Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת על מוסך מרכזי סובארו בפתח תקוה ומרכז שירות "לי" בכפר סבא.

fizban
שימו לב! השרשור הזה בן 2155 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברשותי סובארו BRZ 2017, בת שנה ושבוע.

לפני כשבוע קיבלתי התראה מאיתורן שאין מתח ברכב. קפצתי לרכב ואכן המצבר היה ריק. הנעתי עם כבלים מתוך מחשבה שכנראה לא סגרתי טוב את תא המטען והמצבר נגמר בגלל זה. נהגתי כחצי שעה וחזרתי הביתה.

יום למחרת הרכב שוב לא הניע והבנתי שכנראה יש בעיה עם המצבר. יש לי מד מתח ברכב וראיתי שכשהרכב מונע, הטעינה 14.3 וולט, כרגיל.

חשדתי שאולי בעקבות התקנת רדיו חדש יש זליגת מתח, אז עשיתי בדיקה וראיתי שאין. 0.08 אמפר.

קפצתי למוסך הראשי של סובארו והסברתי להם על הבעיה. אמרו לי שכדי להחליף מצבר צריך לחבר את הרכב למכונה שתבדוק את המצבר 3 שעות ותפסוק האם המצבר בעייתי.

העניין נראה לי תמוה מעט, כי בד"כ עושים בדיקות למצבר, כמו טעינה, עומס וזליגה. אבל אמרו לי שזה מה שהם עושים. אז שתקתי וחיכיתי.

אחרי 3 שעות בדיקה המכונה החליטה שהמצבר תקין, אז אמרו לי שאין מה לעשות ולא מחליפים, למרות שאמרתי להם שהנעתי כבר כמה פעמים עם כבלים, כולל מיד אחרי שאני מכבה מנוע. אמרו לי שאין מה לעשות.

הרכב גם הניע להם במוסך כשניסו.

הלכתי הביתה עצבני. יום למחרת הרכב דווקא הניע. אבל יום אחר כך לא.

קפצתי למתי שליט, חשמלאי רכב בכפר סבא. הוא בדק זליגה (תקין) ואת המצבר בעומס. שם ראינו שהמצבר דפוק ולא מספק מתח בעומס. רציתי לחזור למוסך בפתח תקווה ולהתחיל לצעוק, אבל החשמלאי המליץ לי ללכת למרכז שירות "לי" בכפר סבא (גם מורשה סובארו), כי הרי המצבר באחריות ויחליפו לי. אגב, הוא לא רצה לקבל תשלום על הבדיקות שעשה. כל הכבוד לו.

הגעתי למוסך שם, שמעו מה הבעיה, תוך דקה בדקו את המצבר וראו שתא אחד דפוק. החליפו לי מצבר באחריות ושלחו אותי לשלום. הבנתי שהמכונה שבודקת את המצבר 3 שעות יותר קשורה למצברי stop and go.

מסקנה:

מבחינתי המוסך בפתח תקווה לא מקצועי ואני לא חוזר לשם יותר. יש לי עוד 4 שנים אחריות ואני כנראה אטפל במוסך בכפר סבא, שם כנראה הם יודעים מה הם עושים.

כל הסיפור לא עלה לי כסף, אבל הוא עלה לי בזמן ועצבים, שרובו התבזבז במוסך בפתח תקווה.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

^^^

בהמשך לרשום מעלי, שלח את הסיפור במייל לשירות סובארו. היות שהרכב באחריות ולפיכך את הפתרון היית צריך לקבל בפשטות ויעילות כבר בפ״ת, מן הראוי לטיפול מחלקת השירות. הזמן שלך הוא לא חומר ביד היוצר.

בן

BENJ:

נ.ב- תיתפלאו מה סיאט איביזה 100 כ"ס יודעת לעשות

ROY:

אני באמת מתפלא. קפה אולי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...