Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סימון להדליק אורות לרכב מאחור

Ryan OReily
שימו לב! השרשור הזה בן 2195 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם כבר מדברים על נשים, מזכיר לי שלפני כמה חודשים עצרתי ברמזור ולידי נעצרה נהגת בניסאן טידה שיוצא לה עשן וריח חריף של בלמים שרופים מהגלגל הקדמי ימיני, זרקתי לה מהחלון הערה שתעצור בצד ותבדוק מה קורה, הצעתי אפילו לעזור והתשובה שקיבלתי "זה ככה כבר שבועיים בעלי אמר שזה בסדר" והמשיכה בנסיעה

WTF?!

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

השלט האלקטרוני הזה צריך להיות מקדימה כדי לסמן למישהו להדליק אורות, או כדי לסמן למטומטמים שדופקים ברקס ל80 קמ"ש בכביש החוף מול ג'סר א זרקא לפני מצלמת המהירות ולא יודעים שמותר שם 110.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השלט הזה לא פיתוח ישראלי, טוב, אולי פיתוח יכול להיות, אבל לא רעיון. לפני 10 שנים רציתי לקנות כזה באיביי בדיוק בשביל המטרה הזאת כשעוד לא ידעתי להזמין ולהתקין ברכב, היו מלא כאלה סינים עם מקלדת, לא יודע אם היה להם חיבור שקע לרכב לא שמתי לב. ראיתי גם לפני שנתיים בערך רכב עם שלט כזה שהשתמש בו לפרסומת עסקית - היה מסנוור מידי ומהבהב.

מהניסיון שלי לעבור אחורה ולעשות אורות לפעמים עבד, ולפעמים הזיז אותם ימינה (כן, במקרה שלי אני לא זוכר מתי נהג בלי אורות לא היה בשמאלי). כל השאר פשוט לא עובד אנשים לא בראש שלנו...

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיטה שהכי עובדת היא לפתוח ולסגור אגרוף כשהרכב חולף על פניי או כשהוא מאחוריי, לא תמיד עובד כי אי אפשר גם להסתכל על הפלאפון וגם על נהג אחר.

הדלקה וכיבוי אורות הצלחה של 50%

הבהוב אורות כמעט אף פעם לא עובד, מתפרש כאיום ברצח (גם אם אין לנהג סיבה לחשוש שעשה משהו לא בסדר).

לפעמים אני עוצר לידם(בעיקר לידן) ברמזור ומעיר, ואז מסתבר שהנהגים/ות בכלל לא יודעים/ות לתפעל את מתג האורות, מתבטא על ידי כיבוי והדלקה אינסופי של כל אור ובלבול, ובסוף חזרה למצב של אור חניה.

יש את החכמולוגים שאומרים "זה על אוטומט, כנראה עוד לא חשוך מספיק"

נהגי מונית שמתקמצנים באורות עד חשכה מוחלטת.

או נהגי קיה יונדאי שמשום מה (בדכ בפיקנטו) מגיעים תמיד למצב האמצע של אור חניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם שאני מנסה לסמן משהו לנהגת, היא מתעלמת/מתעצבנת/עושה תנועות עם הידיים ומקללת, פעם אחת ניסיתי לסמן לנהגת שהיא בלי אורות כל כביש החוף, בסוף נפגשנו ברמזור אחד בחיפה, סימנתי לה לפתוח חלון והיא פתחה בצרחות של ״וואי מה אתה רוצה ממני?!??״

לי קרה קטע עם נהג שהדליק אורות ערפל בסתם יום בהיר (קטע מטופש לגמרי, מסנוור בטירוף את הרכב מאחור). סימנתי לו בהבהוב מאחור, כנראה שהוא לא ממש הבין כי ברמזור שנפגשנו הוא כמעט יצא מהרכב להרביץ לי, עד שהוא קלט שאני מסתכל עליו באדישות של "יללה בוא נראה אותך". בהמשך הנסיעה הוא דאג לנסוע מלפניי עם אורות ערפל ולדפוק ברקס מידי פעם, ואני מצידי פינקתי אותו באורות גבוהים, פעם למראה הימנית ופעם למראה השמאלית (פעם מישהו לימד אותי שזאת הדרך הכי טובה לעצבן אנשים).

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורה לי הרבה שנוסעים מאחורי עם אור גבוה סתם או עם DRL, כל פעם אני מנסה ״לשדר״ להם אותות, אורות מצוקה/ידיים/צפצוף, כלום לא עוזר, חוץ מפעם אחת שמישהו הבין אותי.

עם נשים בכלל אין מה לדבר (לא בקטע שוביניסטי חלילה) כל פעם שאני מנסה לסמן משהו לנהגת, היא מתעלמת/מתעצבנת/עושה תנועות עם הידיים ומקללת, פעם אחת ניסיתי לסמן לנהגת שהיא בלי אורות כל כביש החוף, בסוף נפגשנו ברמזור אחד בחיפה, סימנתי לה לפתוח חלון והיא פתחה בצרחות של ״וואי מה אתה רוצה ממני?!??״ אמרתי לה שהיא בלי אורות, היא אמרה לי ״בטח שאני עם אורות, אתה לא רואה את הלד מקדימה?״ ניסיתי להסביר לה שאלו אורות יום אבל אז היה ירוק והיא פשוט ברחה, מאז וויתרתי.

פעם נסעה לידי נהגת באבאו על כביש החוף עם מכסה מנוע פתוח, אמרתי לה שהמכסה פתוח והיא אמרה "בסדר כשאגיע אני אסגור"... עצוב שהיא לא מבינה את הסכנה שבזה.

כשנהג מסנוור מאחורי עם אור גבוה ולא מבין את 3 האיתותים, אני מפעיל אור ערפל אחורי, מרגיז באותה מידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי זה גם מתסכל הנושא שאני חושב על להדפיס דף של "תדליק פנסים" כי זה מסוכן שאנשים נוסעים בלי תאורה ובמיוחד בלילה, אני תמיד על אוטומט מדליק תאורה כשאני נכנס לרכב

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, אבל כפי שאמרתי סימון עם היד והפעלת הווינקרים (אורות מצוקה) לא עוזרים.

בגלל שהרכב נמצא מאוחרי הדלקה וכיבוי/הבהוב עם האורות גם לא עוזר.

אגב, לא רציתי לציין את זה אבל ברוב המקרים מדובר על נהגות.

כנראה שהיום אין הרבה מה לעשות, חוץ מלחכות לאפשרות הראשונה לסוע במקביל.

תודה לכולם.

Fiat Punto 2002

Peugeot 206+ 2011

Volkswagen Golf Comfortline 2017

Volkswagen Golf GTI 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכול להיות שDRL זה מספיק מבחינה חוקית, מהסיבה הפשוטה שהאורות בפנסים האחוריים לא דלוקים במצב כזה, בכביש מואר זה עוד סביר, בכביש חשוך כמעט לגמרי - מתכון לאסון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכול להיות שDRL זה מספיק מבחינה חוקית, מהסיבה הפשוטה שהאורות בפנסים האחוריים לא דלוקים במצב כזה, בכביש מואר זה עוד סביר, בכביש חשוך כמעט לגמרי - מתכון לאסון.
לא בכל רכב, אבל אתה צודק וdrl לא תופס מבחינת החוק.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיה ריו שהיתה לי העברת מכוון האורות לאורות חניה היה משאיר את ה DRL כפי שהם, אך מדליק גם את האורות האחוריים - מאוד נוח.

לדאבוני ברכב הנוכחי אורות החניה מבטלים את ה DRL ומחליפים אותם בנורות חלשות הממוקמות בפנסים הראשיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברנו כבר את ה31 למרץ - ביום אין חובה להדליק את אורות הדרך (או ששינו את התקנה?)

התופעה שבדיון (אי-ההדלקה) היא בשעות היום או גם בלילה ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2195 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...