Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיקנטו / ספייס סטאר / I10 / יאריס מליסינג (הכותרת כמובן נערכה)

Eli Pimpshtein
שימו לב! השרשור הזה בן 2113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 218
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה שאין הבדל מאוד משמעותי עדיין לא אומר שהמספרים משקרים.

יש לגיר רציף גם את היתרונות שלו בדמות סלד נמוך בשיוט, ומצד שני יש לו בלימת מנוע מורגשת... ככה זה, לא שחור ולבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה עם העודף משקל של הספארק ? זה לא צחוק זה 100 קילו הבדל מצד שני בכל הרכבים שנתתי : אופל קורסה , איי 20 , ניסן מיקרה הביצועים יהיו נחותים וחלשים יותר השברולט ספארק זה הרע במיעוטו ואני מאמין שהיא עדיין יותר חזקה מאיי 10 1.25 ליטר אבל בטח בפער קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לוקח נתונים מאתר נטקאר

שם המשקל של ספארק 1013 קילו, הכ"ס כמו שרשמת.

חשוב להקפיד לקחת נתונים מאותו אתר, כי יש שיטות מדידה שונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספארק שוקלת 1088 קילו לא 1013 , ולפי החישוב שלך היונדאי איי 10 והספארק שניהם 90 כ"ס לטון אותו כח !

965/1000 * 0.965

87/0.965 * 90.15

אפילו היונדאי יותר חזקה מהספארק שלה 90.07

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה בפיקנטו זה הגיר שמסרס את המנוע, לשברולט אין את הבעיה הזאת עקב גיר רציף.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יחס הספק משקל זה נתון נחמד על הנייר.

בחיי היום יום אין לו הרבה משמעות. הספק מקסימלי מתקבל ב 6500 סל"ד, לשם אנחנו לא מגיעים אף פעם בנהיגה רגילה.

היה לפני כ 15 שנה דגם של דייהטסו סיריון עם מנוע 1.3 והספק 105 כ"ס. יפה לא? אתה חושב שביום יום הוא היה מהיר יותר מרכב אחר מקביל עם מנוע 1.3 ו 80 כ"ס? ממש לא.

צריך להסתכל גם על עקומת המומנט, יחסי העברה בגיר, מספר הילוכים ועוד. ורצוי כמובן לנהוג בפועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, פות"ש, בוקי צודק וניסינו להסביר לך את זה הרבה פעמים.

יש לספארק יתרון יבש במספרים, ועם זאת כ"ס לטון זה כמובן רק חלק מהסיפור.

לגבי המחלוקת בנוגע למשקל אני סומך על הנתון בנטקאר.

אסור להתעלם מסוג הגיר, מהסל"ד בו אתה מקבל את הכוח והמומנט, וחשוב לזכור שמכוניות המיני האטמוספריות כולן שוחות באותה הביצה, ויפיקו חוויית נהיגה דומה עד זהה לרוב.

אתה צוחק על הקורסה, אבל יש לה גיר אוטומטי פלנטרי חלק ומתקדם עם 6 הילוכים, והיא מרגישה הרבה יותר אוטו.

אני חושב שאת כל מה שיכלתי לתרום בשרשור הזה מזמן כבר אמרתי.

בהצלחה במה שתבחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה שאתה סומך על נטקאר אבל באתר שברולט רשום שה 1000 סמק שוקל 1046 קילו וה 1400 סמק שוקל 1088 קילו .

בקשר לאופל קורסה אני ממש מתלבט נכון יש לה תיבה 6 הילוכים אבל הנתון 13.9 שניות למאה הוא לא סתם הרכב שוקל 1200 קילו ויש לו רק 90 כ"ס , אני מסכים איתך שהרכב מרגיש יותר איכותי אבל בביצועים הוא יהיה קצת עגלה .

עריכה אחרונה על ידי Eli Pimpshtein
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה בפיקנטו זה הגיר שמסרס את המנוע, לשברולט אין את הבעיה הזאת עקב גיר רציף.

Sent from my iPhone using Tapatalk

גם הגיר של הספארק " סורס " וחילקו אותו ל 6-7 הילוכים כדי שיתן תחושה של גיר אוטומט רגיל ובמקום לקבל את מירב הכח בלחיצה אחת מקבלים סוג של חסימה וכדי להוריד הילוך או שניים צריך להמתין כמה שניות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג אם יש בספארק את החלוקה הוירטואלית הזו כדי להקנות תחושה של גיר אוטומטי רגיל. לדעתי אין אבל יכול להיות שאני טועה.

בוא נניח לצורך הדיון שיש. החלוקה היא אלקטרונית. פשוט קבעו במחשב גיר 7 מצבים קבועים של קוטר הקונוסים, המחשב לא נעול עליהם ויכול לזוז מהם כשצריך.

זאת אומרת כשיש צורך בהאצה מקסימלים המחשב לא ימשיך להעביר ב 7 מצבים קבועים אלא יבחר את יחס ההעברה הנכון שיאפשר ניצול מנוע מירבי.

אגב האצות כל הזמן בפול גז זו דרך טובה להרוס את הגיר הרציף תוך זמן לא ארוך.

גיר רציך מיועד לנסיעה רגועה ונימוחה, הוא לא אוהב עומסים קיצוניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אפשר להרוס גיר רציף זה שרשרת ברזל לא ?

שמתי לב למשהו מאוד מוזר , אני נוסע הרבה בכביש 4 ובכלל בכבישי הארץ ולא רואים הרבה שברולט ספארק חדשה בקושי , ועד שרואים רכב כזה יש בפנים גבר / אשה שנוסעים לאט לאט 80 - 90 ותמיד חשבתי האם הם נוסעים ככה בכוונה או שפשוט הרכב זז לאט ?

עריכה אחרונה על ידי Eli Pimpshtein
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...