Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב נוח לנסיעות ארוכות לבד לעבודה עד 35 אלף שח

Alon BenHarosh
שימו לב! השרשור הזה בן 2191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

כמו כחלק לא קטן מהעם, גם אני נוסע לבד לעבודה. כשעה נסיעה כל בוקר וכשעה נסיעה כל ערב.

לרוב בפקקים.

בכל בוקר נוסעים איתי 2. התיק שלי והפלאפון שלי :)

רציתי לדעת על איזה רכב הייתם ממליצים לי:

1. נוח - כי בכל זאת נוסעים מלא...

2. צריכת דלק - שישתה אבל שלא ישתכר...

3. אמינות - לא אפס תקלות אבל גם לא כל חודש במוסך... פעם בשנה זה בסדר...

3. אחזקה/ ירידת ערך/ ושאר הדברים - ברור שכדאי אבל אתפשר לטובת שלושת הראשונים

אז אנחנו מחכים לשמוע את דעתכם (אני, התיק והסלולרי :))

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון אם אתה נוסע לרוב בפקק נוחות המתלים פחות חשובה כי אין להם הרבה עבודה לכן לדעתי עדיף רכב עם כיסאות נוחים מאשר רכב עם מערך מתלים מצטיין.

גם מכיוון שאתה נוסע רוב הזמן לבד אין סיבה לכוון לרכבים עם ספסל אחורי גדול ובגאז ענק (משפחתיות) יהיה לך טוב גם במיני ומקסימום שתצתרך זאת סופרמיני.

דבר אחרון לנסיעה ממושכת בפקק הייתי לוקח רק אוטומטי קונבנציונאלי או אוטומטי רציף לא רובוטי ולא ידני.

אמת קשה לי לחשוב על רכב שיתאים לך בול לכול מיני\סופרמיני מהקטגוריה יש את החסרונות וההיתרונות שלה במיוחד לשימושים שלך אבל מצאתי מבחן רכב שיכול לעזור לך הרבה בקבלת ההחלטה:

https://www.icar.co.il/%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%A0%D7%99_%D7%A8%D7%9B%D7%91/%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F_%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%90%D7%AA%D7%99:_10_%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%A8_%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון אם אתה נוסע לרוב בפקק נוחות המתלים פחות חשובה כי אין להם הרבה עבודה לכן לדעתי עדיף רכב עם כיסאות נוחים מאשר רכב עם מערך מתלים מצטיין.

גם מכיוון שאתה נוסע רוב הזמן לבד אין סיבה לכוון לרכבים עם ספסל אחורי גדול ובגאז ענק (משפחתיות) יהיה לך טוב גם במיני ומקסימום שתצתרך זאת סופרמיני.

דבר אחרון לנסיעה ממושכת בפקק הייתי לוקח רק אוטומטי קונבנציונאלי או אוטומטי רציף לא רובוטי ולא ידני.

אמת קשה לי לחשוב על רכב שיתאים לך בול לכול מיני\סופרמיני מהקטגוריה יש את החסרונות וההיתרונות שלה במיוחד לשימושים שלך אבל מצאתי מבחן רכב שיכול לעזור לך הרבה בקבלת ההחלטה:

https://www.icar.co.il/%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%A0%D7%99_%D7%A8%D7%9B%D7%91/%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F_%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%90%D7%AA%D7%99:_10_%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%A8_%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99/

תודה על הכתבה.

הוצאתי ממנה 2 רכבים מעניינים: סוזוקי סוופט ופיז'ו 208.

עכשיו כששתיהן זקנות - איך הן מבחינת אמינות? במיוחד הפיז'ו. לא הייתה לי פיז'ו אף פעם בגלל הפחד של "לא להתקרב לצרפתיות" , למרות שבעבר (96) היתה לי סיטרואן סאקסו ידנית. בזמנו מאוד נהנתי ממנה אבל הייתי רק הנהג. לא שילמתי על תחזוקה....

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוזוקי סוויפט אופציה ראויה למדי.

208 זה רכב אמין בגרסאות ה1.2 (כבר 5 שנים איתנו ולא שמענו על בעיות קריטיות כמו בקודמות) אבל מנוע ה1.6 זה מנוע בעייתי וככה גם תיבת ההילוכים שמוצמדת אליו (AL4) לכן לא הייתי ממליץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה בעיות יש במנוע של פיגו? ( בלי ציניות)

לחבר יש כזאת עם קרוב ל 70 אלף בערך ללא שום תקלות.

אולי מעט גבולית בתקציב אבל לרכב מושבים מאוד נוחים, הגיר מסרס את המנוע אבל לשימוש ממוצע בהחלט יספק בטח לעמידה בפקקים.

ספייס סטאר משמעותית חיסכונית יותר אבל מושבים פחות נוחים ובעמידה המנוע רועד עקב 3 צילנדרים אם כי לא כמו ב107 או אלטו אם יצא לך לנסוע, אבל בעמידה בפקק חא בטוח כמה תחסוך.

הסוויפט גם אופציה טובה מאוד.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר היה בעייתי בתחילת דרכו, לפני כמעט 20 שנה. בשנתונים כאלו, בהינתן שהרכב ננהג בצורה סבירה, הגיר לדעתי יציג אמינות סבירה עד טובה, בטח אם יקבל יחס ראוי (החלפת שמן פעם ב). גם אם תגיע לשיפוץ, לא מדובר בסכומים איומים ונוראים (כ-5,000₪ פעם אחרונה שבדקתי).

למנוע, ברכבים ישנים יותר, יש כמה נקודות תורפה ידועות, כמו צריכת שמן שנובעת מאיזו בעיה בשסתומים ודורשת טיפול לא זול, משאבת ואקום ובטח עוד כמה ששכחתי. רובן מפורטות פה (דלג על הקיטורים בהתחלה): https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=649784

אני לא יודע אם היו נקודות שטופלו במהלך הדרך ואם מנועים ב-208 ימשיכו להציג את אותן בעיות. לדעתי ממש לא מדובר באסון (כלומר, מנועים לא מתפרקים סתם ככה אחרי עשרות אלפי ק"מ כמו ב-thp156 או ב-1.4 160 של ואג), אבל צריך לקחת בחשבון שזה לא רק למלא דלק ולנסוע. מי שזה מתאים לו, מקבל רכב לא רע במחיר של כמה בעיות ידועות. מי שלא, יעדיף לקנות יאריס.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...