Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול ארוך לחו"ל,כיצד לנהל את חשבון הבנק?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 2158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם להעביר סכום כסף גדול המיועד רק לטיול לעובר ושב?

האם מומלץ לצאת לטיול עם שניי כרטיסיי אשראי למקרה שאחד ייגנב/יאבד או ייבלע במכונה?

האם מומלץ לפתוח חשבון מט"ח עם הסכום המוערך לטיול?

כמה כסף מזומן שקלים/דולרים/יורו הייתם לוקחים איתכם לשבוע-שבועיים הראשונים?

עוד טיפים והמלצות יתקבלו בברכה

תודה,ושבת שלום לכל חבריי הפורום הנכבד.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תלוי בצדדים הטכניים של ניהול חשבון הבנק לך. תביא בחשבון שאתה נמצא במקום מרוחק, ונמיכול החשבון מחו"ל עלול להתקל בקשיים טכניים כמו חוסר באינטרנט מאובטח.

2. לטיול ארוך גם יותר. אני יוצא עם מינימום 3 כרטיסים ולעתים יותר כרטיסים (ועוד כמה אצל אשתי) - למקרה הצורך, אבל אני מגזים. בכל מקרה, ממליץ לך לקחת לפחות כרטיס אחד מקבוצת ישראכרט (העמלה הנמוכה ביותר בתשלומים) ואחד מקבוצת לאומי קארד (העמלה הנמוכה ביותר במשיכה מכספומט). זה, כמובן, אם אין לך הסדר ייחודי יותר זול. כמוכן, דולר ארה"ב, אירו וליש"ט כנראה כדאי לקנות בארץ, במטבעות אחרים בדרך כלל עמלת ההמרה של כרטיס האשראי נמוכה מזו של הבנק. מצריך בדיקה פרטנית לכל מדינה בה אתה מתכוון לשהות.

3. ראה המשפט האחרון בסעיף הקודם. ממה שכדאי להמנע זו המרה כפולה.

4. כלל האצבע שלי הוא 100 אירו ליום לזוג, לא כולל טיסות, לינה ושכרית רכב. אבל יתכן מאד שאתה צריך פחות מזומן ויכול להשתמש בכרטיס האשראי. וכמובן שזה משתנה ממדינה למדינה, אין דין איסלנד כדין סרביה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

האם מומלץ לפתוח חשבון מט"ח עם הסכום המוערך לטיול?

מומלץ מאוד, חוסך הרבה עמלות המרה (כל המרה עוברת קודם דרך דולר משום מה, כך שאפילו אם אתה הולך להוציא יורו זה עדיין משתלם)

חשוב מאוד כשאתה פותח חשבון מט"ח- לשייך אליו את כרטיסי האשראי (אפשרי רק עם כרטיס של הבנק), אחרת לא עשית כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

flytomars - זה נכון רק לגבי שלושת המטבעות העיקריים. לגבי מטבעות אחרים הרבה פעמים עמלת ההמרה של הבנק (ההפרש בין השער היציג לשער המכירה) גדול מהעמלה הקבועה של כרטיס האשראי (בפעם האחרונה שבדקתי זה היה 2.3% בקבוצת ישראכרט, 3% בלאומי קארד ו-2.8% בכאל). כמוכן לשים לב שבמשיכת מזומן מחשבון המנוהל במט"ח יש בחלק מהכרטיסים עמלה קבועה די שמנה שהופכת את השיטה לממש לא כדאית. בדוק בטבלת העמלות של הכרטיסים שבידך.

חשוב לשים לב לכך שהרבה מאתנו חיים עדיין בעידן שלפני 2015, אז, בהוראת בנק ישראל, השתנה מבנה עמלות המט"ח בכרטיסי האשראי, שכיום מבוסס על אחוזים קבועים מעל השער היציג. אמנם באתרי הבנקים וחברות האשראי מצויין כי למטבעות ללא שער יציג יש המרה כפולה, מעשית ניסיוני (לפחות בישראכרט) הוא שגם במטבעות "אקזוטיים" כמו יואן סיני, דינר סרבי וקרונה איסלנדית שילמתי בדיוק את העמלה הרגילה של 2.3% כמו בעסקות באירו או בדולר.

לגבי משיכה מכספומט - צריך לשים לב שחוץ מעמלת ההמרה שגובה חברת האשראי יש עמלה קבועה שגובה הבנק המפעיל את המכשיר, ובדרך כלל היא הפתעה (בסדר גודל של 5 ש"ח למשיכה). לפעמים אתה עומד מול שורת מכשירים של בנקים שונים - זה נפוץ בשדות תעופה ותחנות רכבת מרכזיות - ואינך יודע מי הזול ביותר (אם כי אבסולוטית בסופו של דבר ההפרשים זניחים).

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא ענו או חיזוק- 3 כרטיסי אשראי כולם עם צ'יפים-EMV, כל אחד של חברה אחרת (הכי טוב MASTER CARD,AMERICAN EXPRESS,VISA), להתמקח לפני הטיול עם החברות אשראי- בלי עמלות חודשיות על הכרטיס ולכוון ל 2 אחוז עמלת המרה , אם אתה דרך איזה חברה או מועדון לקוחות אפשר להגיע גם לאחוז אחד המרה , להדגיש שאתה הולך להשתמש הרבה בכרטיס ובעקבות כך דורש זאת

מזומן - הייתי לוקח 1000 דולר.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. כמוכן, דולר ארה"ב, אירו וליש"ט כנראה כדאי לקנות בארץ, במטבעות אחרים בדרך כלל עמלת ההמרה של כרטיס האשראי נמוכה מזו של הבנק. מצריך בדיקה פרטנית לכל מדינה בה אתה מתכוון לשהות.

.

בבנק שלי רציתי לרכוש ליש"ט לקראת טיול בבריטניה בחשבון מט"ח - הבנקאי שלי אמר שאי אפשר להפוך כרטיס ישראלי לאחד שמחייב בלירות סטרלינג בניגוד ליורו ודולר, ולכן לא משתלם לי להמיר מט"ח ללירות סטרלינג בחשבון בנק.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי עכשיו באתר של בנה"פ. רכישת אירו, דולר וליש"ט במזומן נושאת עמלה של 2.8%. שימוש בכ"כ של ישראכרט\אמקס העמלה רק 2.3%.

בקיצור - כמה שיותר שימוש בכרטיס אשראי, כמה שפחות במזומן.

ההערה על EMV נכונה, אם כי אני מסופק אם עוד נותרו בארץ כרטיסים בלי הצ'יפ. המערכת היה אמורה להכנס לשימוש בארץ כבר לפני כמה חודשים, יש איזה אינטרסנטים שמצליחים למשוך את זה. דומני שאצלי בבית אין אף כרטיס בלי הצ'יפ, ויש הרבה כרטיסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה מניסיון - כרטיס אשראי בינלאומי עם מסגרת גדולה (10-20 אש"ח) בשביל בטחונות לבתי מלון/השכרת רכב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כ"כ נכון, פעם בטעות טעיתי לשים כרטיס עם מסגרת לא גדולה מספיק - גם אחרי שחברת ההשכרה שיחררה את הפיקדון לקח באיזור השבועיים עד שחברת האשראי שיחררה לי את הסכום מהמסגרת.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

יש לי תחושה (אולי שגויה) שב'טיול ארוך' פות"ש מתכוון לחצי שנה בתאילנד/הודו/דרא"מ ולא לחודש של מוזיאונים ומסעדות מישלן ביבשת הקלאסית, מה שעשוי להפוך את רוב העצות לעיל ללא רלוונטיות. הייתי ממליץ להמתין להבהרה על אופי הטיול בטרם נשקיע אנרגיה נוספת בדיון הזה.

בלי קשר, משהו שטרם הוזכר פה הוא כרטיס אשראי נטען של הדואר. שמישות מוגבלת לדברים כמו מלון והשכרת רכב, אבל מאד נח למשיכת כסף או תשלומים ביומיום, וטעון מראש לסכום מוגבל כך שהסיכון בעת גניבה הוא מינימלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שהבנת שאם אתה לוקח 2 כרטיסים שונים או יותר, עדיף לך לא להחזיק אותם ביחד בארנק (ולא באותו התיק)

לצערי בטיול האחרון זה שלא החזקתי את שניהם באותו מקום הציל אותי בענק....

הייתי שם אחד עליי ואחד במזוודה\תיק כלשהו שהארנק לא נמצא בו פיזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאוץ' תחת הבגדים - ובו הדרכונים, כרטיסי האשראי והמזומן. משה בסגנון הזה - אבל קנה אותו בחנות, ראה שאיכותו טובה (חומרים ותפירה איכותיים), שיש לו הגנה ממים - בעיקר מזיעה בצידו הצמוד לגוף, ושהוא מספיק גדול, בעיקר מבחינת גובהו, להכיל את הדרכון כולל הנרתיק של הדרכון.

בכיס\ארנק זמין - עד 100 דולר\אירו וכרטיס אשראי אחד (כמובן בהתאמה לצרכים המתוכננים באותו יום).

אשתי לא מתביישת - הפאוץ' הפנימי שלה נמצא על הבטן, מתחת לחגורת המכנסיים, ואם היא נזקקת לכסף היא שולפת את הכסף משם. אני מחזיק את הפאוץ' בהצלב מתחת לבית השחי, ואם צריך - מרים את החולצה ושולף את השטרות.

שני כרטיסי אשראי הם מינימום!!! בטיול מסוג זה רצוי אפילו יותר. ורצוי מחברות שונות, כך שהמסגרת גדלה. כהכנה הצטרף למועדוני לקוחות המתאימים לך, דאג להנפיק כרטיסים בדרגה הגבוהה ביותר האפשרית (זה מוצמד למסגרת יותר גדולה) ודא שהמסגרת מספקת. עדיפות לכרטיסי ויזה ומאסטרקארד, בעדיפות שניה אמריקן אקספרס ובעדיפות אחרונה דיינרס קלאב. זה בגלל תפוצת מקומות המקבלים אותם.

צריך להביא בחשבון שיש אזורים פחות או יותר מועדים לפורענות מבחינת כייסים - פריז, רומא וברצלונה הרבה יותר מסוכנות מקופנהגן או הלסינקי. כאשר אשתי היתה צעירה ניסו לגנוב לה מזוודה קומפלט בניו יורק (למזלה שוטרת ערנית עצרה את הנפיל שלקח את המזוודה ואזקה אותו). כמובן שההערכות מבחינת אריזת התיקים צריכה להיות בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי תחילת הטיול פחות יכול לייעץ לך, אבל לאחר טיול בדרום אמריקה כמה דגשים

מעבר לטיפים המעולים שקיבלת, להביא כרטיס אשראי מאסטרקארד ועוד אחד של ויזה.

בלא מעט מקומות ביבשת(בעיקר בארגנטינה)חברים או אנשים שפגשנו נתקעו בלי אפשרות להוציא ועם צורך להלוות ולהתעסק בהעברות בנקאיות.

עוד כרטיס שהייתי לוקח איתי בדיעבד-ויזה נטען דולרי של דואר ישראל.

אפילו לזרוק אחד עם מעט מזומן טעון בפנים במזוודה/מוצ'ילה ובמקרה הצורך להטעין בסכום הכסף הנדרש.

מעבר לזה-יעיל מאוד לעסקאות קטנות שתבצע(רכישת כרטיסים לאוטובוס/מעבורות לדוגמא).

עצה נוספת ואחרונה-תשים לב שבכספומטים בדרום אמריקה(בעיקר בברזיל למען האמת)המון פעמים מלבישים על פתח הכנסת האשראי פנל(לעיתים גם על כל הכספומט)שמעתיק את האשראי.

תמיד לבדוק ששום דבר לא נשלף לפני כל משיכה.

רצוי גם לרשום בפתק בנייד כל משיכה/המרה שתעשה ביבשת-לצורך העניין אצלי זה סייע לי מאוד לאחר שהבנק חסמו לי את האשראי לאחר שבוצעה עסקה חשודה-שבסוף התברר בזכות הרישומים שזאת עסקה שאני ניסיתי לבצע.

עצה אחרונה-אם תטייל בארגנטינה ויש לך אפשרות למשוך לפני סכום נכבד של דולרים(כ-1500 דולר לפחות) כי העמלות שם יקרות ותקרת מגבלת המשיכה היומית נמוכה מאוד(כ-500-600 ש"ח).

בברזיל ברוב המקומות יש בנקים של בראדסקו שהמשיכות שם ללא עמלה וניתן למשוך סכומים נכבדים(מוגבל ל1250/2500 ריאל, שמקביל לשקל+-)

תמיד להיזהר ולא לצאת עם סכום גדול מידי במקומות המסכונים יותר, ובמידה ואתה מסטול רצוי גם להשאיר את הפלאפון נעול במקום בטוח(המון גניבות).

סע לשלום ותהנה המון:)

עריכה אחרונה על ידי adir10
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...