Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני יכול לקבוע באיזה מוסך לתקן רכב לאחר תאונה ?

שימו לב! השרשור הזה בן 778 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, לאחר תאונה ונזק רציני באוטו בן שנה וחצי, יש כמובן ביטוח מקיף, תאונה באשמתי לרכב הנפגע נזק זניח, לגבי הרכב שלי -האם אני יכול להחליט שאני רוצה לתקן הנזק במוסך מורשה שאני לקוח שלו? או שאני חייב להמתין שהסוכן ביטוח " יקבע " לי היכן לתקן הנזק?

אני מודע שישכנעו אותי למוסך הסדר תחת נסיון למשוך ולפתות אותי שיקזזו לי בסכום ההשתפות עצמית, בהנחה שאני מתעקש לשלם ההשתתפות עצמית שלי במלואה האם עדיין לביטוח שלי יש סמכות לקבוע לי היכן לטפל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המענה מקס,

אם ככה כיוון שהיום הביטוח לא עובד, אני יכול לשים בראשון בבקר הרכב במוסך ובמקביל לעדכן הסוכנות ביטוח על פרטי התאונה ועל עובדת היותו של הרכב בממוסך איקס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בוחר במוסך לפי הבנתך.

חברת הביטוח יכולה לצ'פר אותך אם תבחר במוסך הסדר (הפחתת דמי השתתפות עצמית, רכב חלופי, תשלום ישיר למוסך בלי צ'קים דחויים שלך) - אבל, בסופו של דבר, הבחירה בידך, כל עוד מדובר במוסך מורשה משרד התחבורה.

עוד שתי הערות:

1. אינך יכול לדעת מה הנזק האמיתי לרכב הנפגע. בעליו יכול לפנות לבדיקה במוסך ולגלות נזק נסתר שירול להיות משמעותי.

2. המחיר לתיקון רכבך במימון הביטוח יכול להיות גבוה מהמחיר במימון עצמי. בדוק זאת במוסך, יתכן שעדיף לך לוותר לחלוטין על תביעת הביטוח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב חדש במילא יתוקן על ידי חלפים חדשים.

למרות מה שמקס אמר - כיוון שאתה תובע את הביטוח שלך - אני כן ממליץ לך לקחת שמאי שנמצא ברשימת השמאים שלהם.

ממילא זה השמאי היחידי שמעניין אותם. גם אם תיקח חוות דעת משמאי אחר- הם ירצו לשלוח לך שמאי מטעמם. אז כצעד ראשון הייתי מכניס את הרכב למוסך שאני סומך עליו ומחכה שיבוא שמאי.

בדרך כלל אין בעיה מבחינת אישור תיקון החלקים הניזוקים. הבעיה הכי גדולה בין שמאי הבית לשמאי שלך היא ירידת הערך. ששמאי חברת הביטוח פוסק בחסר.

אני יודע שאמרת שיש לך נזק גדול, אבל לפעמים זה נראה נורא ומחליפים פנס, כנף ומכסה מנוע והכל בסדר.

לפעמים יש נזק לשלדה.

אז כאמור חכה לדוח השמאי שלהם ואם נראה לך שיש בעיה - תתקשר לאלי אמרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית במוסך שאתה בוחר.

הקנס על זה הוא כ ₪2000 לכל היותר אבל איכות התיקון יכולה להיות הרבה יותר טובה . שמאי מטעמך גם ידאג שלא יחליפו סתם חלפים לצורך ניפוח.

מוסך הסדר שאינו מקצועי עלול רק לגרום עוד נזק.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=5107670

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם ראיתם שהוא תובע את הביטוח שלו? לא את צד ג׳.

שמאי של חברת הביטוח חייב לראות את הרכב.

אם הוא בוחר להביא גם שמאי מטעמו אז הוא ישלם עליו ואם יהיה הבדל הם יפגשו בבית המשפט.

למה להגיע למצב כזה אם דוח השמאי הראשון בסדר? לזה יידאג המוסך שאתה בוחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון תודות למקס ולכל החברים פה שעזרו לי,

אז בבקר הגעתי למוסך החברה שבה אני לקוח קבוע, הם בסינרגיה עם החברת ביטוח שלי:),

דהיינו הם עובדים מולם באופן קבוע ושוטף,

הפקידת תביעות במוסך למעשה יצרה את הקשר הראשוני מול הביטוח שלי, היא (הפקידת מחלקת פחחות) הזמינה שמאי שמוסכם הן על הביטוח והן על המוסך, המתנתי לשמאי שעה קלה, הוא מילא דוח כמובן וצילם הכל, אין נזק לשילדה והכל זה חלקים חדשים להרכיב: פגוש, פנס ראשי וכו,

לא רק שאני לא אמור לשלם בשיק דחוי למוסך ואז לקבל החזר מהביטוח-אני בכלל לא מתנהל כספית מול הביטוח, הביטוח ישלם ישירות למוסך עלות התיקון, ההשתתפות עצמית תוחזר לי במלואה בהמשךכיוון שאני חבר מועדון מועדף במוסך מורשה הזה שאצלו רכשתי כבר 5 רכבים בשבע שנים האחרונות,

היחס היה לבבי מצד המוסך ומצד השמאי, עושה רושם שתאונות זה עסק בריווחי לכל המעורבים:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

אתה לא יכול לקבוע לאדם היכן יתקן את רכבו.

זה רכוש שלו והוא מחליט היכן לתקן.

אם מפעילים ביטוח ממילא מעורב שמאי שקובע את עלות התיקון.

אם מדובר בתאונה קלה ואתה בוחר לא להפעיל ביטוח, אתה יכול לבקש הצעת מחיר לפני התיקון כדי לוודא שהעלות תקינה, אבל אם יהיה בינכם חוסר הסכמה על עלות התיקון הוא עדיין זכאי לתקן היכן שתרצה, ואם לא תהיה מוכן לשלם לו הוא יתבע אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 778 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...