Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רצועות טיימינג חדשה שהייתה אצלי 5 שנים

שלומי55
שימו לב! השרשור הזה בן 2200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מי שכתב לא להשתמש ועדיף לקנות חדש, עולה לי השאלה: כשאתם מחליפים רצועת טיימינג במוסך, או חלק אחר לצורך העניין, אתם טורחים לראות את האריזה של החלק ששמים לכם כדי לראות שתאריך הייצור שלו הוא לא יותר מדי זמן אחורה? שואל ברצינות לגמרי לא בקטע של להקניט

ענית לעצמך בחצי מהשאלה בעצם.

מוסך יבואן/מורשה מחליף על בסיס קבוע לאלפי רכבים בתוך חצי שנה, סביר להניח.

תלוי מה דגם הרכב כמובן ובמידה ומדובר על יונדאי דגם נפוץ, סביר להניח שבמהלך השנים מוחלפות רצועות תזמון בכמויות של אלפים.

לכן, כך או כך המלאי מתחדש ולא אמור להווצר מצב שהוא שוכב שנים ממתין לאנשים.

מילא, אם נמכרו 300 רכבים בארץ וכעבור 3 שנים כל אחד עושה טיפול איפה שהוא רוצה, אפשר להבין.

בנוסף, כפי שרואים ברמה הכללית, זה אוחסן באריזה המקורית ונראה שהיא יחסית, אטומה או סגורה די טוב.

חשוב לבדוק כמו שאמרו, לקפל, לחפש סימני סדקים עם פנס חזק ואם יש משהו שלא נראה תקין על פני השטח - להחליף. קל ופשוט באמת לא צריך להסתבך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להשלות את עצמנו, גם אצל היבואן חלקי חילוף יכולים לשבת כמה שנים.

גם בחנויות לפעמים חלקים יושבים על המדף ולא בטוח שמישהו מנהל את המלאי לפי FIFO.

ולכן כל רצועה שקונים בחנות לא יודעים מה תאריך הייצור שלה, הוא יכול להיות שנה או 3 שנים ואפילו יותר.

לגבי הרצועה הזאת , מה שבטוח הוא שהיא נרכשה לפני 5 שנים, כך שיכול להיות שחלפו כבר 8 שנים מאז הייצור שלה.

ועדיין, אם היא לא הייתה חשופה לשמש, לחות וכדומה, סיכוי טוב שהיא תשרוד עוד 5 שנים ברכב.

אבל בשביל 100 ש"ח?

הרי בהחלפת שמן הבאה אתה בטוח תקנה לא תכניס שמן של 60 ש"ח לגלון

אלה שמן של 120 או 180 ש"ח לגלון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שכתב לא להשתמש ועדיף לקנות חדש, עולה לי השאלה: כשאתם מחליפים רצועת טיימינג במוסך, או חלק אחר לצורך העניין, אתם טורחים לראות את האריזה של החלק ששמים לכם כדי לראות שתאריך הייצור שלו הוא לא יותר מדי זמן אחורה? שואל ברצינות לגמרי לא בקטע של להקניט

פשוט, אני מנסה לצמצם סיכונים עד כמה שאפשר.

SHIT HAPPENS כל הזמן.

יכולים לשים לי חגורה בת 15 שתחזיק עוד 15 שנה או חגורה בת חודש שתיקרע אחרי יומיים.

בשביל 100 ש"ח - הייתי קונה חגורה חדשה.

בייחוד בעבודה כזאת - שמחיר החלפים נמוך לעומת העבודה הנדרשת ויש קושי לעקוב אחרי מצב החגורה.

אם זאת הייתה חגורת אביזרים - הייתי מתקין כי אני יכול להעיף פעם בחודש מבט לראות מה המצב שלב ואם היא נקרעת פוטנציאל הנזק נמוך יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביונדאי אקסנט ניתן בקלות על ידי הסרת 2 ברגים להוציא את מיכזה הטיימינג העליון ולראות את מצב הרצועה.

אם יוחלט לשים רצועה חדשה אשמח לקבל את הישנה במתנה כדי לשים אותה למי שייצטרך. ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...