Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השמטת פרטים, ביצוע מכירת רכב שלא נעשתה בתום לב

שימו לב! השרשור הזה בן 2160 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לפני שבועיים רכשתי רכב מאדם שמכר את הרכב של אבא שלו (אביו נפטר).

טען כי הרכב שמור והציג פרטים של האוטו וטסט, וציין כי הרכב עומד חצי שנה ללא טסט (אגרה על סך 800 ש"ח).

קבענו לקזז את מחיר הטסט מסה"כ הרכב לחצנו ידיים ועשינו זכרון דברים פשוט שבו לא נרשם דבר לגבי הטסט.

בגלל שהעברת הבעלות הייתה מהנפטר אליי נאלצנו לפנות למשרד הרישוי ולבצע העברה שם, שילמתי את האגרה הנ"ל והעברנו בעלות.

יומיים אחרי ההעברה אני קולט על הטופס החדש סכום של 2,152 ש"ח, מתקשר למשרד הרישוי ומגלה שהרכב שנתיים + ללא טסט, וגם בעת העברת הבעלות לא ציינו בפניי דבר על שהסכום אינו 800 ש"ח או שהרכב עמד זמן אחר, מה שכן שאלו אותי זה אם אני מודע שלרכב אין טסט שכמובן ידעתי שהרכב ללא טסט חצי שנה.

התקשרתי למוכר ושאלתי אם הוא יודע משהו על זה וביקשתי שישלם את המחיר כיוון שהוא הסתיר ממני חובות היסטוריים והוא אמר שהוא מסרב לשלם וענה בזלזול ומיהר לנתק.

מה אתם אומרים? אשמח לקבל דעות, הצעות וכל מה שאפשר.

האם משרד הרישוי מחוייב להודיע על התקופה שהרכב ללא טסט ומהו הסכום שצריך לשלם?

איך יכול להיות שהרכב עבר בעלות וטסט כשעדיין יש חוב כזה גדול על הרכב?

האם המידע הזה של החובות נגיש באופן חופשי לציבור?

תודה מראש לרציניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש לך הקלטה או בזכרון דברים כתוב שטסט לא שולם חצי שנה?

משרד הרישוי הודיע לך, שאלו אותך "אתה יודע שהרכב לא טסט"? אמרת כן, הביאו לך טפסים.

מה עוד אתה מצפה מהם? הם לא צד במכר אתה ילד גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שהתשובה רצינית

סיכמת לרכוש רכב במחיר נניח 20000 ש"ח

כיוון שאמרו לך שלרכב אין טסט חצי שנה ומדובר ב 800 שח סיכמנת שאתה רוכש את הרכב ב 19200, והסכום הזה נרשם בזכרון דברים.

אם אין לך משהו אחר להוכיח כנראה שתצטרך לבלוע את הצפרדע.

איך לא ראית זאת כאשר קיבלת את הטופס במשרד הרשוי?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שהתשובה רצינית

סיכמת לרכוש רכב במחיר נניח 20000 ש"ח

כיוון שאמרו לך שלרכב אין טסט חצי שנה ומדובר ב 800 שח סיכמנת שאתה רוכש את הרכב ב 19200, והסכום הזה נרשם בזכרון דברים.

אם אין לך משהו אחר להוכיח כנראה שתצטרך לבלוע את הצפרדע.

איך לא ראית זאת כאשר קיבלת את הטופס במשרד הרשוי?

זה אוטו שני שלי ופעם ראשונה שאני מבצע העברת בעלות לבד..

הבנאדם הציג לי את זה ואמר בפירוש שלא שילם טסט אחרון, יש לי חבר שהגיע איתי ונכח בעת ביצוע העסקה ושמע גם שהבנאדם אמר טסט חצי שנה ושהוא הראה לשנינו את הטופס היחידי שיש לשלם.

ולא יודע, לא העלתי בדעתי שהבנאדם יעבוד עליי ככה, כאילו יש דרכים לפתור דברים כאלה כמו להקפיא את הרישיון ואז לא תצטרך לשלם אגרה, וסליחה שאני יוצא פה תמים מידי אבל פשוט לא חשבתי על האפשרות שהבנאדם ישקר לי בפנים ככה על הרכב..

הציעו לי לתבוע אותו וביחד עם העד והכל אולי השופט יחליט לטובתי אבל אני מנסה לאסוף כמה שיותר מידע מסביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך עד מצבך יותר טוב

האם יש לך את המסמך שעל סמך זה הבנת שמדובר רק ב 800 ש"ח?

ותוכל לתבוע בבית משפט לתביעות קטנות, רק קח בחשבון שהשופט מאמין פחות לחבר שלך המעיד לטובתך, מאשר אילו היה מדובר באדם נייטרלי לחלוטין.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך עד מצבך יותר טוב

האם יש לך את המסמך שעל סמך זה הבנת שמדובר רק ב 800 ש"ח?

ותוכל לתבוע בבית משפט לתביעות קטנות, רק קח בחשבון שהשופט מאמין פחות לחבר שלך המעיד לטובתך, מאשר אילו היה מדובר באדם נייטרלי לחלוטין.

כן יש לי את המסמך של ה807 ש"ח משולמים.

כן אני מבין שהוא עלול פחות להאמין לי, אבל ואללה שווי הרכב הינו כ7000 ש"ח, מחיר האגרה עולה כ3000 ש"ח כולל ה800 וה2152, לפי שכל הישר די טריוויאלי לומר שאדם שפוי לא ירכוש רכב במחיר מלא אם ידוע לו שעלות האגרה היא בגובה שליש מהמחיר אלא המחיר יקוזז בהתאם או שלא תתבצע רכישה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו לא מסתדר בסיפור הזה - אם האגרה לא שולמה במשך שנתיים, הרי שרשיון רכב העדכני היה צריך להכיל את כל הסכום לתשלום (קרי 3000 ש"ח במקרה שלך). בעל הרכב לא יכל להדפיס רק רשיון לשנה האחרונה בעלות 800 ש"ח. בנוסף -לפקידה במשרד הרישוי יש כל הנתונים על הטסט (מתי בוצע לאחרונה) - כנראה שלא היית קשוב לה ברגע העברת הבעלות -טעות/בעיה שלך.

יתרה מזאת - רכב שלא חודש רשיונו שנתיים, חייב לעבור מעבדה כדי לחזור לכביש.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו לא מסתדר בסיפור הזה - אם האגרה לא שולמה במשך שנתיים, הרי שרשיון רכב העדכני היה צריך להכיל את כל הסכום לתשלום (קרי 3000 ש"ח במקרה שלך). בעל הרכב לא יכל להדפיס רק רשיון לשנה האחרונה בעלות 800 ש"ח. בנוסף -לפקידה במשרד הרישוי יש כל הנתונים על הטסט (מתי בוצע לאחרונה) - כנראה שלא היית קשוב לה ברגע העברת הבעלות -טעות/בעיה שלך.

אז איך תסביר את זה ששילמתי את האגרה של ה800 שח והעברתי את הרכב טסט חלק ותקין?

וכן הייתי קשוב, אני מבקש לא לזלזל ולכתוב דברים לא קשורים, אני לא טיפש ולא חסר קשב, אני לא מנוסה אולי אבל אני יודע את הסיטואציה טוב מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איך תסביר את זה ששילמתי את האגרה של ה800 שח והעברתי את הרכב טסט חלק ותקין?

וכן הייתי קשוב, אני מבקש לא לזלזל ולכתוב דברים לא קשורים, אני לא טיפש ולא חסר קשב, אני לא מנוסה אולי אבל אני יודע את הסיטואציה טוב מאוד.

כפי שאמרתי - משהו לא מסתדר בסיפור שלך. אם שילמת ועברת טסט, מאיפה צץ החוב?

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק רכב מיושן חייב בדיקת מעבדה - הרכב יחשב מיושן רק בשנה הבאה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאמרתי - משהו לא מסתדר בסיפור שלך. אם שילמת ועברת טסט, מאיפה צץ החוב?

זה בדיוק חלק מהבעיה ומה שגם אני לא מבין....

תאמין לי אם היו לי את התשובות האלה לא הייתי שואל בכלל, מחפש אנשים עם ניסיון במקרים דומים או משהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני יעלה כבודו את הדרישה לתשלום של ה 807 ש"ח ואת הדרישה של התשלום של 2,152 ש"ח.

הסתר פרטים אישיים.

אולי מזה נחכים.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2160 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...