונות ובורר נעילת דלתות נראו כאילו נלקחו מיונדאי שנת 94.

ככה שלמרות העיצוב החיצוני והאיבזור העשיר, הקונה נותנת תחושה לא מוקפדת ואפילו מיושנת לטעמי.

נ.ב

תמונות יפות :)

עריכה אחרונה על ידי Tamir FR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל הגרסאות שהובאו עד עכשיו למכירה בארץ אין כיסוי לתא מטען, וגם אי אפשר להוסיף כי ברמת הגימור שהביאו מבנה החלל האחורי לא כולל את הזיזים והמגרעות שמאפשרות להלביש את הכיסוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתחיל מהסוף.

הסיכום של פבל בול בפוני. זה רכב שמעלה המון שאלות לגבי הכדאיות של הרכישה שלו, שעל מנת לענות עליהן צריך להיות אדם עם אופי מסוים.

זה לא הרכב לאלה שבודקים כל דבר ומשווים כל נתון, זה משהו קצת אחר.

לא צריך להגזים עם ה"קצת אחר" הזה, בכל זאת יונדאי, אבל לעומת מה שציפיתי שיונדאי יעשו, זה בהחלט הפתעה, ואחת טובה.

מבחוץ העיצוב מאוד עמוס. איפה שלא מסתכלים יש משהו שעבר איזה שרטוט של מעצב תחת השפעה. העיצוב הזה הזכיר לי רכב שהיה למשפחתי בעבר, המולטיפלה. זה רכב שאין דבר כזה שהוא לא מעורר בך משהו, או שאתה אוהב, או ממש אוהב, או נגעל, או מקיא. אין דבר כזה שהתגובה תהיה "mehhh", אי אפשר להישאר אדיש. אני אישית ממש אהבתי את המולטיפלה, את הקונה - קצת פחות. היא לא מכוערת לטעמי, פשוט עמוסה מידי ולא זורמת. המולטיפלה הייתה מכוערת לדעת רוב העולם ואף זכתה בתואר המפוקפק "הרכב המכוער ביותר בעולם" באחת משנות השיווק שלה, אבל אני אהבתי אותה, בשבילי היא הייתה מכוערת בצורה יפה. אני לא יכול להגיד את זה על הקונה. אז הקונה כאמור לא מכוערת, פשוט אתה מפחד לתת מבט שני כי אתה עוד עלול לקבל כאב ראש מהעומס.

מבפנים הרכב עוצב יותר על ידי החבר'ה של הנדסת אנוש מאשר על ידי מעצבי רכב. הכל מאוד במקום, הכל נגיש, מבט וחצי וקלטת את רוב הרכב וגם אם לא תדע בדיוק איך עושים משהו, כבר יהיה לך כיוון של לאן האצבע צריכה ללכת. מאוד פונקציונלי, מאוד משעמם. לא מכוער, לא יפה. משעמם.

גם בחירת הצבעים מאוד משעממת, הכל שחור. אולי אם היו מכניסים איזה כמה פאנלים בצבע הרכב או לפחות בצבע אחר חוץ משחור זה היה קצת מעורר את העניינים, אבל לא, בוא נהיה באווירת הלוויה. מעצבן.

בניגוד לפבל אני חושב שאיכות ההרכבה דווקא הייתה ממש טובה. הרבה יותר טובה ממה שציפיתי, ולמען האמת, אני לא זוכר קרקושים במהלך הנסיעה. לעומת זאת, איכות החומרים היא ביחס הפוך לאיכות ההרכבה. הכל קשיח, הכל קשה, הכל פלסטיק, פשוט הכל. אני לא מאלה שחושבים שחומר רך הוא בהכרח איכותי יותר מחומר קשיח כי זה לא תמיד נכון, אבל דווקא בקטע הזה חסכו על הקונה, לקחו את החומרים הכי לא נעימים שיש. לא ברור הקטע הזה.

המנוע והגיר עובדים מאוד יפה, שום דבר מיוחד אלא פשוט עובדים. בתאוצה חזקה, כשאתה מצפה ל-177 סוסים שמניעים 4 גלגלים עם תיבה רובוטית כפולת מצמדים, אתה קצת מתאכזב מהתחושה. זה לא מרגיש 177 סוסים, יותר לכיוון ה-150 סוסים. תאוצות ביניים כבר טובות יותר אבל גם לא משהו מדהים. לא תהיה לכם בעיה לעקוף רכב אחר אבל אל תצפו שראשכם ייחבט במשענת הראש.

כשמגיעים לכביש המפותל העיניים נפתחות בפליאה. הג'יפונצ'יק הזה מפתח קצב! ההנעה הכפולה עוזרת לו, לפעמים אפשר להרגיש אותה ממש עובדת, ההיגוי מאוד מת אבל די מדויק, ומלבד תת-היגוי קליל ולגיטימי לחלוטין במהירות שנכנסתי לפנייה שבה זה קרה, באמת שהקונה התנהג בצורה מאוד מפתיעה ביחס למה שחשבתי שיהיה.

אל תצפו לאיזה רכב ספורטיבי כמובן, אבל יצא לי לנהוג על ג'יפונים וג'יפונצ'יקים למיניהם, ומהבחינה הזאת הוא בהחלט התעלה עליהם.

דווקא ליבואן יש עוד על מה לעבוד. המערכת של כלמוביל צריכה ליטוש, אולי איזה עדכון לרשימת האבזור מבחינה בטיחותית, והקטע הכי הזוי, התקנה של איזה רמקול קטן מאחורה, נראה לי שהוא לחיישני רוורס, בצורה הזויה. תגידו לי מה אתם חושבים על זה:

111.jpeg

שורה תחתונה - מאוד הפתיע אותי הרכב הזה כי ציפיתי לשעמום. הקונה עם עיצוב לא שגרתי והנהיגה בה בהחלט מעניינת.

אז בסופו של דבר, כמו שפבל סיכם מאוד יפה ולכן הסכמתי איתו מההתחלה, הכל תלוי איזה סוג של לקוח אתם ובאמצעות איזה מערך שיקולים אתם בוחרים איזה רכב לקנות.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיצוב החיצוני נראה מצויין, מבפנים על הפנים.

אז האם אני קונה יונדאי קונה? לא קונה.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1846 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...