דף 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 15 מתוך 17

נושא: טיול ארוך לחו"ל,כיצד לנהל את חשבון הבנק?

נהג שודים (> 1000 הודעות) הסימלון של much

טיול ארוך לחו"ל,כיצד לנהל את חשבון הבנק?

האם להעביר סכום כסף גדול המיועד רק לטיול לעובר ושב?

האם מומלץ לצאת לטיול עם שניי כרטיסיי אשראי למקרה שאחד ייגנב/יאבד או ייבלע במכונה?

האם מומלץ לפתוח חשבון מט"ח עם הסכום המוערך לטיול?

כמה כסף מזומן שקלים/דולרים/יורו הייתם לוקחים איתכם לשבוע-שבועיים הראשונים?

עוד טיפים והמלצות יתקבלו בברכה

תודה,ושבת שלום לכל חבריי הפורום הנכבד.

אין כמו קמארו עצבנית

2. -

3. הסימלון של מנהל-המערכת

חשבתם פעם מה הוא הרכב הכי מתאים לכם?

היי, אני היועץ האוטומטי של קארספורום לבחירת רכב
    אני אשמח לעזור לך בבחירת הרכב הבא שלך. אני כבר מחכה לך ומבטיח שתוך פחות מ-2 דקות נמצא את הרכב המושלם בשבילך. ואם לא, השירות חינם.
    סתם! , אני צוחק. השירות תמיד חינם! כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ כאן

Grease Monkey הסימלון של igal_zeltser

בעניין: טיול ארוך לחו"ל,כיצד לנהל את חשבון הבנק?

ציטוט much כתב: הצג הודעה
    האם מומלץ לצאת לטיול עם שניי כרטיסיי אשראי למקרה שאחד ייגנב/יאבד או ייבלע במכונה?
    בודאי, חובה!!
    יום טוב גם לך

כותב הרבה. מאוד. הסימלון של sperial

1. תלוי בצדדים הטכניים של ניהול חשבון הבנק לך. תביא בחשבון שאתה נמצא במקום מרוחק, ונמיכול החשבון מחו"ל עלול להתקל בקשיים טכניים כמו חוסר באינטרנט מאובטח.

2. לטיול ארוך גם יותר. אני יוצא עם מינימום 3 כרטיסים ולעתים יותר כרטיסים (ועוד כמה אצל אשתי) - למקרה הצורך, אבל אני מגזים. בכל מקרה, ממליץ לך לקחת לפחות כרטיס אחד מקבוצת ישראכרט (העמלה הנמוכה ביותר בתשלומים) ואחד מקבוצת לאומי קארד (העמלה הנמוכה ביותר במשיכה מכספומט). זה, כמובן, אם אין לך הסדר ייחודי יותר זול. כמוכן, דולר ארה"ב, אירו וליש"ט כנראה כדאי לקנות בארץ, במטבעות אחרים בדרך כלל עמלת ההמרה של כרטיס האשראי נמוכה מזו של הבנק. מצריך בדיקה פרטנית לכל מדינה בה אתה מתכוון לשהות.

3. ראה המשפט האחרון בסעיף הקודם. ממה שכדאי להמנע זו המרה כפולה.

4. כלל האצבע שלי הוא 100 אירו ליום לזוג, לא כולל טיסות, לינה ושכרית רכב. אבל יתכן מאד שאתה צריך פחות מזומן ויכול להשתמש בכרטיס האשראי. וכמובן שזה משתנה ממדינה למדינה, אין דין איסלנד כדין סרביה.
    ציטוט safari1 כתב: הצג הודעה
    לא יודע
    אבל רגע.... יש לי רעיון....
    ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה.
    ציטוט Benor כתב: הצג הודעה
    מכוניות זה לא מעניין

האיש והעפיפון הסימלון של flytomars

ציטוט much כתב: הצג הודעה

האם מומלץ לפתוח חשבון מט"ח עם הסכום המוערך לטיול?
    מומלץ מאוד, חוסך הרבה עמלות המרה (כל המרה עוברת קודם דרך דולר משום מה, כך שאפילו אם אתה הולך להוציא יורו זה עדיין משתלם)
    חשוב מאוד כשאתה פותח חשבון מט"ח- לשייך אליו את כרטיסי האשראי (אפשרי רק עם כרטיס של הבנק), אחרת לא עשית כלום.

flytomars - זה נכון רק לגבי שלושת המטבעות העיקריים. לגבי מטבעות אחרים הרבה פעמים עמלת ההמרה של הבנק (ההפרש בין השער היציג לשער המכירה) גדול מהעמלה הקבועה של כרטיס האשראי (בפעם האחרונה שבדקתי זה היה 2.3% בקבוצת ישראכרט, 3% בלאומי קארד ו-2.8% בכאל). כמוכן לשים לב שבמשיכת מזומן מחשבון המנוהל במט"ח יש בחלק מהכרטיסים עמלה קבועה די שמנה שהופכת את השיטה לממש לא כדאית. בדוק בטבלת העמלות של הכרטיסים שבידך.

חשוב לשים לב לכך שהרבה מאתנו חיים עדיין בעידן שלפני 2015, אז, בהוראת בנק ישראל, השתנה מבנה עמלות המט"ח בכרטיסי האשראי, שכיום מבוסס על אחוזים קבועים מעל השער היציג. אמנם באתרי הבנקים וחברות האשראי מצויין כי למטבעות ללא שער יציג יש המרה כפולה, מעשית ניסיוני (לפחות בישראכרט) הוא שגם במטבעות "אקזוטיים" כמו יואן סיני, דינר סרבי וקרונה איסלנדית שילמתי בדיוק את העמלה הרגילה של 2.3% כמו בעסקות באירו או בדולר.

לגבי משיכה מכספומט - צריך לשים לב שחוץ מעמלת ההמרה שגובה חברת האשראי יש עמלה קבועה שגובה הבנק המפעיל את המכשיר, ובדרך כלל היא הפתעה (בסדר גודל של 5 ש"ח למשיכה). לפעמים אתה עומד מול שורת מכשירים של בנקים שונים - זה נפוץ בשדות תעופה ותחנות רכבת מרכזיות - ואינך יודע מי הזול ביותר (אם כי אבסולוטית בסופו של דבר ההפרשים זניחים).
    נערך לאחרונה על ידי sperial : 21/04/18 ב-11:24
    לא יודע
    מכוניות זה לא מעניין

נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות) הסימלון של Or05230

למה שלא ענו או חיזוק- 3 כרטיסי אשראי כולם עם צ'יפים-EMV, כל אחד של חברה אחרת (הכי טוב MASTER CARD,AMERICAN EXPRESS,VISA), להתמקח לפני הטיול עם החברות אשראי- בלי עמלות חודשיות על הכרטיס ולכוון ל 2 אחוז עמלת המרה , אם אתה דרך איזה חברה או מועדון לקוחות אפשר להגיע גם לאחוז אחד המרה , להדגיש שאתה הולך להשתמש הרבה בכרטיס ובעקבות כך דורש זאת
    מזומן - הייתי לוקח 1000 דולר.
    Clio 172 Phase 2

פורמוהוליק הסימלון של noknok

ציטוט sperial כתב: הצג הודעה
    2. כמוכן, דולר ארה"ב, אירו וליש"ט כנראה כדאי לקנות בארץ, במטבעות אחרים בדרך כלל עמלת ההמרה של כרטיס האשראי נמוכה מזו של הבנק. מצריך בדיקה פרטנית לכל מדינה בה אתה מתכוון לשהות.
    .
    בבנק שלי רציתי לרכוש ליש"ט לקראת טיול בבריטניה בחשבון מט"ח - הבנקאי שלי אמר שאי אפשר להפוך כרטיס ישראלי לאחד שמחייב בלירות סטרלינג בניגוד ליורו ודולר, ולכן לא משתלם לי להמיר מט"ח ללירות סטרלינג בחשבון בנק.
    Renault Clio LIFE 2016 1.2TCe EDC6 - Company car

בדקתי עכשיו באתר של בנה"פ. רכישת אירו, דולר וליש"ט במזומן נושאת עמלה של 2.8%. שימוש בכ"כ של ישראכרט\אמקס העמלה רק 2.3%.
    בקיצור - כמה שיותר שימוש בכרטיס אשראי, כמה שפחות במזומן.

ההערה על EMV נכונה, אם כי אני מסופק אם עוד נותרו בארץ כרטיסים בלי הצ'יפ. המערכת היה אמורה להכנס לשימוש בארץ כבר לפני כמה חודשים, יש איזה אינטרסנטים שמצליחים למשוך את זה. דומני שאצלי בבית אין אף כרטיס בלי הצ'יפ, ויש הרבה כרטיסים.
    נערך לאחרונה על ידי sperial : 21/04/18 ב-17:38
    לא יודע
    מכוניות זה לא מעניין

פורומניאק הסימלון של vadim6385

עצה מניסיון - כרטיס אשראי בינלאומי עם מסגרת גדולה (10-20 אש"ח) בשביל בטחונות לבתי מלון/השכרת רכב.
    ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018

Wherever you go, there you are

12. חבר הפורום הבא הודה לvadim6385 על ההודעה המועילה הזאת:

פורמוהוליק הסימלון של noknok

כ"כ נכון, פעם בטעות טעיתי לשים כרטיס עם מסגרת לא גדולה מספיק - גם אחרי שחברת ההשכרה שיחררה את הפיקדון לקח באיזור השבועיים עד שחברת האשראי שיחררה לי את הסכום מהמסגרת.
    Renault Clio LIFE 2016 1.2TCe EDC6 - Company car

נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות) הסימלון של Derish

~
    יש לי תחושה (אולי שגויה) שב'טיול ארוך' פות"ש מתכוון לחצי שנה בתאילנד/הודו/דרא"מ ולא לחודש של מוזיאונים ומסעדות מישלן ביבשת הקלאסית, מה שעשוי להפוך את רוב העצות לעיל ללא רלוונטיות. הייתי ממליץ להמתין להבהרה על אופי הטיול בטרם נשקיע אנרגיה נוספת בדיון הזה.

בלי קשר, משהו שטרם הוזכר פה הוא כרטיס אשראי נטען של הדואר. שמישות מוגבלת לדברים כמו מלון והשכרת רכב, אבל מאד נח למשיכת כסף או תשלומים ביומיום, וטעון מראש לסכום מוגבל כך שהסיכון בעת גניבה הוא מינימלי.

ציטוט Fat Bastard כתב: הצג הודעה
    חניה נכונה מאכט פריי

15. חבר הפורום הבא הודה לDerish על ההודעה המועילה הזאת:

נהג שודים (> 1000 הודעות) הסימלון של much

התוכנית כרגע היא בשלושה החודשים הראשונים ארה"ב/קנדה ואוסטרליה ולאחר מכן עוד כמה חודשים דרא"מ.
    אין כמו קמארו עצבנית

נהג נמרץ (> 500 הודעות)

אני מקווה שהבנת שאם אתה לוקח 2 כרטיסים שונים או יותר, עדיף לך לא להחזיק אותם ביחד בארנק (ולא באותו התיק)
    לצערי בטיול האחרון זה שלא החזקתי את שניהם באותו מקום הציל אותי בענק....
    הייתי שם אחד עליי ואחד במזוודה\תיק כלשהו שהארנק לא נמצא בו פיזית.

פאוץ' תחת הבגדים - ובו הדרכונים, כרטיסי האשראי והמזומן. משה בסגנון הזה - אבל קנה אותו בחנות, ראה שאיכותו טובה (חומרים ותפירה איכותיים), שיש לו הגנה ממים - בעיקר מזיעה בצידו הצמוד לגוף, ושהוא מספיק גדול, בעיקר מבחינת גובהו, להכיל את הדרכון כולל הנרתיק של הדרכון.

בכיס\ארנק זמין - עד 100 דולר\אירו וכרטיס אשראי אחד (כמובן בהתאמה לצרכים המתוכננים באותו יום).

אשתי לא מתביישת - הפאוץ' הפנימי שלה נמצא על הבטן, מתחת לחגורת המכנסיים, ואם היא נזקקת לכסף היא שולפת את הכסף משם. אני מחזיק את הפאוץ' בהצלב מתחת לבית השחי, ואם צריך - מרים את החולצה ושולף את השטרות.

שני כרטיסי אשראי הם מינימום!!! בטיול מסוג זה רצוי אפילו יותר. ורצוי מחברות שונות, כך שהמסגרת גדלה. כהכנה הצטרף למועדוני לקוחות המתאימים לך, דאג להנפיק כרטיסים בדרגה הגבוהה ביותר האפשרית (זה מוצמד למסגרת יותר גדולה) ודא שהמסגרת מספקת. עדיפות לכרטיסי ויזה ומאסטרקארד, בעדיפות שניה אמריקן אקספרס ובעדיפות אחרונה דיינרס קלאב. זה בגלל תפוצת מקומות המקבלים אותם.

צריך להביא בחשבון שיש אזורים פחות או יותר מועדים לפורענות מבחינת כייסים - פריז, רומא וברצלונה הרבה יותר מסוכנות מקופנהגן או הלסינקי. כאשר אשתי היתה צעירה ניסו לגנוב לה מזוודה קומפלט בניו יורק (למזלה שוטרת ערנית עצרה את הנפיל שלקח את המזוודה ואזקה אותו). כמובן שההערכות מבחינת אריזת התיקים צריכה להיות בהתאם.
    נערך לאחרונה על ידי sperial : 23/04/18 ב-20:02
    לא יודע
    מכוניות זה לא מעניין

19. תאריך הצטרפות
    יולי 2002

הודעה פירסומת

עומדים לחדש את ביטוח הרכב?
    לחצו כאן וקבלו הצעות לביטוח online

נהג צעיר (> 150 הודעות) הסימלון של adir10

לגבי תחילת הטיול פחות יכול לייעץ לך, אבל לאחר טיול בדרום אמריקה כמה דגשים
    מעבר לטיפים המעולים שקיבלת, להביא כרטיס אשראי מאסטרקארד ועוד אחד של ויזה.
    בלא מעט מקומות ביבשת(בעיקר בארגנטינה)חברים או אנשים שפגשנו נתקעו בלי אפשרות להוציא ועם צורך להלוות ולהתעסק בהעברות בנקאיות.
    עוד כרטיס שהייתי לוקח איתי בדיעבד-ויזה נטען דולרי של דואר ישראל.
    אפילו לזרוק אחד עם מעט מזומן טעון בפנים במזוודה/מוצ'ילה ובמקרה הצורך להטעין בסכום הכסף הנדרש.
    מעבר לזה-יעיל מאוד לעסקאות קטנות שתבצע(רכישת כרטיסים לאוטובוס/מעבורות לדוגמא).
    עצה נוספת ואחרונה-תשים לב שבכספומטים בדרום אמריקה(בעיקר בברזיל למען האמת)המון פעמים מלבישים על פתח הכנסת האשראי פנל(לעיתים גם על כל הכספומט)שמעתיק את האשראי.
    תמיד לבדוק ששום דבר לא נשלף לפני כל משיכה.
    רצוי גם לרשום בפתק בנייד כל משיכה/המרה שתעשה ביבשת-לצורך העניין אצלי זה סייע לי מאוד לאחר שהבנק חסמו לי את האשראי לאחר שבוצעה עסקה חשודה-שבסוף התברר בזכות הרישומים שזאת עסקה שאני ניסיתי לבצע.
    עצה אחרונה-אם תטייל בארגנטינה ויש לך אפשרות למשוך לפני סכום נכבד של דולרים(כ-1500 דולר לפחות) כי העמלות שם יקרות ותקרת מגבלת המשיכה היומית נמוכה מאוד(כ-500-600 ש"ח).
    בברזיל ברוב המקומות יש בנקים של בראדסקו שהמשיכות שם ללא עמלה וניתן למשוך סכומים נכבדים(מוגבל ל1250/2500 ריאל, שמקביל לשקל+-)
    תמיד להיזהר ולא לצאת עם סכום גדול מידי במקומות המסכונים יותר, ובמידה ואתה מסטול רצוי גם להשאיר את הפלאפון נעול במקום בטוח(המון גניבות).
    סע לשלום ותהנה המון
    נערך לאחרונה על ידי adir10 : 24/04/18 ב- 1:12

דף 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. תגובות: 94
    הודעה אחרונה: 30/03/17, 13:58
  2. כיצד לנהל מו"מ מול שברולט?
    By hodb in forum ייעוץ ברכישת רכב
    תגובות: 16
    הודעה אחרונה: 02/06/14, 9:01
  3. תגובות: 1
    הודעה אחרונה: 08/05/11, 0:28