Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם טוב לרסס מידי פעם ספריי שמן על צירי הדלתות?

outlander
שימו לב! השרשור הזה בן 2128 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול, אחרי שהרכב ה"חדש" כבר אצלי שנתיים והספיק קצת להתיישן, ריססתי ספריי שמן על צירי הדלתות.

מאז הדלתות פשוט "עפות לעזאזל" וזה בעיה כשאני חונה צמוד לקיר, כי פתיחה לא זהירה דופקת את הדלת בקיר.

ואני תוהה, אולי בכלל לא הייתי צריך לגעת בזה?

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני כן, הדלת נפתחה בשלבים. כאילו היו מעצורים קטנים בציר, שעצרו את הדלת בשלושה שלבים (בערך). אבל עכשיו בכל פתיחה של הדלת, היא ממש "עפה" עד הקצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטעות הייתה ריסוס ה wd40 או דומה שריססת, שכן השמן כיסה את חלקי הציר מעבר ל"יתד" שאוחזת בדלת.

בעבר הייתי משתמש בחומר שנקרא graphite grease, שאינו נוזל ולכן לא פוגע בפעולת מנגנון הציר.

מנגנון הציר כולל חלק "גלי" עליו מחליקה זרוע שבהגיעה לנקודה הגלית אתה מרגיש את העצירה בשלב הזה ונדרשת דחיפה קלה על מנת להמשיך ולפתוח את הדלת.

על מנת לפתור את זה תאלץ לפרק את המנגנון (לא מומלץ) וליבש את אזור חיכוך הזרוע.

להבא תשמן או יותר נכון תגרז את הציר בלבד בנקודת החיבור לדלת.

תוכל לראות כאן , שים לב זה גריז לא שמן חודר נוזלי

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתה דבר טוב ונכון, אפשר גם לשמן בזהירות את מנעולי הדלתות.

לגבי טווח פתיחת הדלת.

לא צריך לפרק כלום - צריך קצת יותר רגש בדחיפת / פתיחת הדלת.

לא בוצע שינוי במדרגות ציר ההחלקה, בוצע שימון וכעת הציר עובד יותר חלק עם פחות חיכוך.

אפשר לשם מגביל כוח על-היד - :wink: גומיה מחוברת לצוואר וליד, אשר תגביל את תנועת היד הדוחפת.

בעוד מספר ימים, חלק מהשמן יתאדה ויתייבש, ויהיה יותר חיכוך.

אפשר לנקות קצת ולייבש את הציר עם סמרטוט בד, כך פחות שמן יהיה על הציר.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטעות הייתה ריסוס ה wd40 או דומה שריססת, שכן השמן כיסה את חלקי הציר מעבר ל"יתד" שאוחזת בדלת.

בעבר הייתי משתמש בחומר שנקרא graphite grease, שאינו נוזל ולכן לא פוגע בפעולת מנגנון הציר.

מנגנון הציר כולל חלק "גלי" עליו מחליקה זרוע שבהגיעה לנקודה הגלית אתה מרגיש את העצירה בשלב הזה ונדרשת דחיפה קלה על מנת להמשיך ולפתוח את הדלת.

תוכל לראות כאן , שים לב זה גריז לא שמן חודר נוזלי

ידוע לך איפה קונים משהו בסגנון בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם הצעה (אני לא בטוח אם זה ישים לצירים של רכבים, חכמים ממני ידעו), אני לא משתמש כמעט אף פעם ב WD40 אלא אם כן מדובר בהברגה שנדבקה או משהו בסגנון. אני משתמש אך ורק בספריי סיליקון. הסיבה היא ש WD40 הוא חומר מאוד תוקפני כלפי פלסטיקים, גומיות ואפילו סוגי מתכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגריז הכי מתאים לגירוז צירים הוא גריז ליתיום (גריז לבן) או בחירה שניה גריז סיליקון.

כמובן לפני השמת גריז חדש חשוב לנקות את שאריות הגריז והלכלוך היישן בעזרת בנזין לבן.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כפי שכבר כתבת אין צורך לפרק כלום. אם השמן חדר למקומות שלדעתך גורמים לשינו בפתיחת הדלת אזי תוך זמן מסויים השמן התנדף מעצמו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שעלית על הבעיה, אבל לא ממש הבנתי מה לעשות להבא, מה בדיוק צריך לשמן? בוידאו שהבאת - הנקודות שהוא שימן זה בדיוק הנקודות ששימנתי אני. רק לא ניגבתי כמוהו, כי זה לא קצף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריי סיליקון עושה עבודה מצויינת, לא תוקף גומיות וצבע ולא משאיר ריח סרוח אחריו.

ואחר כך מנגבים כמובן.

זה הספריי סיליקון שמרססים על הצמיג כדי שיראה חדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2128 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...