Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיסה לסין - מה אפשר לקחת בכבודת יד לתוך המטוס?

iluxxxa
שימו לב! השרשור הזה בן 2168 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

אני מתכנן טיסה לסין, ורוצה לקחת איתי רק מזוודה אחת לתוך המטוס.

אני רואה שיש מגבלות על סוללות ואני קצת לא מצליח להבין מה מותר לקחת איתי ומה אסור.

המכשירים שכוללים סוללות שאני מתכוון לקחת: מחשב נייד, 2 סמארטפונים, שעון חכם, טאבלט ומכונת גילוח.

האם אני יכול לעלות למטוס עם כל הטוב הנ"ל או שאין מניעה וצריך לשלוח לפחות חלק מזה לבטן המטוס?

מצרף תמונה עם ההגבלות של הטיסה הספציפית שלי.

תודה!

IMG_4112.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה חברה אתה טס? אני חייב לומר שההוראות האלה מאוד ברורות.

הסעיפים של checked luggagek אינן רלוונטיים - אם אתה לא רוצה לשלוח מטען לבטן המטוס.

שים לב שעיקר המגבלה על שליחת סוללות היא דווקא לבטן המטוס - החשש הוא מהתלקחות עצמית במקום בו אין בקרה. ד"א, לא מזמן ראיתי סרטון של סוללת ליתיום שנדלקה בקבינה של מטוס וכובתה על ידי הצוות, וכנראה שהארועים האלה מתרחשים לעתים לא כל כך רחוקות.

קרוב לודאי שהסוללות במכשירים שאתה מתכוון לקחת נחשבות לקטנות. מכל מקום כאן יש לך מחשבון להמרה מ-Wh ל-mAh (או להפך). אישית עליתי עם מטען דומה לשלך לשתי טיסות פנים בסין, ומכונות הגילוח שלי עברו עשרות טיסות בבטן המטוס (כולל בסין) בלי שום בעיה.

שים לב שלסינים (בסין) יש הנחיות בטיחות וביטחון מוזרות ולא צפויות. הייתי בסין עם קבוצה, ובגואנגז'ו השליכו לרובנו את הדיאודורנטים - ספריי בבדיקת הביטחון של הרכבת המהירה, מבחינתם המיכלים עלולים להדלק במהירות של הרכבת (300 קמ"ש). זה שהמיכלים האלה עומדים בלי קושי בתאוצות של טיסה ממש לא מעניין אותם. עוד דבר - הם אוסרים על שימוש בטלפונים במטוס גם במצב טיסה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי מוזרים הסינים. בחלק מהבדיקות הבטחוניות שעברתי בטיסות שם הייתי משוכנע שאין להם באמת מושג מה הם בודקים ושזה נורא רנדומלי, כאילו הם שמעו שבעולם המערבי עושים בדיקות אז החליטו שגם אצלם צריך, אבל לא הגיעו למסקנה מה באמת צריך לבדוק. נראה לי גם שבחלק מהמקרים המכונות שלהם לא באמת עובדות או המפעילים לא באמת יודעים מה לבדוק. אני אומר את זה גם כי בטיסות שונות איפשרו או לא איפשרו דברים שונים. למשל מים, או סוללות.

באופן כללי, מדינה משוגעת לגמרי.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ספיריאל, עזרת לי מאוד.

לאחר הבדיקה, כל המכשירים שהזכרתי מוגדרים כבעלי סוללות קטנות (מחשב נייד בעל סוללה של כ-65WH, השאר הרבה פחות מזה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי מוזרים הסינים. בחלק מהבדיקות הבטחוניות שעברתי בטיסות שם הייתי משוכנע שאין להם באמת מושג מה הם בודקים ושזה נורא רנדומלי, כאילו הם שמעו שבעולם המערבי עושים בדיקות אז החליטו שגם אצלם צריך, אבל לא הגיעו למסקנה מה באמת צריך לבדוק. נראה לי גם שבחלק מהמקרים המכונות שלהם לא באמת עובדות או המפעילים לא באמת יודעים מה לבדוק. אני אומר את זה גם כי בטיסות שונות איפשרו או לא איפשרו דברים שונים. למשל מים, או סוללות.

באופן כללי, מדינה משוגעת לגמרי.

מסכים לגמרי, בטיסת פנים אחת החרימו אלכוג'ל, לא לפני שהדליקו לי אותו מול העניים כדי להוכיח לי שזה דליק (דה). בטיסה אחרת כל מי שלא הוציא לפני הבידוק את הסוללה הניידת לטלפון פשוט החרימו לו אותה לא משנה מה ההספק שלה.

אבל בגדול לא נתקלתי בבעיות עם לפטופ ומספר סוללות בגדלים שונים.

חשב לציין שהם דיי מקפידים על איסור ההטענה בטיסה עצמה בגלל מקרה שהיה לפני חודשיים שסוללה עלתה באש במהלך טיסה בטיסת אייר צ'יינה.

Sent from my SM-N9500 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי מוזרים הסינים.[...]הם שמעו שבעולם המערבי עושים בדיקות אז החליטו שגם אצלם צריך, אבל לא הגיעו למסקנה מה באמת צריך לבדוק.[...]באופן כללי, מדינה משוגעת לגמרי.

כן, זה נשמע תיאור די מדויק.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להעלות סוללות אסור לשלוח אותם במטען.

יש איסור גורף על שימוש בטלפונים במהלך הטיסה... איפד מותר! הזוי לחלוטין.

למה סין? מה איבדת שם?

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשב לציין שהם דיי מקפידים על איסור ההטענה בטיסה עצמה בגלל מקרה שהיה לפני חודשיים שסוללה עלתה באש במהלך טיסה בטיסת אייר צ'יינה.

בטח סוללה מייצור סיני... :-P

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להעלות סוללות אסור לשלוח אותם במטען.

יש איסור גורף על שימוש בטלפונים במהלך הטיסה... איפד מותר! הזוי לחלוטין.

למה סין? מה איבדת שם?

מעולם לא אסרו עליי להשתמש בטלפון, ולא על אף אחד אחר במהלך טיסות פנים. וניסיתי המון חברות גדולות וקטנות, רק אסרו על הטענה במהלך הטיסה.

Sent from my SM-N9500 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהלי בטיחות וביטחון הם דבר מוזר ולא תמיד צפוי.

לפני הרבה שנים, דווקא באיטליה, אסרו עלי להעלות למטוס כל מכשיר אלקטרוני חוץ מהטלפון הנייד. כיון שזה נודע לי בבדיקת הביטחון של כבודת היד נאלצתי למצוא ישראלים טובים שיכניסו את המצלמה והדיסקמן למזוודות שלהם.

סיפור הדיאודורנט שסיפרתי קודם התרחש בקוילין, עד מה שאני זוכר בבדיקות הביטחון בשנגהאי הבעיה ל התעוררה. אבל אולי זה היה כיון שהקבוצה כבר התארגנה לפי הנוהל של גוילין.

לגבי השימוש בטלפון במטוס - זה היה בטיסת פנים בחברה סינית - בהמראה צילמתי דרך החלון (ב-DSLR) בלי כל בעיה, אבל בהמשך הוצאתי את הטלפון (במצב טיסה) כדי לשחק בו ותוך פחות מדקה הופיע איש הביטחון שדרש לכבות אותו. בכלל, נושא השימוש בטלפונים בטיסה מאד לא אחיד, יש חברות שבהן כלל לא מבקשים לכבות את המכשירים אפילו בהמראה ובנחיתה, יש שמרשים שימוש עם כיבוי שלטי חובת חגירת חגורת הבטיחות, ויש כל מיני וריאציות אחרות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו עוד הוכחה שאין שום הגיון בתקנות (או אין באמת תקנות וכל חברה ממציאה לעצמה).

לצורך העניין, בטיסות פנים אירופאיות שיוצא לי לטוס בהן לא מעט, בהרבה מקרים כבר לא מזכירים אפילו לשים את הטלפונים על מצב טיסה ובפועל לא פעם שכחתי להפעיל אותו ומצאתי את עצמי מקבל פתאום הודעות לפני הנחיתה...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שיש מדינות\אזורים עם הוראות של הרגולטור ויש שלא.

מבחינתי הסיפור הזה מסין היה די מגוחך, שכן ה-IFE בטיסת אל על שבוע אחר כך היה מבוסס WiFi (ולזכותם לציין שפעל לא רע). ודי ברור לי שהבעיה הכי גדולה למי ששוכח לכבות את הטלפון או לעבור למצב טיסה הוא התרוקנות מהירה של הסוללה בגלל הנסיונות הממושכים ליצור קשר עם תחנות הבסיס הסלולריות.

אני לא חושב שיש תיעוד כלשהו של ארוע בטיחות תעופתי שנבע משידורים סלולריים. יש ארועי בטיחות הנובעים מהתלקחות סוללות. למרות שחלפו כמה שנים, עד היום יש בכל מקום שילוט האוסר להעלות note 7 למטוס.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר מדי הרבה ניסיון עם החברה האלה...

לצערי איסור מוחלט של המחוקק הסיני להשתמש בטלפונים... הזוי

אין בעיה לטעון, לא בהמראה ולא בנחיתה... הזוי2

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...