Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ROMADRID
שימו לב! השרשור הזה בן 2167 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן לכולם פוסט ראשון שלי פה חברים אשמח לעזרה :)

אני רוצה לקנות רכב ראשון אני חייל משוחרר והתקציב סביבות ה55K שקל עד היום הייתי נעול על הקליאו 13-14 1.2T גם עשיתי נסיעת מבחן על אחת חדשה ודי התרשמתי לטובה, אבל אני קראתי פה קצת על בעיה במחשב הגיר סביבות ה50 אלף ק''מ.

* כמה זה חמור והאם זה שווה את הרכב? ובתכלס זה יותר גרוע מDSG?

יש עוד בעיות שאני צריך להכיר?

* אם אני מוצא אחת בסביבות ה20 אלף ק''מ זה סבבה או שהרכב עמד הרבה? ובכללי לכמה ק''מ בשנה לשאוף בבחירה?

* יש למישהו אלטרנטיבה טובה שתהיה חזקה חסכונית ואמינה (בתקציב)?

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן בעיית מחשב גיר קיימת בקליאו ואני עוקב בפורום הרבה (מה לעשות אין לי חיים) עושה רושם שזאת בעיה דיי נפוצה.

העלויות נאות בין 2000 ש"ח לתיקון ל6000 ש"ח.

לגבי אם זה גרוע יותר מDSG? אין לאף אחד מאיתנו את הסטטיסטיקה המדויקת כדי להגיד לך מה שבטוח שהתיקון של הרנו זול יותר (עלות החלפת מכאטרוניקס או מצמדים בDSG לרוב יקרה יותר) וצפוי יותר מכיוון שמי שנאלץ להחליף מדווח על כך שברנו מחשב הגיר שובק אחרי 35-60K קילומטר בDSG שמעתי על קלאטצים ומכאטרוניקס שהולכים אחרי 10K ולפעמים אחרי 150K.

אני הייתי מציע את ה208 עם מנוע טורבו וגיר אוטומטי אמין מאוד של אייסין אבל מה להגיד אני קצת משוחד (בעלים של 208 בעצמי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר שנה וחודש עם קליאו 1.2T כרכב חברה בליסינג במהלכם נהגתי בערך כ25 אלף קילומטר.

אני מאוד נהנה מהרכב, הייתה לי איביזה עם מנוע 1.2TSI וגיר DSG לפני כן בליסינג ואני יותר אוהב את הקליאו - השילוב מנוע-גיר זריזים מאוד ואני מאוד אוהב את ההתנהגות שלהם, אם כי כמו כל גיר רובוטי נדרש לסגל סגנון נהיגה מתאים לו(התנהגות לא אידיאלית בפקקים ארוכים ותנועה עירונית) והרכב מצליח להיות מאוד נוח גם בנסיעות מאוד ארוכות(עכו-תל אביב, ירושלים-תל אביב וכו') - מאוד נהנה מהרכב ובאתי עם מעט מאוד ציפיות לגבייה.

מה שכן הגיר רגיש לתקלות, חבר בעבודה עם קליאו שכזאת גם כן בליסינג מצא את עצמו עם תקלה בגיר אחרי 38 אלף קילומטר ושנתיים, משהו שצריך לקחת בחשבון כמו שכתבו ואת עלויות התיקון.

כתבתי סיקור לאורך תקופת הליסינג של שלי מוזמן לקרוא.

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה היקף התופעה של מח בגיר ברנו, אולי בגלל היקף מכירות נמוך יותר מאשר איביזה שומעים על זה הרבה פחות.

לאבא שלי יש כזאת מודל 2015 אמנם עם ק״מ נמוך של 20 אלף בנתיים לא בעיות אך זה עדיין ק״מ נמאוד מאוד.

חבר שלו רכש גם קליאו כזאת מודל 2014 עם 80 אלף, לא היו בעיות בגיר.

מבחינת פעולה של הגירים אני עדיף את הdsg.

הוא מהיר מאוד וחלק יותר מאשר הגיר ברנו בעיקר בעיר.

מאחור שניהם לא מרווחים ועם מושבים בינונים.

המושב הקדמי בשניהם היה לי נוח ובאיביזה תומך יותר.

האיביזה נוחה יותר שכן הרנו קשיחה יותר ולא ממש עונה להגדרה של רכב צרפתי נוח, אבל הרכב יציב מאוד בפניות ומשדר ביטחון.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

* אם אני מוצא אחת בסביבות ה20 אלף ק''מ זה סבבה או שהרכב עמד הרבה? ובכללי לכמה ק''מ בשנה לשאוף בבחירה?

תודה לעוזרים.

רכב שנסע מעט זה טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעה לאילת ממעלות אבא שלי קיבל 1/17, בבין עירוני הררי כ 1/13.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן בעיית מחשב גיר קיימת בקליאו ואני עוקב בפורום הרבה (מה לעשות אין לי חיים) עושה רושם שזאת בעיה דיי נפוצה.

העלויות נאות בין 2000 ש"ח לתיקון ל6000 ש"ח.

לגבי אם זה גרוע יותר מDSG? אין לאף אחד מאיתנו את הסטטיסטיקה המדויקת כדי להגיד לך מה שבטוח שהתיקון של הרנו זול יותר (עלות החלפת מכאטרוניקס או מצמדים בDSG לרוב יקרה יותר) וצפוי יותר מכיוון שמי שנאלץ להחליף מדווח על כך שברנו מחשב הגיר שובק אחרי 35-60K קילומטר בDSG שמעתי על קלאטצים ומכאטרוניקס שהולכים אחרי 10K ולפעמים אחרי 150K.

אני הייתי מציע את ה208 עם מנוע טורבו וגיר אוטומטי אמין מאוד של אייסין אבל מה להגיד אני קצת משוחד (בעלים של 208 בעצמי)

לא מת על העיצוב של ה208 במיוחד הפנימי...

אתה יודע אולי אם זאת בעיה שחוזרת על עצמה גם לאחר תיקון?

איך השוק שלה אם אני ארצה למכור בעוד שנה כמה יהיה לי קשה (על פי מצב השוק היום לדעתך)

וכמה ק''מ בשנה לרכב זה טוב לדעתך?

אני כבר שנה וחודש עם קליאו 1.2T כרכב חברה בליסינג במהלכם נהגתי בערך כ25 אלף קילומטר.

אני מאוד נהנה מהרכב, הייתה לי איביזה עם מנוע 1.2TSI וגיר DSG לפני כן בליסינג ואני יותר אוהב את הקליאו - השילוב מנוע-גיר זריזים מאוד ואני מאוד אוהב את ההתנהגות שלהם, אם כי כמו כל גיר רובוטי נדרש לסגל סגנון נהיגה מתאים לו(התנהגות לא אידיאלית בפקקים ארוכים ותנועה עירונית) והרכב מצליח להיות מאוד נוח גם בנסיעות מאוד ארוכות(עכו-תל אביב, ירושלים-תל אביב וכו') - מאוד נהנה מהרכב ובאתי עם מעט מאוד ציפיות לגבייה.

מה שכן הגיר רגיש לתקלות, חבר בעבודה עם קליאו שכזאת גם כן בליסינג מצא את עצמו עם תקלה בגיר אחרי 38 אלף קילומטר ושנתיים, משהו שצריך לקחת בחשבון כמו שכתבו ואת עלויות התיקון.

כתבתי סיקור לאורך תקופת הליסינג של שלי מוזמן לקרוא.

איך השוק שלה אם אני ארצה למכור בעוד שנה כמה יהיה לי קשה (על פי מצב השוק היום לדעתך)

וכמה ק''מ בשנה לרכב זה טוב לדעתך?

לא יודע מה היקף התופעה של מח בגיר ברנו, אולי בגלל היקף מכירות נמוך יותר מאשר איביזה שומעים על זה הרבה פחות.

לאבא שלי יש כזאת מודל 2015 אמנם עם ק״מ נמוך של 20 אלף בנתיים לא בעיות אך זה עדיין ק״מ נמאוד מאוד.

חבר שלו רכש גם קליאו כזאת מודל 2014 עם 80 אלף, לא היו בעיות בגיר.

מבחינת פעולה של הגירים אני עדיף את הdsg.

הוא מהיר מאוד וחלק יותר מאשר הגיר ברנו בעיקר בעיר.

מאחור שניהם לא מרווחים ועם מושבים בינונים.

המושב הקדמי בשניהם היה לי נוח ובאיביזה תומך יותר.

האיביזה נוחה יותר שכן הרנו קשיחה יותר ולא ממש עונה להגדרה של רכב צרפתי נוח, אבל הרכב יציב מאוד בפניות ומשדר ביטחון.

תודה אחי :mm_yeah:

כמה ק''מ בשנה לרכב זה טוב לדעתך?

רכב שנסע מעט זה טוב

השאלה כמה מעט זה כבר רע? לכמה ק''מ פר שנה זה סבבה?

תודה לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממוצע השנתי זה 17,000 - בוא נגיד שלדעתי 22-23 אלף נחשב גבוהה ו27 אלף בשנה ומעלה נחשב גבוהה באופן קיצוני.

אתה צריך כמובן לכוון לכמה שיותר נמוך - אבל זה לא הפקטור היחידי, חשוב שהרכב יטופל בזמן ויהיה עם היסטוריית טיפולים מלאה ובמצב טוב בכללי - נסועה זה אחד מהפרמטרים אבל לא החשוב שבהם.

רכב שנסע הרבה אבל נשמר לאורך התקופה לעומת רכב שבקושי נסע והוזנח לא בהכרח יהיה פחות אמין.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממוצע השנתי זה 17,000 - בוא נגיד שלדעתי 22-23 אלף נחשב גבוהה ו27 אלף בשנה ומעלה נחשב גבוהה באופן קיצוני.

אתה צריך כמובן לכוון לכמה שיותר נמוך - אבל זה לא הפקטור היחידי, חשוב שהרכב יטופל בזמן ויהיה עם היסטוריית טיפולים מלאה ובמצב טוב בכללי - נסועה זה אחד מהפרמטרים אבל לא החשוב שבהם.

רכב שנסע הרבה אבל נשמר לאורך התקופה לעומת רכב שבקושי נסע והוזנח לא בהכרח יהיה פחות אמין.

איך השוק שלה אם אני ארצה למכור בעוד שנה כמה יהיה לי קשה (על פי מצב השוק היום לדעתך)?

האם הרכב לדעתך שווה את הבעיות בגיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקב תדמית של רכב צרפתי יהיה השוק יעדיף רכב יפני, לא פעם אני נתקל במודעות חיפוש רכב בפייסבוק כאשר רושמים ״לא צרפתיות״.

מצד שני לך בתור קונה זה טוב כי אתה רוכש רכב בשנתון מתקדם יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2167 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...