Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משחיז סכינים

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה על ההמלצה. מעדכן, חזרתי על השלב האחרון הפעם עם שימון מקדים של הגלגלת ולאחריו מרחתי שוב את הפוליש שבתמונה. היה בהחלט שיפור, הסכין חותכת נייר A4 די בקלות (חתך יפה ולא קריעה). להלן התוצאות:

attachment.php?attachmentid=522860&d=1569005463

attachment.php?attachmentid=522859&d=1569005463

attachment.php?attachmentid=522858&d=1569005463

attachment.php?attachmentid=522857&d=1569005463

attachment.php?attachmentid=522862&d=1569006257

לצורך השוואה, הנה להב של סכין חיתוך פשוטה מאוד ("סכין יפני"):

attachment.php?attachmentid=522856&d=1569005463

האם לדעתכם ניתן להגיע לרמה כזו? אולי אנסה משחה נוספת, אבל הייתי שמח לקבל חוות דעת של מי שמשחיז ומצליח להגיע לטיב פני שטח כזה.

אגב, אני לא פוסל את האפשרות שבתהליך הייצור, לאחר ההשחזה הלהב עובר ציפוי נוסף, ואז זה לא הוגן :wink:, אז אם מישהו יודע על זה משהו אשמח למידע.

razor.jpg

4.jpeg

3.jpeg

2.jpeg

1.jpeg

5.jpeg

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

המשחיז שלך בעל גריט נמוך, לכן אתה רואה שריטות, זה לא משנה כמה תשחיז.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שהשלב הראשון הוא עם גריט נמוך (1000), לכן התעניינתי בשלב השני. יש אפשרות לחליף את האבן לאבן "יפנית" עם גריט גבוה משמעותית (אבל זה יקר). בינתיים קניתי משחת השחזה ייעודית, אתן לזה ניסיון נוסף.

כעיקרון התוצאה כרגע (מה שבתמונה) לא רעה בכלל, אבל בכל זאת מעניין אותי לאיזו רמה החברים שמשחיזים בבית מגיעים, אני רואה כמה וכמה מגיבים כאן שמשחיזים בעצמם, והייתי שמח אם מישהו יוכל לחלוק תמונות של התוצאות (ולציין מה התהליך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון טעות, את השלב הראשון יתכן שביצעתי עם גריט 250 ולא 1000, אני לא בטוח. יש אפשרות "ליישר" את האבן לשני מצבים 250 או 1000, אעבור שוב עם אבן היישור ואנסה בשנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1000 זה מצוין ל-99 אחוז מהשימושים, אבל לא נראה טוב במיקרוסקופ.

אצלי יש בנוסף אבני מים יפניות בגריט של 2500/ 6000 / 13000 ואין לי ספק שהן יספקו אחלה צילומים למיקרוסקופ, אבל במציאות, לא כזה הבדל של שמים וארץ ולכן אני לא מרבה להשתמש בהן - בעיקר עקב ההתעסקות בהרטבה מראש, יישור וכו'.

אבל שוב, כמו כל תחביב, כל אחד לוקח את זה לכיוונים אחרים, אני האחרון שיפריע כאן למישהו...

לגבי מחיר - האבנים האלה מחזיקות כל החיים בשימוש זהיר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנס, תודה, ענינו יחד, כמו שרשמתי יש סיכוי שטעיתי בגריט, אנסה שוב.

אני שמח שאתה מגיב מניסיון מכיוון שאני מנסה להבין האם כדאי להשקיע מעבר לתצורה הנוכחית וכמה שיפור יהיה בפועל על המצב הקיים מבעלי ניסיון. אבן יפנית למשחזת שברשותי תעלה מעל 1000 ש"ח ואם לפי מה שאתה אומר, השינוי זניח, כנראה שזו לא השקעה כדאית מבחינתי. הכיוון בגדול הוא השחזה כמה שיותר מהירה ונוחה עם תוצאות טובות לעבודה בסיסית במטבח (נאמר ברמת השחזה של סכין אירופאית סבירה שיצאה מהמפעל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי אני עושה 1000 ואז 6000 ואז 10000

לא הצלחתי לצלם את הסכין בגלל אפקט מראה...

עריכה: צילום מרחוק

93f0dc52e0bcca9c61565fe9dd49dbd1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

gsi16v, אם חוד הלהב ברמה כזו (ראי כמעט) אז זו באמת רמה גבוה. הסכין שהשחזתי, כחדשה, לא הגיעה ברמת טיב פני שטח שמתקרבת לזה (ממש לא סכין יפנית משובחת (אני משער) כמו בתמונה שלך). אין לי ספק שאפשר להגיע לתוצאות מדהימות בהשחזה ידנית, אבל המטרה שלי להימנע מתהליך ידני ככל שניתן (אולי רק לפיניש סופי, אני לא מתכוון "ללטף" סכינים :wink:) ולקבל תוצאה דומה לזו שמתקבלת מסכין "מתועשת" חדשה. עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההנקל הגיע עם השחזה רגילה, הברקתי את הסכין מעט עם בד ליטוש אבל את ההשחזה אפשר לראות שהיא בגריט 1000.

פשוט כי ההנקל לא מחזיקה זמן מושחזת כמו היפנית אז אני לא "מפנק" אותה בגריט גבוהה, רק כמה העברות על אבן 1000 והיא חוזרת להיות מושחזת.

גם מולה היה קשה לצלם (מלצמה לא ממש טובה בטלפון) , אבל אפשר להבחין בעננות של גריט 1000 בחורפה448bf23a64b616bd4edd204fbb08ea28.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעיקרון התוצאה כרגע (מה שבתמונה) לא רעה בכלל, אבל בכל זאת מעניין אותי לאיזו רמה החברים שמשחיזים בבית מגיעים, אני רואה כמה וכמה מגיבים כאן שמשחיזים בעצמם, והייתי שמח אם מישהו יוכל לחלוק תמונות של התוצאות (ולציין מה התהליך

תמונה שווה אלף מילות.

אני מגיע לתוצאות משביעות רצון עם נייר גרעין 1000 ו-1500, יחד עם משחת ליטוש.

לא ראיתי צורך ביותר מכך לסכיני עבודה מאחר והן צריכות לעבור השחזה חוזרת לעיתים תכופות עקב אופי השימוש.

וסכיני מטבח יקרות אין לי...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי ממש במקרה לפני כמה ימים ב-pdf שבקישור הזה: http://knifegrinders.com.au/Manuals/Sharpness_Chart.pdf

אחד הניסיונות הכי מוצלחים שקראתי לאחרונה להגדיר ״מה זה חד״, בידי חובבי סכינים,

בצורה מקצועית ועניינית, עם מבחנים פשוטים למדידת חדות והגדרה מסודרת עם מספרים וטבלאות.

מה שמעשע הוא שאפילו אצל החובבים-משוגעים-לדבר שיצרו את הטבלה,

יש הגדרה ל״מספיק חד ל-99 אחוז מהצרכים״.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב.

אני מאוד מרוצה מקיט היהלום הזה שקניתי בינתיים:

https://www.amazon.com/gp/product/B007C23UEC/ref=ppx_yo_dt_b_search_asin_title?ie=UTF8&psc=1

הוספתי עוד אבן גסה ואבן עדינה.

הרבה פחות מלכלך מאבני המים שהיו לי, קל יחסית לשמור על הזווית וזה הולך מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו הכול, אליאקספרס שברו כרגיל את השוק.

אבני היהלום שם נמכרות ב-12-14 ש״ח לחתיכה, בדקויות של 400 ו-1000 גריט. עובדות פגז, ועולות כמו נייר שיוף מתכלה (!!!).

לינק מקרי ששלפתי מגוגל => https://www.aliexpress.com/item/32836995197.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.515bb0fc1Lr99B&algo_pvid=6d688104-33d2-453e-a69c-cd7a7246c4f8&algo_expid=6d688104-33d2-453e-a69c-cd7a7246c4f8-1&btsid=03cbfa7a-3e0f-4660-a2bd-4e8702ec11bf&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_53

מוריד חומר יותר מהר מכל אופציה אחרת, כצפוי מיהלום.

בקיצור, השלב הראשוני של ההשחזה מכוסה ולא עולה כלום.

כל מה שצריך בנוסף זאת אבן דקה יותר (3000-6000) לא משנה באיזו טכנולוגיה, וזהו.

ולחשוב שפעם היית צריך לשבור את הראש כדי לקנות אבני יהלום בעלויות פסיכיות :?

נ.ב.:

מי שחושש או לא מאמין לי יכול להציץ ב-2000+ הביקורות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ישנתי בלילה בגלל שיצאו לי תמונת גרועות.

ניסיתי לצלם טוב יותר להמחיש את ההבדל באותה תמונה.

שים לב להבדלי הגריט בחורפה.

סנטוקו יפני בגריט 10000 זה ממש ראי

ינגיבה בגריט 6000, ראמ מעונן

סנטוקו ארופאי בגריט 1000 "רגיל"

ב 2 היפניות אפשר להתגלח.

עם האשיזן יש לי סרטון שאני חותך שיערה ל 2 באויר

f25209ead80c9203805a4ae0f744ccbf.jpg

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

שיתוף קישור לתגובה