Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השמטת פרטים, ביצוע מכירת רכב שלא נעשתה בתום לב

שימו לב! השרשור הזה בן 2180 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מנסיוני יעלה כבודו את הדרישה לתשלום של ה 807 ש"ח ואת הדרישה של התשלום של 2,152 ש"ח.

הסתר פרטים אישיים.

אולי מזה נחכים.

סליחה אבל לא ממש הבנתי את כוונתך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בקיצור, צלם את המסמכים, ובאמצעות תוכנה כלשה (אפילו paint הבסיסית) טשטש את פרטי הזיהוי שלך ושל הרכב. אתה יכול גם לעשות פוטוקופי ולטשטש אותו אם טוש, ואזל תלצלם אותו. את הצילוםן (בסורק או בטלפון) העלה לכאן באמצעות הכפתור הייעודי (שלישי משמאל בשורת האייקונים שבראש תיבת כתיבת התגובות).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפקידה במשרד הרישוי יש כל הנתונים על הטסט (מתי בוצע לאחרונה) - כנראה שלא היית קשוב לה ברגע העברת הבעלות -טעות/בעיה שלך.

למה לדבר ככה לא יפה לזלזל בבן אדם ולקבוע עובדות על בסיס כלום? כאילו מבחינתך זה לגמרי תלוש מהמציאות שהפקידה פשוט לא אמרה לו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא טוב את השרשור לפני שאתה מגיב. פות"ש כתב שהפקידה שאלה אותו אם הוא מודע שאין לרכב טסט.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא טוב את השרשור לפני שאתה מגיב. פות"ש כתב שהפקידה שאלה אותו אם הוא מודע שאין לרכב טסט.

ואתה ממשיך באותו קו....

קראתי מצויין. אתה תקרא טוב לפני שאתה מגיב אולי. נכון שהיא שאלה, ו...? הוא מודע לזה שאין טסט. מאיפה לו להבין מהשאלה שלה שאין טסט שנתיים ויש חוב של יותר מאלפיים שקל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואתה ממשיך באותו קו....

קראתי מצויין. אתה תקרא טוב לפני שאתה מגיב אולי. נכון שהיא שאלה, ו...? הוא מודע לזה שאין טסט. מאיפה לו להבין מהשאלה שלה שאין טסט שנתיים ויש חוב של יותר מאלפיים שקל?

למה לדבר ככה לא יפה לזלזל בבן אדם ולקבוע עובדות על בסיס כלום? כאילו מבחינתך זה לגמרי תלוש מהמציאות שהפקידה פשוט לא אמרה לו?

אתה לא צריך אותי בשביל לסתור את טיעוניך. אתה זאת נפלא בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך אותי בשביל לסתור את טיעוניך. אתה זאת נפלא בעצמך.

אני אעזור לך עם הבנת הנקרא אם זה קשה לך.

אמרתי נכון שהיא שאלה למה שאתה אמרת ומה שפות"ש אמר שהיא שאלה אם הוא מודע לזה שהרכב לא עבר טסט. והוא אכן לא עבר טסט כפי שנאמר לפות"ש. הכוונה שהיא לא אמרה לו שהרכב בחוב של מעל אלפיים שקל וכנראה לא עבר כבר כמה שנים טסט (או כל סיבה אחרת למה יש את החוב).

קאפיש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה היית איתו במשרד התחבורה?? איך אתה יודע מה היא אמרה? פות"ש ציין שהיא שאלה אותה - עובדה. יכול להיות שהיא אמרה לו פרטים נוספים, יכול להיות שלא. בכל מקרה, לפות"ש הייתה אפשרות לשאול את הפקידה ולקבל את כל המידע . הוא לא השכיל לעשות זאת - בעיה שלו. זה בדיוק כמו שאדם קונה רכב, אך מחליט שלא לבצע בדיקת קנייה - בעיה שלו.

בלי קשר, עדיין מחכים שפות"ש יעלה את הטפסים לתשלום, כפי שביקשו ממנו. אולי זה ישפוך אור על המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה היית איתו במשרד התחבורה?? איך אתה יודע מה היא אמרה? פות"ש ציין שהיא שאלה אותה - עובדה. יכול להיות שהיא אמרה לו פרטים נוספים, יכול להיות שלא. בכל מקרה, לפות"ש הייתה אפשרות לשאול את הפקידה ולקבל את כל המידע . הוא לא השכיל לעשות זאת - בעיה שלו. זה בדיוק כמו שאדם קונה רכב, אך מחליט שלא לבצע בדיקת קנייה - בעיה שלו.

בלי קשר, עדיין מחכים שפות"ש יעלה את הטפסים לתשלום, כפי שביקשו ממנו. אולי זה ישפוך אור על המצב.

אני לא הייתי איתו אבל אני לא נוטה לזלזל באנשים על סמך תחושות אישיות לתרחישים שאני ממציא אצלי בראש.

אני לא יודע מה היא אמרה או לא אמרה אבל אני מסתמך על פות"ש שעד עכשיו לא נתן לי סיבה לא להאמין למה שהוא מספר. אתה טענת שהוא לא היה קשוב לה כלומר שהיא כן אמרה לו שיש חוב גדול יותר והוא פשוט לא הקשיב ולכן זה בעיה שלו. זה מה שאמרת. על סמך מה אמרת זה? לא ברור. נכון לפות"ש הייתה אפשרות לשאול את הפקידה ולקבל את כל המידע, אבל הוא ידע שהרכב לא עבר טסט, וכשהפקידה שאלה אותו אם הוא מודע לזה (מבלי לציין שמדובר בטסט לפני שנתיים או לא יודע מה עוד גרם לחוב שם לתפוח) הוא שיער שהיא התכוונה למה שבעל הרכב אמר לו שזה רק טסט אחרון. היה פה צירוף מקרים וחוסר מזל. יכול להיות שהיה צריך לברר גם איתה בדיוק את גובה החוב ליתר ביטחון, כך או כך, להאשים אותו שהוא לא הקשיב ושזה בעיה שלו זאת לא הדרך. רימו את הבן אדם, זה ממש לו בעיה שלו. ויש לו כל זכות לנסות להשיג את כספו בחזרה אם יוכל להוכיח זאת כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו לא מסתדר בסיפור הזה - אם האגרה לא שולמה במשך שנתיים, הרי שרשיון רכב העדכני היה צריך להכיל את כל הסכום לתשלום (קרי 3000 ש"ח במקרה שלך). בעל הרכב לא יכל להדפיס רק רשיון לשנה האחרונה בעלות 800 ש"ח. בנוסף -לפקידה במשרד הרישוי יש כל הנתונים על הטסט (מתי בוצע לאחרונה) - כנראה שלא היית קשוב לה ברגע העברת הבעלות -טעות/בעיה שלך.

יתרה מזאת - רכב שלא חודש רשיונו שנתיים, חייב לעבור מעבדה כדי לחזור לכביש.

בשבילך ,קרישי. אני לא טוען שום דבר בלי לדעת בוודאות. לכן המילה, "כנראה". מדוע זו התחושה שלי? כי יש משהו לא הגיוני בסיפור המקרה המתואר, כפי שגם מגיבים אחרים סבורים, בדומה אליי. הרכב בלי טסט שנתיים, אליבא ד'פות"ש, לפקידה במשרד הרישוי זה נראה חריג, לכן היא הסבה את תשומת ליבו לעניין. הוא בחר שלא להתייחס לזה - זו הבעיה שלו. בנוסף, מוכר פרטי אינו כפוף לחוק גילוי נאות, כלומר אין כאן באמת "תרמית" כהגדרתך. ייתכן שהוא בעצמו לא ידע על החובות. יתרה מזאת - אני מתעסק המון עם רשיונות רכב ונהיגה, ולא מובן לי איך שולם חלק מהאגרה בלבד, והרכב עדיין עבר טסט. ההסבר היחיד שאני יכול לספק לכך, שהמוכר הציג רשיון ישן עם חוב של 800 ש"ח, אבל זה הרכב לא היה עובר טסט, כמובן.עדיין מחכים לצילום המסמכים שיעלה פות"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשבילך ,קרישי. אני לא טוען שום דבר בלי לדעת בוודאות. לכן המילה, "כנראה". מדוע זו התחושה שלי? כי יש משהו לא הגיוני בסיפור המקרה המתואר, כפי שגם מגיבים אחרים סבורים, בדומה אליי. הרכב בלי טסט שנתיים, אליבא ד'פות"ש, לפקידה במשרד הרישוי זה נראה חריג, לכן היא הסבה את תשומת ליבו לעניין. הוא בחר שלא להתייחס לזה - זו הבעיה שלו. בנוסף, מוכר פרטי אינו כפוף לחוק גילוי נאות, כלומר אין כאן באמת "תרמית" כהגדרתך. ייתכן שהוא בעצמו לא ידע על החובות. יתרה מזאת - אני מתעסק המון עם רשיונות רכב ונהיגה, ולא מובן לי איך שולם חלק מהאגרה בלבד, והרכב עדיין עבר טסט. ההסבר היחיד שאני יכול לספק לכך, שהמוכר הציג רשיון ישן עם חוב של 800 ש"ח, אבל זה הרכב לא היה עובר טסט, כמובן.עדיין מחכים לצילום המסמכים שיעלה פות"ש.

זה הקטע, שהיא לא הסבה את תשומת לבו לעניין...

אני חושב שכל בן אדם, גם הכי דפ"ר שיש, היה מבחין שאומרים לו חוב של אלפיים שקל לעומת ה-800 שנאמרו לו קודם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הקטע, שהיא לא הסבה את תשומת לבו לעניין...

אני חושב שכל בן אדם, גם הכי דפ"ר שיש, היה מבחין שאומרים לו חוב של אלפיים שקל לעומת ה-800 שנאמרו לו קודם...

מציע לך לא להגיב לו כל כך כי ההבנה שלו והתגובות שלו לא מתאימות לפה.

לא נאמר לי דבר מלבד המילים המדוייקות של : "אתה יודע שאין לרכב טסט?".

אוסיף ואומר שיש לי הקלטה של המוכר שאומר לי בווצאפ : "הפקידה שאלה אותך אם אתה מודע שהרכב בלי טסט" וגם הוא לא אמר פרק זמן כי הוא יודע טוב מאוד שהוא העלים חובות היסטוריים.

לא צויין פרק זמן, לא צויין גובה החוב ולא כלום, אם היו אומרים לי 2152 שקל מלכתחילה והייתי יודע לפני העברת הבעלות כנראה שלא הייתי למצב של רכישת הרכב או לבעיה שאפתח אשכול ואשאל את דעת הקהל.

למי שאין להגיב משהו נורמלי או רציני עם כוונה טובה שפשוט ימשיך הלאה תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפות"ש - כמה מגיבים ביקשו ממך לעלות לכאן את רשיון הרכב שאיתו עברת טסט (לטענתך). טרם עשית זאת. אם אין לך רצון לספק מידע מהימן, הנך מוזמן להמשיך הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאמרתי - מבחינה חוקית המוכר הפרטי לא חייב בגילוי נאות, עקב הסיבה הפשוטה שייתכן מצב שלא ידע על החוב. עמדה לך האפשרות לבדוק שיעבודים/עיקולים/חובות שיש לרכב- את זה תמיד מציעים במעמד העברת בעלות. בחרת שלא לעשות כן . כעת אין לך מה לבוא בטענות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך לא להגיב לו כל כך כי ההבנה שלו והתגובות שלו לא מתאימות לפה.

לא נאמר לי דבר מלבד המילים המדוייקות של : "אתה יודע שאין לרכב טסט?".

אוסיף ואומר שיש לי הקלטה של המוכר שאומר לי בווצאפ : "הפקידה שאלה אותך אם אתה מודע שהרכב בלי טסט" וגם הוא לא אמר פרק זמן כי הוא יודע טוב מאוד שהוא העלים חובות היסטוריים.

לא צויין פרק זמן, לא צויין גובה החוב ולא כלום, אם היו אומרים לי 2152 שקל מלכתחילה והייתי יודע לפני העברת הבעלות כנראה שלא הייתי למצב של רכישת הרכב או לבעיה שאפתח אשכול ואשאל את דעת הקהל.

למי שאין להגיב משהו נורמלי או רציני עם כוונה טובה שפשוט ימשיך הלאה תודה רבה.

העניין הוא שבארץ, בניגוד למקומות אחרים, לא מוחלים על חובות עבר בטסט - ורכב בדרך כלל לא יכול לשלם את אגרת הרישוי האחרונה בלבד ולגשת למבחן רישוי.

בגלל זה העניין מעלה הרבה סימני שאלה, שאולי עשו אצלך טעות.

מבחינת תביעה אתה בבעיה - כי אמרו לך שהרכב ללא טסט ואז זה מילה שלך מול מילה שלו לגבי אורך הזמן שהרכב ללא טסט או חובות האגרה.

מצד שני - אם הפקידה הדפיסה לך אגרת רישוי עם מחיר של 800 ש"ח - אז הגיוני מבחינתך להניח שזהו החוב.

אנשים רוצים לראות את דרישת החוב להבין במה מדובר. אם לא מרגיש לך בנוח להעלות אותה - אתה יכול לנסוע למשרד הרישוי, לאותה פקידה ולשאול אותה מאיפה צץ עכשיו 2000 ש"ח - היא הדפיסה 800. אם התשובה לא מספקת אותך. תגיש תביעה קטנה - מקסימום תזכה במשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2180 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...