Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בידוד רעשים בדלתות

Krd
שימו לב! השרשור הזה בן 2027 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, לאחרונה שמתי לב שהמון רעשי רוח/כביש מגיעים מכיוון הדלתות. חשבתי לעשות בעצמי בידוד לכל 4 הדלתות ברכב, מספר שאלות בעניין:

1) האם בידוד איכותי של 4 הדלתות בלבד יספיק ע"מ לקבל שיפור מורגש?(כרגע אני בתקופת לימודים ולא רוצה להתחיל פירוק ועבודה על פנים הרכב)

2) במידה וכן אשמח לקבל הכוונה בנושא, ביצעתי חיפוש בפורום אבל יצאתי מבולבל יותר מאשר הייתי בהתחלה, וכמו כן אשמח לקבל מקומות מומלצים בארץ\ בחול לרכוש מהם ציוד.

הרכב המדובר הוא סיוויק סדאן 2007, יש 4 צמיגים חדשים של מישלין

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מעיון נוסף מצאתי פרוייקט של מנהל הפורום בו הוא מציין שיפור ניכר בהפחתת רעשי רוח ע"י שימוש בגומיות:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?583347-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A7%D7%98-OPTIMUS-%D7%A1%D7%95%D7%91%D7%90%D7%A8%D7%95-B4-2010-%D7%9E%D7%94%D7%AA%D7%A7%D7%A0%D7%94-%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%A1%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%A2%D7%93-TUNE-BLOG-%D7%A9%D7%9C%D7%9D&p=5281434&viewfull=1#post5281434

אשמח לקבל קישור לחניות שמוכרות גומיות אלה.

בנוסף ראיתי קיט של דינמאט שקיבל המוו חוות דעת חיוביות:

https://www.amazon.com/Dynamat-10455-Self-Adhesive-Deadener-Xtreme/dp/B00020CB2S

האם איטום בעזרת הגומיות והקיט הנ"ל יביאו לתוצאות טובות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע להמשיך להעמיק בשרשור של אדי (שמפרט גם את שאר תהליך הבידוד שביצע) וכן בתגובות שונות שלו בשרשורים אחרים בנושא.

הגומיות יעזרו נגד רעשי רוח.

חומרים בוטיליים למיניהם (דוגמאת הדיינמאט אקסטרים, ואחרים) מיועדים בעיקר להפחתת הרזוננס של הפח. יעזור מעט נגד רעשים חיצוניים.

חומרים ספוגיים למיניהם (דוגמאת הדיינאליינר/דיינאפאד, ואחרים) מיועדים לספוג רעשים/גלי קול וגם למנוע החזרים בתוך הדלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי את כל סוגי הגומיות מהקישור הבא:

https://m.aliexpress.com/item/32631645692.html

אשמח אם מישהו יוכל לאשר שאלו באמת הגומיות המתאימות.

לגבי החומרים הספוגיים - פשוט לקנות אחד מהם ולהתקין בפנים הדלתות?

אני אנסה לכסות גם את בתי הגלגלים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח לראות מהקישור הזה כלום - אני פשוט אומר שמהנסיון שלי שהגומיות שהיו לי הכי שימושיות היו:

D גדולה

D קטנה

P

הD הקטנה מתאימה יותר למסגרות הדלתות בחלקן העליון בגוף הרכב עצמו.

הP מתאימות למסגרות הדלת - הדלת עצמה.

הD הגדולה מתאימה בעיקר למכסה המנוע ולמכסה תא המטען

גומיית T מתאימה רק למי שרוצה לבצע איטום בין השמשה הקידמית לדש בורד - אצלי אין בכלל רווח שכזה וגם הדשבורד כולו מרופד בכותנה עבה מהיצרן.

בגומיות Z השתמשתי רק בדופן הקידמית פנימית של הדלתות הקידמיות בכדי לא לאפשר כניסת אוויר מהכנפיים הקידמיות כאשר הדלתות סגורות. אפשר לעשות את זה גם עם גומיית P

גומיות B בסופו של דבר לא נתפסו טוב על דפנות הדלתות האחוריות (של הדלתות הקידמיות) ולכן במקומן שמתי גומיית P רק שמאז אני צריך להקפיד לסגור את הדלתות האחוריות לפני שאני סוגר את הדלתות הקידמיות בכדי ממש לשמור על הגומיות האלו ללא פגע.

הדבר שהכי חשוב הוא איכות הדבק הדו צדדי שמגיע בגומיות הללו אני הקפדתי לקנות כאלו שהדבק בהן הוא אפור אקרילי מקורי של 3M.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו הגומיות:

MYXDEC-4M-P-Z-D-B-Type-Car-Seal-Strip-Auto-Door-Window-Trunk-Seal-Dustproof.jpg_640x640q90.jpg_.webp

הזמנתי בנוסף שטיחים דומים למה שהזמנת:

Custom-fit-car-floor-mats-for-Subaru-Legacy-Outback-XV-3D-car-styling-heavy-duty-all.jpg_640x640q90.jpg_.webp

עד כמה הם תרמו לבידוד ?

מה לגבי בידוד רעשי כביש?

אילו מקומות כדאי לבודד ואם איזה חומרים?

תודה רבה על העזרה

עריכה אחרונה על ידי Krd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השטיחים מאוד תרמו לבידוד - אני עם רכב שיש לו AWD ותיבה רציפה - תעלת התמסורת מאוד רועשת וזה תכלס בלם כמעט את כל הרעש.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעשי כביש לא ממש מגיעים מהדלתות - הם מגיעים מהרצפה ואולי קצת מהגג.

בדלתות מבצעים בידוד אקוסטי בכדי לאפשר לרמקולים תנאי עבודה המדמים תיבה.

עיקר הרעשים הקשורים לרזוננס וכביש מגיעים בעיקר מהמכסים הגדולים - רצפה ומכסה מנוע בעיקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז חפרתי עמוק בחיפוש והגיתי תוכנית ראשונית לבידוד רעשי כביש רוח ומנוע. אגב כל העניין של איכות הסאונד פחות מדבר אליי, אם אצליח לקבל שיפור על הדרך- מבורך, אשמח לקבל את חוות דעתכם.

1)בידוד מכסה מנוע ע"י DYNAMAT HOODLINER שיולבש על DYNAMAT EXTREAM

2)בידוד דלתות ע"י DYNAMAT EXTREAM (כיסוי של 70%) בשילוב עם DYNAMAT DYNALINER

3ׂׂ) בידוד לרצפה ע"י השטיחים שהוזמנו, שוקל גם לבצע בידוד של בתי הגלגלים האחוריים ע"י DYNAMAT EXTREAM בשילוב עם DYNAMAT DYNALINER

4) בידוד רעשי רוח ע"י שימוש בגומיות

האם DYNALINER בעובי של 3 מ"מ יעשה את העבודה?

אשמח לקבל תיקונים\הצעות יעול

תודה רבה

עריכה אחרונה על ידי Krd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעבור על פרוייקט OPTIMUS ועל פרוייקט BIGASS BITCH שלי ועל הסברים מפורטים מנציג STP (גם שרשור שלי) בכל אחד מהם העליתי בידוד מכסי המנוע ברכבים שלי בצורה מפורטת כוללת הסברים לגבי כל תצורה ותצורה של בידוד מכסה מנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף חשבתי לקנות חומר ccf זול יותר מהדיינאליינר ולפרוש אותו מתחת לשטיחים החדשים.

האם יתן תועלת כלשהיא, ובמידה וכן אשמח לקבל המלצות לחומרים זולים יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2027 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...