Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משחיז סכינים

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מנצל״ש...

קיבלתי לאחרונה את משחיז סכינים הזה:

[ATTACH=CONFIG]510879[/ATTACH]

חשבתי להתחיל להשתמש בו, אבל אין לי מושג איך... המשחיז כמובן לא הגיע עם הוראות הפעלה משום סוג.

הסכין היא מהדגם הזה:

https://www.zwillingonline.com/30041200.html

כרגע אני משחיז מדי פעם אצל מישהו שאני די מרוצה ממנו, אבל הייתי רוצה לעשות את זה בבית אם אפשרי (אפילו אם זה רק כדי להוריד את תדירות הנסיעה למשחיז, שנמצא במיקום בעייתי מבחינתי). איך משתמשים במכשיר הזה? והאם בכלל כדאי?

הכי כדאי: ללמוד להשחיז לבד.

הכי יעיל: לשלוח להשחזה אצל מומחה.

הכי שמיש: משחזת כמו זאת...

זו בגדול דעתי.

הוראות שימוש:

תלוי במצב החורפה של הסכין. אם המצב טוב ורק צריכה חידוד קל: העמד אותה בניצב (90 מעלות) בתוך החריץ השמאלי (הלבן הוא העדין ביותר למיטב הבנתי). משוך את הסכין אליך. חזור על הפעולה מספר פעמים ובדוק את התוצאה.

חורפה במצב בינוני (כבר לא חד והלהב לא נראה שיש בו פגיעות ): אותה הפעולה בחריץ האמצעי, קצת יותר פעמים. לאחר המקצה, לעבור לשמאלי ביותר ולחזור על הפעולה של הסעיף הראשון.

חורפה במצב גרוע (כולל פגיעות קלות בלבד בלהב): להתחיל מהחריץ הימני, אותה הפעולה, וראה סעיפים קודמים: לעבור לאמצעי, לעבור לשמאלי.

חורפה במצב קטסטרופאלי: לתת אותה למשחיז...

האם המשחזת הזו טובה? כמו כל המשחזות "V", לא פחות ולא יותר. היא לא מתאימה 100% לכל להב, אבל עושה עבודה בסיסית.

אני עדיין בדיעה ששווה לכל אדם ללמוד להשחיז. זה לא קשה, התוצאות מצויינות עם עקומת למידה קלה, והתהליך אפילו מהנה.

כמו כן יש גם ערכות יותר יעילות למשתמשים שעדיין אינם מנוסים דיים אך עדיין התוצאות שלהם יותר טובות מאלו של משחזת V, כמו הערכה של לאנסקי למשל שדיברנו עליה לדעתי בשירשור הזה. היתרון הגדול שלה הוא שהיא מסוגלת גם לשחזר להב במצב גרוע מאד ללהב במצב טוב וחד מאד, דבר שמשחזות V לא מסוגלות לו.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני לפני כחודשיים הזמנתי את הערכה הזו:

https://whitemountainknives.com/lansky-4-rod-diamond-ceramic-turnbox-crock-stick-sharpener-tb-2d2c/

מספיק מעל ומעבר לסכיני מטבח. הגעתי למסכנה שאין לי חשק ללמוד להשחיז כמו מומחה, אז הלכתי על הערכה הזאת שכל מה שצריך לעשות זה להחזיק את הסכין אנכית ולהוריד אותה מלמעלה למטה. קודם על ציפוי יהלום ואז על קרמיקה. סכין שף ב-25 מעלות וסכינים רגילים ב-20. אגב לפחות אז החנות הזאת הייתה זולה יותר מאמזון/איביי/ואטאבר, ממליץ. גם משלוח יותר מהיר מכולם. בקיצור עם הערכה הזו נגמר הסבל שלי עם סכינים שלא מסוגלים לחתוך כלום. :lol:. גם בטטה אני חותך בקלות עכשיו, מה שלא הייתי מסוגל לעשות מעולם.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל המשיבים.

ערכה כמו זו של לאנסקי - קצת גדולה עלי עכשיו, אני רק רוצה לשמור על סכין שף אחת חדה... האופציות מבחינתי הן למסור להשחזה או להשתמש במתקן כמו זה שקיבלתי. רק רציתי לדעת אם הוא לא יזיק לסכין ואיך להשתמש בו.

לגבי הוראות השימוש - על החריץ הראשון כתוב ceramic, כך שאני מניח שרק שני האחרים (coarse ו-fine) רלוונטים מבחינתי.

בכל מקרה, אעדכן כשיהיו תוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 11 חודשים מאוחר יותר...

שלום לכולם,

מקפיץ לטובת שאלה בנושא. אני מחפש משחת השחזה מומלצת (למרוח את הגלגלת עור של המשחיז), ניסיתי פוליש גס לרכב :shock: כי לא הייתה לי משחה זמינה, ויצא לא משהו (שלב "הפיניש", ההשחזה עצמה בסדר):

attachment.php?attachmentid=522760&d=1568670410

בהוראות רשום לשמן לפני מריחת הפוליש, והאמת שלא שימנתי, אנסה שוב, הפעם עם שימון מקדים ומשחה תקנית. מדובר בסכין מטבח סבירה לא איזו פלדה אקזוטית, ההשחזה ב 20 מעלות (משתדל לפחות).

האם למישהו יש המלצה למשחה מתאימה? (ואולי גם לפלסטר מומלץ לאצבע :wink:)

polish.jpg

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אין לי ניסיון מעשי עם המוצרים בלינק, אבל אלו תכשירים שנועדו לעבודה המיועדת.

אם אתה קצר בסבלנות, ולא רוצה להמתין לבלוק משחה מאיביי, נתקלתי בחנויות אספקה טכנית במתקן המיועד למקדחה ומגיע עם גלגל לבד על ציר ו-2 משחות, כחולה (עדינה) וחומה (פחות עדינה). הכחול עושה עבודה לא פחות ממדהימה על הסכינים שלי, החיסרון- קנייה של כל הקיט (המחיר בהתאם) והגלגל לא הכי שמיש עבורי מעבר לעובדה שאני לא אוהב להשתמש בו.

אפשרות נוספת שיכולה לעבוד (אם כי מעולם לא ניסיתי) זו משחת הברקה למתכות - כל התכשירים להברקת כלי כסף וכדומה. אותו עיקרון, אבל שוב- מעולם לא ניסיתי כך שאני לא יודע לומר אם יעבוד או לא. אם יש לך במקרה קצת בבית, שווה ניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסכם לך את הכל בחוות דעת מומחה.

אין משחיזנים טובים בארץ.

למה? כי הם לא משחיזים ידנית.

אלא שכן משחיזים ידנית אלו יצרני סכינים קאסטום והשחזה אצלהם עולה יותר מסכין.

אם כלי להשחזה (לדעתי גם כולם גרועים) מספק אותך, לך על זה.

מבחינתי, השחזה ידנית בלבד זה מה שטוב (אבני מים)

כדי לדעת אם האבן טובה אז מחירה אמור לעלות כמו סכין.

לא ראיתי את זה שזה פורסם, אבל אני בזאת מודיע לכולם שזה מאוד, מ-א-ו-ד לא נכון. אוכל להפנות בשמחה את כל מי שצריך השחזה למספר משחיזים מהצפון ועד הדרום, חלקם גם יוצרי סכינים, ואצל אף אחד מהם השחזה לא תעלה מעל 50 שקלים. חלקם משחיזים ידנית על אבנים/פלטת יהלום, חלקם עם ציוד אחר, אצל כולם התוצאה מצוינת ושומרת על הפאזה המקורית של הסכין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי?

איזור חיפה והסביבה: שגיא ביאליק. בעל ערוץ יוטיוב. מכיר אותו אישית מהבראנג'ה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אין לי ניסיון מעשי עם המוצרים בלינק, אבל אלו תכשירים שנועדו לעבודה המיועדת.

אם אתה קצר בסבלנות, ולא רוצה להמתין לבלוק משחה מאיביי, נתקלתי בחנויות אספקה טכנית במתקן המיועד למקדחה ומגיע עם גלגל לבד על ציר ו-2 משחות, כחולה (עדינה) וחומה (פחות עדינה). הכחול עושה עבודה לא פחות ממדהימה על הסכינים שלי, החיסרון- קנייה של כל הקיט (המחיר בהתאם) והגלגל לא הכי שמיש עבורי מעבר לעובדה שאני לא אוהב להשתמש בו.

אפשרות נוספת שיכולה לעבוד (אם כי מעולם לא ניסיתי) זו משחת הברקה למתכות - כל התכשירים להברקת כלי כסף וכדומה. אותו עיקרון, אבל שוב- מעולם לא ניסיתי כך שאני לא יודע לומר אם יעבוד או לא. אם יש לך במקרה קצת בבית, שווה ניסיון.

תודה, באיזו חנות ראית את החומר והגלגל? אולי הגלגל יהיה שימושי, אני יכול לנתק את הגלגל עור ולחבר למשחיז את הגלגלת החדשה מהבד. בנתיים סיימתי את התהליך עם שטול יהלום במקום הפוליש העדין, יצא לא רע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזור צפון: שגיא ביאליק, ניק קורצקי, עידו סנדומיר, גיא גיטליס, אני מכיר משהו כמו 15 איש באיזור שיכולים להשחיז עשר.

איזור מרכז: לובלינסקי במקרים מסוימים, עומרי דבק ("השחדזות"), איתן קידר (רמה סופר גבוהה לדעתי האישית)

דרום- אין לי בשליף כרגע, שאזכר אוסיף :-D מי שצריך הפניה לאחד השמות מהרשימה, מוזמנים לשלוח הודעה לפרטי.

ברווז- אתה מגיע לתערוכות וכאלו? אולי יש סיכוי שאפילו נפגשנו בעבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיקה007

50 שקל להשחזה ידנית על אבני מים?

כנראה שלבנאדם ממש אין מה לאכול ואיפה לישון חוץ מאבני מים.

השחזה עם מכשור חשמלי (על בסיס אבן משחזת/רצועה משחזת) הורסת את הסכין, נקודה.

אין אפשרות לא לפגוע בחיסום בהשחזה כזו.

לובלינסקי, אל תרשום אפילו.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז- אתה מגיע לתערוכות וכאלו? אולי יש סיכוי שאפילו נפגשנו בעבר

כבר כמה שנים טובות שלא :cry:

מאז שניהלתי את פורום "סכינים למבינים" בזמנו, יצאו לי כל הרוחות והשדים מהמפרשים.

gsi16v,

לחלוטין אפשרי להשחיז עם מכשור בלי לפגוע בחיסום. בדוק. עובדה. מוכח מדעית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

50 במקסימום, בעיקרון יותר לכיוון ה 30.

ולמה בדיוק שלא יהיה להם מה לאכול או שיאכלו אבני מים? אנחנו מדברים על השחזה של סכין שאיבדה קצת את החוד, לא על בניה של פרופיל מ 0 על פלח פלדה קהה. זה לוקח כמה דקות בלבד ואוכל מעט מאוד חומר. גם לא חייב לעבוד על אבני מים, יש עוד סוגי ציוד שאפשר לעבוד איתם.

השחזה עם מכשור חשמלי לא הורסת את הסכין. אתה צריך לדעת באיזה מכשור להשתמש ואיך להשתמש בו. אם תפעיל כוח על שלייף שרץ ב 30 מטר לשניה, כן, כנראה תשחית את הסכין מהר מאוד. תעבוד בעדינות על חגורה עדינה במהירות נמוכה- ולא יקרה כלום. "אין אפשרות לא לפגוע בחיסום"? יש לך מושג לאיזה טמפרטורה אתה צריך להגיע כדי לפגוע בחיסום? שום דבר לא מתחיל עד 200 מעלות, שום דבר משמעותי לא מתחיל מתחת לתחום בו הפלדה כבר מתחילה לזרוח בגוון אדמדם.

אתה צריך מאוד להתאמץ כדי להגיע לשם בעבודת השחזה, ואתה צריך ציוד אגרסיבי למדי כדי להגיע לשם.

אם אתה לא רוצה להקשיב לי אישית בנושא, אוכל להפנות אותך ליוצר סכינים שהוא גם מהנדס חומרים כדי שיגיד לך את אותו הדבר בדיוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, באיזו חנות ראית את החומר והגלגל?

ספציפית בשז"ר בחיפה (שדירות ההסתדרות).

פיקה- תודה. ענית בהרחבה את מה שלא היה לי כח לכתוב :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...