Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחזוקה מונעת וטיפים לסיטרואן C4 פיקאסו 2015

burial
שימו לב! השרשור הזה בן 2189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

תודות לייעוץ והכוונה של פורום ייעוץ רכב, רכשנו סיטרואן C4 פיקאסו 2015 מליסינג

- 77 אלף קילומטר, עברה בהצלחה בדיקה במכון בדיקה שלי (למעט דברים מינוריים כמו החלפת צמיגים שטופלו)

- לרכב נשאר עוד חודש באחריות יבואן, ויש שנה אחריות מאוטו סנטר 10 מכלולים.

אשמח אם תוכלו לעזור לי להבין איזו תחזוקה מונעת, נדרש לרכב:

- לדוגמא, במוסך אמרו לי להקפיד על טיפול כל 20k (ובקרוב צריך טיפול) אבל מצד שני באחד הפוסטים כאן טענו שצריך כל 15k.

- וגם אם יש טיפים שוטפים ייעודיים לרכב הזה - אשמח לשמוע הכל.

- האם יש איזה "טיפול גדול"/"Cעיה גדולה" שמופיעה באיזור הקילומטראז' שלי שאני צריך להיות ער אליה ולהיות מודע אליה/לטפל בה מבעוד מועד ובכך לחסוך כסף?

תודה מראש על העזרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי שהכי פשוט לקחת למוסך מומחה לרכב שלך (מוסך גבע בתל אביב לדוגמא) שיחווה דעתו וייתן לך רקע טוב יותר מכל מה שאפשר לכתוב פה. לא לסוע במיוחד, אלא כשיגיע זמן הטיפול. סך הכל, רכב בקושי בן 3 לא אמורה להיות בעיה מיוחדת.

ברוב הרכבים ה"רגילים" מומלץ לבצע טיפול כל 15 אלף או שנה, המוקדם מביניהם.

היצרנים משחקים עם הנתון לטובתם. ברנו לדוגמא היצרן ממליץ כל 30 אלף לבצע טיפול, ועדיין רוב האנשים (שאני מכיר) מבצעים כל 15, להגיד לך שזה 100% ? לא, ועדיין, פסיכולוגית, 30 אלף נשמע הרבה בשביל שמן מנוע.

אבי מטפל ברנו קנגו, שכבר עברה את ה300 אלף קילומטר, פעם בשנה לפעמים יוצא לו אחרי 30 אלף לפעמים אחרי 40 אלף, פעם בשנה הוא מטפל קבוע, והרכב שורד יפה ללא תקלות מיוחדות. אני אישת מטפל כל 15 (לפעמים יוצא פעמיים בשנה, מה לעשות) ומרוצה.

כעקרון הדעה הרווחת (לא רק בארץ) היא לטפל כל 15. אבל במילים עדינות נגיד שסביר שלא יקרה כלום גם אם חלילה תיצמד למה שהיצרן אומר. לגבי הדגם שלך ספציפית - שוב - ממליץ לשאול את מוסך שמתמחה בו שייתן לך מידע מדוייק יותר.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את הדעה מעלי. ארץ חמה. טיפול כל 15K אינו מייקר את האחזקה משמעותית ושומר על המנוע והטורבו בפני בוצה , פיח ושער מרעין בישין.

אין דבר כזה טיפול גדול. יש טיפול במערכת הבלימה שדורש החלפה עפ הצורך והנסועה. כמו צמיגים.

מזל טוב ואם החליפו לך צמיגים אני מקווה שלא שמו מוצג סיני אלמוני כמו צמיג "יום טוב".

כלומר GoodDay במקום Goodyear

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

תודות לייעוץ והכוונה של פורום ייעוץ רכב, רכשנו סיטרואן C4 פיקאסו 2015 מליסינג

- 77 אלף קילומטר, עברה בהצלחה בדיקה במכון בדיקה שלי (למעט דברים מינוריים כמו החלפת צמיגים שטופלו)

- לרכב נשאר עוד חודש באחריות יבואן, ויש שנה אחריות מאוטו סנטר 10 מכלולים.

אשמח אם תוכלו לעזור לי להבין איזו תחזוקה מונעת, נדרש לרכב:

- לדוגמא, במוסך אמרו לי להקפיד על טיפול כל 20k (ובקרוב צריך טיפול) אבל מצד שני באחד הפוסטים כאן טענו שצריך כל 15k.

- וגם אם יש טיפים שוטפים ייעודיים לרכב הזה - אשמח לשמוע הכל.

- האם יש איזה "טיפול גדול"/"Cעיה גדולה" שמופיעה באיזור הקילומטראז' שלי שאני צריך להיות ער אליה ולהיות מודע אליה/לטפל בה מבעוד מועד ובכך לחסוך כסף?

תודה מראש על העזרה!

במקרה של הוספת שמן לא בתקן הנכון להחליף שמן ומסנן למניעת בוצה במנוע. לא לטפל במוסך שרואה את הרכב בפעם הראשונה למניעת נזקים שנגרמו מחוסר ידע. מקווה שהדגם עם המנוע 165 כס שהוא אמין ומשופר בהרבה מה 156 כס.

עריכה אחרונה על ידי ITSIK A
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל הדגם הזה ותנאי הנסיעה הישראליים, גם כל 15K זה הרבה.

ממליץ על החלפות שמן כל 10,000 ק"מ (ואם תפשפש בפורומים של מיני קופר באירופה, החולקת את אותו המנוע, תראה גם כאלה שמחליפים כל 7,500 ק"מ).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...