Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בידוד רעשים בדלתות

Krd
שימו לב! השרשור הזה בן 2054 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סליחה שאני מתעלק על השרשור אבל הוא דיי רלוונטי בשבילי, כמו שרשמתי אני בהתחלה של פרוייקט דומה.

צירפתי כמה תמונות של הדלת והכסה מנוע כדי לקבל ממכם חוות דעת.

האם שווה לשנות משהו במכסה מנוע?(המנוע יחסית שקט מאוד)

האם הבידוד בדלת מספיק? (החצים הכחולים זה המיקום שבוא הגומיה הפנימית נסגרת, והחצים האדומים זה איפה שהדביקו בסרטון את הגומיות ה P , D וכו)

* יש סיכוי טוב שאשיג מד דציבלים ואבדוק מאיפה מגיעים רוב הרעשים*

תודה,

אסף.

20180523_081135_resized.jpg

20180523_081159_resized.jpg

20180523_081326_resized.jpg

"נאה דורש נאה מקיים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בנוסף, 2 תמונות של הספסל האחרוי ברכב ושל הקבינה האחרוית(הרכב הינו 3 דלתות).

כמו שאפשר לראות הצד של הקבינה האחורית איפה שהרמקול נמצא מגיע כבר עם ספוג אטום בשקית לעמעום רעשים (חתיכה לא גדולה).

מה ניתן להוסיף פה כדי לצמצם רעשים מבחוץ?

האם יישום של

גומי

סינטטי עם אלומיניום(דיינמאט / STP) על הספספל האחרוי יתן משהו?

תודה.

rear side.jpg

מושב אחורי.JPG

"נאה דורש נאה מקיים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף זו שאלה של עד כמה הרעשים בכלל מפריעים לך.

אם אתה לא ממש מרגיש שיש רעשי רוח נוכחים - בשביל מה לעבות את הגומיות בדלתות?

אם המנוע שקט ולא מפריע לך, למרות שזו קופרה והוא אמור להיות עם רעש מאוד בשרני - אז אל תבודד.

בנוסף לכך זה רכב שנועד לביצועים ולספורטיביות - האם אתה מעוניין להוסיף לו משקל בכלל?

אם אין רעשים שמפריעים לך מכוון הרצפה - שוב, אל תבודד.

אצלי למשל מדובר ברכב שמגיעים בו הרבה רעשים מכוון הרצפה בגלל שיש לי AWD וCVT ואלו הן תמסורת ותיבת הילוכים לא שקטות אז בודדתי את כל רצפת הרכב.

מכסה המנוע אצלי ממש רעד - אז בודדתי אותו - עשה הבדל.

ברכב אחר שהיה לי עם מנוע שקט מאוד זה עשה הבדל זניח מאוד ורק שינה את אופי הצליל של המנוע להיות קצת יותר נמוך ונעים - נמוך במובן של תדר באס.

תתחיל בלבודד את הדלתות הקידמיות לצורך מתן תנאים לרמקולים הקידמיים לעבודה בסביבה שיותר מדמה תיבה, ללא רזוננס של פח ולאחר מכן תבדוק אם הוספת הסאב וופר בתא המטען מייצרת לך וויברציות נוספות שאתה יכול להבחין בהן בבירור ותטפל באזורים הללו.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אדי,

המנוע שקט בעמידה ובשרני מאוד בנסיעה ואני אוהב את זה, גם את התוספת של המערכת פליטה שהחלפתי:)

מה שהכי מפריע לי זה הרעשי רוח/חוץ במהירות תלת ספרתית :(

בנוסף כבר יש לי סאב מאחורה ולא הרגשתי שום ויברציות מתכתיות או של פלסטיק, מה שכן בכל מקרה אני צריך לפרק את התא מטען אז החלטתי ליישם שם את הבידוד אולי פתאום אשים לב ששקט הרבה יותר כי הרכב הוא 3 דלתות אז מגיע הרבה "רעש" מהחלק האחורי.

לגבי הדלת הקדמית והדופן האחורי, האם יש צורך להוסיף שם חומר לספיגת רעשים (כמו שיש כרגע בחלק האחורי) ו בידוד אקוסטי בחלק האחורי?(יש שם רמקול שלא מוגבר).

תודה.

"נאה דורש נאה מקיים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדלתות הקידמיות זה תלוי רכב ומבנה הדלת שלו

בגדול יש לך שלושה אזורי טיפול - הדופן החיצונית, הדופן הפנימית וגב הדיפון.

על כל אחד מהם רצוי לתת כיסוי של לפחות 25% מהמשטח עם יריעות בוטיל בכדי להפחית את הרזוננס לתחום הלא שמיע.

לאחר מכן הדופן החיצונית - כיסוי מלא של חומר סופג רעשים - בד"כ זה יהיה CCF כלשהוא אבל לא חובה כי בד"כ עושים את זה על הדופן הפנימית - אני אוהב לעשות את זה על שתיהן.

רגע לפני שאני פונה לדופן הפנימית אני אוהב לשים מאחורי הרמקול על הדופן החיצונית דיפיוזר כלשהוא כמו למשל דיינא-אקסורב או פשוט לשים שם CCF למשל

לאחר מכן הדופן הפנימית - יש לסגור את המחיצות הטכניות בכדי ליצור נפח יותר קטן אותו הרמקול יראה - את זה עושים בד"כ ע"י גזרית חמגשית - זה זול, זה חזק, זה יעיל ומעל זה קצת בוטיל ואז מעל כל שטח הדופן הפנימית שכבת CCF דקה.

אני לאחר מכן אוהב לשים טבעת ספוג מבודד כמו הFAST RINGS למשל מסביב לרמקול בכדי שזה יצור שרוול מוליך בין הדופן הפנימית לפני הדיפון.

במקרה שלי גם התקנתי את הרמקול בתוך מגן מים שהוא כולו CCF - של BOOM MAT וכמובן הרמקול יושב על טבעת עץ או אלומיניום או פלסטיק עמיד לחום כלשהוא כמו HDPE למשל.

ואז אם אתה גם רוצה לחסום רעשים בדלת - שכבת MLV על הדופן הפנימית על גבי הCCF.

לוקח את הדיפון וגם בו שם קצת בוטיל ואם יש מקום אז CCF או לסירוגין - יש יריעות בוטיל שהגב שלהן הוא סריג בד (כמו בד רשת) במקום אלומיניום זה נועד גם כן לשבור ולפזר רעשים ממשטחים דקים (קורות, כיסויי מראות וכך הלאה וגם בSTP ממליצים לשים אותו דווקא על רצפת הרכב)

ואז לבסוף אני גם אוהב לכך בד לבד דק עם גב נצמד מאליו ואם אין לך אז איזולירבנד שהוא בעצם בד לבד (ליפוף צמות) ולשים על כל החורים של מהדקי הפלסטיק ועל דפנות הדיפון.

דלת שעברה טיפול כזה - אפשר לאמר שהיא משוריינת נגד כל סוגי הרעשים - חוץ מהMLV הדלתות בסובארו שלי זכו לטיפול המלא.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אני יכול להשיג CCF מחר בבוקר באיזור השרון / מרכז ?

ביישום CCF על הדופן החיצונית אין סבירות שתגרום ללחץ שיגרום לחוסר סגירה הרמטית מלאה כמו שהיה לפני הפירוק?

"נאה דורש נאה מקיים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכונים:

רעשי רוח - לאחר הוספת גומיות P במסגרת הדלת העליונה(בנוסף ל D קטנה) רעשי הרוח הופחתו משמעותית, לפי הטיפול הם היו מתחילים כבר ב 80 קמ"ש, היום נסעתי במהירות של 130 קמ"ש ולא נשמע אף רעש רוח עבודה פשוטה עם המון תמורה.

נהיה ממש נעים לשבת ברכב, אני ממש נהנה מהשקט, כבר הפסקתי לנסוע עם חלונות פתוחים :)

לדעתי בכדי לבצע פרוייקט כזה ברמה הגבוה ביותר כדאי לפרק את כל תכולת הרכב ולבודד כל חלק באופן יסודי, עבודה כזו תביא לתוצאות ברמה של מכונית פרימיום.

את החסם רעש של גולמט גזרתי בהתאם לצורה של רצפה רכב והנחתי אותו מעל השטיח המקורי ומעליו את השטיחים הסיניים, בהחלט נתן שיפור בנושא רעשי הכביש.

בנוסף הסאונד ברכב נהיה הרבה יותר "נקי" ונעים .

למי שיש זמן וסבלנות אני בהחלט ממליץ לבצע פרוייקט דומה, השיפור מורגש.

עריכה אחרונה על ידי Krd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי KRD,

אתה יכול לצלם את החסם רעש של גולמט או לרשום את המקט שלו?

הייתי היום שם ורכשתי גם חסם רעש GL970-4 ומעניין אם רכשנו את אותו הדבר.

תודה.

עדכונים:

רעשי רוח - לאחר הוספת גומיות P במסגרת הדלת העליונה(בנוסף ל D קטנה) רעשי הרוח הופחתו משמעותית, לפי הטיפול הם היו מתחילים כבר ב 80 קמ"ש, היום נסעתי במהירות של 130 קמ"ש ולא נשמע אף רעש רוח עבודה פשוטה עם המון תמורה.

נהיה ממש נעים לשבת ברכב, אני ממש נהנה מהשקט, כבר הפסקתי לנסוע עם חלונות פתוחים :)

לדעתי בכדי לבצע פרוייקט כזה ברמה הגבוה ביותר כדאי לפרק את כל תכולת הרכב ולבודד כל חלק באופן יסודי, עבודה כזו תביא לתוצאות ברמה של מכונית פרימיום.

את החסם רעש של גולמט גזרתי בהתאם לצורה של רצפה רכב והנחתי אותו מעל השטיח המקורי ומעליו את השטיחים הסיניים, בהחלט נתן שיפור בנושא רעשי הכביש.

"נאה דורש נאה מקיים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקבל קצת הכוונה, אני מעלה 3 תמונות של הפרוייקט איטום ובידוד שאני עושה.

תמונה מספר 1 - כיסוי בית הגלגל, המושבים האחרויים והרמקול בחלק האחורי - האם צריך להביא עוד ספורים כאלה לסגירת הנפח?

תמונה מספר 2 - בית גלגל אחורי, האם יש צורך בסגירת השקע / חור ?

תמונה מספר 3 - האם החסם רעש הזה טוב?

האם יש צורך בבידוד נוסף לרמקול האחורי(הוא לא יהיה מוגבר)? או הוספת ספוגים?

תודה.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

"נאה דורש נאה מקיים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכונים:

נהדר!

נכון - הרכב נהיה פשוט מקום הרבה יותר סולידי ונעים לשהיה וברכבים עממיים איפה שאתה היית מקבל תחושה של "צעצוע" קל משקל אתה פתאום מקבל את התחושה של "טנק רוסי" כמו שאני קורא לזה וחלק פשוט קוראים לזה תחושה של רכב פרימיום.

לגבי הקופרה

נראה שנתת טיפול הולם לבעיות של רזוננס ועכשיו נשאר לכסות את השטח בCCF וMLV בכדי לקבל תוצאה מלאה של בידוד אקוסטי.

לגבי הרמקול האחורי - זה רמקול מקורי והוא מותאם ע"י היצרן לגוף ולדיפוני הרכב - לא רואה טעם להשקיע בו יותר מידי מאמץ בייחוד אם הוא לא מוגבר.

אם אתה יכול ורוצה זה כמובן לא פוגע ויכול רק להואיל - אבל לא חובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

KRD - עכשיו שכבר למעשה בערך סיימת את הפרוייקט הזה, הייתי שמח אם תוכל לסכם סופית מה הפעולות שהובילו לשיפור הכי משמעותי, אילו גומיות ובאילו מיקומים הפחיתו הכי הרבה את רעשי הרוח ואילו חומרים הכי היית ממליץ.

אני מתחיל פרוייקט קטן ודומה כשהשלב הראשון שלי הוא השטיחים הסינים + גומיות לרעשי הרוח שכבר הוזמנו והיום הגיעו - אעדכן בהמשך, הדבר הבא שאני רוצה לעשות הוא בידוד בדלתות ובתא המטען כאשר אני לא מחפש להשקיע יותר מידי בחומרים שונים ושכבות שונות ומעדיף להתחיל אם שאיפה לסיים בשכבה אחת שתיתן את התוצאה המקסימלית.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי אומר לשנות גישה - לא ללכת על שכבה אחת ולחפש תוצאה מקסימלית אלא להשקיע נכון בבחירת החומרים.

הייתי הולך וקונה יריעה אחת או שתיים של חומר מבוסס בוטיל לרצפת תא המטען ומטפל באזורים הכי מהדהדים שם - השקעה של 100-200 שקלים למותג מוכר כאן בארץ ואף הרבה פחות מכך ליריעה בודדה מאליאקספרס - ניתן לצאת מזה מתחת ל100 שקלים.

לאחר מכן לקפוץ למחסן בדים ולקנות פלציב לא דליק - לשים מעל הבוטיל בכיסוי מלא - לדעתי גם מדובר בהוצאה מאוד קטנה ביחס לשטח הכיסוי.

ואת מירב התקציב להשקיע בMLV

אני מדבר כאן על רצפת הרכב\תא מטען.

לרעשי רוח - גומיות הP והD עושות את העבודה פרפקט במאמץ והשקעה מאוד קטנים - רק תדאג שהדבק שלהם הוא דבק איכותי של חברה כמו 3M - אני אוהב את הדבק האקרילי האפור.

ולנקות היטב לפני שאתה מדביק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

כמו שעוד דיברתי איתך בפרטי בתחילת החודש אין לי כלכך הכירות או ידע לגבי החומרים השונים ובסופו של דבר התוצאה שאני רוצה לקבל היא הפחתה כללית ויחסית בסיסית ברעשי הנסיעה ולא בהכרח להקים אולפן הקלטות נייד ולכן גם אני לא רוצה להשקיע הרבה עבודה וכספים על כך.

עיקר רעשי הנסיעה/כביש מגיעים אצלי מכיוון האחורי דווקא, ולכן בתוכנית שלי היא להתמקד באזור הזה + דלתות , כרגע אין לי כוונה לגעת ברצפת הרכב או להתעסק בפירוקים מהותיים עקב חוסר זמן ועצם העובדה שממילא כמו שזה נראה רוב הרעש לא מגיע מישם.

למען האמת יש לי דווקא העדפה להזמין מALIEXPRESS משני שיקולים - האחד הוא מחיר שלרוב נמוך מלרכוש בארץ והשני הוא חוסר זמן להסתובב בחנויות שכן אני עובד לרוב עד שעות מאוחרות וממילא אין לי כלל לחץ לפתור את הבעיה מהיום למחר.

מחיפוש שעשיתי ראיתי מגוון של מוצרים בתחום כאשר רובם מוצרי CCF, ההבדלים המהותיים בין המוצרים הם העובי שנע בין 3MM לבין 10MM, כאשר בכולם מציינים כי מתאימים ואף מיועדים לשימוש ברכב, אז מה בעצם מתאים? האם בהכרח עובי גדול יותר = בידוד טוב יותר? מניח שלא כך הדבר ואשמח להכוונה והמלצה/קישור למוצר שאפשר לרכוש וגם מה גודל היריעות שאמור להספיק לי לתא המטען והדלתות.

בהקשר לגומיות, הזמנתי גומיות עם דבק 3M אני היום אאסוף אותם ואם אספיק אולי גם אתקין אותם ואחזור לדווח אחרי נסיעה מחר, רכשתי 4 מטרים מכל סוג גומיה (B,D,Z,P) ומאמין שבעזרתם אפתור לחלוטין את בעיית רעשי הרוח בדלתות.

עריכה אחרונה על ידי dalet11

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי - מה השימוש בדבק אקרילי אפור.

והאם עדיף פס גומי P ולא D להוספה בדלת.

מבחינת אטימה - גם ה 5MM טוב.

ככל משתמשים בחומר יותר עבה - בלימת הזעזועים /רטט, מבחינת המסה המשקל עולה.

וגם כושר ספיגת הסאונד עולה.

אבל - לאטימה סבירה - גם ה 5MM מתאים, וגם אפשר לבנות שתי שכבות.

או להשתמש כמסה ראשונה לבלימת זעזועים / רטט, בבוטיל, ומעל שכבת CCF בעובי 5MM.

אצלי בצד החיצוני בדלת הקדמית, יש שתי חתיכות בוטיל 20X30 במרחק של כ 30 ס"מ בניהן.

ומעל שכבת CCF 5MM - על כ 80% מהדלת.

ובחלק הפנימי 5MM CCF על כ 50% מהדלת.

הדבר הנוסף, שכבה של 5MM , היא לא עבה ולא מפריעה למעבר החלון.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל המיידי בין גומיית P לגומיית D הוא כמובן הצורה של הגומיה.

גומיית P היא יותר "רב תחליתית" וניתן להשתמש בה בצורה יעילה מאוד גם במקום גומיות מסוג B, D או Z

גומיית Z נועדה לחריץ שנוצר בין הדלתות הקידמיות לבין הכנפיים הקידמיות של הרכב - שימוש נכון בגומיית P באזור הזה יכול לתת אפקט מאוד דומה.

גומיית P וגם גומיית D יכולות לתת גם מענה טוב איפה ששמים גומיית B וזה המרווח בין הדלת הקידמית לדלת האחורית.

יש מקומות שבהם גומיית P היא פשוט יותר מידי כמו למשל במסגרות העליונות של הדלתות ובשאר המקומות היא דווקא עושה עבודה מעולה איפה שגומיית D קטנה עלולה להיות קטנה מידי ואילו D גדולה - גדולה מידי.

D קטנה היא בעיניי בעיקר למסגרות עליונות של החלונות ולמכסה תא מטען

D גדולה מתאימה יותר לאזור מכסה המנוע או למקומות בהם D קטנה לא מצליחה לאטום את המרווחיים בין המשטחים.

P היא פשוט גומיה רב שימושית ובעיני גם הנוחה ביותר לעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2054 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...