Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שברולט אורלנדו או קיה קארנס או משהו אחר בכלל, תקציב: כ 70 K

משפחתית
שימו לב! השרשור הזה בן 2179 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

משפחה עם 4 ילדים (גילאים: 7, 4, 2 ושנה). החלטנו לעבור למיניוואן.

נסיעה של כ 20,000 ק"מ בשנה (הרוב המוחלט בין עירוני, עם עליות השומרון).

אני יוצא מנקודת הנחה שהרכב יהיה אצלנו כ - 5 שנים, ולכן יעשה כ 100,000 ק"מ אצלנו, ומתכננים שמתישהוא באמצע יגיע גם ילד חמישי.

הדרישות:

אוטומטי, אמין, חסכוני עד כמה שניתן ובטוח.

בנוסף, ספסל אמצעי מספיק רחב לשני כסאות תינוק ובוסטר/ 2 כסאות ומבוגר (ולכן מאזדה 5 ומיצובישי אאוטלנדר נפסלו), ורצוי מאוד יציאות מזגן מאחורה (הילדים מרבים להתלונן שחם מאחורה ברכבים הגדולים שנסענו עליהם, אאולטנדר וקשקאי+2).

התקציב: כ - 70,000 ש"ח, אבל גמיש לשמוע חריגות וזליגות, אם אשתכנע שיש צורך ממשי.

בשל הדרישות שכתבתי, נפסלו מאזדה 5 (צפופה בספסל אמצעי ושתיינית), מיצובישי אאוטלנדר (אין מזגן מאחורה וצפופה), ניסאן קשקאי+2 (צפופה וללא מזגן), דאצ'יה לודג'י (ידנית ולא בטיחותית), טויוטה פריוס+ שמאוד רציתי נפסלה בגלל מחירון מאוד גבוה, וגם כל האירופאיות נפסלו בגלל דעות קדומות.

2 הרכבים שנראה שעומדים בפרמטרים הם:

שברולט אורלנדו דיזל (שלפי החוו"ד כאן אפשר להשיג איתה 1/13), שנת 2013- 2014.

קאיה קארנס (1/11), שנת 2014 (את הדיזל שעושה 1/17 שיווקו רק מ 2017 ולכן בטח יהיה יקר מדיי, אלא אם יהיה שווה להוסיף את ההפרש).

האם פסלתי מהר מדיי את אחד הדגמים?

יש דגמים אחרים עליהם לא חשבתי?

האורלנדו קצת מפחיד אותי מבחינת אמינות ועלות תחזוקה שוטפת (טיפולים וכו'). יש תובנות מעניינות? אני יוצא מנקודת הנחה שהרכב יהיה אצלי עד גיל 9 - 10.

תודה על העזרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

SMAX/גלאקסי בדקת?

לשניהם אותם מכלולים, רק מרכב שונה לכן אתייחס ל - SMAX שעליו אני נוהג.

לעניין המרחב הפנימי, אני מאכלס 2 בוסטרים בשורה שניה, או לחילופין בוסטר שורה שניה וכסא לתינוק בזמנו (שכחתי איך קוראים לו) שורה שלישית.

בנסיעה בין עירונית הצריכה היא ביחס הפוך למשקל שאתה מפעיל על דוושה, בעיקרון בשיוט על 120 הצריכה היא 1 ל 12.

יש פתחי מיזוג שורה שניה, כמדומני בגלאקסי יש גם בשורה שלישית, מקדימה בקרת האקלים נפרדת.

תא המטען הוא 285 ליטר כאשר כל המושבים בשימוש, במקרה שלך, כרגע לא קריטי (6 מושבים בשימוש).

הייחוד בגלאקסי הוא השורה השלישית שהיא יותר מרווחת מה - SMAX.

עלויות אחזקה- זו נקודה כואבת, לפעמים... מדובר במנוע טורבו עם תיבה רובוטית (אמינים בדר"כ).

הרכב מאוד חזק , יחסית לסגמנט, נדרשת בדיקה שהאוטו טופל כראוי.

עם תקציב כמו שלך אפשרי גם עם בלחץ מודל 2014 (SMAX).

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה ברשותי במשך כמעט שנה אורלנדו דיזל - חזקה, נוחה ומאובזרת (צריכת דלק ממוצעת 1/12 בערך אצלי) ומרווחת,

אצלי לא היו בעיות מיוחדות אבל אחזקה וטיפולים לא כ"כ זולים.

תוסיף למשוואה את הגרנד סניק דיזל שהיא יותר חסכוניתמהשברולט פחות מרווחת בספסל האחורי וגם כאן טיפולים לא זולים בכלל.

הקיה צפופה (אפילו מאוד) בספסל האחורי, לשכן יש והוא לא מתלונן על בעיות מיוחדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורדים הם רכבים מעולים, אבל די רחוקים מ"אמין וחסכוני".

למרות התדמית, הייתי מעלה מעט את התקציב ומחפש c4 פיקאסו דיזל (מהדגם החדש, 2014 והלאה), שלא סובלת מגיר רובוטי (כמו הפורדים והסניק), המנוע שלה וותיק ואמין ובסך הכל היא מאוד מרווחת בשורה האמצעית (אם כי היא פחות מרווחת באחרונה). בנוסף, היא גם די חסכונית (לקטגוריה, לא בהשוואה לרכבי מיני).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, זקוק שוב לעזרת המומחים.

אני קצת מפחד משברולט אורלנדו (דיזל). נראה שהאחזקה שלה דיי יקרה, חיפוש בפורום פה העלה מנועי דיזל ששבקו יחסית מוקדם, וצריכת הדלק לא מרשימה מדיי (1/12), ולכן ירדתי ממנה פחות או יותר.

נשארתי עם קאיה קרנס, שטרם התנסיתי בנהיגה עליה. הבעיה בקאיה שנראה שיהיה קשה למצוא אחת סבירה בפחות מ 75-80 אלף ש"ח, וצריכת הדלק שלה גבוהה (1/10).

ואז עשיתי שוב את החישוב, שבהנחה שאני מחזיק את הרכב כ-5 שנים ונוסע כ 20,000 ק"מ בשנה, ההבדל צריכת הדלק בין הטויוטה פריוס פלוס לבין הקאיה קרנס הוא משמעותי מאוד (כ- 5,500 ש"ח לשנה, 27,000 ש"ח לכל התקופה). לכן חשבתי לבדוק אפשרות של רכישת פריוס פלוס, אותה מאוד אהבתי, כאשר אני מותח את התקציב לכיוון 80-85 אלף ש"ח.

הבעיה: בתקציב הזה, נכנסות בעיקר טויוטות עם קילומטראז' דיי גבוהה (החל מ 130,000 ק"מ, לפחות כרגע ביד2), ומפה החשש.

מצד אחד, הקילומטראז' לא נמוך ועולה השאלה אם אני לא מכניס ראש בריא למיטה חולה, מצד שני, רכב כזה יחסוך לי המון למול הקאיה בהוצאות הדלק, ובכל זאת הוא לא צריך להתחיל להתפרק אחריי כזה ק"מ, במיוחד אם אמצא רכב עם אקזפלר טוב שטופל כמו שצריך. לא רואה סיבה שכזה רכב יסבול עוד 100,000 ק"מ מבלי מחלות קשות מדיי. לצורך ההשוואה, כרגע נוסע על רכב של 130,000 ק"מ, ואשתי על רכב עם 190,000 ק"מ, ואין שום בעיות.

מה דעתכם?

קארנס עם פחות ק"מ או פריוס+ עם יותר ק"מ אבל עם הרבה יותר חסכון?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2179 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...