Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן קקטוס כרכב תורם בהנעה עם כבלים

avargel
שימו לב! השרשור הזה בן 2164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא זוכר איפה קראתי, שאסור באיזור חמור (מעבר לאיסור הקלאסי בכל רכב מודרני מחשש למתח חוזר שעלול לפגוע במחשב) להניע בעזרת סיטרואן קקטוס רכב אחר

אשמח לסימוכין לדבר, וכן לסיבה

תודה

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מעניין.

האיסור שאנו מכירים הוא שהרכב התורם - מנועו יהיה כבוי (אפילו מפתח הנעה מחוץ לסוויץ') למניעת נזקים כפי שציינת. כך אתה "תורם" רק את המצבר (ולא מסכן דברים אחרים).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי קקטוס,

ברכבים מודרנים יש סיכוי לנזק גם כשהכבלים מחוברים נכון,

חבר עם פוקוס 12 פעמיים פרק מצבר,

בשני הפעמים לאחר חיבור כבלים הלך מחשב גיר.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי קקטוס,

ברכבים מודרנים יש סיכוי לנזק גם כשהכבלים מחוברים נכון,

חבר עם פוקוס 12 פעמיים פרק מצבר,

בשני הפעמים לאחר חיבור כבלים הלך מחשב גיר.

אם קיימת אפשרות לנזק בהתנעה בעזרת כבלים אשר חוברו בצורה נכונה ובהתאם להנחיות הייצרן אזי ייצרני הרכב היו מפסיקים להסביר בספר הרכב כיצד להתניע רכב בעזרת כבלים.

אתה יכול להסביר לי כיצד נדפק מחשב הגיר כתוצאה מהתנעה בעזרת כבלים ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם חיבור רופף כתוצאה של תנינים לא תקינים או לא אוחזים הייטב על הקטבים, עלולים לגרום לתקלות ואף ליחידות בקרה שרופות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי קודם לכן חיבור לפי הנחיות הייצרן קרי לא חיבור רופף וכבלים תקינים.

אתה רואה עוד סיבה שמחשב הגיר נדפק פעמים ברכב של חברו של איצי בר

כתוצאה מהתנעה בעזרת כבלים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא זוכר איפה קראתי, שאסור באיזור חמור (מעבר לאיסור הקלאסי בכל רכב מודרני מחשש למתח חוזר שעלול לפגוע במחשב) להניע בעזרת סיטרואן קקטוס רכב אחר

אשמח לסימוכין לדבר, וכן לסיבה

תודה

מצאתי הסבר כיצד מתניעים רכב עם מצבר שהתרוקן בעזרת מצבר מרכב תורם. לא כתוב בשום מקום שהרכב התורם אסור שיהייה קקטוס.

נלקח מספר ייצרן הרכב עבור קקטוס 2015.

Pages from c4 cactus-OWNER'S HANDBOOK.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי קודם לכן חיבור לפי הנחיות הייצרן קרי לא חיבור רופף וכבלים תקינים.

אתה רואה עוד סיבה שמחשב הגיר נדפק פעמים ברכב של חברו של איצי בר

כתוצאה מהתנעה בעזרת כבלים ?

ראיתי דברים כאלו קורים וזה בגלל מתן או קבלת התנעה עם כבלים בצורה לא נכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(משום מה הלחצן ציטוט לא עובד לי)

אז בקשר לשאלה של מרק -

''אתה יכול להסביר לי כיצד נדפק מחשב הגיר כתוצאה מהתנעה בעזרת כבלים ?''

אינני יודע כאמור זה לא רכב שלי,

שאלתי את חבר שלי שוב מה בדיוק היה,

הוא אמר לי שחיבר עם כבלים תקינים - הגיר הפסיק לתפקד -במוסך אמרו שהמחשב הלך בגלל קצר.

אולי זה יעזור

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?53669-%D7%94%D7%AA%D7%A0%D7%A2%D7%94-%D7%A2-quot-%D7%99-%D7%9B%D7%91%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A4%D7%A9%D7%95%D7%98-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%95%D7%A2%D7%9D-%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91/page2

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון בימינו לכול מחשב המותקן ברכב כגון : ABS,הצתה/הזרקה, כריות אוויר, מחשב נוחות ולמחשב גיר יישנם מספר הגנות ברמת רכיב בפני ספייקים של מתח גבוה, ניתוק עומס פתאומי, חיבור של שני מצברים בטור בכדי לקבל מתח של 24 וולט על מנת להניע רכב עם סטרטר ל-12 וולט וחיבור של כבלים בקוטביות הפוכה.

אם מקפידים לחבר כבלים בצורה נכונה ומשתמשים בכבלים מתאימים ותקינים הסיכוי לשריפת מחשב הרכב קטן מאוד.

גם להגנות השונות יש מגבלות מסויימת אבל זה דיון ברמת רכיב המתאים לפורום אלקטרוניקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם מתעלק על השירשור - בעידן שבו יש בוסטרים בגודל של קופסת סיגריות ובעלות דומה, למה צריך בכלל לבקש כבלים מרכב אחר? שכל אחד יחזיק לו כזה בתא הכפפות ושלום על ישראל בלי להזיק ובלי להינזק.

מכונית קונים במזומן או שלא קונים בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוסטר במחיר הזה לא ייתן מענה בשעת הצורך. הוא יפרוק את עצמו, יהיה חלש ולא איכותי.

בעלות של כמה עשרות שקלים אתה מכין לבד כבלים חזרים מאוד. בוסטר איכותי גדול בארץ יעלה כ700₪.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...