Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Fiat 500 / Kia Picanto

dan0321
שימו לב! השרשור הזה בן 2188 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם , אני צריך עזרה ברכישת רכב בשביל אישתי.

תקציב - 30K-35K

היא צריכה רכב קטן עם צריכת דלק נמוכה , כרגע ההתלבטות בין קיה פיקאנטו לפיאט 500 שנתון 2011-2013 שמתאימים לתקציב.

על איזה רכב אתם ממליצים ?

והאם יש רכב אחר שאתם ממליצים עליו בתקציב הזה ?

תודה ! :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת דלק נמוכה לטובת הפיאט, הפיקנטו לא מצטיינת בצריכת דלק.

מיצובישי ספייס סטאר או ניסן מיקרה מגיעות גם גיר רציף שעדיף מבחינת אחזקה על גיר רובוטי כמו זה שיש בפיאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני רכבים מאוד חביבים אבל מאוד שונים.

הפיקנטו היא שמרנית-מודרנית בגישה שלה - מנוע 4 צלינדרים עם גיר אוטומטי פלנטרי או ידני חמישה הילוכים.

אין לה שום דבר מיוחד להציע אבל היא מכל הקטגוריה הזו מרגישה הכי "רכב מודרני" מבפנים.

הדברים הטובים בפיקנטו הם -

אחריות 7 שנים מתוכם 3 שנות אחריות מלאה.

אבזור טוב - אפשר למצוא בקלות דגמים עם סאנרוף וחישוקי סגסוגת כאשר הגיר הוא אוטומט.

בלמי דיסק גם מקדימה וגם מאחורה

תא מטען וגם תא כפפות מה שלא קיים בכל המתחרות בקטגוריה

פעולת מנוע, תיבת הילוכים יחסית שקטים, חלקים ונעימים לקטגוריה

תחזוקה ואחזקה זולים ופשוטים.

לאם משפחה - 5 דלתות - יתרון עצום!

לרעתה - צריכת דלק, אין שום הנאה מנהיגה בה מה שאפשר למצוא דווקא בכמויות בקטגוריה הזו - אין בפיקנטו.

ה - 500

לטובתה -

מראה ועיצוב מהממים - סטייל, פשוט רכב אלמותי.

עיצוב פנים בעיני - מרהיב ולעולם לא משעמם את העין - בעיני גם הכסאות של ה500 בכל הסדרות וכל הסוגים - מאוד נוחים.

תא מטען טוב לקטגוריה ואם מקפלים את המושבים האחוריים אז אפשר לאמר גדול מאוד.

כיפית לנהיגה - מרגישה זריזה בכל הדגמים ויש לה אחיזת כביש מפתיעה לטובה.

לא רועשת אבל גם לא ממש שקטה.

חסכונית בדלק.

לרעתה -

גיר רובוטי מטלטל ומרגיז שבא ביחד עם נסיעה קופצנית משהו - מרגישה קצת כמו סוכריית ג'לי על כביש משובש ופסי האטה.

הידני עדיף עשרות מונים.

מאחור מצויידת בבלמי תוף.

3 דלתות - חיסרון לרכב שמשמש אמא להסיע ילדים.

הצעה - אם לאמא לא איכפת שהרכב יהיה ידני ו3 דלתות - לבחון פיקנטו ספורט.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קל לי יותר להמליץ על הפיקנטו כי אני מכיר אותה מקרוב. צריכת הדלק בסדר גמור בנהיגה סבירה וכמו שהזכירו מעליי - יש 7 שנות אחריות יצרן, מה שאומר שיתכן והיא עדיין תהיה תחת אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון עם שתיהן, יאמר עליי כנראה, שאני קצת משוחד, בכל זאת.

מדגיש מראש: פיקנטו 1.25 אוטומטית, הפיאט 1.25 ידנית.

מבחינת צריכת דלק - הפיאט מנצחת, גם בעיר וגם מחוץ לעיר.

מבחינת סחיבה והאצות ביניים - ידה של הפיאט על העליונה, למרות הנתונים הפושרים על הנייר, זריזה מהפיקנטו.

הנאה מנהיגה - אין מה להשוות, הפיאט מספקת יותר פאן. (בנהיגה מנהלתית, לא ניסיתי לדחוק אף אחת מהן לקצה, ואני מעדיף לא לעשות את זה)

בטיחות - הפיאט נבחנה לאחרונה וקיבלה 3 כוכבים, נכון ל-2007 היו לה 5 כוכבים, מניח שהיא איבדה חלק מהציון גם בגלל היעדרן של מערכות בטיחות. מצד שני, גם בפיקנטו של אותן שנים - אין מערכות אקטיביות.

תא מטען ותא נוסעים - זה של הפיקנטו פרקטי יותר, ובפיקנטו ניתן לאכלס חמישה נוסעים, מה שאי אפשר לעשות בפיאט. בידוד הרעשים טוב יותר בפיאט לטעמי.

איכות חומרים - אף אחת לא מצטיינת, אבל עושה רושם שבקיה קצת טוב יותר.

אבזור - אם מדובר בגרסת ה-POP של הפיאט, האבזור די מבאס. אם מדובר באחת מרמות הגימור הגבוהות יותר אזי האבזור לא רע בכלל, מערכת מקורית עם שליטה מההגה, USB ובלוטות', ג'אנטים מקוריים, פנסי ערפל קדמיים וכו'. ב-POP יש טאסות, מערכת ללא USB ובלוטות', אין שליטה מההגה, אין פנסי ערפל קדמיים.

הפיקנטו LX גם לא מאוד מאובזרת אך יש לה לפחות AUX ו-USB במערכת המקורית, ב-EX יש גם שליטה מההגה, ג'אנטים ועוד כמה פיצ'פקעס.

עיצוב - עניין של טעם, אבל ברור שהפיאט ייחודית יותר ופחות נדושה מהפיקנטו.

אני לא מייצג את הדעה הנפוצה כנראה, אבל הפיאט היא העדיפה בעיניי בהנחה שמדובר בידנית.

מהרובוטית אני די סולד.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לאמור מעלי שמשקף את הדברים באופן נכון, לאשתי יש את הדגם האוטומטי, אני אישית מאד אוהב את הרכב למעט הגיר, אשתי התרגלה לפעולת הגיר ומאד נהנית מהרכב. לדעתי, אם אופי השימוש מורכב ברובו מעמידה בפקקים, הפיקנטו האוטומטית עדיפה, אם אופי השימוש כולל חלק נכבד של נסיעה "נורמלית" ולא זחילה בפקק, ה-500 מהנית הרבה יותר ואי אפשר שלא לחייך כל פעם שבאים לנהוג בה.

ה-500 שלנו די חדשה אך לי יש את אחותה הידנית-פיאט פנדה בת 4 שנים וכ-50,000 ק"מ ועד היום לא ארעה ולו תקלה אחת(!) והרכב מרגיש מצוין כך שלמעט בעניין הגיר המכלולים אמינים בהחלט.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2188 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...