Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנוגע למזגן מרכזי - דירת קבלן

adidas1
שימו לב! השרשור הזה בן 2160 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נצא מנקודת הנחה שאף אחד לא עובד בלי רווח, היכן עליי לצפות שיחסכו עליי? איכות התריסים?

קיבלתי כ-5 הצעות ממתקינים מומלצים, כולם נעו באיזור המחיר הזה +- 200 שקל.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אשמח אם מישהו יוכל לענות לשאלות האלו.

יש אגב הצעות לדברים הבאים?

1. ספק להתקנת מזגנים לקבלת הצעת מחיר

2. המלצה על מזגן מיני מרכזי איכותי (לא אינוורטר, או שאולי כן?) עם value for money טוב. מצרף תוכנית דירה במידה וזה עוזר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נצא מנקודת הנחה שאף אחד לא עובד בלי רווח, היכן עליי לצפות שיחסכו עליי? איכות התריסים?

* איכות העבודה.

* איכות ביצוע גימורים (גבס, מספר שכבות שפכטל וכד')

* שירות לאחר מכירה.

תתפלא לשמוע שיש כאלה שלא יודעים לחשב את ה"קטנות" ובסופו של דבר עובדים דיי בחינם.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאלו ששמים חוטים לא מתאימים בחיבור לספוטים.

יש כאלו שמתקמצנים על צינור שרשורי במידה וצריך.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם מישהו יוכל לענות לשאלות האלו.

יש אגב הצעות לדברים הבאים?

1. ספק להתקנת מזגנים לקבלת הצעת מחיר

2. המלצה על מזגן מיני מרכזי איכותי (לא אינוורטר, או שאולי כן?) עם value for money טוב. מצרף תוכנית דירה במידה וזה עוזר

תשמע, אני יודע שאני הפארטי פופר פה.

אבל. קודם כל - רוב הקבלנים לא נותנים מזגן. רובם נותנים "הכנה" שלא שווה לכלום.

כן, הקבלן מיזוג שלו "עוקץ" אותך - אבל ברוב המקרים, גם אם תזדכה על המזגן - אז זאת תצא האופציה הכי זולה, או קרוב אליה.

ובמקרה הזה - כבר דואגים לך להכל. אתה מקבל דירה מוכנה, לא צריך להתעסק עם זה. לחפש ספקים, לחפש מזגנים. יש לך מספיק כאב ראש גם ככה. אני בטוח.

בכל מקרה- לגבי בעל מקצוע מומלץ - מהיכן אתה בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הקבלן מיזוג שלו "עוקץ" אותך - אבל ברוב המקרים, גם אם תזדכה על המזגן - אז זאת תצא האופציה הכי זולה, או קרוב אליה.

צודק.

מזגניסטים שעובדים בפרוייקטים של קבלנים מוכרים את העבודה במחיר זנות ומשלימים את הפערים דרך השידרוגים.

כפי שניתן לראות כאן, יש פער של כ 1500-2000 שח בין מחיר השוק למחיר שהוא קיבל לשידרוג - וכאן בדיוק מגיעה ההשלמה של המזגניסט בין המחיר שהקבלן שילם למחיר השוק של עבודה כזו.

בנוגע לעבודה עצמה - שים לב לתגובתו של dany לדברים שאמרתי:

שים לב לניו-אנסים שרואים בהסתכלות של לקוח רגיל כלפי הנושא; לעניין העבודה אין ערך ואין איכות (האם אקבל עבודה איכותית יותר או פחות ?). מבחינתו התקנה של מזגן היא התקנה של מזגן ואין שונה בין אחד לשני. בהסתכלות של לקוח, יכולים לחסוך עליו רק באיזה חלק זול ולא במקצועיות ואיכות העבודה (כולנו יודעים ש: ידע = כסף = זמן).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שאני לא יודע לתמחר איכות עבודה. אסביר:

יש בעל מקצוע. 35 שנה בענף. אז ניסיון לא חסר לא, נכון? זה אומר שהעבודות איכותיות? זה אומר שתקלב עבודה טובה? ממש לא.

יש בעל מקצוע שלוקח יותר. זה מבטיח איכות עדיפה? ממש לא.

יש המלצה על בעל מקצוע ממכר - בדרך כלל זה לא שווה הרבה. לא פעם סיפרו לי על עבודה מדהימה שבעל מקצוע עשה ושבאתי להתרשם, הייתי מופתע לרכה מהרמה הנמוכה.

וזה העניין - אלא אם כן יש לי ניסיון קודם עם בעל המקצוע קשה לי להעריך את המקצועיות שלו. אז קשה לי להכניס את זה לשקלול.

אתה מתעסק מזה מספר שנים בתחום השיפוצים. איזה אחוז מהאנשים שביקשו הצעות מחיר הלך לראות עבודות קודמות? אתה תפתיע אותי עם תגיד יותר מ-10%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההצעות שקיבלתי היו מחברות "גדולות" ולא מתקינים קטנים, אחד מהם מאוד מומלץ באתר "מתאכלסים", האחר קבלן מיזוג שביצע את כל ההכנות בפרוייקט שגם מבצע התקנות,

את ההתקנות שלו בהחלט בדקתי והתרשמתי לטובה.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שאני לא יודע לתמחר איכות עבודה. אסביר:

יש בעל מקצוע. 35 שנה בענף. אז ניסיון לא חסר לא, נכון? זה אומר שהעבודות איכותיות? זה אומר שתקלב עבודה טובה? ממש לא.

יש בעל מקצוע שלוקח יותר. זה מבטיח איכות עדיפה? ממש לא.

יש המלצה על בעל מקצוע ממכר - בדרך כלל זה לא שווה הרבה. לא פעם סיפרו לי על עבודה מדהימה שבעל מקצוע עשה ושבאתי להתרשם, הייתי מופתע לרכה מהרמה הנמוכה.

וזה העניין - אלא אם כן יש לי ניסיון קודם עם בעל המקצוע קשה לי להעריך את המקצועיות שלו. אז קשה לי להכניס את זה לשקלול.

אתה מתעסק מזה מספר שנים בתחום השיפוצים. איזה אחוז מהאנשים שביקשו הצעות מחיר הלך לראות עבודות קודמות? אתה תפתיע אותי עם תגיד יותר מ-10%.

אתה צודק, אין אפילו 10%.

העניין הוא שבעבודות שיפוצים אנשים רואים שיפוץ (חברים\מכרים\משפחה) ואז מגיעים אליי - אז עבודה אחת הם כרגע ראו. ברגע שהם ראו עבודה - אזי הצורך ללכת לבדוק עוד עבודות כבר פוחת.

עניין הניסיון במיזוג מתחלק ל-2: ניסיון בהתקנה (פיזית) וניסיון בתכנון. ניסיון בהתקנות יש - בתיכנון רוב המתקינים לא מבינים.

במיזוג רוב האנשים לא מבינים: הם מקבלים מוצר מוגמר ברמת "עובד" או "לא עובד". לא מבינים כלום בתיכנון, התאמה, מה יש בשוק, מה מתאים לי, האם המזגניסט שם לב לפרטים הקטנים ? האם הוא דאג לאטום חורים שדרכם יכול לזרום אויר ממקומות לא אטומים (פירי צינורות 4 צול וכד') ? וכו' וכו'.

אף אחד לא באמת בדק האם המערכת שלו עובדת BY THE BOOK, האם הטמפ' שאנחנו קובעים באמת מתקבלת או שיש בעיית תיכנון שמשפיעה על העניין ?

הבעיה בתחום היא שברגע שהמתקין סיים את העבודה ועבר לבית הבא, אין לו אפשרות "לחיות" עם ההתקנה, לנתח האם היא עובדת כראוי ולראות -אם יש בעיה - מה הפתרון התיכנוני שצריך ליישם בשביל שזה לא יקרה.

תכל'ס ? זה לא מעניין גם אף אחד מהם - העיקר שזה עובד (וככה זה נראה לא רק בתחום הזה, אלא בעוד הרבה...). זה חלק ממה שהופך הרבה מאוד ענפים מקצועיים (שבמדינות אחרות "זוכים" לקצת יותר "כבוד") שהם עולם ומלואו, לבזויים ולא מוערכים.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון שלי, ככל שהבית גדול ככה זה יותר משתלם לוותר על המזגן של הקבלן.

עוד נושא שחשוב לדון בוא הוא כמה שנים אתה מתכוון לחיות בבית? אם הטווח הוא 5-10 שנים אז לרוב לא משתלם לשדרג.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובמקרה הזה - כבר דואגים לך להכל. אתה מקבל דירה מוכנה, לא צריך להתעסק עם זה. לחפש ספקים, לחפש מזגנים. יש לך מספיק כאב ראש גם ככה. אני בטוח.

בכל מקרה- לגבי בעל מקצוע מומלץ - מהיכן אתה בארץ?

תודה רבה על התשובות. אני גר ברמת גן.

כתבו לי למעלה שהמזגן שהוצע לי הוא ברמת דירוג אנרגטי F (אלקטרה emdv 50), האם יש המלצה למזגן שאינו אינוורטר שיהיה עדיף?

דבר נוסף, קיבלתי ממעצבת הפנים שלי את תוכנית המיזוג אחרי שינויים. מה דעתכם עליה לעומת התוכנית הבסיסית מבחינת מיקום הפתחים וההנמכות?

שוב תודה לכולם על העזרה.

תוכנית לאחר שינויים.pdf

תוכנית מקורית.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוכנית של המעצבת יעילה יותר.

זכור: סלוטים ודקורים לא זורקים אויר למרחקים גדולים. רוב האנשים חיים עם המצב הזה (למעט אלו שבאמת מרגישים נקודות מרוחקות שאליהם המזגן לא מגיע ולוקח זמן עד שהאויר הקר\חם מתערבל עם האויר הקיים החדר באופן טבעי).

לצערי זה עניין של אופנה, שכן התריסים הפשוטים ביותר הם גם היעילים ביותר (אלו מפלסטיק 20X40 \ 20X50 הסטנדרטיים).

יש דרכים להתמודד עם דקורים וסלוטים שיזרקו אויר יותר רחוק, זה בד"כ בא על חשבון רעש נוסף שהם עלולים לייצר, אסביר לך בהזדמנות.

בקש מהמתקין שהכניסות של הצינורות אויר במתאמים יהיו אחוריות ולא צידיות, אחרת אויר יזרק לכיוון הקיר ולא ישר לכיוון הסלון.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דרכים להתמודד עם דקורים וסלוטים שיזרקו אויר יותר רחוק, זה בד"כ בא על חשבון רעש נוסף שהם עלולים לייצר, אסביר לך בהזדמנות.

בקש מהמתקין שהכניסות של הצינורות אויר במתאמים יהיו אחוריות ולא צידיות, אחרת אויר יזרק לכיוון הקיר ולא ישר לכיוון הסלון.

איציק

אשמח אם תוכל להרחיב בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...