Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פונטו גרנדה-חדירת מים לצילנדר,פתיחת ראש מנוע בפעם השלישית - במוסך מורשה יבואן הגיוני?

Butch.Cassidy
שימו לב! השרשור הזה בן 2197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם, תודה מראש לעוזרים

קצת פרטים:

הרכב פיאט גרנדה פונטו 2009 רובוטית יד שניה, הרכב תמיד טופל במוסך מורשה יבואן

הכל התחיל לפני כשנתיים(18/04/16 - ק"מ 102,783) התפוצצות צינור וריקון מי קירור בכביש מהיר הובילה להתחממות וגרירה למוסך.(התגלתה חדירת מים לצילנדרים בעקבותה) פירוק ראש מנוע, יישור, החלפת אטם וכמה טיפולים שנתיים הגענו ל3000 שח.

לא ציפיתי לסכום אך שילמתי בידיעה שהבעיה טופלה

לאחר שנה וחודשים (16/06/17 - ק"מ 119,975) באמצע נסיעה איבוד כוח רציני, הרכב בקושי זז והתחיל להישמע כמו אופנוע. נגרר למוסך ושוב התגלת חדירת מים לשני צילנדרים, כמובן שוב פתיחת ראש מנוע וכו...

הייתי מופתע ומאוכזב שהבעיה חזרה שוב תוך זמן קצר וכמות ק"מ נמוכה וגם הבעלים של המוסך הסכים שזה לא תקין והסכים להשתתף ולתת הנחה במחיר העבודה של 50 אחוז והגענו ל1803 שח ללא טיפולים נוספים.

שוב יצאתי בהנחה שזה לא יחזור שוב אבל בטח הבנתם לאן זה הולך...

שלשום לאחר 10 חודשים מפתיחת ראש מנוע האחרונה במהלך נסיעה נדלקה נורת CHECK ENGINE צהובה ומהבהבת והרכב איבד כוח אבל לא חמור כמו בפעם הקודמת, הרכב עדין נסע והאיץ אך חלש יותר

ולפעמים הנורה התכבתה והרכב חזר לרגיל.

היום לאחר 10 חודשים (4/15/18 - ק"מ 129,950) שוב שלחתי את הרכב למוסך והבעיה שוב חדירת מים לצילנדרים עובר פירוק ראש מנוע כעט ואני ממש מאוכזב ומיואש.

עכשיו לעזרה שלכם:

1) האם זה הגיוני בתדירות כזו של כשנה כל פעם וכמות ק"מ כזו נמוכה שהבעיה חוזרת על עצמה?

2) האם המוסך צריך לשאת באחריות שכבר פעמיים לא פתר את הבעיה?

3) איזה אפשרות יש לי להתנהלות מול המוסך כאשר הבעיה לא נפתרת והחשבון מתנפח?

4) איך עלי לנהוג במצב כזה כאשר הרכב עדיין במוסך האם לשלם? לערער ? לפנות ליבואן?

עריכה אחרונה על ידי Butch.Cassidy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם יד על הלב, מדובר על רכב בן 9 שנסחר כתקין ביד 2 בכ10,000 ש"ח למחיר מכירה ריאלי.

1. אין שום סיבה שבעולם להמשיך לטפל בו במוסך מורשה יבואן.

2. כמה זמן אחריות קיבלת על הראש מנוע בפעם שעברה לפני 10 חודשים?

3. מה יש לך לפנות ליבואן? הרכב יצא מתקופת האחריות שלו לפני 6 שנים.

היה לי רכב כמו שלך אפילו מהשנתון שלך ולא יצאתי מבעיות איתו בלי קשר למנוע.

אם לא יסכימו לתקן לך את העניין במחיר שפוי ויתנו לך אחריות של לפחות שנה על העבודה לא הייתי מתאמץ לתקן.

תיקון רכב בשווי 35% מעלות הרכב כשאין התחייבות זה לא משהו שהייתי נכנס אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך שאין סיבה לקחת למורשה ושהערך נמוך, פשוט התהליך התחיל איתם ובגלל זה נגרר באותו מוסך.

אחריות על כל טיפול היא 3 חודשים אז טכנית אין שום כיסוי של אחריות, אבל זה לא הגיוני שהבעיה חוזרת כל כך מהר כאשר השימוש ברכב מינמלי, העבודה של המוסך חייבת להיית תקולה השאלה איך אני מגן על עצמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין לליבך זו אכן חוויה מתסכלת.

בתור אחד שהחזיק גרנדה פונטו 07 במשך 5 שנים, ואכל איתה מרורים, מאחל לך שתחליף רכב, במהרה ובימיינו אנו.

במצבך, ועם מה שאני יודע היום, לא הייתי מתעסק עם הנבלה, מוציא אותה מהמוסך ללא תיקון, ומוכר אותה לראשון שיבוא לקחת.

יש היום רכבים לא פחות טובים, והרבה יותר אמינים, בעיקר אם אין לך בעיה עם ידני.

לגבי אחריות המוסך, אני חושש, שעם כל הצער שבדבר אין לך הרבה מה לבוא בדרישות, הרי זה לא שהם לא מכבדים אחריות, אלא שפשוט הרכב נבלה. וגם אם יתקנו אותו התיקון כנראה יחזיק מספר חודשים, שלאחריהם תדרש שוב לשים סכום.

מנסיוני עם הטרפה, זה לא נגמר. אתה תתא מהמוסך תחשוב שזהו, עכשיו הכל תקין, שמח וטוב לב, חודשיים שלוש, יום בהיר אחד תבוא לך תקלה שלא חשבת עליה בכלל ותבאס אותך שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין לליבך זו אכן חוויה מתסכלת.

בתור אחד שהחזיק גרנדה פונטו 07 במשך 5 שנים, ואכל איתה מרורים, מאחל לך שתחליף רכב, במהרה ובימיינו אנו.

במצבך, ועם מה שאני יודע היום, לא הייתי מתעסק עם הנבלה, מוציא אותה מהמוסך ללא תיקון, ומוכר אותה לראשון שיבוא לקחת.

יש היום רכבים לא פחות טובים, והרבה יותר אמינים, בעיקר אם אין לך בעיה עם ידני.

לגבי אחריות המוסך, אני חושש, שעם כל הצער שבדבר אין לך הרבה מה לבוא בדרישות, הרי זה לא שהם לא מכבדים אחריות, אלא שפשוט הרכב נבלה. וגם אם יתקנו אותו התיקון כנראה יחזיק מספר חודשים, שלאחריהם תדרש שוב לשים סכום.

מנסיוני עם הטרפה, זה לא נגמר. אתה תתא מהמוסך תחשוב שזהו, עכשיו הכל תקין, שמח וטוב לב, חודשיים שלוש, יום בהיר אחד תבוא לך תקלה שלא חשבת עליה בכלל ותבאס אותך שוב.

חושש שעם היסטוריה שכזאת לא יהיה קל למכור במחיר אטרקטיבי... ואולי מבחינה כלכלית עדיף לתקן? חוץ מהבעיה הזאת לא היו תקלות ברכב ואני די מרוצה ממנו עושה את העבודה במחיר זול. פשוט מתוסכל שהמוסך לא פותר בעיה שהייתה צריכה להיגמר בטיפול הראשון או מקסימום בשני. ובנוסף לא יכול לקבל אחריות

שאלה לידע כללי כל המוסכים ככה? נותנים רק 3 חודשי אחריות?

האם יש מקום שמתחייב ליותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן תמיד באותו מוסך

מה פשוט יותר מלהבין שאותו מוסך כשל באותו תיקון פעמייים ואם יתוקן שוב אצלו הוא ייכשל גם בשלישית...זה רק פונקצייה של זמן. שורה תחתונה התיקון לא נעשה כמו שצריך ומה שנשאר הוא לחפש לך מישהו אחר שיודע לבצע את העבודה. שיפוץ ראש מנוע ברכב הזה הוא אחד התיקונים הפחות מסובכים ואם התיקון נעשה כמו שצריך הוא יחזיק שנים על גבי שנים ללא שום בעיה. ביצעתי בעבר כבר ראשי מנוע ברכבים אלה ובפונטואים למיניהם..סגירות נכונות וחרט טוב והכל מחזיק יופי טופי עד היום. הגרנדה רכב מצוין וסוס עבודה לא קטן בגירסא הידנית כמובן..אין איתו כמעט תקלות...פשוט כלום. התקלות שנובעות חרוב במיוחד בפיאט הוא הזנחה או תחזוקה לא נכונה של הרכב. אתה לא צריך מישהו שיתחייב לך מעל 3 חודשים אלא מישהו שייתקן כמו שצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר תבין...

א. משהו גורם להתחממות של המנוע אוקיי..

ב. המוסך משפץ לך אבל לא פותר את הבעייה!!

יכול להיות שהרדיאטור שלך קצת סתום ולא עומד בימים חמים..

גם יכול להיות טרמוסטט שלעתים לא נפתח..

מקורוזיה למשל.. ועוד כמה סיבות כגון מאווררים וכו..

אני מציע שתברח מהמוסך הזה דחוף!

הם אפילו לא מנסים לפתור את התקלה שים לב..

בכסף של ראש המנוע תוסיף בין 100 ל 500 שקל אתה שם מנוע מיבוא תקין וגם אחריות מה שגם לא עבר תראומה של התחממות!!

כך לתשומת לבך..

מי שלא נשם אבק דרכים.. לא ישאף אוויר פסגות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה

1) האם זה הגיוני בתדירות כזו של כשנה כל פעם וכמות ק"מ כזו נמוכה שהבעיה חוזרת על עצמה?

2) האם המוסך צריך לשאת באחריות שכבר פעמיים לא פתר את הבעיה?

3) איזה אפשרות יש לי להתנהלות מול המוסך כאשר הבעיה לא נפתרת והחשבון מתנפח?

4) איך עלי לנהוג במצב כזה כאשר הרכב עדיין במוסך האם לשלם? לערער ? לפנות ליבואן?

1) לא.

2) כן.

3) תסביר למוסך שזה לא הגיוני שראש מנוע נהיה חלק שגרתי מטיפול 10K ותבקש שהתיקון יהיה על חשבונם. במידה ויסרבו - תפנה לאיגוד המוסכים וליבואן. אולי תגיע משם פשרה. לא ייקרה - תביעה קטנה.

4) לשלם אתה חייב. אני במקומך הייתי מסביר לבעל המוסך בצורה מכובדת שאין שום סיבה שתשלם על זה ושאין צל של ספק שהתיקון לא נעשה בצורה תקינה בפעם הראשונה והשנייה. אם זה לא יילך בטוב, יילך משפטית.

אם זה אפשרי תנסה לתעד ולצלם כמה שיותר את מצב המנוע לאחר התיקון ואולי אפילו תביא שמאי מטעמתך במידה והמוסך מפיל עלייך את האחריות לתשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע עד כמה כדאי לו להתחיל להשתגע מבחינת משא ומתן עם המוסך. אחריות על תיקון היום היא כחצי שנה ובמיקרה הטוב יותר שנה. התיקון החזיק לו יותר מזה. אין ספק שזה לא מצב תקין והתנהלות מקצועית כושלת של המוסך אבל בגלל שזמן אחריות על התיקון עבר כניראה שלא תהיה ברירה מלשאת בתוצאות בעצמו...כמובן שבצער אני אומר זאת. חפש לך מקום אחר שיבצע את התיקון אם אתה רוצה שיחזיק כמו שצריך. קח בחשבון שאם הראש עצמו עבר חריטה כבר פעמיים אז ייתכן ויהיה קשה עד בלתי אפשרי לעבור עליו שוב. אך לפי המצב של הישרדות התיקונים הקודמים ניראה לי בכלל שהוחלף אטם בלבד בלבד בלי שנגעו יותא מידי בראש עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אני לא מסכים איתך, זה לא ממש משנה אם האחריות 3 חודשים, היו מספיק תקדימים.

ברור לכל אדם נורמלי ששיפוץ ראש מנוע לא אמור להחזיק 10 אלף ק״מ וזה לא משהו שעושים כל שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמכור את הרכב לפרוק, חבל על כל שקל שתשקיע בו,

זה רכב שקשה למכור גם כשתקין ,

מסכים לגמרי עם קודמיי, עדיף להתקדם.

היתה לי פנדה 2007 רובוטית שמכרתי לסוחר פחות מחצי שנה אחרי רכישתה עקב בעיות בגיר ואי כדאיות שיפוץ. אחרי מכירה בסכום דיי גבוה (מצאתי סוחר שרכב אותה ב3.5K), הפסדתי באיזור ה9K. אחרי המכירה השקט הנפשי שזה נתן לי היה שווה את ההפסד הכספי.

אתה יכול לקרוא פה אם זה מעניין אותך.

גם אם תתקן את המנוע הצרה עלולה לבוא לך מהגיר במוקדם או במאוחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אני לא מסכים איתך, זה לא ממש משנה אם האחריות 3 חודשים, היו מספיק תקדימים.

ברור לכל אדם נורמלי ששיפוץ ראש מנוע לא אמור להחזיק 10 אלף ק״מ וזה לא משהו שעושים כל שנה.

אתה צודק לחלוטין אני גם לא מסכים איתי בעניין הזה אבל לצערי אני בספק עם הצדק יהיה איתו באמת...פשוט חושש שהוא יתחיל לזרוק כספים על םניות משפטיות שבסופו של דבר לא יובילו לכלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...