Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נוזל קירור זרקס כחול או ירוק והדרכה איך למלא

ilan84
שימו לב! השרשור הזה בן 2164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

יש לי 2 נוזלי קירור, גלון (מיכל אחד) מכל סוג.

זרקס כחול וזרקס ירוק.

רציתי לדעת אם יש הבדל בינהם. הכחול אמור להיות איכותי יותר ?

יש לי סוזוקי גימני ויונדאי אקסנט. הגימני נוסע מעט מאוד. לכן מעדיף להכניס את האיכותי ליונדאי.

זה משנה למי אכניס מה ?

ושאלה נוספת, איזה כמות של נוזל קירור צריך ? הגלון יספיק או שצריך לקנות נוסף ?

אני הולך לרוקן את הנוזל הנוכחי מהרכבים השבוע ולהחליף.

יש דגש להחלפה ? פשוט לשים מתחת לאוטו מיכל קיבול, לפתוח מכסה רדיאטור, לפתוח שסתום בתחתית רדיאטור, לרוקן את כל הנוזל לתוך הדלי, לסגור שסתום בתחתית רדיאטור, למלא נוזל דרך הרדיאטור עד שמלא. לסגור.

זה בערך הכל? יש תקלות שצריך להתכונן ? אני לא מעוניין לעשות פלאשינג או כל מיני קשקושים כאלה. רק להחליף נוזל.

תודה

zerex_blue.JPG

zerex_Green.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עניין של איכותי יותר או פחות, קיימים סוגים רבים של נוזלי קירור בעלי הרכב כימי שונה.

בדוק בספר הרכב מה דרישות היצרן ותעלה לכאן, נעזור לך לבחור מה מתאים למי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביונדאי אקסנט רשום נוזל קירור איכותי מסוג אתילן גליקול. לינק לספר רכב

https://www.hyundaimotors.co.il/wp-content/uploads/2014/01/2009-i25.pdf

בסוזוקי רשום שצריך גם נוזל קירור אתילן גליקול וגם רשום שם שיש להם נוזל קירור כחול איכותי יותר מהירוק.

http://www.ael-service.co.il/files/documents/suzuki/jimny.pdf

עמוד 173.

לדעתי אשים את הירוק ביונדאי ואת הכחול בסוזוקי.

השאלה שלי הנוספת היא, מה הכמות של נוזל קירור ברכבים האלה ? גלון אחד לכל רכב מספיק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחליף נוזל קירור מסוג אחד שקיים ברכב לזרקס שקנית - לא יספיק רק לרוקן מהרדיאטור, תצטרך גם לבצע שטיפה לכל המערכת ולמלא מים מזוקקים, לצאת לסיבוב עם הרכב [לאחר ניקוז אויר] ולרוקן שוב - עד שיצאו לך מים נקיים מהמערכת קירור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחליף נוזל קירור מסוג אחד שקיים ברכב לזרקס שקנית - לא יספיק רק לרוקן מהרדיאטור, תצטרך גם לבצע שטיפה לכל המערכת ולמלא מים מזוקקים, לצאת לסיבוב עם הרכב [לאחר ניקוז אויר] ולרוקן שוב - עד שיצאו לך מים נקיים מהמערכת קירור.

אז מה הצעדים שצריך לעשות ?

1. לרוקן את כל הנוזל קירור מהרדיאור ומיכל עיבוי

2. למלא מים מזוקקים - גם במיכל עיבוי ? או שלא קריטי.

3. להניע, להמתין כמה דקות בעמידה, ואז לנסוע נניח 5 דקות - תהליך ניקוז אוויר יתבצע אוטומטי לא ?

4. לחזור, לחכות שיתקרר, לרוקן שוב את המים מזוקקים שכנראה מהולים בקצת נוזל קירור שנותר.

5. למלא מחדש.

זה טוב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...