Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בקניית רכב שני וצורת מימון

Shayl92
שימו לב! השרשור הזה בן 2189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, אני עוזר להורים לקנות רכב חדש ולאחר בדיקה מעמיקה באינטרנט וגם כאן בפורום אני עדיין מאוד מתלבט לגבי איזה רכב לקנות ובאיזה צורת מימון לבחור.

אני רוצה רכב מיני שישמש כרכב שני בבית (ראשון רכב חברה) שישמש בעיקר את אמא שלי לנסיעות חולון-תל אביב. מהשוואה שראיתי ישנם 2 דגמים שתפסו לי את העין יותר מכולם

שברולט ספארק 1.4 ל', אוט' גרסת LT+ (או גרסת LTZ)

קיה פיקנטו 1.2 ל', אוט' גרסת EX

למרות שהנסיעה העיקרית היא חולון-תל אביב אני לא רוצה לפחד לקחת את הרכב לירושלים.

חשוב לי שהאוטו יהיה בטיחותי וצריכת דלק נמוכה אך אני גם רוצה רמת אבזור טובה.

מאחר והמחירון של שניהן זהה 79990 ₪ , ולפי מה שראיתי ממבחני דרך ביוטיוב, וגם השוואה של של אתר Auto

https://www.auto.co.il/compare/5800,6724

אני נוטע לכיוון הספארק מאחר וצריכת הדלק שלו קטנה יותר משל הקיה ומבחינת בטיחות הפרמטר היחיד שיש לקיה ושאין בספארק זה מערכת לבלימת חרום עצמאית ולדעתי זה לא הדיל ברייקר.

עכשיו מבחינת צורת במימון (עדיין לא דיברתי עם אף נציג וכל מה שאני רושם פה זה דברים שראיתי באינטרנט, כמובן ששבוע הבא אני אתחיל לעשות סיבובים ולקבל הצעות יותר קונקרטיות)

1. ליסינג פרטי – אני משלם 7900 ₪ מקדמה ולאחר מכן תשלום חודשי קבוע של 740 ₪ (כנראה דגם הLT). ובסוף התקופה לקנות את הרכב או להיפרד. ראיתי שכבר דובר רבות על אופציה זאת אך אם אני מעוניין כן לקנות את הרכב בסוף התקופה אז יוצא שההוצאה סה"כ היא 79990 ₪ ובמידה ואני לא ארצה את הרכב מכמה סיבות אני יוכל להחזיר אותו ולהמשיך לרכב אחר(לא בהכרח איתם) בהוצאה של 30000 לשנתיים וחצי.
  2. יד 1 0 ק"מ – אותו הרכב ראיתי במחיר 62000 ₪ אך במקרה הזה יהיה צורך לקחת הלוואה או צורת מימון כלשהי שכנראה נשלם ריבית ואולי זה כבר לא יהיה משתלם לשלם מחיר קרוב למחירון אך להיות יד 2 מליסינג.
  3. קניה מהיבואן – במקרה הזה גם אני אזדקק לצורת מימון כלשהי האם מישהו מכיר את הצורות מימון שUMI מציעה? וגם האם המחיר שהם מציגים הוא סופי או שלאחר משא ומתן ניתן להגיע למחיר טוב יותר וכולל "מתנות"?

שבוע הבא אני מתכוון לעשות סיבוב בין סוכנויות הליסינג והיבואן על מנת לקבל תמונה ברורה יותר ואני רוצה להכין לעצמי רשימת שאלות שכדאי לשאול לגבי התנאים מאחר ואיך שאני מכיר את עצמי אני אשכח את כל השאלות ואצטרך לעשות סיבוב שני.

אשמח להצעות נוספות מהניסיון שלכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הרכבים טובים.

לפיקנטו יש בלימה אוטונומית וסלון מרשים לרכב מיני.

7 שנות אחריות כאשר 4 נוספות על מנוע וגיר, אך צריך לבדוק שקנינ דרך ליסינג אכן באה עם אחריות מורחבת.

פחות אהבתי את נוחות הנסיעה העירונית שמרגישה נוקשה.

הספארק חזקה יותר ולדעתי נוחה יותר אך עם תא מטען קטן יותר.

עוד אופציה ששוה לשקול זאת פיגו 208 מליסינג 0 ק״מ, אמנם לא מאובזרת אבל נוחה מאוד ומרווחת יותר עם מנוע חזק משמעותית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם באופציה מספר 1 הרכב נרשם על שמך או על שם חברת הליסינג?

במידה ועל שמך על הנייר לא הפסדת כלום במידה והמשכת להחזיק את הרכב בבעלותך בסוף התקופה.

במידה ועל שם חברת הליסינג אז הבנת לפי דוגמא מספר 2 איזה קופון גוזרת עלייך חברת הליסינג בעיסקה (לפחות 18 אלף ש"ח). מזה תצטרך להפחית עלויות מימון שבסכום ובתקופה המדוברת אני מעריך שיסתכמו איפשהו בין 5 ל-10 אלף ש"ח כתלות בגוף המימון.

לגבי אופציה 3, בהחלט ניתן להתמקח. יכול להגיד לך שמניסיון של חבר בקיה יש אחלה של תנאי מימון ומומלץ להגיע בחודש של מבצעים (ימי מכירות לכלל הציבור או חבר).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אופציה מספר 1, חשוב שתדע במדויק את העלויות והפרטים.

לדוגמא, אם תיקח רכב כמו שברולט ספארק במסלול "אוויס אקספרס", אלו העלויות שתשלם ל 20 אלף ק"מ בשנה:

עלות הרכב 740 ₪.

ביטוח וטיפולים 300 ₪ - מומלץ לעשות כי זה יותר משתלם מלבטח ולטפל לבד.

אגרת רישוי 103 - הם מחלקים את העלות השנתית ל 12 חודשים.

חלק מקדמה 250₪. - תחלק את המקדמה 7,500₪ ל 30 חודשים.

סה"כ: כ 1,400₪ לחודש לפני דלק.

דברים שחשוב שתדע:

1. אישור לביצוע העסקה זה רק לאחר שתעבור וועדת אשראי שלהם.

2. ביטול עסקה באמצע ה 30 חודשים, רק בהסכמה שלהם, היה כאן באתר בחור שרצה לבטל והם לא אישרו לו. שמעתי שבחברת שלמה סיקסט ניתן לבטל אבל המקדמה לא חוזרת, כדאי לבדוק.

3 . בזמן שאתה מחזיר את הרכב, הוא צריך להיות חיצונית כמו שקיבלת אותו, אחרת יש השתתפות עצמית. כדאי לבדוק בחוזה מה הסכום המדויק ולהכניס לשקלול.

4. הם באים לקחת את הרכב לטיפולים ולטסט, ובמידה ויש תקלה זה במסגרת האחריות ואתה מקבל רכב חילופי. אבל אם תיקח רכב שהאחריות שלו היא לשנתיים, כגון סיאט וסקודה, בחצי השנה האחרונה אם יהיו תקלות הם יהיו עליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת סוג הרכב הספארק והפינקטו באמת מאוד דומים והבחירה יכולה לקום וליפול על מה שנוח יותר לאמא שלך לנסיעות. שניהם מאוד טובים אני נוטה לכיוון הפיקנטו שלטעמי יותר בטיחותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...