Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משפחתית האצ׳בק לזוג - 80K~

Liel Baruch
שימו לב! השרשור הזה בן 2170 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שרשור התייעצות קצת מפורט *מידיי*, אבקש סבלנות [emoji851]

עלו בי תהיות להחליף את הרכב, כיום אני מתנייד עם פיקנטו 13’, בבעלותי כבר שנתיים שתחיה.

אנחנו מתגוררים במרכז וכל סופש נוסעים להורים בצפון, יוצא לנו לנסוע בין 18-20K ק״מ בשנה, לא הכי כיף לעשות את זה עם פיקנטו, גם לא כל-כך נוח לי וגם שותה המון דלק (רגל לא כזאת כבדה, רוב הזמן בין 100-120 בכביש החוף).

הבת זוג מבחינתה- לא מבינה מה אני רוצה והיא לא רוצה להחליף, אוהבת את הגודל הזה של רכב, לי אישית נמאס.

על מה חשבתי?

רכב בסגנון סופר מיני מרווח-משפחית האצ׳בק, (דגש על מרווח, לא מחפש ספינה אבל צפוף לי בפיקנטו).

מה הכי חסר לי היום? בקרת שיוט, משענת יד, מולטימדיה (לא באמת חסר, סתם יכול להיות נחמד), בלוטות׳, נורות LED (לא DRL ולא פתרון אפטרמרקט, LED מקורי מהיצרן), יהיה נחמד אם יהיה מערכת בטיחות כלשהי (לא, מובילאיי זאת לא מערכת בטיחות בעיניי, זאת מערכת התראה מצפצפת), חוסר בידוד (רעשי רוח בעיקר), אשמח לרכב שקט יחסית בשיוט בינעירוני, וכמובן מרווח.

על מה חשבתי?

יונדאי i30 - לא תהיה חסכונית, ולא תיתן לי יותר מידי כנראה, חוץ מסאנרוף ובקרת שיוט.

מזדה 2 (פיור וויט בלבד) - נותנת כמעט הכל חוץ ממשענת יד (הבנתי שאפשר לרכוש דרך היבואן ישירות בעלות של סביב 1500 ש״ח כולל התקנה, מחיר שערורייתי לכל הדעות), וספק על המרווח, חלק אומרים לי שהיא צפופה וחלק אומרים שלא כל-כך, אשמח לחוות דעת מאנשים לא קטנים (1.80 גובה משקל 100).

מזדה 3 1.5 - אומרים שהיא כבדה ושתניינית, דעות?

מזדה 3 2.0 - האוטו שאני באמת רוצה, נותן כמעט הכל, כנראה יידרש לעלות קצת בתקציב בשביל למצוא אקזמפלר טוב.

סוזוקי קרוסאובר - אולי תהיה חסכונית אבל מרגיש לי

יותר מידיי כסף בשביל לשבת קצת גבוה לא?

פיג׳ו 208 - נוחה מאוד, מנוע טורבו בריא וגיר 6 הילוכים חף ממחלות (בינתיים), כנראה תהיה הכי זולה בחבורה אבל קצת קשה לי עניין הירידת הערך, בכל זאת, אף אחד לא אוהב להפסיד כסף על סטיגמה.

308 - אותו סיפור כמו ה208, ירידת ערך מאסיבית בגלל מוצא.

(מעצבן אותי מאוד בפיג׳ו שלוח המחוונים יושב מעל ההגה, מרגיש לא נוח ולא יודע אם יהיה קל להתרגל).

סיוויק האצ׳בק - נראות לא נוחה מאחורה וגם לא משהו מקדימה, מאוד אהבתי אותה מבחוץ אבל מבפנים פשוט לא.

וואגיות- לא בא בחשבון, לא קונה רכב עם DSG עד שלא ייתנו 10 שנות אחריות על הגיר.

רכב חדש לא בא בחשבון- לא רואה סיבה (לפחות לא בשלב הזה בחיים שלי).

עצות?

סליחה על החפירה וכל הכבוד למי שקרא הכל, אני יודע, אני לא בחור פשוט.

עריכה אחרונה על ידי Liel Baruch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחפור חופשי, בשביל זה אנחנו כאן...

אתה בטוח שכל הדגמים האלא שציינת פה מגיעים עם פנסי LED?? ממש לא נראה לי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוברט- LED זה לא משהו חקוק בסלע, פשוט מעדיף כי אני נוסע דיי הרבה בלילה.

צבי- כל דגמיי טויוטה משעממים אותי, האם אוריס מגיעה עם מערכות בטיחות? מאיזה שנתון? אבחון את האופציה למען החיסכון בדלק, תודה על העצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נשמע מדבריך שאזדה 3 2 ליטר תתאים ביותר, אבל אתה לא בתקציב.

מה עם לקסוס משומשת יותר בת4/5, אמנם ללא מערכות בטיחות מובנות אבל שקט הידור ואיבזור כן יהיה שם ביחד עם אמינות לא רעה.

חוץ מזה 208 חדשה מהשקית לדעתי תגלה אמינות לא פחות טובה ממשומשת בת 3, ירידת ערך זה לנביאים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוברט- LED זה לא משהו חקוק בסלע, פשוט מעדיף כי אני נוסע דיי הרבה בלילה.

יופי, כי למצוא משהו עם לדים משנתון מתקדם יחסית בתקציב הזה יהיה קשה עד בלתי אפשרי. יכול להיות שקסנונים יהיה קצת יותר קל, אולי...

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 2 בדגמים המאובזרים באמת עונה על כל הדרישות, באיזורים צפופים תמיד עדיף רכב קטן והיא אמנם לא מאוד מרווחת אבל תרגיש מרווחת יותר מהפיקנטו.

אם זה לא יספק אותך אז ה-3 ספיריט עונה על כל הדרישות, ב-80K תוכל לקנות אחת כזאת מ-2015. ההאצ'בק קצת פחות נפוצות אבל אני מאמין שתצליח למצוא כזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיג׳ו 208 - נוחה מאוד, מנוע טורבו בריא וגיר 6 הילוכים חף ממחלות (בינתיים), כנראה תהיה הכי זולה בחבורה אבל קצת קשה לי עניין הירידת הערך, בכל זאת, אף אחד לא אוהב להפסיד כסף על סטיגמה.

308 - אותו סיפור כמו ה208, ירידת ערך מאסיבית בגלל מוצא.

(מעצבן אותי מאוד בפיג׳ו שלוח המחוונים יושב מעל ההגה, מרגיש לא נוח ולא יודע אם יהיה קל להתרגל).

לגבי ירידת הערך אם תבדוק ביד2 מה המחיר הממוצע (בערך) ל208 (הדגם עם הטורבו) בת 3 שנים ומה המחיר לקיה ריו בת 3 שנים תגלה שהמחיר בערך אותו הדבר רק שהריו עלתה כחדשה יותר מה208.

לגבי לוח המכוונים מעל ההגה לא תדע עד שלא תנהג בה זמן ממושך לדעתי זאת אחת ההברקות שיש ברכב הזה זה מאפשר להחזיק את ההגה נמוך מאוד מה שלא מאמץ את הידיים בנסיעה ובו זמנית אני רואה את המהירות שלי גם כשאני מסתכל על הכביש ולא חייב להוריד את העיניים מהכביש כדי להבין על כמה אני נוסע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים עד כה.

בקשר לפוקוס- לא הבנתי כל כך איזה רמת אבזור אני צריך לחפש, מה שכן נראית טוב ואופציה טובה, לא מצאתי ביד 2 דגם האצבק אלא רק סדן (לא אוהב את המרכב הזה כל כך) אחפש שוב.

מזדה 2- אכן קורצת לי (וגם לבת זוג שזה כבר הישג), נותנת הכל ברמת אבזור פיור וויט, שאלה באמת כמה צפופה היא? איך היא בנסיעה בינעירונית של שעתיים +-?

מזדה 3 ספיריט- מצאתי כמה רכבים עם נתונים טובים על הנייר סביב שנתונים 14-15, מוצעות סביב 80-90K, מאמין שיהיה אפשר להתגמש אם צריך.

אין הרבה פיג׳ו 208 אקטיב מעל 2015 ביד2, מה שקיים נראה טוב, אבדוק את האופציה- איך ההתנהגות בכביש בינעירוני? התנהגות הכוונה לשקט/רעידות וכו׳.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזדה 2 ברמת גימור ספורט בכלל לא קיימת ביד2, או שפשוט לא מציינים שזה ״ספורט״ למרות שאני לא רואה סיבה ל-למה לא לציין.

פוקוס טיטניום 1.5 האצבק גם לא מצאתי כלום, חבל.

כרגע מתלבט בעיקר בין האוריס הייבריד- לא הבנתי עם איזה מנוע היא מגיעה(1.6 או 1.8) ובאיזה שנתון מומלצת?

מזדה 2 - האם יותר מרווחת מהפיקנטו ואיך היא בבינעירוני מבחינת רעש?

עוד שאלה- מה ההבדל בהחזקה בין סופר מיני למשפחתית קטנה (האצבק)? מבחינת עלות רישוי שנתי, ביטוחים (שניינו נהגים מעל גיל 24), מה עלות הטיפולים הממוצעים למשל ברכבים כמו אוריס/מזדה 3 למול מזדה 2/208?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר אחד ברור- נוחות נסיעה בסופר מיני לעומת משפחתית זה עולם אחר.

ה1.5 של מאזדה בכלל לא כבד, ההפך מנוע זריז וחלק, לדעתי האופציה הטובה ביותר בשבילך.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2170 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...