Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורווגיה החורפית - היה קר

noknok
שימו לב! השרשור הזה בן 1788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נורווגיה תמיד הייתה חלום, כמה שקראתי על הכבישים הנופים והדרכים במדינה – אבל הטיסות והעלות הגבוהה של טיול שכזה תמיד הרתיעו אותי והטיול נדחה ונדחה לו, בסוף שנה שעברה חיפשתי טיול לפסח ומצאתי טיסה יחסית במחיר הגיוני לנורווגיה בחג – הזמנתי.

כמה שבועות לפני הטיסה גיליתי את הבעיה, בתחילת אפריל בנורווגיה עדיין "חורף"(יחסי) והרבה כבישים מגניבים כמו דרך הטרולים חסומים לנסיעה(רוב הכבישים נפתחים רק בסוף אפריל-אמצע מאי) – אבל, חשבתי לעצמי שזה הזדמנות לחוות את נורווגיה בחורף, אבל היה ברור לי שלחזור בקיץ יהיה חובה.

הרכב

שכרתי רכב ישירות דרך SIXT נורווגיה, אני אוהב לשכור רכב מהחברת השכרה המקומית כי אני יכול להתערב יותר במלאי הדגמים ולהבין את העסק – בהתחלה שכרתי במוו סדרה 2 או דומה(המיניוואן לא הקופה) ואז בהתכתבות עם החברת ההשכרה הבנתי שאין להם את הרכב בגירסא הידנית(למרות שזה מה שכתוב באתר – עד שאני טס לאירופה אני מעדיף רכבים ידניים) מפה לשם סיכמתי איתה על פורד פוקוס עם הנחה קטנה.

שנחתתי בנורווגיה התפלאתי לגלות מזג אוויר מושלג, ממש שלג שיורד ושכבות שלג יפות מסביב בכל מקום – החלטתי לוותר על הגיר הידני ולשכור משהו עם AWD, בכל זאת אני לא מנוסה מאוד בנסיעה בכבישים קפואים\מושלגים ואני רוצה לגייס הנעה כפולה לצידי במידת הצורך , בחברת ההשכרה הציעו לי או טויוטה ראב4 היברידית או פורד קוגה דיזל – כמובן שבחרתי בראב4(סתם, גם לא בחינם – נבחרה הקוגה) קיבלתי רכב כמעט חדש עם 1,600 קילומטר על השעון.

קצת על הקוגה:

• הרכב חסכוני באופן מפתיע – למרות המנוע החזק(180 כוח סוס) והנעת ה4x4 הצלחתי לסחוט צריכת דלק של 1-15(ברובה בין עירונית עם בקרות שיוט).
  • הרכב הגיע ברמת גימור הכי גבוהה – ST-line וכלל את כל מערכות הביטחות האקטיביות(כולל בקרת שיוט אדפטיבית מ30 קמ"ש), מולטימדיה מקורית כולל GPS מערכת של SONY ,חימום מושבים+הגה(הבנתי למה זה שימושי בפעם הראשונה בחיי) ומושב מתכוונן חשמלית.
  • המנוע מלא מומנט וזריז באופן מפתיע – הזיז את התפלץ הכחול בזריזות ותמיד היה מלא בכוח זמין, הגיר האוטומטי היה מעולה וזריז ללא שום השהייה(אחד המוצלחים שנהגתי עליו).
  • תפעול "כמו פעם" הכל עם כפתורים הכל מסומן ברור ומסודר – כ"כ יותר טוב מכל הפסטיבל "הכל בתוך המסך" שנהיה אופנתי לאחרונה.
  • המערכת SYNC המקורית נוחה וקלה לתפעול, הכל נמצא זמין וקל לתפעול על ההגה.
  • בקרת השיוט האדפטיבית זה פשוט משהו ממכר, כ"כ כיף שהרכב יודע להאט ולהאיץ עם התנועה – החסרון? הבקרת שיוט האדפטיבית פשוט משתוללת בכיכרות(הרכב דפק לי כזה ברקס בכיכר שאני חושב שהנהג מאחורי חטף התקף לב),פעם אחת הוא חשב שאני על נתיב הפניה שמאלה כשהייתי לכיוון ישר ובגלל שעמד שמה רכב דפק לי בלימה מטורפת בכביש ולאחר נסיעה בסופת שלגם החיישן הקדמי התמלא בשלג – דבר שניטרל את הבקרת שיוט ודרש ממני לעצור בצידי הדרך ע"מ לנקות את הראדר הקדמי משלג שהצטבר עליו.
  • הרכב הרגיש מאוד יציב על הכביש, המנוע זריז וההיגוי פשוט מעולה! מתקשר בצורה שלא הרגשתי בג'יפונים אחרים, בחיים לא נהנתי כ"כ מנהיגה על ג'יפון(ואני לא חובב של הז'אנר).
  • המושב היה מאוד נוח ותמך בי מצויין בנסיעה הארוכה, המתלים של הרכב היו מאוד נוקשים.

אני חייב לציין שאני פשוט התחברתי מאוד לרכב, מאוד נהנתי בנהיגה בו ואני חושב שהוא היה שותף מעולה למסע הזה בנורווגיה(מה גם שהצבע שלו משתלב טוב בשלג).

IMG_20180404_115435.jpgIMG_20180404_144736.jpgIMG_20180407_110924.jpg

הנהיגה בנורווגיה והנהג הנורווגי:

הנורווגים חבקו אליהם את מצלמות המהירות בחיבה רבה, יש כמות גדולה מאוד של מצלמות מהירות בערך בכל כביש שביקרתי בו – הנורווגים כנגזרת מזה יחסית שומרים על המהירות המותרת הנמוכה יחסית(תמיד יש כאלה שיותר וכאלה שפחות), מצד שני בפיתולים בכבישים המושלגים גם ככה לא העזתי לנסות ולשבור אותה.

הנהגים רובם יחסית רגועים ולא עוקפים או נוהגים בברוטליות – אבל הם קצת חסרי סבלנות ולא "גרמנים" בנהיגה שלהם(כן תראו אותם גונבים רמזורים לפעמים, לא תמיד חזקים בהשתלבויות), נהיגה שהיא איפשהוא מזכירה לי את הנהגים בצרפת.

נורווגיה ידועה בתור מדינה מהמובילות ב"אוטובוסים האווירים שלה" – המטוס הוא השיטה היחידה היעילה להתנייד מעיר לעיר(יש להם אשכרה כרטיסיות למטוסים).

בנסיעה בכבישים מבינים למה בנורווגיה הכביש הוא לא השיטה היעילה\הזולה ביותר להגיע ממקום למקום – גם בכבישים בין עירוניים בין 2 ערים גדולות(אוסלו-ברגן לדוגמא) הכביש הוא לא כ"כ...מהיר, המהירות המותרת ברוב הכבישים הבין עירוניים היא 80 קמ"ש והיא נאכפת באדיקות הכבישים סלולים בטבע בלי לפגוע בו ולכן מתפתלים סביב הטבע(או ממונהרים לתוכו) – ברוב המוחלט של הכבישים עם נתיב יחיד לכל כיוון אבל הכבישים סלולים פשוט מצויין(אין כמעט כבישים משובשים/שבורים).

נסיעה של 420 קילומטר מהשדה תעופה באוסלו לברגן לקחה לי כמעט 7 שעות(תחשבו על נסיעה לאילת לדוגמא – כמה זמן לוקחת?) ולכן היא הייתה לא יעילה באופן מוחלט – אבל, איזה דרך! איזה נופים מדהימים הדרך הזאת מזמנת לך – פשוט נסיעה של 420 קילומטר שכל כמה עשרות קילומטר אני מוצא את עצמי בנוף אחר – ברגע אחד אני נוסע סביב הרים ונהרות מושלגים וקפואים, לאחר מכן פשוט עמק ירוק ומדהים ושניה אחר כך פשוט סהרה(מדבר) של שלג – רק גבעות של שלג.

איזור אלסונד וברגן פשוט מדהים לנהיגה, הנופים מטורפים ומשתנים ברמת כל כמה עשרות קילומטר – אתה נכנס למנהרה בכביש רגוע ויוצא לשלג מטורף ומרגיש כמו בסטייג של ראלי – לא נהנתי ככה מנהיגה באף מדינה אחרת.

אגרות ועלויות נלוות -

בנורווגיה יש כבישי אגרה רבים(מצחיק, המהירות היא 80 קמ"ש – לא כביש מהיר, אבל המנהרות מרהיבות אפילו עם כיכרות, ממש כבישים שלמים רק תת קרקעים) המחירים פר מקטע לא גבוהים אבל מצטברים מהר מאוד – אין בנורווגיה עצירה לשלם על הנסיעה כמו איטליה לדוגמא, יש צ'יפ ברכב והוא מחייב את חברת ההשכרה ובסוף נשלח חשבון מחברת ההשכרה עם החיובים על הנסיעה בכבישי האגרה – הכניסה לאיזור אוסלו עם רכב מכיוון טודנהיים(האוטוסטרדה היחידה שנתקלתי בה בכל הטיול – 110 קמ"ש! ב100 קילומטר האחרונים ביום האחרון פעם ראשונה שעברתי את ה80) – יקרה מאוד(נסיעה כולל העלות כניסה לאוסלו עלתה לי 80 שקל) – מה גם שכמובן חברת ההשכרה לוקחת מס "Autopass"(החברה שמפעילה את הצ'יפ) שעלה לי כמעט 100 שקל.

בכבישים שבהם אין הרבה כבישי אגרה(כמו ברגן-אלסונד לדוגמא) – יש אגרה בדמות אחרת, מעבורות – הכבישים בנורווגיה הרבה פעמים הופכים למעבורת(המעבורת היא חלק מהכביש) מצחיק ליסוע והGPS פתאום אומר לך "עוד 5 קילומטר, תעלה על מעבורת לX", בניגוד לרוב אירופה בנורווגיה חברות ההשכרה מאפשרות עליה על מעבורת כחלק מחוזה ההשכרה.

בעליה על המעבורת אתה משלם במקום באשראי או במזומן - נסיעה במעבורת עולה בין 35-60 שקל תלוי במעבורת(ולאלסונד הייתי צריך לקחת 2 מעבורות – יצא לי כמעט 100 שקל ליום) – אסור לשבת ברכב בזמן הנסיעה במעבורת ואתה עולה על סיפון המעבורת שמה יש כיסאות קיוסק ושירותים(ממש דק נחמד את האמת, הרבה יותר ממה שציפיתי), אחלה הזדמנות להפסקה בנסיעה הארוכה.

חניה בתוך הערים גם יקרה ממש(כמו גם בישראל ובשאר אירופה) – בין 70-150 שקל ליום(תלוי במיקום).

IMG_20180406_103854.jpgIMG_20180406_154733.jpg

נהיגה בתוך הערים -

רוב הערים הנורווגיות מאוד ידיותיות לנהיגה, הרגשתי שהרבה יותר קל לנהוג בהן מאשר בערים אירופאיות אחרות – ובהן יוצאת דופן אחת, ברגן – פשוט עיר מסורבלת ובעייתית לנהיגה ולא ממליץ להחנות בתוך העיר אלא באיזור התחנה המרכזית, מרחק 5 דקות הליכה לעיר(עיר מאוד קטנה) ועם גישה לכל מה שצריך.

הכבישים -

מה שמדהים בנורווגיה זה שלא צריך כבישים מיוחדים – כמעט כל כביש שעליתי עליו השאיר אותי בתדהמה מהיופי של הנופים סביבו – זה פשוט מדינה שבנויה לטיולי כבישים.

אני עקרונית עשיתי מסלול מעגלי(אוסלו,ברגן,אלסונד,טודנהים דרך הכביש הארקטי ואוסלו חזרה).

הכבישים באיזור ברגן ואלסונד פשוט מדהימים בצורה שלא תיאמן – לא משנה אם סתם תיסעו עם הGPS אתם תגלו נופים חורפיים יפים בעונה הזאת, הכבישים לא נגמרים אבל אני פשוט נהגתי מחויך כל הדרך – היה חבל לי לעצור לצלם כי פשוט הכל זז כ"כ יפה כמו בסרט נע.

לסיכום –נורווגיה לא מדינה פשוטה לנהיגה, הכבישים לא מהירים ומפותלים, באיזורים מסויימים חלקים מהכביש היו מכוסים קצת שלג(יש מקלות שנוסעים לפיהם) מגבלות המהירות נאכפות ואתה מרגיש שמתרוקנים לך הכיסים בכל רגע עם כל המעבורות והכבישי אגרה – אבל בנופים כאלה לא יוצא לנהוג בכל יום.

הפעם לא חזרתי עם הרבה תמונות - פשוט הדרך כ"כ מדהימה שאני שוכח לעצור ולצלם.

IMG_20180404_120649.jpgIMG_20180404_120654.jpgIMG_20180404_121652.jpgIMG_20180404_140546.jpgIMG_20180404_140555.jpgIMG_20180404_144755.jpgIMG_20180404_144833.jpgIMG_20180404_144836.jpgIMG_20180404_144839.jpgIMG_20180404_144850.jpgIMG_20180404_145856.jpg

המשך תמונות(כי נגמר המגבלה באתר =]) -

IMG_20180404_150808.jpg

IMG_20180404_150814.jpg

IMG_20180404_150817.jpg

IMG_20180404_150823.jpg

IMG_20180406_095926.jpg

IMG_20180406_095936.jpg

IMG_20180406_114624.jpg

IMG_20180406_114629.jpg

IMG_20180406_120805.jpg

IMG_20180406_120825.jpg

IMG_20180406_120831.jpg

IMG_20180406_121409.jpg

IMG_20180406_124533.jpg

IMG_20180406_124536.jpg

IMG_20180406_132459.jpg

IMG_20180407_115636.jpg

IMG_20180407_115928.jpg

IMG_20180407_115933.jpg

IMG_20180407_120039.jpg

IMG_20180407_120048.jpg

IMG_20180407_120525.jpg

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלום שהתגשם.

האמת היא שנורווגיה נמצאת במקום גבוה ב-wish list שלי, איכשהו היא נדחית, ואחרי הביקורים בפינלנד (X2), דנמרק ואיסלנד אשתי ביקשה לגוון קצת. וזאת למרות שמדובר במדינות עם נופים שונים לחלוטין.

וכיוון שהמשאלה עדיין עומדת במקומה יש לי הרבה שאלות. ואני בטוח שאיני היחיד, המדינה הזו נראית מדהימה.

כמה זמן היית בנורווגיה?

קצת פירוט על האתרים בהם ביקרת - אני מניח שזה היה הרבה יותר מ-road trip.

משהו על עלויות ועל הטיסות.

כמה זמן "התבזבז" על מעבורות, במיוחד ההמתנה להן.

משהו על ההתיחסות החמורה לעבירות מהירות?

לגבי העברת רכב על מעבורות - זה עניין של מדיניות במדינה מסוימת. ביוון, למשל, יש איסור על העלאת רכב על מעבורת, אבל במסגרת בירור לטיול שאני מתכנן לקיץ הקרוב במקום אחר התברר שבאותו מקום אין הגבלה כזו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי שבוע ויומיים, המטרה שלי בטיסות האלו היא קודם כל Road Trip ונופי טבע - בנורווגיה על אחת כמה וכמה, אני אוהב לחוות את המדינה דרך הרכב(כמובן לעצור בכל מיני אתרים וכו' בדרך, למען האמת? לא זוכר בעלפה את כל האתרים - תמיד מוצא אותם על המפה בבוקר לפני/על הדרך - אחפש מחר ואתן קצת יותר פירוט).

אבל כן, טיילתי קצת בערים - בעיקר בברגן ואוסלו, יש מבצרים, בנייה עתיקה יחודית וכו', אבל לא כ"כ מעניין מסביב - הנורווגים הרגישו לי דיי רדומים(לפחות ממה שאני הרגשתי) הרחובות מתרוקנים בערב דיי מהר ובמרכזי הערים דיי רדום - נורווגיה היא ללא ספק לא מדינה לטוס אליה בשביל הערים שלה, אלא בשביל ההרים שבה.

מה שכן תחושת הביטחון האישי במדינה גבוהה, נראה שאין כ"כ פשיעה שמה - לא רואים נוכחות גבוהה של משטרה ברחובות והנרווגים(ממש לא רואים שוטר אחד ברחבוות) והם עם שמאוד קל לסמוך עליהם, הכי מצחיק שבטלוויזיה שלהם היה איזה סדרת ריאלטי-דוקו משטרתית על פשע ואחרי כמה דקות אני קולט שמדובר על סדרה שבדית - להם אין מספיק קייס לסדרה כזאת:lol:.

המעבורות היו דיי יעילות,עבור רובן לא חיכיתי יותר מרבע שעה - לאחת חיכיתי חצי שעה אבל היא אחת שולית יותר וגם היו בה פחות נוסעים.

על כבישי אגרה הוצאתי באיזור ה300-400 שקל(לנסיעה של 2000 קילומטר לערך) ועל מעבורות עוד 230 שקל בערך.

בשביל לא לעשות את הטעות שלי עם הכבישים מומלץ לחפש באתר של רשות הכבישים הנורווגית לגבי מתי נפתחים הכבישים(האתר בנורווגית אבל אפשר לתרגם את הרוב בטרנסלייט).

באופן כללי כל הנורווגים באופן אבסולוטי מדברים אנגלית פשוט מצויינת(גם אם זה בחנות נוחות בתחנת דלק או במקדונלדס, לא מצאתי את עצמי פעם אחת מדבר עם הידיים - בניגוד המוחלט של דרום איטליה) - אבל המדינה עצמה חסר בה אנגלית, במקומות מתויירים סטייל בתי מלון(אני חונה בחניון של הבית מלון ואין שלט באנגלית לקבלה או השילוט במעלית לגבי הקומות של הקבלה/חניון וכו' בנורווגית)/מסעדות בשדה תעופה לדוגמא חסר שילוט באנגלית - וחבל.

על העבירות מהירות קראתי רבות באינטרנט - במקום באמת יש נוכחות חריגה של מצלמות מהירות(ברוב הכבישים כל כמה עשרות קילומטר) - יש שילוט לפני רובן(רשום שיהיה אכיפה מוגברת של מהירות בX קילומטר הבאים) - שוב, במזג אוויר ובכבישים המופתלים לא באמת העזתי גם ככה לעבור אותה.

לגבי טיסות, חיפשתי רבות טיסות טובות - רובן היו טיסות לאוקוסט עם קונקשנים ארוכים(שעם מזוודה כבר הגיעו ל500 דולר לכרטיס+ קונקשין של 16 שעות בריגה) - במקרה שנכנסתי לאתר של אל-על מצאתי טיסה כולל קונקשין של פחות משעתיים בווינה עם המשך דרך אוסטריין ב428 דולר לכרטיס, נכון שביחס לאירופה הקלאסית זה לא זול אבל ביחס למחירים אחרים שראיתי קפצתי על המציאה והזמנתי כרטיסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התאור שלך את הנורווגים כישרים ודוברי אנגלית מתאים למה שמצאתי בשאר המדינות הנורדיות, אם כי באיזה קבוצת פייסבוק ישראלית קראתי סיפורים מסמרי שיער על נוכלות של המשטרה האיסלנדית (בעיקר הנפצת דוחות מהירות הזויים, אבל כל הסיפורים הגיעו מאותו מקור). ודרך אגב, בניגוד לתדמית הקרה כלשהו דווקא מצאתי את האנשים כחברותיים ושמחים לעזור וגם לשוחח.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשטרה האיסלנדית היא לא הנורווגית - אבל יש אכיפה מאוד רצינית של מהירות(שוב, רובה אם כי לא כולה שקופה עם שלטים) אבל לא שמעתי על רמאויות.

אמרתי שעקרונית הערים דיי רדומות אבל דווקא הם היו יחסית נחמדים, אם אני משווה לסקוטים הם משמעותית יותר יעילים אבל פחות חייכנים.

הכי מצחיק שבאיזשהוא שלב הבנתי שמאוד מפתיע אותם ששואלים אותם "מה שלומך", ככה פתחתי כל שיחה איתם ומפרצוף רציני תמיד הפכתי להם את הפנים למחוייכות(ממש כאילו הם הופתעו מזה שאני שאלתי).

אגב, בגלל שיש טיסה ישירה של WOW אני שוקל באחת מהטיסות הבאות את איסלנד.

עריכה אחרונה על ידי noknok

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך להצטרף לקבוצת פייסבוק

הסיפור של WOW קצת מורכב, כדאי לך לחפור בקבוצה הזו. הבעיה המרכזית היא אי הגעת מזוודות . מצד שני - האי הזה הוא משהו שונה מכל מה שהכרת (ואין לי מושג איפה היית או לא היית).

ועכשיו אני מבין שהניק שלך הוא שתי קרונות?:-D

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ

בנסיעה בכבישים מבינים למה בנורווגיה הכביש הוא לא השיטה היעילה\הזולה ביותר להגיע ממקום למקום – גם בכבישים בין עירוניים בין 2 ערים גדולות(אוסלו-ברגן לדוגמא) הכביש הוא לא כ"כ...מהיר, המהירות המותרת ברוב הכבישים הבין עירוניים היא 80 קמ"ש והיא נאכפת באדיקות הכבישים סלולים בטבע בלי לפגוע בו ולכן מתפתלים סביב הטבע(או ממונהרים לתוכו) – ברוב המוחלט של הכבישים עם נתיב יחיד לכל כיוון אבל הכבישים סלולים פשוט מצויין(אין כמעט כבישים משובשים/שבורים).

נסיעה של 420 קילומטר מהשדה תעופה באוסלו לברגן לקחה לי כמעט 7 שעות(תחשבו על נסיעה לאילת לדוגמא – כמה זמן לוקחת?) ולכן היא הייתה לא יעילה באופן מוחלט – אבל, איזה דרך! איזה נופים מדהימים הדרך הזאת מזמנת לך – פשוט נסיעה של 420 קילומטר שכל כמה עשרות קילומטר אני מוצא את עצמי בנוף אחר

קצת מאכזב לראות שחלף כמעט עשור מהטיול שלי בנורבגיה ואין שיפור בהיבט זה. צריך לקחת בחשבון שבקיץ המצב מחמיר משמעותית מאחר והכבישים עמוסים בהרבה יותר תיירים, לא מעטים מהם 'נהגי שבת' מצויידים בקרוואנים איטיים, מסורבלים וגדולים משמעותית על כישורי הנהיגה שלהם. נו שוין, לפחות המצב נותן איזושהי לגיטימציה להתמקד בנוף ולא בכביש :wink:

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מדהים והתמונות היסטריות.

יש זמן מומלץ מבחינת עלויות לעשות טיול כזה? טווח טמפרטורות בחודשי שנה מסוימים? (אני אישית אוהב שלג וקור מטורף, אני בספק אם החברה תזרום על מעלות של מתחת לאפס).

עלויות של מלונות? השכרת הרכב? עלויות כלליות? (כוס קפה, ארוחה במסעדה?)

זה אחד היעדים הבאים ויש להיערך אליו!

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטבע הנורווגי(הNOK כמו שספירל אמר =]) חלש ביחס לשקל וNOK אחד שווה בערך 0.42 שקל, מה שאומר שהכל ממש מרגיש יקר.

אבל זה לא רק מרגיש, המחייה מבחינת אוכל שתיה וכו' יקרים בהחלט - ארוחת מקדונלדס/ברגרקינג ממוצעת עולה 60-70 שקל וארוחת וואק תאילנדי+שתיה באוסלו עלתה לי בערך 80 שקל+, לא זול.

בקבוק קולה של חצי ליטר עולה בין 10-12 שקל בסופרים לשיא של 25 שקל בחנות נוחות(לא היה לי לב לקנות במחיר הזה) - מצאתי מותג מקומי של מים מוגזים בטעמים שעלו בסופר מסויים 15NOK(פחות מ7 שקל לליטר וחצי) ופשטתי על החנות ורכשתי 3-4 כאלו.

בלילות היה כמה לילות עם טמפרטורות מתחת לאפס אבל החדרים במלונות היו מחוממים טוב - לא היה קר בלילה.

עלות לילה ממוצע במלון 4 כוכבים הייתה 500 שקל לערך - ישנתי רק ברשתות גדולות(בנורווגיה זה אומר רדיסון-בלו וסקנדיק - אהבתי יותר את המלונות של רדיסון).

ישנתי בהלוך-חזור במלון של רדיסון בשדה תעופה והיה ממש יקר(בהלוך 750 שקל ובחזור 850 שקל ללילה - יקר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

הקצפה.

החלטתי שהיעד הבא שלי הוא ה Trolltunga. על הדרך (:lol:) נשלב עם טיול גדול בנורבגיה שנמצאת גבוהה ברשימת היעדים.

האמת שאני ממש מתלבט אם להתנייד עם רכב או בטיסות.

עד היום התניידתי עם רכב לכל מקום באירופה, אבל כאן המרחקים נראים עצומים והכבישים די גרועים...

המלצות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי נורווגיה גבוה ברשימת המשאלות.

קראתי פעם סטטיסטיקה לפיה הנורווגים הם העם הטס ביותר בעולם. שילוב של מרחקים גדולים, טופוגרפיה קשה, כבישים ושרותי רכבת גרועים וטיסות זולות גורמות לכך.

עובדה מעניינת - טיסה מאוסלו לצפון נורווגיה ארוכה מטיסה מאוסלו לציריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

מעלה מן האוב בשנית, אשמח לקבל אימייל ישיר של SIXT באוסלו, מתכנן להזמין היום כרטיסים לחגים.

בנוסף הייתי שמח לשמוע על העלויות של כל כבישי האגרה המדוברים? אין לי כוונה להכנס לערים. בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שהחגים נופלים השנה באוקטובר, שזה כבר תחילת החורף בנורבגיה - לא בטוח שתוכל לעשות את ה-Trolltunga, זה מסלול קשה שעלול להיות מסוכן מאוד במזג אוויר גשום/מושלג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...