Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלויות אחזקה C4 פיקאסו או גרנד סניק

ToolTool
שימו לב! השרשור הזה בן 2197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

האם מישהו יודע מהן עלויות האחזקה של הרכבים הנ"ל?

טיפול כל 15 אלף קילומטר?

טיימינג כל 90 אלף?

צלחות, רפידות, בלמים וכו'?

מתלבט אם את הכסף שאחסוך בקניה של רכב כנ"ל בשנתון מתקדם לעומת ורסו בשנתון ישן, פשוט אשקיע בתיקונים וטיפולים שוטפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקאסו הנוכחית (2014 והלאה) הרבה יותר מוצלחת, גם במנוע וגם בגיר.

מנוע הבנזין של הפיקאסו מגיע עם שרשרת תזמון, למיטב ידיעתי ללא צורך בהחלפה מתוכננת. לא יודע לגבי הדיזל, או הרנו.

כל אחד מאלו בגרסת הדיזל יחסוך הרבה דלק מול הוורסו, בעיקר אם אתה נוסע הרבה. בבנזין זה כבר פחות ברור (הסניק כנראה יצרוך יותר).

אם אתה מחפש את הרכב הכי זול לשבעה נוסעים, ולא נוסע הרבה, אולי הוורסו יציע ירידת ערך עדיפה ואמינות מוצלחת (למרות שהיו פה מקרה או שניים של בעיות גיר אאל"ט). מצד שני, יש יתרונות לא כספיים לאלטרנטיבות. לדעתי פיקאסו 2014+ או סניק דיזל משומשות (ואז ירידת הערך העיקרית כבר מאחוריך) יהיו יופי של רכב, בלא הרבה יותר (אם בכלל) מהוורסו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקאסו הנוכחית (2014 והלאה) הרבה יותר מוצלחת, גם במנוע וגם בגיר.

מנוע הבנזין של הפיקאסו מגיע עם שרשרת תזמון, למיטב ידיעתי ללא צורך בהחלפה מתוכננת. לא יודע לגבי הדיזל, או הרנו.

כל אחד מאלו בגרסת הדיזל יחסוך הרבה דלק מול הוורסו, בעיקר אם אתה נוסע הרבה. בבנזין זה כבר פחות ברור (הסניק כנראה יצרוך יותר).

אם אתה מחפש את הרכב הכי זול לשבעה נוסעים, ולא נוסע הרבה, אולי הוורסו יציע ירידת ערך עדיפה ואמינות מוצלחת (למרות שהיו פה מקרה או שניים של בעיות גיר אאל"ט). מצד שני, יש יתרונות לא כספיים לאלטרנטיבות. לדעתי פיקאסו 2014+ או סניק דיזל משומשות (ואז ירידת הערך העיקרית כבר מאחוריך) יהיו יופי של רכב, בלא הרבה יותר (אם בכלל) מהוורסו.

הבנתי שלפיקאסו עם מנוע בנזין אסור להתקרב, אז היא בכלל לא באופציות.

למה הכוונה שירידת הערך העיקרית שלהן כבר מאחוריי?

אני מניח שבעוד 4-5 שנים, רכב צרפתי לא יהיה שווה הרבה.

מצד שני, רק ורסו עם קילומטרז גבוה נכנסת בתקציב שלי, כך שגם איתה, אחרי 4-5 שנים, הערך לא יהיה גבוה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר עניתי בשרשור אחר על הפיקאסו : טיפול כל 15000 או שנה. כ ₪1000 במורשה יבואן. מוסך פרטי יעלה פחות. רפידות לפי הצורך. אצלי רפידות קידמיות שרדו 45K . עוד ₪250 . סע רק בעליות וגם זה יחסך לך.

רצועת תזמון רק בדיזל כל עשר שנים או 160K . הייתי מחליף קודם.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.למה הכוונה שירידת הערך העיקרית שלהן כבר מאחוריי?

אני מניח שבעוד 4-5 שנים, רכב צרפתי לא יהיה שווה הרבה.

מצד שני, רק ורסו עם קילומטרז גבוה נכנסת בתקציב שלי, כך שגם איתה, אחרי 4-5 שנים, הערך לא יהיה גבוה מאוד.

פיקאסו דיזל עולה כחדשה מעל 150,000 (מהיבואן, אפס ק"מ ראיתי רק בנזין). אפשר למצוא אחת כזו היום סביב 80-90, כלומר ירידת ערך מאוד גבוהה בשנתיים-שלוש הראשונות.

אם בעוד 5 שנים תוכל למכור אותה נניח ב-20, זה אומר שתפסיד 60-70 בחמש שנים, פר שנה זה הרבה (הרבה) פחות ממה שהפסיד הבעלים הראשון.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אני יכול לעזור עם עלויות אחזקה של סניק, אני מחזיק בכזאת בנזין 2000 סמק מודל 2012 , דגם 5 מקומות כבר שנתיים וחצי, הוא חולק את אותו מנוע וגיר כמו דגם 7 מקומות, שחולק עם ניסן קשקאי בסה"כ מרוצה מהרכב, אם תיכנס למוסך היבואן אחזקת הרכב תהיה יקרה למדי בהשוואה לורסו אבל אם תמצא מוסך שמתמחה ברנו באזור שלך אז העלויות יהיו ממש סבירות, יש מוסכים בחדרה ובבאקה שאני יכול להמליץ בשמחה עליהם. החלפים בקרסו מאוד יקרים במיוחד המקוריים רצו ממני פעם על זרוע מגב ששברתי 1300 שקל אבל מצאתי באיביי ב 150שח שניים, כך שהרכב הזה מחייב אותך להיות קצת יצירתי, בחישוב שעשיתי הוצאתי על הרכב כ 10000 שח ב 3 שנים אבל זה כלל 5 צמיגים, מצבר, משולשים, בולמים, פלאגים אירדיום מאיביי, צלחות קידמיות ורפידות קידמיות ואחוריות.ניקוי מצערת וסידור מנגנון חלון., 2 החלפות שמן ופילטר, ונסעתי איתו כ 40000 קמ. דרך אגב אין טיימינג בדגם הבנזין ויש לו גיר רציף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...